Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Doba digitální ... :)

 o Navštíveno 8337x o
o 05.02.2018, 21:41 | Tuner#2 | Upraveno: 2018-02-05 22:15:11
Už dostihla i mě :)

O Vánocích jsem se konečně dokopal k tomu přivést si od našich svoje Hi-Fi (pro Zdenyho60 raději nečíst, nerad bych, aby se tě sekla pumpa). Dodělal jsem stolek a vymámil od sklenáře na míru uříznutá kouřová skla. Přece jen máme prcka a nebude se na komponenty tak prášit + se schová i nesourodost komponentů. Po zapojení jsem ovšem zjistil, že můj letitý Denon PMA-725 dlouhou odstávku nepřežil a začalo zlobit výstupní relé či nějaký podobný bazmek a zesík se vždy rozehrál až při větším vybuzení, což je pro večerní poslech poněkud nešťastné :) Zároveň jsem "zjistil", že jak TV, tak BD přehrávač už mají jen optiku a tak jsem začal těsně před Vánoci hledat nástupce. Všechny indicie mě nakonec dovedly na tuhle recenzi: [ Link ]

Bylo to papírově tak nějak to co jsem hledal. Slušný stereo zesík s dual mono konstrukcí, slušným výkonem a vstupama co jsem potřeboval. Jako bonus FM/DAB+ tuner a řada síťových funkcí + jak jsem později zjistil úplně libová aplikace Yamahy na kompletní ovládání receiveru z telefonu. Trochu jsem se bál zvuku, abych si proti slušnému Denonu nepohoršil, protože jsem Yamahu vždy znal jako mírně prezentnější na vyšších středech a výškách. Nu což, v Plzni to stejně nikdo nemá, tak jsem objednal přes net s tím, že to max. do 14 dnů vrátím...

A realita? předčila očekávání! Zvuk se naprosto oprostil od předchozích zkušeností s Yamahou a je neuvěřitelně vyrovnaný a s větší dynamikou než u Denonu (koneckonců má to i větší filtrační kondíky na konci). Celé svátky jsme si opravdu užili a jsem s výběrem nadmíru spokojen. Pokud někdo hledá dobrý stereo aparát s nadstavbou dnešní digitální doby, tak vřele doporučuju!

foto k příspěvku  od Tuner#2



o 05.02.2018, 21:42 | Tuner#2
Oddělená konstrukce konce

foto k příspěvku  od Tuner#2

o 05.02.2018, 21:42 | Tuner#2 | Upraveno: 2018-02-05 21:45:57
Aplikace na ovládání...

foto k příspěvku  od Tuner#2

o 05.02.2018, 21:46 | Tuner#2
.

foto k příspěvku  od Tuner#2

o 05.02.2018, 21:46 | Tuner#2
Zapojeno, jen užívat :-)

foto k příspěvku  od Tuner#2

o 05.02.2018, 21:48 | Tuner#2
Jenže hned druhý den se ukázalo, že prckovo hot wheels auta si s repro moc nerozumí a tak než přijdou k úhoně jsem se jal dělat podstavce. Jako bonus je větší základna a lepší stabilita bedny...

foto k příspěvku  od Tuner#2

o 05.02.2018, 21:49 | Tuner#2
25mm MDF, zalisované zasekávací matky a potaženo koženkou...

foto k příspěvku  od Tuner#2

o 05.02.2018, 21:50 | Tuner#2
A hotovo :)

foto k příspěvku  od Tuner#2

o 05.02.2018, 23:24 | cezetko
Všechno super, ale ty narazniky jsou hrozný. I když chápu, že v rámci možností. Co takhle nějaká žula a jehly? I když já mám taky děti, tak j? pro jistotu repro ani nepostavil :)
o 05.02.2018, 23:29 | Tuner#2
Cezetko: Mě se to líbí s ramecka před reproduktory to vypadá dobře. Žula se nelíbí zas mě a hroty nechci kvůli linu. Proto tam mám ty gumový pulmesice.
o 06.02.2018, 06:09 | Zdeny60
K BW dobrý, to stačí. jen detail - dual mono konstrukce vypadá kapáneček jinak, když už o tom píšeš...
o 06.02.2018, 07:05 | Pglock
ty podstavce jsou hrozný.

Navíc by tedy 100x lepší funkci plnily hroty + nějakej slušnej podstavec.
o 06.02.2018, 08:25 | gizmi
Asi stárnu, ale:
1. mě se to docela líbí
2. kolik z těch co to kritizuje by zvládlo vyrobit něco podobného?
3. kolik z Vás má doma děcko? :) Ty podstavce věřím za 2-3 roky sundáš a na tuhle aktivní dobu super a chválím. Já třeba mám ve sklepě fungl nový skleněný stůl do obýváku a dokud malej nedostane rozum, tak tam ještě bude čekat :)) Proto třeba i čekám s baráčkem, protože v bytovce už mě toho moc netrápí (nemám iluze že nájemník to zničí 100x víc)
o 06.02.2018, 08:54 | Milhauzz
Jako otec dvou malych deti, musim rict, ze prakticnost tech podstavcu bude mit asi neco do sebe. Designove nerikam nic.

Nevim jak hral Denon PMA-725, ale jednu dobu jsem mel doma "legendarni" Denon PMA-1500 na test a reknu vam vsem, ze takovu sracku bych doma nechtel ani zadarmo. Absolutne nemam tuseni, proc byla kdysi na hi-fi forech tak chvalena. Uplne v klidu ho prehral jak HK970 tak i CA650 (a to byla v predzesilovacove casti taky mega-sracka).

Jinak nic proti Denonum :)
o 06.02.2018, 09:15 | Dexter
Kdyz se narodila mala, taky jsem udelal podstavce. Z 38mm deksy jsem nechal udela tvarove stejne postavce a nalakoval do bile jako byly bedny. 1. Je to ochranilo od narazu 2. Sloupy byly mnohem stabilnejsi, protoze predstava, ze mala na sebe prevazi 23kg tezky bedny .....
o 06.02.2018, 10:10 | Milhauzz
Me se liibi neco takovyho:

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 06.02.2018, 10:11 | Milhauzz
Ale tohle se mi zda jako "super easy" a mozna neco takovyho vyrobim pod svoje bedny. Nejde o zadni "hi-fi tuning", ale ryze jen stabilitu.

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 06.02.2018, 18:20 | Tuner#2 | Upraveno: 2018-02-06 18:21:55
Zdeny60: Až na to, že tohle jsou nejlepší bedny do 30 - 40tKč...

Jinak dual mono by ještě znamenalo oddělené trafa a signálové cesty to je pravda, ale u receiverů do 20tKč tohle rozhodně není zvykem a zpravidla to má konstrukci jako levné AVčka se společným chladičem a IO místo diskrétních tranzistorů...

o 06.02.2018, 18:25 | Zdeny60
Tak to sem nepiš, když to není pravda. Píše zase mylné informace.

Ad bedny - a podle čeho to hodntíš, že jsou nejlepší? By mě fakt zajímalo...

Já ti budu oponovat - Alesis Monitor Two je přehrají na plné čáře. A stojí o dost méně.
o 06.02.2018, 19:31 | Tuner#2 | Upraveno: 2018-02-06 19:32:51
PgLock: Tak je to otázka vkusu, mě se to líbí a plní to funkci. Dělal jsem to z toho co bylo doma aneb 25mm MDF a koženka ještě z doby kdy jsem v autě pěstoval muziku. Ta koženka by mohla mít jemnější vzor, ale na živo to nepůsobí nijak špatně a přední gril ještě zakreje část podstavce.

Hroty ani náhodou, nechci si zničit podlahu a pokud budeš argumentovat protikusama v podobě podložek s vybráním, tak to je pro zvuk větší zlo než ty moje gumové polokoule. Nikdy totiž 4 hroty nenastavíš tak, aby se hmotnost přesně roznesla mezi všechny 4 a sebemenší posun způsobí rozhození nastavení, kdy to pak o jeden z hrotů co bude "ve vzduchu" bude rezonovat.
o 06.02.2018, 19:37 | Tuner#2 | Upraveno: 2018-02-06 19:38:16
gizmi: Díky, přesně tak to je. Když to přestane být aktuální, podstavce jdou odšoubovat.

Milhauzz: 725tka byl v podstatě takový předchůdce 1500vky a bohužel čím novější řada, tím sice o fous lepší, ale taky výrazně dražší. Když jsem koukal co stojí aktuálně nástupce PMA-1600, tak se mě protočily panenky a věřím, že Yamaha za 2/3 ceny ho přehraje úplně bez problému. Jinak Denon měl vždy zvuk velmi neutrální a příjemný, musel jsi mu na chuť přijít až po delší době a pak jsi ale nechtěl jinak. Samozřejmě je to i žánrech co posloucháš, na tvrdý rock to nikdy nebylo...
o 06.02.2018, 19:40 | Tuner#2
Dexter ;)

06.02.2018, 10:10 | Milhauzz: Tohle přesně se mě nelíbí, má to ostré rohy a když MDF nalakuješ, budou ty rohy hned otlučené, proto jsem šel cestou kulatých a potažené koženkou, která lecos pobere.
o 06.02.2018, 19:40 | Kamil
Moc pěkný Honzo (jak jinak).

Já si udělal radost loni na podzim a pořídil Onkyo TX 8270 a Dynaudio Emit M20 + k nim 80ky stojany a zatím spokojenost největší. Je mi ale jasný, že pro pure hifistu je to jako Sony Xplod v autě :-)
o 06.02.2018, 19:53 | Tuner#2 | Upraveno: 2018-02-06 19:58:26
Zdeny60: Jedna mylná informace (ona zas tak moc mylná narozdíl od těch tvých sraček vedle není), ale budiž.

Add. bedny? V době kdy jsem se tím živil jsem mohl vybírat ze všeho co se do ČR dováželo a co jsme měli buď a) nakoupeno v poslechovce a b) byl někdo z dovozců ochoten půjčit. Měl jsem doma JM Lab Symbol, Kefy z Q série, zkoušel jsem Cantony Ergo, Monitor audio Bronze, jeden čas jsem měl Shany Aztec 330 a Bowers&Wilkins když vyjel z tehdy novou řadou 600 Serie3, tak bylo rozhodnuto. Tak neutrální zvuk, který se nechá i u horších nahrávek poslouchat hodiny bez bolesti hlavy a zároveň umí perfektně vypíchnout lepší a nota bene skvělé nahrávky jsem prostě v kategorii do 40tKč nenašel... Ostatně i americký stereophile (žádný jak ty jsi tvrdil uplatitelný/vlastenecký anglický periodikum) o nich pěl ódu a jako důkaz přikládám i naměřenou frekvenční charakteristiku.

Alesis?!? Jo pamatuju na model ONE jak v jednom z prvních Stereo a Video totálně propadnul v testu regálovek a když jsem se jak s ONE, tak TWO sektal později, tak jsem jen musel dát za pravdu. Prezentní monitor pro poslech z blízkého pole opravdu není nic co bych chtěl do 40m2 na poslech svých oblíbených kapel. Alesis nesahá DM603 S3 ani po kotníky...

Pro tvou smůlu, já všechny ty repro slyšel v naší poslechovce a ty jmenované i vystřídal doma, takže nestřílím jen od pasu...

foto k příspěvku  od Tuner#2

o 06.02.2018, 19:56 | Tuner#2
Kamil: Díky.

Jinak dobrý výběr. Pokud máš menší místnost, bude to hrát určitě moc pěkně ;)
o 07.02.2018, 05:52 | Zdeny60
To je zajímavý. Celej svět tyto monitory uznává, jen nějakej expert tady ze slámova napíše zase pravej opak. Co myslíš, tunere, kdyby ty bedny byly takovýb sračky, že by si je někdo dal do profesionálního studia? proč tam nemají ty tvoje? myslíš, že to je cenou? Já o tom dost silně pochybuji, tak jako pochybuji o tom, že jsi je fakt někdy slyšel. Ale je klidně možný, že celej svět se zbláznil a lže si do kapsy a ty jsi to zrovna odhalil.

PS: o tom, jak o věci víš ještě dost málo, je důkaz ten, že kvalitu zvuku podmiňuješ grafem frekvenční charakteristiky. To je jen jedna z indicií, ale nikoliv ta základní. Měření je sice dobré, na tom se asi shodneme, ale o zvuku neřekne vůbec ale zhola nic. Takže tím bych neoperoval, bejt takovej expert, jako ty:-)))
o 07.02.2018, 18:06 | Tuner#2
Zdeny60:

Celkem mě baví, když senilní důchodce z vesnice jménem Šumperk píše o prodejci z 10x větší Plzně jako o slámovu :)) Tos teda fakt pobavil :)))

Co se týče Alesis, tak nevím pro koho to kdy byla reference ty wole :)

Jak jsem psal, v nějakém první Stereo a Video (až budu u našich, asi to číslo snad i najdu, mám všechny ročníky) totálně propadli a stejně tak i ve studiích... Nechtěl bych poslouchat CD, které by na nich bylo mícháno, to by byla velká tragédie... Jinak jo, v jednom místním malém rozhlasu je měli jako příposlech mluveného slova, kde ta prezence na středech až tak nevadila, ale i tak po výměně za Genelec spadla většině moderátorů brada... Tolik asi k té sračně, která má být lepší než moje Bowersy na domácí poslech. Ty už fakt asi fetuješ a nebo seš tak blbej, nevím... Argumentů jak jsem vybíral jsem tu napsal dost a dost a že jsme měl tehdy možnosti, které 99% kupující nemá...

Ano frekvenční charakteristika jen jen první indicií s tím se dá souhlasit, ale jakmile v ní bude průser, tak se to dříve či později projeví...
o 07.02.2018, 18:10 | Tuner#2
Jinak, když už píšeš o studiích, tak kvalitní studia používají právě ty Bowers Wilkins na které pliveš v tématu vedle...

To je trochu něco jiného než Alesis :))

foto k příspěvku  od Tuner#2

o 07.02.2018, 18:11 | Tuner#2
Dokonce na blízký poslech mají regálovky...

...hádej od koho? Bowers & Wilkins...

ty slámisto :))))

foto k příspěvku  od Tuner#2

o 08.02.2018, 09:00 | CervinVega
Vím, že je to zbytečné, ale i tak :-)

Vnímaní hudby/zvuku je imo idividuální, dají se objektivně hodnotit parametry/křivky, nicméně i pak může nastat (a nastane) situace, že se posluchači "vyrovnané pásmo" nelíbí, domu mu to nehraje podle jeho gusta a pod...

Psát si navzájem, že máte/máme doma "blbý" bedny mi přijde jen o egu, povznesme se nad to...
o 08.02.2018, 16:33 | Tuner#2
CervinVega: Já jsem vživotě nepsal, že Zdeny má doma blbej aparát, to ani náhodou: [ Link ]

Jedinej problém je ten, že si Zdědy myslí jakej má patent na rozum a že všechno slyšel a všechno ví... Já se tím 15let živil v Hi-Fi studiu, takže mám poměrně kompletní přehled o všem co se oficiálně do ČR dováželo a měl jsem možnost to srovnávat ve stejných cimrách. To že někdo může mít jiný vkus to bez debat, když člověk občas slyší ty přebasovaný car instalace, tak je mu špatně...

Tohle byla jedna místnost...

foto k příspěvku  od Tuner#2

o 08.02.2018, 16:36 | Tuner#2
a tady druhá...

foto k příspěvku  od Tuner#2

o 08.02.2018, 18:08 | Zdeny60
No vidíš, ještě, že jsi ten link vytáhnul na světlo světa. Názor na BW mám už léta neměnný a platí do dnešních dnů. Prostě zvukově nic moc, no, ale s tím nic neudělám.
o 08.02.2018, 18:11 | Zdeny60 | Upraveno: 2018-02-08 18:12:33
No a když jsem u těch keramik, mám v plánu jiný projekt, kde vršek bude opět keramika Accuton a spodek A.T. - to je už zase vyšší liga, ovšem za adekvátní obolus, ale člověk si má dělat radost. Zatím je vše ve stadiu návrhu u jistého brněnkého kolegy. jedna referenční sestava už hraje v Opavě a za bratru 5000EUR jde o bednu, která směle může ihned nastoupit po boku top modelů od BW. A výsledek mi celkem je dopředu jasný. A aby to nebylo tak jendoduché, onen majitel je provozuje v aktivním zapojení se 3 konci (takže 3x aktiv, každá sekce zvlášť) a chybu to fakt nemá - resp. má - jde pouze o jeden jediný pár na světě-zatím.
o 08.02.2018, 19:23 | Tuner#2 | Upraveno: 2018-02-08 19:24:02
Zdeny60: LOL prý Bowers Wilkins zvukově nic moc. Jo takže ty nejlepší nahrávací studia budou mít nic moc reproduktory :))

To další raději ani nekomentovat... Nějaký týpek z dálného východu koupí repro, prskne je do bedny a na 3 konce to bude hrát lépe jak bedna od firmy, která používá pro vývoj nejmodernější výpočetní a měřící techniku včetně perfektní bezdozvukové komory, kde perfetně naladí výhybku a zfázování reproduktorů... Bravo, zřejmě kouzelník :))
o 09.02.2018, 06:18 | Zdeny60
Tak teď nějak nechápu, co tím myslíš? Jaký týpek z dálného východu?
o 09.02.2018, 07:27 | Tuner#2
Co tak může být pro vidláka od Plzně nějaký Brno? Ostatně cokoliv dál od Prahy :))
o 09.02.2018, 15:12 | Milhauzz
.. jak bedna od firmy, která používá pro vývoj nejmodernější výpočetní a měřící techniku včetně perfektní bezdozvukové komory ..

Hmm, si ten BW katalog cetl asi mockrat :) Hele, ja mam sam doma BW, ale ze bych to musel jak ty vychvalovat kudy chodim, to se rict neda. Ty doby, kdy sem si rikal, ze moje Matrixy sou super bedny, jsou pryc. Za prvy sem slysel jiny bedny, za druhy sem zjistil, ze i pres teda ty metody pro vyvoj a mereni, ja pises, je vysledek jen ten, ze je to tupe 2.5 pasmo a je to vlastne jen peknej a drahej kus nabytku.
o 09.02.2018, 18:57 | Tuner#2 | Upraveno: 2018-02-09 18:58:05
Katalogy mám doma všechny za to období kdy jsem v tom působil, ale především šéf byl 2x v Anglii a mám tu soukromé poměrně obsáhlé album fotek z továrny a vývoje.

Nevím jaké Matrixy máš, ale pokud je to podle tebe tupé, tak si kup jiné živější bedny. Ono bedna která hraje tak jak má se na první poslech může zdát tupá/nezajímavá ale o to právě jde. Všechny ty "zajímavé" bedny počínaje JM lab, přes Canton, Monitor audio jsem kvůli nějaké prezenci v určitém pásmu prodal...
o 09.02.2018, 19:25 | Zdeny60
Matrix 801 mkII jsem měl. Ať jsem dělal, co jsem dělal, hrálom to z predele. Snad jen bas byl trochu slušný. Ta bedna byla už v té době překonaná. Matrix 803 má dodnes kamarád - to samý. Matrixy 801 mkIII má řada lidí z Brna - dokonce včetně 800 - a to samý. Atd atdatd....
o 09.02.2018, 19:25 | Zdeny60
Ten vidlák z Opavy ti to předvede. A pk můžeš napsat, malamute.
o 09.02.2018, 20:24 | Tuner#2
Co na to napsat, snad jen :)))
o 10.02.2018, 19:19 | Mišell
T2 a spol: Kluci, prosím o radu. Potřebuju spojit dobu digitální a dobu analogovou (ty vaše témata se mi hoděj:) Chtěl bych zvukově propojit LCD TV Sharp a starý receiver Sony (STR-DE515), na něm mám sloupy Sony (ze stejné časové dekády, takže pravěk:) TV má opt.out, SW out, audio in L+P. Jde to propojit třeba tímhle (pokud teda Toslink=optiacal) ? Nebo nějaký jiný nápad? Díky za pomoc. [ Link ]
o 10.02.2018, 20:09 | Tuner#2
Mišell: JJ tím to bude fungovat. Mě se líbí tohle, pokud to chápu správně z popisu, tak napájení přes USB by mělo jít z televize (pokud USB má) a bude to fungovat tím pádem bez adaptéru do 230V.

[ Link ]
o 10.02.2018, 20:32 | Mišell
T2: Díky za rychlou odpověď. To by bylo super, protože ten adaptér mi na tom trochu vadí. Ale teď koukám, že píšou "síťový adaptér součástí", takže to bude jak tamten. TV mám asi rok, ač to tak podle ne moc rozšířený značky nevypadá, takže pár USB má:)
o 10.02.2018, 20:44 | Tuner#2
Mišell: I když tam bude adaptét na 230V, tak pokud je to na 5V/0,5A tak je pořídíš kabel micro USB na USB a pojede to. ;-)
o 11.02.2018, 18:19 | Mišell
Jo, to mě napadlo hned jak jsem tu zprávu odeslal:) Předpokládám asi dobře, že po připojení kabelu půjde zvuk jen tam a repro v TV nebude fungovat?
o 11.02.2018, 18:26 | Tuner#2 | Upraveno: 2018-02-11 18:26:59
Mišell: No vidíš, tak když si to myslíme dva, tak to tak musí fungovat, hlavně nebudeš mít doma nějaký napaješ za TV, který poběží no stop, ale jen když se Tv zapne.

Jinak optika svítí pořád, takže buď pojedeš zvuk jen přes TV a když budeš chtít zvuk přes bedny, tak zapneš receiver a zvuk v TV musíš v tu chvíli ztlumit na nulu. Samo to nepozná, že to jede přes bedny, protože jak píšu, optika jede pořád hned po zapnutí TV.
o 11.02.2018, 19:16 | Mišell
OK, díky za rady.
o 14.02.2018, 09:51 | Rustapha-659 | Upraveno: 2018-02-14 09:52:34
Mišell: Jj funguje to a funguje to přesně, jak bylo popsáno.Jedinou menší nevýhodou je (v mém případě), že mám v TV jen 2x USB a jeden trvale obsazený klávesnicí,druhý tady tou kouzelnou krabičkou a nezbývá místo pro HDD/flashku apod. USB hub nefunguje (a co jsem tak četl, tak z nějakého důvodu prakticky u všech televizí napříč výrobci a třídou.) Tak to jen tak na okraj.. :-) Naivně jsem si myslel, že nedostatek vyřeším Hubem...a nevyřeším.
o 14.02.2018, 16:10 | Tuner#2
NZ a díky i za potvrzení, že to funguje ;)
o 14.02.2018, 19:16 | AR
Rustapha-659: pasivní nebo aktivní hub? u pasivu by se to i dalo předpokládat
o 15.02.2018, 15:24 | Rustapha-659 | Upraveno: 2018-02-15 16:26:00
AR: Pasivní Hub, aktivní nemám vyzkoušený se přiznám.Resp.nemám ani k dispozici. Nemohl by to někdo, kdo má vyzkoušet pls? Jestli tahle varianta je vůbec sjízdná,nebo ne? Dle mého si s tím možná tv nebude vědět rady,když má standardně dáno, že má USB1,USB2 a dost.Ale zase takovej ajťák nejsem,abych to jen od klábosnice potvrdil,nebo naprosto vyloučil.. :-)

o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.4724 sekund.