Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Paypal podvod

 o Navštíveno 7876x o
o 06.02.2018, 20:13 | kuchta
Zdravím

Dneska jsem se mrknul na internetový bankovnictví a projíždím odchozí platby a narazil jsem na platbu kterou jsem já ani manželka neprovedli. Na paypalu nemám žádné peníze ale mám tam připojenou kreditní kartu. Jedná se o platbu v obchodu Etsy.com. Nikdy jsem na týhle stránce ani nebyl. Konkrétně koupě nějakýho koženýho opasku za 935kč. Je to v nezaúčtovaných transakcích. Hned jsem navštívil Paypal.com našel provedenou platbu do obchodu etsy.com a klikl na hlášení zneužití platby. Napsal jsem i email obchodu že platba byla zneužitá. Zatím žádná odpověď.Jen že paypal poslal email prodejci a že prodejce má na vyjádření 7dní. Mám to hlásit i v bance a na policii? Přes paypal nakupuju hlavně krávoviny v číně a podobně. Ale tohle se mi teda ještě nestalo. Je to sice jen necelá tisícovka ale i to jsou peníze který jsem si musel vydělat že jo.


o 06.02.2018, 21:52 | Mr.Scully
Zatímco u karty bych věřil, že si někdo na nezabezpečeném formuláři odposlechne nebo prostě uloží CVV/CVC kód, tak u Paypalu je podle mě jediná možnost, že někdo cracknul tvoje heslo, ne? Jinak snad ani Paypal v tomhle smyslu zneužít nejde. K placení se musíš vždycky přihlásit.
o 06.02.2018, 22:05 | soray
Manželka koupila opasek a když to prasklo, tak zatlouká :-D
o 06.02.2018, 22:41 | kuchta
Né manželka nepoužívá ani internetový bankovnictví natož paypal. Kartou platí jen v obchodech když jedem nakoupit. Hlavně tam je uvedený číslo mojí karty. Samo že hned proběhla změna hesla. Zase si řikám jestli to není chyba někde u nich. Kdyby mi cracknul heslo tak proč by kupoval pásek za litr když by mohl rozfrckat všechny peníze na účtu. Jsem z toho takovej nejistej a začínám pochybovat o bezpečnosti paypalu. Jak psal Mr.Scully že jediná možnost jak přes paypal zaplatit je se tam přihlásit.
o 06.02.2018, 22:45 | Mr.Scully
U Paypalu je blbý, že je vyloučený se dovolat spravedlnosti. Nevím, jak je to dneska, ale mívali call/support centrum někde v Indii a bylo nemožný cokoliv konkrétního udělat. Já jim občas psal support tickety, když jim něco nefungovalo a stejně jsme se nikdy ničeho nedobrali. A četl jsem o spoustě případů, že Paypal třeba jen tak zabavil prodejci statisíce dolarů na účtu, že jsou "podezřelé" a nebyla šance je dostat zpátky... na telefonu koktající Ind a zažalovat společnost s obratem miliard dolarů taky není úplně triviální.
o 07.02.2018, 06:04 | Kamil07
Nastav si limit pro internetove platby na nulu a kdyz je treba, tak jen docasne zvys.
Neresi to sice aktualni problem, ale do budoucna je to uzitecne.
Mam to taky kvuli PayPalu, kteremu uplne na 100% neverim.
o 07.02.2018, 08:58 | AR
Kamil07: Jestli ma KB tak to mu nepomůže :D
o 07.02.2018, 09:43 | Mr.Scully
Je třeba nezapomínat, že při případné reklamaci je zákazník vždycky ve velké výhodě. Je to prodejce, který musí dokazovat, že k objednávce došlo (pokud se ho vůbec někdo zeptá), jinak o peníze přijde.
o 07.02.2018, 13:30 | Kamil07
AR: To je blbe
o 07.02.2018, 14:26 | HIGHTOWER | Upraveno: 2018-02-07 14:27:48
Jednoduché, mít samostatný účet s kartou na platby na netu a je to... Prachy na ten účet dáš jen když chceš tak platit a máš klid ;-)

Nastavování limitů pro platby je o dost zdlouhavější...
o 07.02.2018, 19:19 | TROY
add etsy - zkus jejich support ;) - teoreticky by mohli napráskat kam to posílali
o 07.02.2018, 21:15 | kuchta
Tak přišel mail z paypalu:

Hello Michal,

We've finished reviewing your unauthorized activity claim and you'll
receive a refund for the transaction amount. It may take up to 5 business
days for the funds to appear in your account.

Any portion of the payment that was funded with your credit card will be
refunded directly to your credit card. You will see this in your
transaction log as two entries. The first is the refund to your PayPal
account, and the second is the credit to your credit card. Credits to a
credit card generally take 2-3 business days to post and may not be
immediately reflected in the card's balance.

For more information and to see the status of your claim, log in to your
PayPal account and go to the Resolution Center.

Thanks,

Protection Services Department
o 07.02.2018, 22:10 | cendler
no ale vlastně nenapsaly jak se to stalo co, to by mě zajímalo teda, jak se tohle může stát?
o 07.02.2018, 22:32 | kuchta
Odůvodnění žádný no. Odpověď na mail z etsy.com žádná. Takový rychlý zametení pod koberec mi to připadá. Na jednu stranu jsem rád že peníze vrátí ale na druhou stranu to ve mě vyvolává nedůvěru.
o 08.02.2018, 00:23 | Kamil07 | Upraveno: 2018-02-08 00:25:03
HIGHTOWER: Nastaveni limitu mi trva asi 15 vterin i s prihlasenim do bankovnictvi, to preposilani bude urcite delsi.
o 09.02.2018, 07:11 | Crimson
1) PayPal Balance mám 0
2) PayPal Bank Cards NO

velice často mi chodí na mail žádost, abych se zalogoval do PayPalu z nějakého důvodu, když se ale pozorně podívám na adresu, vždy je to podvodný mail, to je první věc, na to bacha

všechny prachy co mi přijdou na PP okamžitě přesouvám pryč

za třetí kartu si tam cvaknu, jen když potřebuju, na chvilku, pak zas odebírám

asi tak
o 09.02.2018, 08:15 | cendler
Crimson : to jde, tam mít kartu chvilku, nemusí se potom autorizovat, což trvá klidně 3dny?
o 09.02.2018, 09:15 | M.a.R.i | Upraveno: 2018-02-09 09:16:21
Vzhledem k tomu, že koupím desítky věcí měsíčně se zaplacením přes paypal, tak si nějak neumím představit, že bych si život komplikoval tím, že budu pořád nastavovat limity, blokovat platby přes internet, přesouvat peníze na karty a tak :).

Věřím, že když člověk není úplná trubka a nevyplní přihlašovací údaje tam kam nemá jak psal Crimson, tak vždy paypal prachy vrátí...
o 09.02.2018, 09:36 | walish
Já jsem PayPal nepoužil, ani nepamatuju. Jak ebay, tak Ali atd. už platím všechno přímo kartou. Jestli je to horší/lepší, težko říct, jen jsem chtěl říct, že jsem paypal už dlouho nepotřeboval a je o jednoho "prostředníka" míň, nehledě na nevýhodný kurz na PP.
o 09.02.2018, 09:59 | Crimson
cendler: hele, myslím že ne, vždy to bylo bez problému
o 09.02.2018, 18:20 | P.E.T.R
walish: S platbou kartou mam jeden problém a to vrácení peněz. Pokud zaplatim přes PayPal a z nějakého důvodu stornujeme transakci, tak dostanu zpět přesně stejnou částku. Ale nedavno jsem objednával hodinky z Francie, platba kartou, nakonec hodinky už nebyly k dostání, takže prodejce (Citroen) celou transakci stornoval, vrátil mi stejnou částku v Eurech, ale v přepočtu jsem tim přišel o 400Kč. V tomhle je nevýhoda platby kartou.
o 09.02.2018, 19:49 | AR
tak tos měl smůlu v kurzu. já takto zase vydělal. zboží neposláno, tak full refund a díky skoku dolaru jsem byl cca 300 plus
o 12.02.2018, 16:25 | kuchta
Tak peníze už mám na účtu. :-)
o 12.02.2018, 18:53 | xSam
kuchta, je super, že máš prachy zpátky, nicméně bych se stále snažil dopátrat co se stalo.
Tohle je obrovská bezpečnostní díra, buď webu Etsy (spíše), nebo paypalu.
Tohle se přeci nemůže stávat a moje důvěra v paypal je silně narušena a rozhodně se k němu budu teď chovat jinak.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3251 sekund.