Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Virtuální realita - realizoval jste někdo?

 o Navštíveno 6554x o
o 19.02.2018, 12:14 | KaZaN
Jako bych neměl dost starostí se stavbou :-D Máme u nás v plánu vybudovat nějaký trošku důstojnější hrací koutek s virtuální realitou, dostali jsme na to prostor a protože jsem prý nejschopnější, padlo to na mne a tak teď zjišťuju co a jak, aby to fungovalo, mělo smysl, bylo to plnohodnotný a ne jen nějaká hračka, ale nestálo to mega :-D Aneb samodomo profi řešení :-)
Každá rada pomůže. Dík


o 20.02.2018, 14:57 | M.a.R.i | Upraveno: 2018-02-20 14:58:56
Nejsem v tom uplně zběhlej a mám zkušenosti s tímhle:

Samsung + Samsung VR Gear = fajn za pár kaček, ale spíš je to jenom taková ochutnávka. Měl jsem to doma asi 2 roky a hrál dohromady tak 2 hodinky :).

PS4 + VR = mám to doma sice už skoro rok, ale hrál jsem tak 1-2hodiny. Už je to jiná liga, ale chtělo by to 4k rozlišení a lepší grafiku. Levnější varianta než HTC

Pak je ještě nějaký to HTC tuším VIBE, který připojuješ k PC, takže potřebuješ zase nadupaný PC.

A když to myslíš opravdu vážně, tak můžeš nakoupit ten 360 stupňový bězecký pás se zábradlím, který bude přenášet tvůj pohyb do hry + HTC Vibe. Ale cena netuším...

Záleží jak moc seš do toho zapálenej.
o 20.02.2018, 15:31 | Only_One
Já jsem měl doma chvilku PS4 VR, jako zajímavé na chvilkové rozptýlení super asi bych si to i nechal, ale to by Sony muselo vymyslet trošku jiny systém kabeláže, která byla naprosto všude a nešlo to nijak úhledně uklízet a pak ty hry byly občas blicí :-D k delšímu hraní bych si musel vzít kinedril.
Ale podle mě bych ještě počkal na jednu generaci toho zařízení, ještě to podle mě není úplně ono.
o 20.02.2018, 17:03 | KaZaN | Upraveno: 2018-02-20 17:06:22
Chtěl jsem jít právě cestou toho Vive od HTC. Kabely se asi dají dát jakože vrchem takovou "rampou" a nebo raději v podlaze a nechat je vylezt jakoby za hracem?
Taky si myslim, že ještě není uplne to stadium, kdy je to MUST HAVE, ale já na druhou stranu nejsem úplně správnej hráčskej vzorek a pro sebe to nedělám, já jsme jen ten, kdo to vyrobí, užívat si budou jiní.
Taky to potřebuju udělat tak, aby se v tý místnosti dalo normálně fungovat, když se nebude zrovna hrát, to taky nebude úplně snadný, udělat to odolný a ukliditelný.
A nemám jasno ani v softwaru, co všecko k tomu je potřeba koupit, aby to nestálo nesmysl úplně.
o 20.02.2018, 17:11 | Martyn
V soucasnosti stale nejlepsi je imho Oculus, kousek lepsi grafika nez htc a super touch ovladace. Room scale jde udelat taky, potrebujes tri senzory.
Ale doporucuju nejdriv vyzkouset, neni to kazdeho, pripadne pockat nez budou kompletne 4k moduly (mozna uz tento rok)..
o 20.02.2018, 17:12 | Martyn
Jinak htc nebo oculus urcite nesrovnavat s nejakym samsungem nebo nedejboze ps vr:D to je fakt jina liga..
o 20.02.2018, 17:25 | Martyn
Tady mas trosku test oculuse na auta (vr nekde od pulky..)
Youtube video:
o 20.02.2018, 18:43 | M.a.R.i | Upraveno: 2018-02-20 18:44:08
Martyn: Spis si to mel napsat opacne. PS4 VR je urcite mnohem propracovanejsi nez Samsung Gear. Jinak zas az tak upkne jina liga HTC Vive neni,ale lepsi je :). Taky stoji spolecne s PC x nasobek toho co PS4 vr :).
o 20.02.2018, 19:31 | Martyn
Tak klasicky jako vzdy - “you get what you pay for”:)
Pc je klasicky pc, samozrejme je potreba lepsi komp, ale je vyuzitelny i na beznou praci, videa, fotky atd narozdil od ps..
o 22.02.2018, 02:17 | KaZaN | Upraveno: 2018-02-22 02:17:31
Martyn diky za tipy, Oculus zvážím, ono jde taky i o srovnání ceny. Pises pockat, ale máš tušení jak dlouho? Mohl bych teď, kdy je potřeba stavebně řešit, udělat přípravu a počkat na osazení něčím co bude mít smysl, ale ne 5 let :-)
o 22.02.2018, 07:58 | Martyn
Oculus je jeste levnejsi nez Vive (alespon byl kdyz jsem resil pred rokem a od te doby dale zlevnoval).

Jeste se hodne resil tenkrat Pimax4K, je to china ale slusna, hodne lidi z toho bylo nadseno. Neni to poctive 4k - upscaluje to, ale funguje to pry taky pekne. Tento rok chteji delat "8K" resp. nejspis to samy upscalovany 2*4K, zkus pohledat (ale tam to bude zase o jinem pocitaci se obavam:( sam mam na VR i7 6700k / gtx1080 / 16gb a jede to slusne, ale treba PCARS2 na ultra v zavode uz leti fps dolu...).

Problem je s tim pocitacem no, pokud ho vyuzijes i na jine veci, tak bych samsung nebo ps vubec neresil, samozrejme ze pokud to ma byt jen na obcas si pinknout vr tak to je nesmysl.

Stavebni upravy netreba - resp. schovat par kabliku na senzory..
o 28.02.2018, 13:51 | KaZaN
Tak jdem do HTC Vivo, protože jaksi už máme prý koupený nějaký hry už, trošku postup pozpátku když ruka neví co dělá noha, ale budiž :-D
Připravuju teda rozvody v tý místnosti, počítám, s místem pro komp bokem u zdi, od něj HDMI kabel do telky, která tam bude pro více účelů, tak ji využiju, k tomu bezdratovej set klavesnice krysa pro "operatora". Zatím nevím jak jsou řešený sensory. Kabel k brýlím/sluchátkům ještě nevím jakej je limit délky, ale hodlám to zavěsit na strop na "karabinu" co by jezdila po lanku, který bych napnul na strop po směru čelního pohledu. Váhám jak ochrnit tu část co jde do kompu proti utržení. Na podlaze nepotřebuju žádný zásadní značení, to se nakalibruje v tom systému snad nebo? Bude tam koberec a kdyz se nebude pařit, tak se systém sklidí na stranu a tak bych tam nechtěl mít trvale nějaký obrysový čáry.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3346 sekund.