Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > R: domácí Audio/Video vč.projektoru

 o Navštíveno 6799x o
o 27.02.2018, 16:14 | Lsimak | Upraveno: 2018-02-27 16:16:05
Zdravím pánové,
obracím se na vás s prosbou o radu ohledně řešení AV pro obývací pokoj.

Jedná se o RD ve fázi hrubé stavby těsně před realizací elektroinstalací.
Nyní fungujeme v bytě a není to žádný šlágr :-), vyjma běžného sledování TV si celkem často pouštíme filmy na TV (vč. obyč repro 2.1) z ext.disku (většinou mkv), pak si občas přes PC pustíme nějakou tu hudbu. Každopádně bych tuto ,,úroveň" v domě rád posunul někam dále.

Nejsem audiofil a nechci do toho dát čtvrt milionu, ale nějaké finance jsem ochoten si na toto vyhradit.

Důležitý je pro mě poměr cena/výkon (myslím, že moje uši úplně nedocení nějaký extrémě čistý a dokonalý zvuk)

Moje představa byla mít veškerá data vyřešená pomocí NASu v tech.místnosti a odtud taženou ďomácí síť k PC v domě a pak právě do obýváku k receiveru, který by měl sloužit jako centrální medium (pro filmy, hudbu, fotky)

a ze kterého bych obraz pouštěl buď do TV nebo do projektoru.

zároveň bych reproduktory rád využíval (jestli je to možné) i pro běžné sledování TV (kvůli fotbalu a ÓČKU :-) )

K vánocům jsem dostal od rodičů motorické plátno , takže to jediné je ,,vyřešené".

- ELITE Screens 135" 16:9, spoušť pro synchronizaci s plátnem

( [ Link ] )

- FULL HD projektor (cca 15-20tis, podmínka bílá barva, např. [ Link ] )

- AV receiver (cca 15tis, např. [ Link ] )
- repro sestava - 5.1, nechám si poradit (cca 15tis), podmínka - dva zadní musí být závěsné do stropu)

V první fázi bych celkem rychle potřeboval pro elektrikáře vědět co s čím propojit a hlavně jakým kabelem.

A dále samozřejmě prodiskutovat jaké zařízení vybrat....

Budu rád za vaše názory, každopádně kdyby se našel někdo kdo by byl ochotný toto se mnou probrat ideálně po nějakém messengeru, bylo by to fajn...



díky L

foto k příspěvku  od Lsimak



o 27.02.2018, 16:23 | Tuner#2
Večer písnu, ale představa o zvuku je zcela zcestná. Pokud na to máš 30, tak na celé kino zapomeň...
o 27.02.2018, 17:00 | xSam
U projektoru si doporucuju priplatit. HD 27 jsem mel, neni spatna, ale odesla mi po pul roce. Koupil jsem HD36 a oproti HD27 je to rozdil jako prase, proste velka sklenena cocka je znat. Ten cenovej rozdil se v zazitku opravdu vyplati.
o 27.02.2018, 17:03 | Losky | Upraveno: 2018-02-27 17:07:01
Já si tím prošel taky a věř mi, že repro za 15tis to zabije. Kup ten projektor, plátno máš, receiver bych koupil jetý nebo nový v té ceně co chceš a na repro bych koupil osobně v té ceně přední sloupy a víc zatím neřešil. Pak bych dokoupil center a pokud budeš mít přípojky ve zdech, tak ty satelity. Já řešil to samé, nakonec jsem sehnal bazarové Monitor Audio i s centerem (celkem rarita sehnat něco v jedné sérii) s původní hodnotou asi 35tis za 12tis ve stavu nových a jedu prostě sestavu 3.1, ikdyž mám vytaženou kabeláž na satelity hned za sedačkou, ale nemám nějak vůbec potřebu je dávat. Za pár let stejně příjdou s nějakým centrálním reprem, který nahradí všechny:)
Jinak možná bych zvolil lepší projektor, co jsem řešil, tak slušný FullHD je tak okolo 30tis. Sám mám Epson TW6700 a spokojenost
Youtube video:
o 27.02.2018, 20:28 | M.a.R.i | Upraveno: 2018-02-27 20:34:15
Ja mam v obyvaku 5.1. repro, av receiver, 150cm plazmu + motoricky platno ve strope + projektor. Celkove investice 20 000Kc bez TV a jsem nadmiru spokojen :).

Onkyo 5.1 s 2xHDMI out, ovladani pres mobil,umi to nacitat multimedia ze site a starsi z bazose za 8000
Nejvetsi motoricke platno od Celexon,vystaveny kus z bazoze za 4000Kc. Schovany ve strope.
Full HD projektor Benq za 4000kc z Aukra
5.1. repro Infinity za 4000Kc od byvaleho kolegy z prace.
Pouzivam pres rok a jsem nadseny, navstevy zatim take vzdy chcalili zvuk a obraz :).
Pak mam teda starickou plazmu Panasonic + NAS vcetne multimedialniho centra QNAP.

Klidne zavolej kdyz budes chtit, nechteji se mi tukat podrobnosti. Ale stejne kazdej ti bude radit neco jinyho :). 737a510b283c
Nebo prijet na kafe a by ses presvedcil zda je nutne utracet x nasobky :). Ale projektor bych chtel lepsi,to uznavam,se zbytkem jsem spokojeny :).
o 27.02.2018, 23:24 | Losky
Tak zrovna kupovat plátno z druhý ruky je docela riziko, zvláště bez samovypínání. Ale to je jedno, to on má. Projektor za 4tis téměř nikde neseženeš, to si měl prostě velké štěstí. Receiver bych taky koupil z bazaru s 2x TV out. Já bych do projektoru šel tedy do nového, zbytek bazar.
o 28.02.2018, 01:50 | M.a.R.i
Losky:Proc myslis, ze je platno z 2.ruky riziko? Byl to pouze vystaveny kus a sleva ze 700liber na 4000kc byla lakava :).
A ano, s projektorem jsem mel stesti, pan ho prodaval jako vadny,ze mu blika obraz. Stacilo pouze nastavit zesilenj hdmi a slapal. Novy stal 19000Kc. Ale chtel bych poridit neco noveho a co se mi zamlouva se blizi ke 40k.

Spise jsem chtel svym prispevkem naznacit ze na filmy a beznou hudbu z youtube,pripadne z ocka staci repro za par korun. Ty Infinity puvodne stali 20k a starsi jsem koupil za 4k. Spise bych se venoval AV receiveru,aby umelo nove veci a rychle nasce.
o 28.02.2018, 08:40 | AR
M.a.R.i: tak se pak stavim do fronty na ten projektor za 4ku :D
o 28.02.2018, 09:39 | Lsimak
Všem vám moc díky za komentáře.

U toho projektoru bych se asi rád vešel do 20, max.25tis. Nemám určitě problém pořídit ZÁNOVNÍ receiver i 5.1 repro s tím, že bych se rád vešel do max.35tis. Každopádně neznám možné nástrahy při koupi takovéhoto použitého zařízení - na co si dát pozor?

Myslím, že existuje spousty lidí (laiků jako já), kteří si pořídí novou 5.1 sestavu domácího kina za 15tis a ve finále jsou nadmíru spokojeni, ale bude to tím, že to hraje lépe než zabudované repro TV a hlavně to, že nemají srovnání s kvalitnějším zařízením...
o 28.02.2018, 09:43 | Lsimak
Každopádně, vidím, že M.a.R.i pořídil za velmi slušné finance. Škoda, že to nemám k tobě blíž...
o 28.02.2018, 14:44 | M.a.R.i | Upraveno: 2018-02-28 14:45:34
AR: Ten jen tak neprodam, za ty prachy si ho radeji necham na zahradu na letni kino :).

Jinak koukam,ze jsem to s cenou tech Infinity repro prehnal,staly spis mezi 10-15 nove. Uz si to moc nepamatuju...
o 28.02.2018, 17:42 | Tuner#2
Večer ahc opět nešlo, tak uvidíme až se dnes vrátím z garáže...
o 28.02.2018, 18:56 | LoboCrew
Ja teď taky řešil novej projektormisto dosluhujícího. Optomu jsem chtěl původně ale po dukladnějším nastudovaní a projití pár testů a akci na alze jsem vzal
[ Link ]

měli ho za 11500 + 3D bryle k tomu. Jak je naskladní tak zas beztak budou ale za 12500 - 12990. Obraz super,
o hlučnějším ventilátoru při dobrým ozvučení nevíš a na eco režim kterej svítí taky dost je hodně tichej.

nějakej test třebas tu

[ Link ]

Obraz fakt super a cena vyloženě sranda..
o 28.02.2018, 22:09 | Tuner#2
1. Místnost není úplně vhodná na ozvučení 5.1 a už vůbec ne v tom rozpoložení jak jsi nakreslil. L a P bedna mají svírat s místem poslechu cca. rovnostranný trojůhelník, tzn. obecně by vzdálenost od repro měla být i mezi nima. Takhle budeš mít strašně úzkou bázi jak to máš nakresleno, takže určitě to roztáhnout. Centr musí být co nejblíže obrazu a přesně ve středu báze. Zadní repro pokud máš takto volný prostor, tak asi jedině stropní s nasměrování šikmo dolů něco jako je toto: [ Link ]

2. AVčko aby mělo 2x HDMI výstup (jeden na TV a druhý podružný pro projektor) za 15tKč většinou nemá a je třeba lovit v jetých vodách bazaru, kde se dostaneš i na vyšší řady, které třeba stávali 30-40tKč. Určitě ale nenalítnou na nějakou vykopávku bez patřičnách HD dekodérů na zvuk.

3. Bedny za 15? Tak to taději na 5.1 zapomeň a pořiď si za 15tKč slušné bazarové sloupy a máš hotovo. Celý set včetně aktivního wooferu bude za tuhle cenu totální šrot, kde bedny budou z tenkých DTD desek osazené těma nejlevnějšíma měničema mnohdy bez výhybky... Tudy cesta fakt nevede.

4. Kabely natahat kvalitní a dostatečně dimenzované ideálně v husích krkách /kanálech. Za TV se nám třeba osvědčilo obdélníkový kanál (běžně na didestoř), kde i v budoucku natáhneš jakýkoliv kabel včetně konektoru. K projektoru určitě 230V, kvalitní HDMI kabel, kvalitní UTP kabel (velmi často poslední záchrana pokud HDMI selže díky větší vzdálenosti a nebo nekvalitnímu kabelu). K reproduktorů, kvalitní dvoulinky, na zadek obecně stačí 2 x 2,5mm2 na předek 2x4mm2. Pro woofer opět 230V a signálový kabel.

Toť asi pro začátek a nasměrování.
o 01.03.2018, 19:23 | DaveX
Tuner a ostatní, nemohli byste dát nějaké fotky s tipy, jak za tou televizí udělat elektro? Chtěl bych mít také do budoucna přípravu na nějaký podobný systém, tak bych to rád do novostavby udělal, ať se pak nemusí nic vysekávat.

Díky.
o 01.03.2018, 20:08 | Tuner#2 | Upraveno: 2018-03-01 20:11:09
To záleží na koncepci a co chceš mít doma za výbavu. Já jsem zastánce stolků, kde se pěkně všechno schová, za stolkem mám pět zásuvek 230V, dvě UTPčka (minimum), R/TV/SAT zásuvku a pak dvě rezervní víčka, kde mám velké husí krky na půdu. V rámci stolku propojíš všechny komponenty + do TV mám vývod nahoru průchodkou.
o 01.03.2018, 20:31 | Mr.Scully
Hlavně nepodceňte počet zásuvek, jak jsem jako obvykle podcenil já :-D Ono to je třeba TV, Playstation, receiver, satelit, bluray, LED osvětlení, soundbar nebo subwoofer... z toho třeba PS4 nebo subwoofer potřebujou tu "celou" (ne půlenou) zásuvku a než se nadějete, tak tam máte jezevčíka nebo nějakou prodlužku :-D
o 01.03.2018, 22:18 | AR
PS - blueray? why? PS je přeci s blurejkem ne?
o 01.03.2018, 23:32 | Mr.Scully
Jo, to je správná poznámka, mně jen po stěhování zbyl BR přehrávač z dřívějška, moc mě navíc nebaví ovládání přes ten ovladač PS4. Ale jinak máš pravdu.
o 02.03.2018, 08:09 | Lsimak
to Tuner#2: díky moc za reakci a upřesnění.
Jinak tu přípravu na TV stěně jsem takhle uvažoval, mezi TV a stolkem zasekám hranatou VZT trubku.
No a ty chráničky na půdu se určitě výhledově můžou hodit...
o 02.03.2018, 09:04 | AR
Mr.Scully: myslíš dualshock a nebo klasický ovladač pro PS jako multi centrum?
o 02.03.2018, 09:15 | Mr.Scully
Klasický dualshock, co se dával k PS4. Nejsem na něj zvyklý, jak nejsem pařan :-)

Já bych každopádně dal 2 nebo 4 UTP, TV/SAT a minimálně tak 2 velké + 4 půlené zásuvky. Plus husí krky někam ke stropu k zadním repro a zatím záslepky.
o 02.03.2018, 10:21 | M.a.R.i | Upraveno: 2018-03-02 10:23:16
Já mám pod TV skříňku našroubovanou ve zdi a tam:
8x zásuvka (Už je plná a potřebuju ještě jednu na meteostanici :).)
5x FTP 6a kabel. Všechny použity.
SAT + ANT kabel + FM kabel
Pak tam mám ještě 3x husí krk, ale docela o malém průměru 2-3cm (Starý kamenný barák). Určitě ty šachty třeba z digestoře budou pecka a nebo odpadní rouru...
Pak záleží kde budeš mít receiver. Moje Onkyo je rozměrově docela hovado, tak ho mám v rohu ve skříňce a musel jsem k němu přivést všechny HDMI in a out kabely, FM kabel + optika z TV + RJ45.

A určitě mezi stolkem a TV taky šachtu jak už psali nahoře :).

Kdybych to dělal z nova, tak tam dám 10 zásuvek a tak 8x FTP 6a kabel :). Bohužel ty šachty bych tam stejně nenacpal kvůli kamenům....

U projektoru mám 230V, HDMI, RJ45 (Nově bych dal alespoň 2.) a hlavně nezapomeň na Trigger mezi projektorem a krabičkou elektrického plátna. Já jsem nevěděl, že něco takového existuje v době rekonstrukce a nemám ho tam. Ideálně zase husí krk/šachtu u projektoru.
o 02.03.2018, 14:56 | Losky
Jako je dobré mít milión zásuvek, ale když prostě nebudou, tak se taky za to nestřílí. Dnes není problém koupit pořádnou přepěťovku a na běžné věci to bohatě stačí. Vše se dá řešit. Neříkám, je lepší to mít připravené, ale zase pokud se na něco zapomene, zvláště co je aspoň dvakrát, tak se zas tak nic hrozného neděje. Když se staví dům, je milión dalších věcí, co člověk musí řešit a né jednu záležitost do extrému:)
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3353 sekund.