Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Bitstream nebo PCM?

 o Navštíveno 18755x o
o 06.03.2018, 19:52 | Losky
Ahoj, přišlo mi nové multimediální centrum a v Kodi je nastavení PCM, RAW a snad MultiCH RAW. Co jsem zjistil, raw je tzv. bitstream.
Ale nevím co teda nastavit. Filmy stahuji o velikosti ideálně 10-20GB. Centrum spustí, jde to po HDMI do receiveru a z něj do projektoru a do repro. Jen tedy teď nevím, co nastavit. Žádné originálky na tom nepouštím. Dost jsem četl, že je lepší PCM, ale...
Máte k tomu nějaké poznatky? Zvuk jedu v sestavě 3.1, zadní dva kanály nemám zapojené.
Díky


o 06.03.2018, 19:58 | Tuner#2
PCM je stereo signál, který pro 2ch je zpravidla lepší (16bit/44kHz) než bitstream hlavně u starších nahrávek DD a dts. Nicméně pro HD zvuky pokud máš v zesíku dekodéry musíš ten bitstream nastavit, jinak se o to ochuzuješ. Mám pocit, že jsme to už řešili ne?
o 06.03.2018, 20:11 | Losky
Ano, ale opět se v novem centru objevily bitstreamy dva.
o 06.03.2018, 20:13 | Tuner#2
Nevím proč to takhle nově začali pojmenovávat, podívej se do návodu jak je to tam vysvětleno.
o 07.03.2018, 08:56 | Losky
Vrták jsem se v tom asi 2hod a celkově pro mě je Kodi jeden velký chaos. Oproti normálnímu přehrávači to umí asi mrtě věcí, ale pro neznalého je to fakt divočina. Zvuk jsem nastavil na propusť všechny dekodéry, co receiver umí.
Jen se zeptám, ten Stream Cinema když dám něco přehrát, ukládá to do nějaké složky?
Mám připojení 25MB, tak jen jestli he lepší film stáhnout a nebo to streamovat, když má třeba 15GB?
o 07.03.2018, 09:38 | Kapka (M)
a tady na foru
[ Link ]
jsi nic nenašel?
o 07.03.2018, 10:40 | Losky
Koukal jsem tam, ale chce tomu obětovat asi několik dní. Víc by mi vyhovovalo vše nastavit v PC a přihlásit se na stejný účet a zkopírovat nastavení, ale to možné není. Budu to studovat, ale moc user friendly Kodi není
o 07.03.2018, 21:18 | JEF | Upraveno: 2018-03-07 21:20:34
Neškodilo by, kdybys sem dal fotku z menu Kodi, kde je výběr výstupu audia a taky model receiveru, aby bylo jasný jaký formáty dokáže dekódovat.

Menu v Kodi se mění podle systému, ve kterým systému jede, takže na Windows vypadá jinak než na Linuxu / Libreelecu a jinak na Androidu. Těžko říct co v tom menu vůbec máš, když to ani nedokážeš napsat. Ideálně to má vypadat nějak takhle [ Link ] . Nastavíš si Settings level na Expert, abys viděl všechny volby a v Audio output zapneš Enable passthrough. Volby pod tím (na obrázku je jen první - Dolby Digital) zapínáš podle toho, co umí receiver dekódovat a Kodi pak ty konkrétní formáty posílá v Bitstreamu.

To jak píše T#2, že PCM je lepší pro 2ch než bitstream, tak nějak nedává v obecný rovině smysl...
o 07.03.2018, 21:37 | Losky
JEF: Tak jak si dal ten obrázek jsem včera nastavil a přidal i ty kodeky, které umí receiver zpracovat. Kodi běží na Androidu, ale pak jsem už nemohl najít to kódování zvuku v samotném Androidu. Ještě se na to podívám, kde jsem to našel. Díky za ten obrázek, aspoň mě to ujistilo, že jsem to včera nastavil dobře, nebyl jsem si trošku jist s repro 2.0 či nastavit mých 3.1, ale psalo se, že 2.0 se nastavuje snad jen u analogu.
Nějak se tím Kodi musím prokousat, protože teď je to pro mě fakt chaotický program, kde nechápu ani jak fungují ty knihovny:)))
o 07.03.2018, 21:39 | Tuner#2
JEF: Zvuková stopa na DVD je mnohdy v PCM v lepší kvalitě jak multikanál, který pošleš do receviveru a on ho dekóduje jako obyčejný Dolby Digital.

Jde o to, že PCM je nekomprimovaný zvuk v CD kvalitě (16bit/44 nebo 48kHz), zatímco Dolby Digital či dts v jejich původbní formě jsou dost brutální komprese něco na způsob MP3jky. Takže pokud hraje jen na přední bedny a nejde mu o efekt, tak rozhodně z hlediska kvality zvuku je PCM stopa na DVD daleko lepší. Sám má slušné stereo a ty rozdíly jsou obrovské.

Částečně se ten rozdíl začíná smazávat s HD zvukem jako je Dolby Digital Plus, dts HD, Dolby Atmos, atd. atd. Tam už jednotlivé kanály začínají dosahovat CD kvality.
o 07.03.2018, 21:54 | JEF
Počet repro se uplatňuje jen pro formáty zvuku, který neposíláš bitstreamem, ale PCM, tedy zvuk který dekóduje Kodi. K tomu je tam volba Stereo Upmix, která byla ve starších verzích pojmenovaná srozumitelnějc - Output stereo to all speakers. Když pustíš film se stereo stopou, např. MP3 a máš vybráno 3.1, tak to bude hrát i z centru. Ale jak jsem psal, bitstreamu se to netýká, takže film se stereo stopou Dolby Digital bude hrát jen z levý a pravý bedny. Občas narazím na titul, kde je třeba 5.1 zvuk ve FLACu a to se posílá jako PCM, takže když bys nastavil repro na 2.0, tak se ochudíš o centr a sub. Takže je dobrý to nepodceňovat a nastavit všechno správně :-)
o 07.03.2018, 22:04 | JEF
Tuner#2: To je samozřejmě pravda, ale Losky řešil nastavení výstupu z Kodi pro jednotlivé formáty a s tím to bohužel nijak nesouvisí. Když má všechno dobře nastavený, tak DTS z filmu doputuje do receiveru jako DTS a když přepně na PCM audio stopu, tak do receiveru dojde PCM.

Jen s tím posledním odtavcem o HD audiu si dovolím nesouhlasit. Tam jednotlivé kanály nezačínají dosahovat kvality CD, ale značně je převyšují. Např u DTS-HD Master Audio jsou všechny kanály komprimovány bezztrátově a běžně v rozlišení 24bit/96kHz, semtam i 24bit/192kHz. Podobný je to i u Dolby TrueHD, DTS:X a Dolby Atmos.
o 07.03.2018, 22:17 | Tuner#2
JEF: Ano, mělo tam být dosahují a nebo už i předčí... Pokud chce aby to fungovalo tak jak píšeš, tak stačí nastavit bitstream na zdrojovém zařízení a receiver nechat v módu auto detekce signálu. Pak když zvolí PCM, pojede to v PCM, když přepne na stopu s dts, receiver to opět sám dekóduje.
o 07.03.2018, 22:25 | JEF
Tuner#2: Tak k tomu není co dodat, snad jen :-)
Youtube video:
o 07.03.2018, 22:43 | Tuner#2
JEF: Pane profesore, tohle už jsem mu dávno psal asi dva měsíce zpět v jiném tématu...

Takže teď nevím zda sem vložit to samé video??? :))
o 22.10.2019, 19:51 | Tarabas
Vlastním AV reciever (Pioneer VSX 921) a BD přehrávač (Pioneer BDP 440 ver. firmwaru 2.20) - jsou sice starší přesto bych je zatím neměnil - jsem moc spokojený.

Do rukou se mi dostala trilogie Pána Prstenů v prodloužené verzi, kde jsou audio stopy ve formátu DTS-HD Master Audio.

BD s AV recieverem mám propojené přes HDMI kabel a volbu Audio výstupu na přehrávači přes HDMI jako Bitstream - bohužel z nějakého důvodu nedokážu dostat tento přímý a nekódovaný zvuk ztěchto filmů do recievru, ačkoliv v manuálu AV recievru i BD přehrávače podpora toho formátu je uvedena.
Pokud navolím u HDMI Audio výstupu přehrávače na volbu PCM zvuk je bezevšeho přehraný, ale defakto se ochuzuji o prostorový zvuk.
Zajímavostí je, že pokud film převedu do mkv souboru tak opět BD přehrávač přehraje pouze obraz (při volbě Bitstream), ale neznačkové MMC (Zidoo - čínské výroby), kde mám výstup Audio přes HDMI také na Bitsream to přehraje bezevšeho a AV reciever správně detekuje formát i nápisem na displeji DTS-HD Master Audio.

Nicméně takhle převádět filmy s tímto formátem se mi opravdu moc nechce - prosím teda o info zda-li Vás nenapadá čím by to mohlo být?


předem dík za rady


PS: Zde výpis z MediaInfo o převedeném filmu do mkv.

Audio #1
ID : 2
Formát : DTS ES XXCH XLL
Formát/ : Digital Theater Systems
Format_Commercial_IfAny : DTS-HD Master Audio
CodecID : A_DTS
Duration/String : 3 h 48 min
Kanál(y) : 6 kanály
Channel(s)_Original : 7 kanály
ChannelLayout : C L R Ls Rs LFE Cb
Sampling rate : 48,0 kHz
Frame rate : 93,750 FPS (512 SPF)
BitDepth/String : 24 bits
Titul : English DTS-HD MA 6.1 [4 743 Kbps]
Jazyk : English
Default : Ano
Forced : Ne

Audio #2
ID : 3
Formát : DTS ES XXCH XLL
Formát/ : Digital Theater Systems
Format_Commercial_IfAny : DTS-HD Master Audio
CodecID : A_DTS
Duration/String : 3 h 48 min
Kanál(y) : 6 kanály
Channel(s)_Original : 7 kanály
ChannelLayout : C L R Ls Rs LFE Cb
Sampling rate : 48,0 kHz
Frame rate : 93,750 FPS (512 SPF)
BitDepth/String : 24 bits
Titul : Czech DTS-HD MA 6.1 [4 682 Kbps]
Jazyk : Czech
Default : Ne
Forced : Ne
o 24.10.2019, 05:41 | Sau
Zkus pripojui ten prehravac do jineho HDMI vstupu na receivru, pripadne zkusit jiny HDMI kabel. Melo by to jinak fungovat.
o 24.10.2019, 14:44 | Tuner#2
Zkusil bych jiný kabel, nemusí podporovat vyšší datový tok.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3355 sekund.