Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Audio Video show 2018

 o Navštíveno 8172x o
o 07.03.2018, 21:58 | Tuner#2
Tak s kým se tam potkám?

[ Link ]

Já budu v sobotu. Chápu, že by stačilo dojet do Šumperka a člověk by znal a slyšel už všechno, ale když ta Praha je z Plzně spíš po ruce a hlavně tam uvidím své oblíbené B&W :)

P.S. Xavian opět chystá premiéru, na to se taky těším ;)


o 07.03.2018, 22:11 | M@rtin
Já tam budu také v sobotu ....
o 07.03.2018, 22:13 | Tuner#2
M@rtin: Super, rád Tě uvidím pane ;)
o 07.03.2018, 22:14 | M@rtin
Máš nějakou představu od kolika tam budeš? já jsem v Praze už od pátka ....

Ještě najít nějakou oběť na páteční pivo :-)
o 07.03.2018, 22:18 | Tuner#2
Určitě od rána, takže před 10hod.
o 07.03.2018, 22:20 | M@rtin
Tak si ráno cinknem
o 10.03.2018, 22:32 | Tuner#2
Tak kdo jste byl? Výstava opět super.

foto k příspěvku  od Tuner#2

o 10.03.2018, 22:51 | cendler
já chtěl jet, ale nebouchlo hlídání, tak jsme nemohli, škoda, bylo něco zajímavého?
o 10.03.2018, 23:29 | Tuner#2
Zítra písnu, jsem na mobilu a KO...
o 11.03.2018, 08:17 | Zdeny60 | Upraveno: 2018-03-11 08:22:36
Idiote.

Jinak já jsem tam nebyl. Ale byli tam hoši, co mají fakt dobré uši. A k BW se samozřejmě nezávisle vyjádřili.

[ Link ]

Takže zase mě utvrdili v mém názoru na ně.
o 11.03.2018, 10:14 | Dexter
Já jsem na výstavě nebyl, takže nějaké osobní hodnocení těžko podám. Ale ze zdenyho linku se dá vyčíst jediné:
-Co tam hrály to snad neposlouchá normální člověk.
-Výběr hudby ve většině prezentací byl tristní, onanistické jazzy atp.
-slyšel někdo tuhle sestavu za cca 4,5M když došla LP deska a byli puštěni Ramstein? Ačkoliv tuhle kapelu mám hodně rád, na koncertě nebo v autě, tady bohužel platí, že z hov.. dort neupečeš ani v takhle drahé troubě .
-Sonusy zklamání, zvláště dnes, když odpoledne pouštěli AC/DC...
-a tomto "příkladu" jsem si opět potvrdil, jak je neskutečně důležitá kvalita nahrávky. Poslech Dire Straits z vinylu a poté Rammstein bych přirovnal k přesednutí z mého Maserati Grandturismo do manželčina Fiata.
To je teda "hájend" :D
o 11.03.2018, 21:04 | Tuner#2 | Upraveno: 2018-03-11 21:05:49
Zdědku idiotem můžeš nazvat leda sám sebe...

1. na výstavě jsi nebyl, ale přesto víš, že B&W hráli na hovno??? Gratuluju, tím jsi toho idiota jen potvrdil...
2. odkazuješ na fórum, kde moc znalců není a stejně co člověk tam to názor. Ostatně soudit jak co hraje dle výstavy na jednu/dvě skladby (více se nedá stíhnout, pokud to člověk bere opravdu zodpovědně) je stejně blbost.
3. jeden pisálek tam píše v superlativech nad Sonus faberama a další dva tam nevydejchali Ramstein či AC/DC. Není to náhodou důkaz toho, že prostě na highendu si běžnou muziku nepustíš ani náhodou a vytřídí tě to CDčka na 1/10 poslouchatelných. V postu o gramofonech jsi mě to vyvracel a tady teď na to odkazuješ jako na modlu...

Příště raději piš o něčem čemu alespoň trochu rozumíš a hlavně kde jsi byl ;)
o 11.03.2018, 21:30 | Tuner#2 | Upraveno: 2018-03-12 20:42:38
cendler: Vzhledem k tomu, že jsem leta byl v oboru, tak mě nic moc nepřekvapí. Ale pokud můžu, tak tohle zaujalo mě:

1. Bowers & Wilkins nová řada 700. Sice s Rotelem si Bowers nikdy moc nerozuměl (tím že jsou Bowersy rovné, tak vyleze trochu drsný zvuk Rotelu), ale i přesto to hrálo moc hezky a umělo to na rozdíl od jiných sestav ještě slušně zahrát i běžné komerční nahrávky. Ono taky je to bedna za 100, model pod ním je asi za 60tkč, takže prostě o trochu lepší bedny než mám doma a které mě naprosto sedí...

2. Polská firma Pylon Audio. Bedna za 80tkč, vlastní měniče (nižší řady používají Seas) a zvukově fakt pecka. Dynamika, prostor, lokalizace, to nemělo chybu na všechny žánry. Přikládám FOTO.

3. Xavian, tady asi není co dodat, nádherná truhlařina/zpracování a zvukově excelentní leč horší rock co si tam nechal pustit kamarád už taková sláva nebyla. Opět se jen potvrzuje, že prostě top aparáty obyčejné nahrávky neumí...

4. Sroll opět perfektní zvuk, slušně upravená místnost, tady není co dodat, umí...

5. WDQ tam mělo kino, levné bedny (značku z hlavy nedám), ale i přes cenu 25 přední, centr asi za 9 a zadky taky to hrálo dost slušně. Alespoň na HD nahrávce koncertu co tam aktuálně měl.

6. Atlona tam měla převodníky HDMI - optika, přenos 4K HD v maximálním datovém toku i na vzdálenost 100m. Takže k projektoru do budoucna rozhodně přípravu husí krk a nebo tak rovnou tu optiku natáhnout. běžný HDMI kabel to dá s bídou na 3m a i tam už má problém...

7. Vivid audio a audionet, to byla sestava snů, tradičně moc pěkný zvuk.

8. Slušně hrajou i top modely AQ

9. Sonus Faber s McIntoshem. Krásná sestava pro oko, zvukově na slušné nahrávky to nebylo špatné (ale ne adekvátní ceně) a horší nahrávky? No to už jsem psal výše. Děs a bída jen potvrzující, že highend prostě běžné nahrávky nezahraje stravitelně.

To je asi tak vše co mě zaujalo, pokud si vzpomenu, napíšu.
o 11.03.2018, 21:39 | Tuner#2 | Upraveno: 2018-03-11 21:40:14
Jo ještě RIHA, kamarád z Plzně co s Říhou staví zesíky a bedny na opravdu dobré úrovni. Pro mě známá věc, prot jsem opomněl.

Ještě jedna perlička. Ty Zdenyho kumpáni se tam rozplývali nad Dynaudio. Model starej snad jako Zdědy sám s výškovým měničem pomalu u podlahy. Slyšel jsem ho už kdysi a tady se mě to opět potvrdilo. Zpěvák jakoby ležel na podlaze, prostor a lokalirace díky 4 měničům na středy a výšky úplně vprdeli... Tak nad touhle sračkou se tam místní borci u Zdenyho rozplývají :)) Přitom Dynaudio má řadu novějších a mnohem lepších beden za lepší peníze...
o 11.03.2018, 21:58 | assassin
Mohl by mi nekdo vysvetlit fyzikalni mechanismus toho proc drahe bedny hraji dobre jen drahe nahravky?
o 11.03.2018, 22:32 | Tuner#2
assassin: Ne všechno se dá změřit a ne všechno je fyzika... Jak to jen napsat. Na malém rádiu u nás v kanclu s reproduktorkem mono o velikosti 8cm hraje všechno hrozně a je jedno co tam pustíš. Pak jsou aparatury, které hrajou slušně, ale přesto ne dost hájendově. Prostě tam chybí pár procent do dynamiky, transparentnosti, chybí ty nejmenší detaily ve zvuku atd. Na takovém aparátu si ale prostě poslechneš s chutí jak šukací jazz (z kterého si i na téhle průměrné aparatuře sedneš na zadek), tak ale i cokoliv špatně nahraného na tom vyzní stravitelně a velmi dobře. No a pak jsou ty top aparáty, kde je sice špičková dynamika, rozlišení, vytáhne to všechny detaily, ale na takovém přístroji prostě hraje jen dobře nahraná muzika. Jakmile tam dáš cokoliv průměrného, zjistíš, že ta nahrávka nemá dynamiku, je plochá, je agresivní, atd. atd. a po jedné skladbě máš chuť na CD přehrávači zmáčknout eject a CD hodit do koše.

Jinak pěkné povídání je i tady od Dana: [ Link ]
o 12.03.2018, 04:53 | Zdeny60
Blb jsi a blbem zůstaneš. Naíc narcis. Já já já - všechno znám, všude jsem byl a od všeho mám klíče. prostě jis hňup. Blb na blbtou. Jedno ti poradím- vyser se na mě. S idiotem tvého formátu se opravdu zahazovat nehodlám.
o 12.03.2018, 16:09 | Tuner#2 | Upraveno: 2018-03-12 16:09:29
Zdědy70: Jaký já,já,já? Přesně tenhle popis pasuje na tebe, tys sežral všechnu moudrost světa, neustoupíš ani o píď byť v diskuzi vedle jsi ukázal svoje žalostné znalosti o Hi-Fi a materiálech.

Ostatně plivat na Bowersy, které jsou ze střední třídy, hráli na Rotel navíc v místnosti velké jako koncertní sál (největší na výstavě) a ještě ke všemu tam ani nebýt, to umíš je TY... :)) Pak kdo z nás dvou je BLB :)))
o 12.03.2018, 16:33 | Zdeny60
Blb jsi a blbem zůstaneš. Naíc narcis. Já já já - všechno znám, všude jsem byl a od všeho mám klíče. prostě jis hňup. Blb na blbtou. Jedno ti poradím- vyser se na mě. S idiotem tvého formátu se opravdu zahazovat nehodlám.

Opakování jest matkou moudrosti.

o 12.03.2018, 18:18 | Tuner#2 | Upraveno: 2018-03-12 20:42:11
Opakování zrovna tobě nepomůže viz. ta ignorace rozdílu DTD vs. MDF :))
o 12.03.2018, 20:08 | Duri
Zdeny60, Tuner#2: pánové já už sem snad chodím jen kvůli Vám:-))))...zbytek fóra o ničem
o 12.03.2018, 20:56 | Mr.Scully
Já bych si naopak přál, aby si pánové dali někde v klidu bez diváků do držky a netahali to furt na fórum pořád a znova dokola :-)
o 12.03.2018, 22:58 | Tuner#2 | Upraveno: 2018-03-12 23:04:47
Duri: Teď si vem, že bych to nechal čistě na debatu o výstavě... Asi bych tu měl posty sám s M@rtinem. Byla doba, kdy jsme se tam potkávali se skalníma autohifíkama a dalo se tady rozumně pokecat co bylo a co nebylo dobré...

Dneska? Kromě M@rtina jak tak koukám nebyl nikdo a hodnocení zvuku se dneska dělá ze Šumperka v teplákách od stolu formou co jsem kde vyčetl na jiném fóru :))
o 12.03.2018, 23:00 | Tuner#2
Mr.Scully: Pokud vím, nikdo tady nikoho nenutí ty posty číst a tvé nabízené řešení ze středověku se krapet vymyká tomu cos tu nedávno psal u prezidentské debaty...
o 12.03.2018, 23:04 | Mr.Scully
Nj, ale vždyť je to v každém tématu, které se jen vzdáleně dotýká audia... mě to třeba občas zajímá a chci si to přečíst, ale tak nejpozději do pátého nebo desátého příspěvku přijde osobní útok nebo narážka. Podle mě zbytečně.
o 12.03.2018, 23:12 | Tuner#2
Mr.Scully: Ono nejde jen o audio... Podívej se na starší debaty o autech (raději jsem nechával bez komentářů) a nebo krásný příklad je to jeho focení s FF s výsledkem jak od mojí paní z kompaktu, která ani netuší co je to zlatý řez ;) Něco mu 10x napíšeš co je špatně a on i po 11tý bude tvrdit, že to má nejlepší. To jeho JÁ je tak velké, že když vykouknu z okna, tak ho vidím :))
o 13.03.2018, 06:14 | krtekaudio | Upraveno: 2018-03-13 17:11:10
.
o 13.03.2018, 07:15 | Zdeny60
Blb jsi a blbem zůstaneš. Naíc narcis. Já já já - všechno znám, všude jsem byl a od všeho mám klíče. prostě jis hňup. Blb na blbtou. Jedno ti poradím- vyser se na mě. S idiotem tvého formátu se opravdu zahazovat nehodlám.
o 13.03.2018, 16:51 | Tuner#2
krtekaudio: Díky za pěkný post k tématu/výstavě... ;)

Zdeny60: Až to budeš kopírovat počtvrtý, tak si v tom textu oprav ty chyby ty narcisko :)))
o 13.03.2018, 17:46 | Zdeny60
Myslím, že to pochopíš i tak.
o 13.03.2018, 17:59 | Tuner#2
Já pořád nechápu jak můžeš hodnotit něco kde jsi ani nebyl... To fakt nepochopím...
o 13.03.2018, 18:27 | Zdeny60
Trubče, já nic nehodnotím, hodnotí ti, co tam byli.
o 13.03.2018, 18:56 | Tuner#2
Myslíš ty "znalce" co citoval Dexter a kteří se neshodnou ani na to odkazu co jsi sem dal? Pak opravdu nechápu proč s nima souhlasíš, když jsi tam nebyl a neznáš ani řadu 700 a ani prostor v kterém hráli...
o 13.03.2018, 20:11 | Zdeny60
Stačí mi, co jsem četl.Do sebe to zapadá.Čili - zase nic moc od BW.
o 13.03.2018, 20:13 | Dexter
Tuner#2: vzdyt oni se tam nejsou schopni dohodnout ani na tom veprovym s bramborem, natoz pak na hudbe :)
o 13.03.2018, 20:18 | Tuner#2
krtekaudio: proč se stydíš za svůj názor???
o 13.03.2018, 20:25 | Tuner#2
Zdědy, zdědy, četl jsi vůbec můj post 11.03.2018, 21:30??? Asi zřejmě ne, protože jen idiot by mohl na základě pisálků na hifiroom něco hodnotit... Původně jsem na tvou adresu nechtěl být sprostý jak ty na mě, ale nemám jinou možnost.

Dexter: Nesahej zdědymu na kumpány, podle kterých hodnotí výstavu na které nebyl a produkci světových značek :))
o 13.03.2018, 20:32 | M@rtin
Tak jsem myslel že je tady něco o výstavě a nic .... zbytečné
o 14.03.2018, 07:05 | Zdeny60
Trubče, já nic nehodnotím, hodnotí ti, co tam byli.
o 14.03.2018, 15:02 | rosak | Upraveno: 2018-03-14 15:04:25
assassin: dobrá otázka. Moje osobní zkušenost není zcela jednoznačná. Kupříkladu před pár měsíci jsem navštívil firmu VM Audio a poslouchali jsme tři jejich výrobky. Sloupy za 40, 60 a 80. Kdo nezná jejich produkci, snadno si modely dohledá na jejich webu. Přinesl jsem s sebou asi dvacet skladeb, reprezentující různé žánry a zároveň i různou kvalitu. Nejlevnější testovaný pár mne neoslovil a metalové nahrávky hrály přímo hrozně, zatímco jazz bych na nich vydržel poslouchat celý večer. Dražší pár byl v podání daleko příjemnější na všech testovaných nahrávkách. Nejdražší poslouchaný pár byl excelentní na všech nahrávkách, které jsme zkoušeli. Takže na těchto třech vzorcích je to přesně obráceně, než se zde tvrdí.
o 14.03.2018, 15:20 | Harryp
To 12.03.2018, 20:56 | Mr.Scully: Blbost - ještě dlouho po "akci" by se hádali kdo byl lepší, kdo komu více rozbil držku, případně kdo má silnější úder/úd a v neposlední řadě by se hádali, z jakého materiálu byla podlaha na které se tato událost stala :-)

Byla by tady bez nich nuda a šeď všedního dne... :-)
o 14.03.2018, 16:43 | Tuner#2
Zdeny: JJ však o těch kumpánech píšu tady: 11.03.2018, 21:04 jeden větší blbec než druhý, stačí si to jejich hodnocení přečíst a mít na to svůj názor pokud jsi na výstavě byl...

rosak: To proto, že jsi se pořád pohyboval v normální hladině za bedny. Do určité hladiny to má opravdu vzestupnou tendenci.

Harryp: Podlahu zbytečné řešit, stejně je to všechno dřevo :)))
o 14.03.2018, 16:59 | Zdeny60
Ale guwno, vzestupnou tendenci to má pořád. To jen u tebe to ej naopak:-)))Přesně, jak píše rosak.

narics se opět projevil - ty všechny ty"kumpány" znáš? Že o nich tak zasvěceně hovoříš.Ty jsi největší vemeno, co fakt by jeden pohledal.

A propos, tu fotku, to jis nemohl fotit ty, že ne?

Ad Dynaudio - myslím, že moc hulíš a hlavně o tom prd víš. Já jen, že tvoje názory se diametrálně rozcházejí se zbytkem světa.
o 14.03.2018, 17:30 | assassin
rosak: ja se k hifi vratil pred cca rokem, prestal mi hrat zesik (marantz co jsem si koupil po maturite 98) a tak jsem zacal hledat nahradu, navstivil jsem loni vystavu a zacal vybirat - napriklad ty docela drahy bridlicovy nemecky bedny mi prisly, ze hraji jak kdyz koza chcije na plech (prej se tomu rika referencni zvuk) to same bylo v jednom z hlavnich salonku, taky naky superdrahy sloupy z mramoru nebo ceho...
kazdopadne zesik jsem byl pak vybirat v poslechovych studiich - prime srovnani favorita od cambridge audio (cenovka kolem 60k) s elektrocompaniet na ktery mi udelali cenu (predzes + 2konce cca 400k cenikovka) - mel jsem slyset jak se "otevre prostor" atd... neslysel jsem rozdil (poslouchano na repro v cenove hladine cca 200k, dynaudia, acoustic physics atd) - prestoze jsem neslysel zasadni rozdil, malem jsem ten companiet koupil, ale vadilo mi, ze volume se menilo 2 tlacitkama up/down.
no kazdopadne to dopadlo dobre, pavel528 (Diky) mi marantze opravil a ja jsem s tim jak mi tahle prehistoricka levna sestava (pm700 + mission703) hraje velice spokojenej. u repro jsem nenasel nic co by mi za ty prachy prineslo adakvatni "zlepseni" - jestli se jednou prestehuju do sveho, zkusim ukecat znameho co stavi repro (ted uz jen ladi akustiku mistnosti) na zakazku - repro co zabiraji celou stenu :D jak to nema menice nad 15palcu tak to prej fungovat nemuze, tak uvidime...
o 14.03.2018, 17:39 | Tuner#2
Vzestupnou tendenci to má pořád, ale dopadne to tak jak píšu tady: 11.03.2018, 22:32

Ne ty kumpány neznám a podle toho, že se tam neshodnou ani dva na jedné stránce a píšou, že byl asi každý na jiné výstavě to s tou shodou názorů nebude tak horké...

Ano, fotku jsem fotil já telefonem, aby šla postnout na facebook a sem jedním klikem. Zrcadlo na tyhle akce fakt nenosím...
o 15.03.2018, 14:37 | Zdeny60
[ Link ]


hmmm,tady o nich taky pise nejakej tetrev hlusec.super zvuk????????????

Jinak foto fakt supr,jak vozralej plot.ale chapu,je to top art.????a mne budes ty neco vykladat,trubko.
o 15.03.2018, 17:17 | Tuner#2 | Upraveno: 2018-03-15 17:39:59
Zdeny60: Nějak nevidím, že by je ten tetřev hlušec nějak výrazně zdrbal... Naopak píše o skvělých středech a výškách a problém měl jen s basama. Jak známo, každá bedna potřebuje 100 - 300 hodin na rozehrání (podle tuhosti závěsů) a navíc basy nejvíce ovlivní akustika místnosti... Takže opět nevím co tím chceš říct chytrolíne, když jsi je ani neslyšel???

Jinak tady je jiný test a Danovi jde docela slušně věřit: [ Link ]

Co se týče fotky, po tom cos tu předvědl se svým full frame bych u mé fotky z mobilu být tebou držel hubu a krok... :))
o 15.03.2018, 17:44 | Zdeny60 | Upraveno: 2018-03-15 17:47:37
Jo, tomu tlučhubovi jistě. Do posledního slova - ještě z dob S@V, nebo jak se ten bulvár kdysi jmenoval:-))))

Říct nechci nic, jen aby sis početl názor druhých. BW fakt ke štěstí slyšet nepotřebuji. Už jsem jich slyšel fakt dost a názor na ně mám kamennej. A jak patrno, stále NIC MOC:-)))

Ad fotka, kolik jsi měl v sobě dvanáctek? Já teď neřeším kvalitu (i když teda můj mobil fotí asi o X tříd lépe, ale to je jedno), ale to, co jsi vyblil. A mě ty budeš kritizovat, tatrmane:-)))??? Mobil neumí srovnat horizont, zaostřit, atd???

A rozehrání bedny 300 hodin??? Se nenech vysmát, trubko. A eště tu o zahoření kabelů a je vymalováno:-)) A o zahoření dielektrika v kondenzátorech:-))) Či zahoření zesilovačů:-)))
o 15.03.2018, 18:15 | rosak
Zdenku, ty tu kazes o zvuku beden a posmivas se tomu, ze reproduktory se rozehravaji? To ses snad jen spatne vyjadril, ne?
o 15.03.2018, 18:45 | Tuner#2 | Upraveno: 2018-03-16 19:11:46
Zdeny60: Dan, Mirek Láb, pan doktor Sýkora a další - jo to jsou ti pánové, kterým nesaháš ani po kotníky a ano působili a působí v časopise Stereo a Video, kde třeba zdrbali ty tvoje úřesné Alesis bedny :)) Jenže to trubec tvého formátu nikdy neuzná, protože přes své JÁÁÁ si nevidíš ani na špičku nosu...

Jak patrno z testů i ze zahraniční, tak B&W stále patří ke světové špičce...

Já nemám fotomobil, mám telefon na čtyřku a zrovna foťák není jeho silná stránka obzvláště při osvětlení, které tam panovalo. A ano, nefotím 100% fotek s rovným horizontem, část fotek tak aby to bylo kompozičně zajímavé. Navíc tady s horizontem na rovno by byla část bedny oříznutá a ustoupit už nešlo...

Ano, bedny se rozehrávají a některé poměrně dlouho. Střeba Shan Aztec 330 co jsem doma měl hráli ze začátku super, krásně vyrovnaná bedna - byl jsem nadšený. Po čtvrt roce se z basů stalo nesnesitelné bučení a středy získaly na vyšších středech nepříjemnou prezenci. Takže šly z domu...

Ne kabely se opravdu nerozehrávají, naopak při špatném provedení zakončení dochází časem k degradaci zvuku vlivem přechodového odporu obzvlášť, když někdo použije něco levného a zašroubuje/skřípne to mezi levné kontakty. Opět mě podsouváš něco co jsem nikde nepsal a jen to ukazuje na tvou malost a ubohost, když už nevíš kudy kam dědku ;))
o 16.03.2018, 06:04 | Zdeny60
Trubče, o tom, že se bedna rozehrává, se nepřu. Jen to není tvých 300 hodin, trotlíku.
O kabelech jsem začal radši v předstihu, abys náhodou s další podobnou kravinou nepřišel.

O fotce radši nediskutuj a nevykrucuj se, zvoral jsi to a jako správný narcis se k tomu nechceš přiznat.

Ano, pány Lába a zejména Sýkoru uznávám ( a s p. Sýkorou jsem dokonce řešil svoji malou poslechovku, čumíš, co?) a ctím a rovnat se s nimi nemohu a ani nechci neb mám poněkud jiné vzdělání, než tito pánové. Březina je obyčejný tlučhuba úplatný pisálek, kterého znám z dob jistého studia. Jeho články jsou lepší, než Burianovy komedie.


ROSAK: samo sebou, že zvuk beden se do určité míry mění díky změnám v pnutí závěsů. Ale změny jsou malé a špatné bedně nepomůže, ani kdyby se rozehrávala rok. Spíše se jde o to, že si posluchač na zvuk bedny zvykne (doporučuji si přečíst krásný rozhovor pánů Krauta a Dudka - jeden je blábolil a druhý technokrat - tam je to popsáno celkem výstižně a jen trubec věří, že se zvuk bedny mění 300 hodin...:-)))

PS: Tunere, jestlipak víš, že v jisté době (vznik S@V) měli v Egu právě Alesis M.I jako referenční bedny? A pak o nich napsali, jaký to byly šhity:-)))


Tunere, nauč se, prosím tě, už konečně zásadní pravidlo ČJ a tím je shoda podmětu s přísudkem. Y/I ti fakt nejde a mně to rve oči.
o 16.03.2018, 07:18 | rosak | Upraveno: 2018-03-16 07:29:28
Ok, takhle napsané už je to lepší :-)
Nicméně o pouhém zvyku posluchače bych rozhodně nehovořil, neboť jsem měl před cca dvěma roky možnost poslechnout dva identické páry beden - jeden dva roky hraný, druhý ten den z krabice vybalený. A to by musel neslyšet jen hluchej :-) A dnes již mezi nimi rozdíl nepoznáš.
A 300 hodin? Přijde mi to rovněž přehnané.
o 16.03.2018, 14:17 | Zdeny60
Tak téměř každý materiál mění své vlastnosti v čase - polymery jsou příkladem. Já mám vypozorováno, že na zvuk beden má vliv i okolní teplota. Nakonec, hudební nástroje se chovají také tak.
o 16.03.2018, 14:41 | Pglock
To vypozorování teplota/zvuk muselo dát hodně práce.
Minimálně několik let!
o 16.03.2018, 19:11 | Tuner#2
Zdědy: Píšu 100 - 300hodin trubče... Nevím proč se teda hned chytáte těch 300 hodin???

Jinak moje zkušenost se Shan Aztec 330, každý den 2-3 alba o víkendu i více a rozehrálo se to nepříjemně tak jak jsem popisoval až po 3 měsících. Když vezmu průměr 3x90, tak jsem na cca. zmíněných 300 hodinách...

Jestli je Březina tlučhuba, tak to si s ním můžeš podat ruku! Bohužel mu nesaháš ani po kotníky...

Alesis a referenční bedny. ROFL nechlastej tolik :))
o 16.03.2018, 19:42 | All | Upraveno: 2018-03-16 21:15:43
Bóóóže můj, vy jste jeden větší ... než druhý.
Á propos. 90-ti minutové album (pokud nepíšeš o filmech) jsem snad ještě neviděl. Snad některá dvojalba se přibližují (třeba IM-Live After Death má něco kolem 95 min.).
Nenechte si zatemnit mozky vlastním egem.
o 16.03.2018, 22:16 | Luke_288
tvl od tý doby co mám děti jsem na tomhle foru skoro nebyl a koukám, že ani po 5ti letech se určitý persony nezměnili. že to máte za potřebí, nechápu, fakt
o 16.03.2018, 22:47 | birliban33
a já zase koukám, že už "tiťujete" skoro každej druhej... proč... kdo na to má koukat...
o 17.03.2018, 08:28 | Zdeny60
Napsáno 300 hoidn. Nechytám se. Absolutní nesmysl.
Březina a Kraut. Největší blábolilové v tomto oboru. A ty - kdo má největší zkušenosti v oboru - se o něj opíráš??? Vlastěn ne, ty je oba převyšuješ.

Jojo, ty tvoje zkušenosti...Ale k ho*nu tak leda.
o 17.03.2018, 09:50 | Tuner#2 | Upraveno: 2018-03-17 09:51:42
All: Kdo tady píše o 90ti min. albu??? Psal jsem v průměru 2-3 alba v týdnu a o víkendu více. To dělá v průměru cca. 3 hodiny denně x 90 dní = 270hodin což jen potvrzuje to, že některým reproduktorům to prostě tak dlouho trvá...

Zdeny60: Kde vidíš napsáno 300hodin??? Ty fakt neumíš číst a nebo se vždy chytneš nějakého nesmyslu. Napsal jsem:

"Jak známo, každá bedna potřebuje 100 - 300 hodin na rozehrání" = některé bedně stačí 100 hodin, jiná se rozehraje až po 300 hodinách a dokonce jsem uvedl konkrétní příklad v podobě Shan Aztec 330...

Takže ano, já zkušenosti mám narozdíl od dědka, který si nevidí na špičku nosu a pomlouvá lidi, kterým sám nesahá ani po kotníky...
o 17.03.2018, 10:32 | Rocco. | Upraveno: 2018-03-17 10:33:01
Tunere ty seš fakt kokot ..!! Fakt seš nasranej v každém druhém příspěvku kde kecáš každému svoje moudra. Fakt jsi mi to tady znechutil. Pro mě se stáváš tváří tady toho fora a tohle nemám zapotřebí číst.
o 17.03.2018, 10:50 | All
Souhlasím s Roccem.
Cituji:"každý den 2-3 alba o víkendu i více". Další z toho plyne vcelku logicky. Jsi fakt ...
o 17.03.2018, 10:55 | Tuner#2
All: 2-3 alba jsou 2-3hodiny denně + cetnejsi víkendy. Chceš snad říct, že to nejsou 3 hodiny x 90 dnů???
o 17.03.2018, 10:57 | Tuner#2 | Upraveno: 2018-03-17 10:58:53
Jinak teď jsem si vyjel stránku v sekci ostatní z nějakých 60ti co se vejdou na displej mám tužku u osmi. Jo jsem opravdu všude :)) Škoda že to tady nebere screenshot. Nikam jinam nepíšu, navíc tohle je moje téma, tak nevidím důvod proč nereagovat...
o 17.03.2018, 11:01 | Tuner#2
Mimochodem cendler chtěl zhodnotit výstavu. Ukažte mě kdo kromě mého postu 11.3. 21:30 to udělal???
o 17.03.2018, 11:33 | Zdeny60
Tuner: zaplétáš se do vlastních malverzací a fabulací:-))) A pěkně se v tom topíš:-)))

Zdeny60: Kde vidíš napsáno 300hodin??? Ty fakt neumíš číst a nebo se vždy chytneš nějakého nesmyslu. Napsal jsem:

"Jak známo, každá bedna potřebuje 100 - 300 hodin na rozehrání" = některé bedně stačí 100 hodin, jiná se rozehraje až po 300 hodinách a dokonce jsem uvedl konkrétní příklad v podobě Shan Aztec 330...

Tady to vidím.-)
o 17.03.2018, 11:37 | Tuner#2
No a kde vidíš rozpor??? Naopak to mám podložené vlastní zkušenosti... Samozřejmě jsou bedny co jim stačí 100hodin. Proto jsem oponoval že nikde nepíšu 300 jako dogma, které jsi mě začal posouvat ty, ale že jsem uváděl poměrně značný rozptyl podle použitých materiálů měniče a závěsu...
o 17.03.2018, 11:42 | worm03
Oba mít pravdu nemůžete. Jeden z vás musí být kokot a vy se rozhodně nepřiznáte, tak to nechme rozhodnut vyšší moc. Každý má jistě doma hrací kostku a tak si hoďte a komu padne číslo menší něž 7, tak je kokot. Dejte pak vědět :)
o 17.03.2018, 11:54 | Zdeny60
Boha, ty si najvetší kokot, čo znám. Ty si dokonca taký kokot, že keby bolo majstrovstvo sveta v koktisme, tak aj tak skončíš ako druhý, aký si ty kokot:-))) Tuner... :-)Tobě woe musej padat asi samý devítky:-)

Tunere, nezaplítej se víc, než už jsi. Psal jsi 300 hodin, tak to je 300 hodin. To je pro průměrného zaměstnaného člověka ca 1CD denně po dobu 1 roku. Takověj šhit by ode mě letěl po měsíci...

PS: taková bedna může skončit leda tak u tebe doma, protože zkušenej člověk, co se tím léta přece živitl, tak to musíš přeci vědět nejlép.
o 17.03.2018, 11:59 | Zdeny60
Jenže nejhorší na tom je, že ty nevíš, esi se ti zahořuje bedna, zesilovač, kábl nebo dokonce CD.

Tvůj pan Březina zvaný na forech "Tlachal velkohubý" dokonce CD barvil zeleným fixem a podsouval vovcím, jak to najednou krásně hraje, ty znalče. Tak jestli nemáš chybu v tom, že nemáš CD nazeleno:-)))))Ale to už asi nepamatuješ...Já ano, děsně jsme se tomu s Dudkem řehtali:-)))A taky tomu, jak nám kraut mastil voči, že měděněj kábl je směrovej:-))) Ty woe, znalci...Ale abychom neodbíhali od tématu: mám dotaz: a JAK POZNÁŠ, ŽE BEDNA UŽ JE ZAHOŘENÁ? Hlavně woe netvr´d, že se už ustálil zvuk. Větší kravinu bys totiž napsat nemoh´...
Předešlu: zvuková pamět u zdravého člověka je velmi krátká (vteřiny-minuty), aby byl schopen rozpoznat nunace ve zvuku např. při změně kabeláže...Tak co ty na to, znalče? Kdy se bedna považuje za zahořenou? Samo sebou v domácích podmínkách:-)
o 17.03.2018, 12:38 | Tuner#2
Ne, Zdeny, nepsal jsem 300hodin, ale psal jsem rozptyl 100 - 300hodin. Některé bedně stačí 100, některé bedně to trvá 300 hodin.

To jak se zvuk změnil jsem popisoval už zde 15.03.2018, 18:45...

Vybral jsem si jí proto, že v naší poslechovce a poté i u mě doma to hrálo krásně vyrovnaně, bohužel se to rozehrálo tak jak popisuju a s basama se v mé tehdy malé místnosti nedalo nic dělat.

Výběr proběhl před více jak 15ti lety, tehdy jsem bydlel u rodičů a tak nějak beztarostně jsem si při čtení poslouchal zejméně přes zimu. Proto ten průměr 3 hodiny denně nebyl problém udělat a ty tři měsíce tomu odpovídají...

Ke zbytku se raději nebudu vyjedřovat, zelený fix popisovali i v americkém periodiku stereophile, takže nešlo o výmysl Březiny. Pan Kraut dělá jedny z nejlepší kabelů na světě a ani i měděný kabel jde zapojit tak, že je směrový...
o 17.03.2018, 12:44 | Tuner#2 | Upraveno: 2018-03-17 12:46:52
Rocco: Kdo z nás dvou je kokot? Tohle je sekce ostatní (aktuální stránka nejnovějších), pak mám ještě tužku v pár tématech v sekci tuning, ale tam je to ještě méně četné než tady na screenu...

Kde vidíš ten každý druhý???

Nauč se počítat, navíc třeba v tématu o tom kde sehnat pneu Nankang AR-1 jsem byl jediný kdo reagoval a poradil stejně jako u DO k repro JAMO. To Tě jako znechucuje, že mám přehled??? Pak mě nestojíš za další reakce...



foto k příspěvku  od Tuner#2

o 17.03.2018, 16:20 | Zdeny60 | Upraveno: 2018-03-17 16:23:41
Hele,v Americe se melouv kdejaký kraviny a nesmíš všemu hned věřit. Nicméně, abychom nezabočili: čekám stále odpověď na moji otázku: JAK SE POZNÁ, ŽE BEDNA UŽ JE ZAHOŘENÁ?

Ad kabely - fakt věříš tomu, že v mědi poteče proud jinak zleva, než doprava? Věříš tomu, že dva mezi sebou propojené přístroje (CD..>zesilovač) budou hrát jinak, když se otočí RCA kabel? Samo sebou, že půjde o přístroje v dokonalém stavu, umístění v domácích podmínkách. Pokud tomuhle věříš, pak nemá cenu s tebou o čemkoliv dalším debatovat. Ještě mi zační trvdit, že se zahořuje diektrikum kabelu (takový kraviny totiž psal i pan Kraut a Březina mu statečně přizvukoval) a je dokonáno.

Takže - o tom zahoření- JAK TO POZNAT, ŽE UÝ TO NASTALO? Teď jsem zvědav:-)))))

A hele, fakt se začni zamýšlet nad tím, že bys měl vytáhnout učebnici ČJ tak pro 5. třídu. Dost plaveš v Y/I a MNĚ/ME. Dost to tahá oči, určitě víc, než nějaký ulítlý písmenko.
o 17.03.2018, 17:59 | worm03
tak to hodně přitlač... chybějící čárky jsou taky slušnej masakr a to jsou ZDARMA! :))) Ale hlavně by se měl kouknout na tohle: [ Link ]
o 17.03.2018, 21:12 | Tuner#2
Ouu shit, takže Březina, Kraut, teď už i stereophile v USA melou kraviny, jen v Šumperku mají vždy pravdu :)))

Jak se pozná rozehraná bedna? Tak že jí postavíš vedle čerstvě rozbalené a nestačíš se divit... Opět několikrát odzkoušeno na stejném zesíku ve stejné poslechovce a každý bedna se samozřejmě rozehraje jinak. U některých typů závěsů je to znát více u některých méně.

Co se týče signálových kabelů, tak samozřejmě to jde poznat a ty šipky na kabelech nejsou jen tak pro srandu. Kabel má totiž zapojené stínění jen na jedné straně a nebo je stínění dvojité a tam je možností zapojení ještě více. A to vše jak u RCA, tak XLR.

Jinak kabely jsme testovali na dvou stejných zdrojích signálu pouhým přepínám vstupů, protože jak píšeš lidské ucho má jen krátkou "paměť" a takto to bylo zcela jasně slyšitelné hned.

Co se týče psaní, píšu z PC, tabletu a dost často jako třeba dnes z garáže z telefonu. Každý přístroj má jiný SW a jiný opravdý algoritmus a rozhodně mě nebaví to po sobě číst a opravovat. Ostatně zrovna Zdědy má tak co psát, ty jeho texty jsou mnohdy plné chyb...
o 18.03.2018, 10:46 | Zdeny60 | Upraveno: 2018-03-18 10:47:23
Takže každý má doma dva páry beden:-))))) Tvoje teorie má zase trhliny.Já se ptám, jak to pozná posluchač doma? My teda v Šumperku máme doma vždy jen 1 pár beden. Možná odborníci tvého formátu u vás tam kdesi kupujete po dvou:-))))

Ad kabely - tak tím stebou fakt derfinitivně končím. Dál to nemá cenu. jen ti doporučím, zku se zamyslet nad konstrukcí RCA kabelu (´2 vodiče pro vedení signálu) a dále XLR (=3 vodiče pro vedení signálu). A ještě mi prozraď, fakt mi chceš tvrdit, že poznáš rozdíl ve zvuku u RCA kabelu, když ho otočíš??? pak se před tebou pokloním čelem na zem.

Ad text: je rozdíl hrubky Y/I, MNĚ/MĚ Aspoň v tomhle se už nedohaduj.

No a k těm pánům: když potřebuje někdo něco prodat, používá k tomu různých technik. Zlatoušci typu Krauta, Březiny, Vlka a dalších- jejich bláboly je nutno filtrovat fakt hrubým filtrem. Já radši věřím lidem typu Dudek, Bunta, Sýkora, Šroll, Láb... Ale těmto tlachalům velkohubých fakt ne. A pak samosebou svým uším.
o 18.03.2018, 11:57 | worm03
Tak slyšel jsem hodně výmluv, ale že ti nějakej algoritmus přehazuje i/y, maže čárky a sám skloňuje číslovky, tak to slyším prvně! :))) A kterej opravnej algoritmus teda tohle umí? Ten 1ní, 2hej nebo 3tí? :D :D :D
o 18.03.2018, 12:55 | Zdeny60
Zde je zajímavé početníčko.
Šroll ujmí udělat výtečné věci. Ale také je velmi manipulantní, co se týká prodeje:

[ Link ]

Mikrofoničnost kabelu, rozehrání kabelu atd... Holt cíl nezná překážky v cestě. Aby ne, nabízet kabel za tyto peníze, byť může ovlivňovat sebemíň.

A pan Březina tomu dá kornu svým květnatým slohovým cvičením. Ale líbí se mi, že vliv zahoření na kabelu nebyl schopen poznat. Aspoň že tak:-)))

To jen k tomu zahořování....

Kladu si otázku, jak funguje kabeláž třeba u elektronového mikroskopu. Co jsem měl možnost vidět tento přístroj v praxi na fakultě v OL, kde nám byl předváděn v praxi, tak se bojím, že není rozhodně dotažen k dokonalosti. Nikdo z vědců (ano vědci, ne diletanti), co tento přístroj za desítky milionů EUR(čteš správně) zkonstruovali, neřeší zásadní věc - a to - mikrofoničnost kabeláže. A světe div se, ono to funguje s normální kabeláží, měděnou navíc a optickou.

PS: a vlastně teď mi to dochází, proč makrosnímek molekuly nějakého polymeru byl ne 100% ostrý - mikrofonická kabeláž.:-))))))) Ty woe, když už lidi prokouknou ty bláboly prodejců hifi techniky a začnou uvažovat racionálně. Bojím se, že zvuk se nezmění, aby kdyby s ním během reprodukce třepalo pneumatický kladivo:-)))Ale lid chce být klamán a hifišralatánům se to daří.... Fraktálová teorie... ROFL!!!Mikrofoničnost kabelů. Měkký kabel nezahraje tak, jako tvrdý kabel....Bože můj...
o 18.03.2018, 14:39 | Tuner#2 | Upraveno: 2018-03-18 14:43:43
worm: Ano z češtiny jsem maturoval za tři s odřenýma ušima, vše ostatní za jedna. Nemám v plánu na tom něco ve 40ti měnit...

Zdeny60: Nějak zapomínáš, že jsem se tím živil v Hi-Fi studiu a že ta možnost porovnat s nově vybaleným párem byla. To jak poznáš rozehranou bednu jsem popisoval u Shanů, každá bedna se rozehraje jinak, u některé zmizí agresivita a drsnost zvuku z počátku, u Shanů se naopak rozehrál bas a střeďák tak, že to začalo být nepříjemné. Vše jsem tady už popsal, stačí číst...

Ty seš fakt mimoň, cituji: "RCA kabelu (=2 vodiče pro vedení signálu) a dále XLR (=3 vodiče pro vedení signálu)"

Tak to teda fakt není, signál se u RCA vede jen jedním kabelem a u XLR se signál vede dvouma kabelama. Ten třetí (druhý u RCA) je stínění a jsou případy, kdy je jeho odpojení na jedné straně žádoucí...

Teď odcituji z netu, aby jsi nemohl napadnou moje slova: "Skutečnost, že se v mnoha dnešních moderních instalacích opatření s jedním odpojeným koncem s trvalým úspěchem stále dodržuje, svědčí o tom, že toto a další přijatelná řešení problémů s vysokofrekvenčním rušením existují."

Ke zbytku raději bez komentáře, byl bych sprostý a zjišťuju, že mě za to fakt nestojíš...
o 18.03.2018, 15:21 | Zdeny60
OK - aby bylo tvém - tedy v RCA se vede 1 vodičem.Ten 2. vodič je stínění(čili řečeno jednoduše - vodiče dva) Takže teď mi řekni: odpojím stínění na 1 konci. So se stane? GUWNO:-) Nehraje to.

Jsi magor a demagog v jednom. Slovíčkaříš a topíš se čím dál tím víc.-)))

Samo sebou, že jis vedle jak ta jedle. Nějak totož zapomínáš, že ten signál se musí o něco opřít. Libo zdali RCA, či XLR.

Čili, pokud je to tak, jak si to představuješ ty, pak v RCA jsou vodiče 3 (TŘI), přičemž signálová zem je zemí přístrojovou a pak v 1 konektrou jsou spojené dva vodiče dohromady, zatímco na straně druhé je stínění nezapojené, ale signál (aby uzvařel smyčku, potřebuje fakt vodiče dva) a tak je tomu i u XLR, kde +/- potřebují po jednom, zem signálová je ta třetí a 4. je eventuálně na jedné straně spojená se zemí signálovou (v tomto případě kostrou) na nulový potenciál. To jsi za ta léta svých "zkušeností" ještě asi nepostřehnul...

Dál to fakt s tebou nemá cenu, co jis za ta léta" praxe" dělal, nevím, ale máš fatální díry ve znalostech, "odborníče" :-)))

Takže ta tvá maturita z fyziky určitě nebyl a pokud náhodou byla, tak určirtě ne za jedna - základní elektrické AC/DC obvody se učí někdy v 7. třídě a pak na 2. stupni tuším hned v prváku, to si fakt už přesně nepamatuji.
o 18.03.2018, 15:23 | Zdeny60
Ptám se znovu: JAK POZNÁ POSLUCHAČ, ŽE MÁ BEDNU ZAHOŘENOU? NEMÁ DOMA DVA PÁRY, POUZE JEDEN.
o 18.03.2018, 17:54 | worm03
Ty si maturoval a prošel? Tak to je masakr... si musel někomu vycucnout párek... nebo nevim... :D
o 18.03.2018, 18:16 | schwaboid
Proč se furt hádáš s debilem co kupuje TV v drogerii a není schopen napsat ani krátkou větu bez proházených písmenek?
Píše stejně někde z ústavu, když zrovna nezlobil a v noci se nepochcal do duchen a ostatní pacoši mu koukají přes rameno. OMG, ser na něj, je to zamindrákovaný idiot, vždyť toho už je tolik, že se to nedá číst .....
o 18.03.2018, 18:31 | Tuner#2 | Upraveno: 2018-03-18 18:34:31
worm03: Píše někdo, kdo se tady "málem zabil" kvůli starší DOT na gumě :)))



schwaboid: Máš pravdu, zbytečně to pak vrhá špatné světlo i ně mě... Třeba dle Rocca píšu "všude", ale když sem hodím fakta včetně printscreenu a témat kde jsem psal a poradil jako jediný, tak ten co mě nazval kokotem se ani neomluví...



Zdědy: Použiju Tvá slova a narozdíl od Tebe je dodržím: Blb jsi a blbem zůstaneš. Naíc narcis. Já já já - všechno znám, všude jsem byl a od všeho mám klíče. Prostě jis hňup. Blb na blbtou. Jedno ti poradím vyser se na mě. S idiotem tvého formátu se opravdu zahazovat nehodlám. ;)
o 18.03.2018, 18:33 | Pglock
Pánové Zdeny a Tuner - nabízím Vám zajištění ringu a vybavení na moje náklady. Vy si dáte pěkně do tlamy a my budem mít klid.
o 18.03.2018, 18:33 | Zdeny60
Ahááá, pán neví, kudy kam:-)))

Takže já jakožto laik se od největšího znalce už nedozvím, jak poznám, zdali už je bedna zahořená. od teď budu žít v nejistoě a napětí, jestli už jo, či ne, jak to je s tím vedením signálu po 2-3 drátech... No škoda.
o 18.03.2018, 18:56 | Šroub
Pglock: Zajistis televizni prenos nebo se budou dat nekde sehnat listky? Jako clen AHC budu mit slevu?:-)
o 18.03.2018, 19:21 | Pglock
Šroub - pro všechny fandící zdarma! :D
o 18.03.2018, 19:47 | worm03 | Upraveno: 2018-03-18 19:48:25
Tuner#2: zajímavé, velmi zajímavé... já napíšu něco o vycucnutí párku a ty si hned vzpomeneš na STAROU GUMU
:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
o 18.03.2018, 20:10 | Dexter
Worm03: diky za tve nazory k tematu audio video. Tvoje prispevky jsou opravdu high end.
o 18.03.2018, 20:18 | Alig
Další válečná zona :D Youtube video:
o 18.03.2018, 20:39 | worm03
Dexter: reakce je vzhledem k tomu, co se tu předvádí, zcela adekvátní
o 18.03.2018, 22:17 | schwaboid
Ty jsi také ze Šumperka?
o 20.03.2018, 10:03 | CervinVega
Dám 500,- za vstupenku :-)
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3902 sekund.