Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Někdo přes stavební zákov (právo)

 o Navštíveno 5973x o
o 16.03.2018, 12:01 | brzda
Zdarec, nemáte někdo zkušenost jakým nejkratším způsobem se dá postupovat v případě Demolice a následně výstavby RD na ohlášku.
Povolení demolice mám na cestě a chtěl bych podávat ohlášku už v průběhu demolice, abych ušetřil čas. Někdo mi tvrdil, že je nutné napřed zbořit, pak vymazat budovu z katastru a následně se dá podávat ohlaška. Při prodlevách, se kterýma se setkávam na úřadech, by to mohlo znamenat, že letos maximálně podám ohlášku.


o 16.03.2018, 12:34 | DaveX
brzda: ideální je, když zvedneš telefon a zeptáš se přímo na úřadě. Já stavím domek, hodně věcí jsem zjišťoval na netu a strávil nad tím hromadu času. Teď prostě jak nevím, tak zavolám a mám vyřešeno během pár minut.
o 16.03.2018, 13:08 | Dudelina
Jj, jako DaveX.
Úřady by tu měly být pro nás :)
o 16.03.2018, 13:12 | brzda
na SÚ jsem podával projekt demolice v červenci (sousedi a všechny strany souhlasí) a ještě nemám povolení, doplňoval jsem pouze průzkum Azbestu v listopadu (během týdne doloženo). Tam nepočítám, že mi řeknou nejkratnší možnou variantu :)
o 16.03.2018, 13:52 | Dudelina
takže tam zavoláš, nebo ne? :)
o 16.03.2018, 13:56 | DaveX
:D
o 16.03.2018, 19:59 | mrazik
Kazdy stavebni urad je jiny, kazdy urednik je jiny. Nejlepsi je dojit osobne, dat mu najevo jeho dulezitost a na vsem se domluvit. Tento postup se mi vzdy osvedcil a nemel jsem problem.
o 16.03.2018, 22:04 | Luke_288
brzda: co čekáš? že ti poradíme z katastru nic nemazat, prtž pozemek je tvůj, zapsaná budova bude zdemolovaná, nová bude zapsaná po kolaudaci, že pochopitelně jakmile dostaneš pravomocnej demoliční souhlas, tak můžeš okamžitě podat žádost na ohlášení a už v podstatě teď si obíhat vyjádření hasičů, policajtů, životního prostředí, hygieny, městskýho úřadu, odboru dopravy k projektu pro stavební povolení apod- tenhle postup bych zvolil já.
a přijdeš na úřad a úředník ti řekne, že takhle ne a on vidí ten postup jinak....
takže jako kluci nahoře
o 17.03.2018, 09:00 | pbjun
Je to úředník od úředníka, stavební zákon zjevně není nijak závazný :D ohláška funguje tak, že ty podáš ohlášku a defacto za nějakou dobu platí i když se Ti úřad nevyjádří - my jsme podávali ohlášku stavby 108m2 a úřednice se na to 2 měsíce ani nepodívala! Kolega vedle vyřizoval s jinou úřednicí stavbu 250m2 a měl to za 3 týdny! Na to mi úřednice řekla, že to dříve jak za půl roku vyřídit nejde... Nakonec jsem tam naběhl udělal kravál a odpoledne jsem měl ohlášku vyřízenou :D
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3035 sekund.