Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Pojištění proti pokutám - máte někdo?

 o Navštíveno 15718x o
o 27.03.2018, 22:04 | StreetFighter
loni v srpnu jsem dostal pokutu za 65km/h v obci, včera jsem zamyšlen vjel do vesnice a 67km/h v obci.

nejsem žádný závodník, nesnažím se nikoho vystavit nebezpečí, na 30tce u školky jedu 30, ale občas zamyšlen přehlídnu značku obce, to se stane asi každému :/

Máte někoho pojištění proti pokutám? Případně nějakou zkušenost s konkrétní společností? Jezdím s rozumem, ale řidičák potřebuju a nerad bych o něj přišel.

Díky ;)


o 27.03.2018, 22:15 | madmaik
mam zkusenost s rokbezpokut.cz prestupek postoupis do spravniho rizeni a oni ti pak posilaji dopisy ktere zasilas na urad a docilis toho ze se prestupek promlci. mam s nima zkusenost z doby kdy byla promlceci doba rok. ted je dva roky.
o 27.03.2018, 22:50 | StreetFighter
madmaik: na ně jsem právě dostal tip, nicméně mi bylo řečeno, že přestupek postoupíš do správního, pak jim dopis s přestupkem přepošleš a oni to řeší za Tebe.

Nějaké další zkušenosti?

Moc díky ;)
o 28.03.2018, 04:54 | Zdeny60
Není lepší sledovat provoz, než se zamýšlet?
o 28.03.2018, 08:13 | Pglock
Kamarád todle dělal pár let zpět.
Nebylo to ani levný a ani to vždy nefungovalo.
Vykašli se na to, jezdi +- podle předpisů a čum před sebe.

Nejsou to jen značky a zákazy, který tě můžou připravit o papíry.

o 28.03.2018, 12:02 | AR
ten "pán" s koucourkem by mohl pomoci :D
o 28.03.2018, 12:13 | AllInOne
Pohoda
o 28.03.2018, 13:25 | Only_One
No pár debilů co to měli zaplacené dopadlo krásně tlamou až na beton a jsou bez řidičáku. Soudný člověk o tomhle nemůže ani uvažovat a hlavně nic jako funkční pojištění na pokuty a beztrestnost pachaletů přestupků neexistuje.
o 28.03.2018, 13:31 | DaveX
To by jako znamenalo platit si pojistku a tím mít povolení jezdit jako prase? :D

Jako OO.
o 28.03.2018, 14:30 | Lufas
koukněte na facebook Petra Vojnara má to tam hezky vysvětleno jak to funguje!!! Že vubec někdo nad tímhle přemýšlí-nechapu....
o 28.03.2018, 14:35 | CervinVega
Když vidím volební výsledky, věřím, že se prodává i šetřič elektřiny, tablety do benzínu nebo tohle pojištění...
o 28.03.2018, 15:54 | mr.brain
Dva funkční tipy:
[ Link ] - fórum 30 km/h cz
[ Link ] - nezaplatim.cz

První studnice informací k samostudiu. Druhé poměrně jasně a dobře fungující služba (reference možné dohledat na výše uvedeném fóru), která má určité věci "vyloučené" - viz podmínky. Komunikace poměrně dobrá, informace o postupu dostatečné.
o 28.03.2018, 16:56 | Harryp
Naopak bych na takové vyčůránky, dopisovače, odvolávače atp. založil speciální PČR jednotku, která by takové "lidi" preventívně hlídala tak, že by jim nakonec i vozidla zabavila.
o 28.03.2018, 17:48 | camron
CervinVega: Pořád to bolí?

Strítfajtr: Znáš to pořekadlo "za blbost se platí"? :-)
o 28.03.2018, 18:52 | mr.brain
Koukám, že krájení salámu je oblíbenou metodou i tady - sprostý podezřelý nemá žádná práva a obhajoba je součást obžaloby.
o 28.03.2018, 19:16 | CervinVega
Tak vidím určitou sestupnou tendenci politické reprezentace a od ní se odvíjející i ten náš “zbytek”... ale někdo to může ne/vidět jinak .-)
o 28.03.2018, 19:24 | jzxr
Obcas mam dojem ze uz sem chodi jenom policajti, agenti, provokateri a abych nezapomnel na slunicka a ekology co vidi kazdy den Avii A31 v centru Prahy..., zkratka elita naroda. Pise ze dostal pokutu za 65 a 68 v obci a nekteri zdejsi experti by ho nejradsi videli na sibenici...tvle kdyz nemate nic k tematu tak si zalozte ritil-se-65-v-obci-mohl-srazit-maminku-s-kocarkem.cz a bezte si fnukat tam ne?
o 28.03.2018, 19:32 | Draxx
A uz je to tu zase.Podle nekterych lidi, kdyz dostanes pokutu, znamena to, ze ji musis zaplatit, protoze ses vinen. A kdyz se chces branit, tak ses vycuranek a hajzl co se chce vyhnout trestu.
Ale ja to vidim jinak. Treba v nasem malem meste policajti jezdili na jeden urcity placek a rozdavali pokuty za stani na trave. Samozrejme, nekteri se rovnou posrali a zaplatili, ale byl tam jeden, co mel koule a sel do spravniho. Protoze ten pozemek nepatril mestu/statu, ale byl soukromy, coz policajti nevedeli ale vubec jim to nebranilo davat listecky za sterace.
A z toho plyne, ze kazdej co se brani, je hajzl co chce vojebat zakon.
o 28.03.2018, 19:36 | Vencaf
Jako mr.brain a jzxr, 65 na začátku obce je minimálně na provaz. Osobně považuju všechny ty kamerový kasičky za nelegální výběr peněz, i ty zasraný protiústavní úpravy zákonů pro usnadnění výběru pokut za přestupky, který mnohdy nesplňujou materiální znak přestupku ani zavinění.
o 28.03.2018, 19:58 | StreetFighter
že jsem se tady vůbec ptal :D jeden slušnější než druhej....Ti, kteří odpověděli k věci, děkuji ;)

Nemám v úmyslu jezdit pod vlivem alkoholu, nemám v úmyslu toho zneužívat, ale když mě bliknou třeba na výjezdu z vesnice, přímo na ceduli, kde mám 65-70, tak mě to vážně se*e a nemyslím si, že jsem "dobytek", který by měl přijít o řidičák.

Někdo možná jezdí předpisově, já jezdím hlavou a pokud není nikde ani jeden barák, ani lidé, tak přesně 50 prostě nejedu. Zavřete mě! :D
o 28.03.2018, 20:03 | CRK
Nemělo by se jezdit rychlejš... Ale... Určitě jsem jel dnes rychlejš, než většina řidičů, které jsem potkal, ale zajímavý je, že jsem dvakrát od těch pomalejších nedostal přednost (jednou jsem jel cca 50-55 a jednou 40), takže hlavní je pozornost, co jim bylo platný, že jeli pomalu, když nečuměj. A tohle se mi stává skoro každý den. Takže jestli někdo jede na přehledném místě 70 a dává pozor, je mi milejší, než když mi ve 20 někdo nedá přednost a kdybych neustále nedával pozor na tyhle umělce, tak sem každej měsíc v lakovně.
o 28.03.2018, 20:21 | crestik | Upraveno: 2018-03-28 20:22:31
StreetFighter: tak vrať řidičák a choď pěšky, pokud nechceš respektovat, že obec končí přeškrknutou cedulí. Nikdo neříká, že jsi pirát a přejíždíš děcka na přechodech, ale porušil jsi pravidla a tečka. Že jsou kokoti, co to měří na hranici obce může jen nasrat, ale to je všechno. Nebo má být ochranné pásmo 200m před a za cedulí obce, nebo jak? POřád ještě jsou komunikace státní...btw. taky jsem dostal párkrát pokutu za rychlost, ale vždy to bylo uprostřed obce
o 28.03.2018, 20:27 | camron
Tak chápu, že člověk kope, když ho měšťáci staví za překročení rychlosti o 2-3 km/h. Ale 15 a 17 už je docela dost, ne? Ano, dobře, stane se, ale pak se k tomu člověk má postavit, ne? Navíc pán sám uznává, že se mu to stává ne zcela vyjímečně (ač v jiném příspěvku tvrdí, že jezdí hlavou?). Až jednou v zamyšlení přehlédne babku na přechodu, tak to bude špatné. Nekritizuji to překročení rychlosti, kritizuji ten následný postoj.
o 28.03.2018, 21:48 | StreetFighter
camron: počkej, takže ty jsi NIKDY nejel 15km/h přes povolenou rychlost? Tyhle povídky vyprávěj někomu jinýmu....

To, že jsem dostal pokutu loni v srpnu a letos v březnu - tedy dvě pokuty je podle Tebe "ne zcela vyjímečně"?
-------------------------------
Crestik: dám na Tebe a půjdu vrátit řidičák, pokud tomu tak učiní každej, kdo porušil jakékoliv pravidlo - pak ovšem na silnicích nepotkáme žádné auto, že?

Mě se líbí, jak každej, kdo má do prdele díru umí být za klávesnicí nehoráznej moralista....zřejmě těch 5% lidí, které potkávám a dodržují pravidla jsou právě členové AHC, jinak mi to hlava nebere....

o 29.03.2018, 06:59 | MiniMike
StreetFigher: a vyplati se to vubec? Kdyz vezmu to, ze za prestupek do 20kmh v obci a 30kmh mimo obec je pokuta max 2tisice a ty si mel za cca rok 2 pokuty, tak to mas max (vetsinou to je min) 4tisice... a to co jsem dal mr.brain je za 4tisice rocne?
Tak mi to prijde takovy kontraproduktivni... kdyz te chytnou 1x za rok, tak uz nekoho dotujes dvojkou....

Spis jen takova uvaha pri tak malem "chytani"
o 29.03.2018, 07:41 | camron
A cetl jai, co jsem psal? Zvlaste na tu mou posledni vetu bych se zameril. Nemuzu tvrdit, ze jsem v zivote neprekrocil rychlost. Ale vzdy jsem si byl vedom sveho poklesku a prijmul za to pripadny trest. Rozhodne jsem nevymyslel kravoviny. Ale ono to tak nejak vypovida o stavu cele spolecnosti...
o 29.03.2018, 14:20 | Harryp
StreetFighter: Největší Tvůj problém je, že ses "zamyslel" Máš myslet na řízení a pravidla. To Ti tady několik lidí chtělo říci.

Nedodržel jsi pravidla? NEDODRŽEL - tak přijmi trest a nevymýšlej kraviny...

To draxx: To je ovšem něco zcela jiného s tím parkováním

A pro ten zbytek co takové jednání tolerují, tak budu velmi rád (a rád i přispěji finančně) , když se odstěhují někam daleko z naší krásné země plné regulí, pravidel a zákonů. Možnost volby máte. Já zase mám možnost mít alespoň sen, takové "idioty" v provozu nepotkat...

o 29.03.2018, 15:52 | Mr.Scully
StreetFighter - jak píše MiniMike, pokud jsou to dvě pokuty do roka, tak to vůbec neřeš, zaplatíš dvojku a máš to furt levnější než nějaký pochybný pojištění. Navíc jsou způsoby, jak se tomu můžeš zkusit vyhnout sám bez nějaké komerční pomoci (viz ta zmínená fóra). Moralistů si vůbec nevšímej, každej porušuje v nějakých drobnostech nějakou vyhlášku nebo zákon desetkrát do týdne, ale všichni se můžou posrat zrovna z překročení rychlosti, kterou stanovil nějakým nařízením parlament a nijak nebere v úvahu počasí, situaci na silnici a milión dalších faktorů. Za poslední měsíc mi dvakrát nedala přednost kráva, která jela 30 kmh ve městě. Zato nehody způsobené nepovolenou rychlostí jako takovou jsem neviděl už hodně dlouho (to snad jedině nějaké nedobrždění na dálnici).
o 29.03.2018, 16:08 | Harryp
Mr.Scully: Třeba proto, že se "kráva" jak píšeš pouze zamyslela a přehlídla Tě!? Trošku dvojí metr ne? :-)

o 30.03.2018, 01:03 | StreetFighter
nemyslím si, že bych na tom byl s řízením špatně - 12let bez nehod (ťuk-ťuk-ťuk) a nejsem problémový typ řidiče ;)

Nicméně jezdím denně a na autě jsem závislý, jak pracovně, tak jako koníček. Koníček se dá oželit, ale práce nikoliv. Každý přestupek má být pokárán, jen bych za nějakou "prkotinu" nerad přišel o ŘP.....

Jednou to hold přijít muselo - ve vedlejší vsi stojí četníci denně s radarem, jezdím minimálně 3x denně tam a 3x zpět - rok jsem si tam dával bacha, teď jsem to hold pos*al....

Hold dávám si majzla a teď si budu dávat o to větší a budu doufat, že rok nic neprovedu....
o 30.03.2018, 10:22 | Kamil07
Kdyby policajti nebyli idioti, tak lidi nemusi vyhledavat takove podivne firmy.
Vsichni vime jak ti zmetci meri, schvalne na zacatku, nebo na konci obce kde vetsinou nic neni, jen aby vybrali co nejvice penez.
Nikdo nemuze jezdit uplne podle predpisu, uz vidim jak zdejsi moralisti jedou v totalne mrtve vesnici max 50 km/h :-D
Kazdopadne urcite bych se vyhnul veskerym pojistovnam proti pokutam, je mnohem lepsi si zaplatit individualniho advokata, ktery to vetsinou vyresi mnohem lepe a nesnazi se problem hazet na mrtveho/bezdaka/cizince, ktery s tim nema nic spolecneho.
o 30.03.2018, 12:15 | crestik
jezdím celkem dost, a opravdu jsem ještě nenarazil na měření na hranici obce. Druhá věc je ta, že pokud někdo dostane flastr, tak to nikdy není např. za 55, ale aspoň 63+ reálných, což je tachometrových kolem 70ti. Osobně bych byl pro, aby se na rozumných úsecích rychlost zvýšila, klidně i v obci z 50ti na 60, ale aby se snížila hranice, kdy budou tolerovat postihem plus sazby procentuálně podle oficiálních příjmů.
o 30.03.2018, 13:31 | camron
Tak urcite, proc jak idiot platit 1000 za pokutu, kdyz muzu dat 5000 za advokata a te pokute + poplatku za spravni rizeni se stejne nevyhnu. Haha, piste dal, to je hrozna sranda tady...:)
o 30.03.2018, 17:07 | Kamil07 | Upraveno: 2018-03-30 17:08:50
Camron: Ten advokat byl logicky myslen pouze v pripade, ze ti hrozi ztrata ridicaku, ktery potrebujes (napr. v zamestnani). Pokutu za par korun snad kazdy normalni zaplati a neresi.
Chytri to snad pochopili.

Crestik: Me vzdy ulovili za rychlost temer na hranici vesnice.
o 30.03.2018, 18:34 | Mr.Scully
Možná už jsem to psal, možná ne, ale mám dobrý přehled, kde se kdy měřilo u nás v Plzni, vím tak o deseti místech, kde jsem potkal policajty s trojnožkou, všechno to jsou bezpečné dvouproudové výpadovky z města (U Seřadiště, Rokycanská, E53 apod.), jedno je jednoproudovka z města (Vejprnická asi dvacet metrů od cedule). Nikdo mi nikdy nevymluví, že to není jen státní buzerace. S bezpečností provozu to nemá do činění zhola nic.
o 31.03.2018, 05:05 | Kamil07
Temer kazdy den jezdim pres vesnici kde je cedule (50 km/h) a za cca kilak skola (30 km/h).
Kousek za ceduli (v okoli je jen jedna polorozborena firma kde nikdo neni) meri casto.
U skoly bych mereni pochopil, ale nikdy jsem tam svestku nevidel.
o 31.03.2018, 05:42 | maresk
nedávno mě "změřili" - úmyslně to píšu v uvozovkách, protože hlídka tvrdila, že jsem jel 94 na 50ce - totální kravina, jel jsem dle navigace, která dělá tracklog a dle tracklogu jsem zjistil, že v místě měření byla nejvyšší rychlost 47 km/h - řešli jsem přes správní řízení, kde se dle dokumentace zjistilo, že:
1. moje auto bylo zcela mimo radarový svazek (takže pámbu ví, co ten radar změřil, asi rýmu)
2. radar byl zcela nesprávně umístěný (úhel měření, překážky ...)

Výsledek byl ukončení správka s tím, že k přestupku nedošlo.

Podle moralistů jsem pirát silnic, že jsem si dovolil se bránit, když jsem si byl na 10000% jistý, že jsem nic neporušil, nebo se mýlím ?


o 31.03.2018, 08:21 | Vencaf
Měl jsi se k tomu postavit jako chlap a zaplatit, policajt má přece vždycky pravdu. Jen piráti silnic odmítají platit a jdou do správního řízení. A ještě se holomci domáhají dodržování zákonů a správního řádu a zdržují úředníky od jiné důležité práce.
o 31.03.2018, 10:28 | DaveX
maresk: To je snad úplně něco jiného ne?
o 31.03.2018, 11:43 | crestik
...nebo zkus držet hladovku, třeba je to obměkčí :-)
o 31.03.2018, 11:44 | camron
A jen retard bude míchat jablka s hruškama. Myslím, že zakladatel tématu si je svých přestupků vědom moc dobře. Až tak moc dobře, že ví, že se takového jednání dopouští častěji, než se nám snaží namluvit...aneb proč by člověk, který 1-2x ročně překročí v rozumných mezích rychlost, hledal právní ochranu?

Tahle diskuze s mého pohledu nepovede naprosto nikam. Nechte si každý jezdí, jak chce...jste svéprávní, ne? I když u některých pochybuji...
o 31.03.2018, 11:56 | StreetFighter | Upraveno: 2018-03-31 11:58:02
camron: mluvíš o retardech a sám tady blábolíš.

Jsou to moje první prohřešky s bodama, snažím se jezdit předpisově ;)

Nicméně pokud člověk není retard, jak sám říkáš, a umí počítat, tak jsem dostal 2 pokuty za rok - tedy 4body. Co by následovalo, kdyby se toto opakovalo v budoucnu? Mohlo by se taky stát, že bych se vybodoval, což samozřejmě nechci.

Jezdím mezinárodně, osobákem, tahačem s dvouvlekem, zkrátka čímkoliv - a hodně.....prostě se může stát....a stalo se, že jsem byl měřen vždy na kraji vesnice, což mi přijde prostě podpásovka, cedule jsou jedna věc, ale měřit hned za cedulí mě přijde jako svinstvo, kapíš to?

Nejezdím na kruháči v protisměru, nejezdím dvěstě-v-městě, ani třista-z-místa, jsem na ŘP závislej a chci se bránit, je na tom něco špatného?


o 31.03.2018, 12:13 | Only_One
Hele na to pojištění se vykašli, je to obvykle postavené na zdržovací technice, což nám celkem vtipně ukázal Oganesjan a jeho odsouzený parťák Kocour a mají za sebou šňůru lidi, co nakonec řidičák už nemají, včetně mistra OGčka, a určité množství se tak dá uhrát, ale to je tak 1% v zbytku to pak stojí násobně více ve správním řízení a občas to stojí nejen prachy, další 1% jsou nějaké pochybení policistů, ale zase naprosto minimální množství vyhraných sporů. Suma sumárum je skoro lepší zainvestovat do pasivního radaru než se spoléhat na tyhle okrajově pochybné nabídky beztrestnosti
o 31.03.2018, 13:48 | camron | Upraveno: 2018-03-31 13:52:31
No, ten retard nebyl puvodne myslen na tebe, ale budiz...

Jak se denodenne tvoji kolegove s tahaci "zamysleji" na D1 a D5 vidime denodenne. Me uz ta debata nebavi. Bodum zdar.


o 31.03.2018, 15:11 | mr.brain
maresk: to by odpovídalo tady tomuhle [ Link ] :D
o 31.03.2018, 18:24 | Samantus
udelam pruser, postavim se k tomu zodpovedne jako clovek.. udelam pruser po druhy, jsem dement.... chci to resit nejakym pojistenim... jsem typicka vizitka tohohle zkurvenyho sveta... vsechno ostatni jsou jen zbytecny kecy navic.. koncim diskusi :-)
o 31.03.2018, 19:42 | Vencaf
Ano, důležitý je to "udělám průser". Že někdo jede o pár km/h rychlejc na místě, kde je hovno, co by se dalo touto rychlostí ohrozit, ale zato se tam policajtům dobře plní plán výběru pokut, rozhodně nenazývejme průserem.
o 01.04.2018, 06:04 | All
Tahle diskuse je famózně impotentní.
Litera zákona říká jednoznačně "od cedule po ceduli"
Co je na tom k nepochopení?
o 01.04.2018, 07:37 | Vencaf
Ústava je nadřazená zákonům a výběr pokut přes automatizované měřící prostředky bez prokazování zavinění a materiálního znaku a konstrukce přestupku provozovatele vozidla (dříve správní delikt) ústavu porušují.
Před 75ti lety litera zákona jednoznačně říkala, že za poslech cizího rozhlasu nebo ukrytí partyzánů nebo židů je trest smrti, takže byste taky striktně dodržovali zákon?
o 01.04.2018, 07:58 | Mr.Scully
Litera zákona je v tomhle konkrétním případě absurdní, protože v případě tzv. nedovolené rychlosti absolutně neřeší schopnosti řidiče, auta, podmínky na silnici, počasí a milion dalších faktorů. Je to celé nějak zprůměrováno a pak ještě pro jistotu osekáno. Já celoživotně jezdím tak, abych nikoho neohrozil ani neomezil. Dodržuju všechna pravidla s výjimkou dovolené rychlosti. Jedu tak, co dovolí podmínky, na jakou vzdálenost vidím, jaký mám odstup za autem přede mnou atd. A nepochybuju o tom, že řídím líp než vemena, co křečovitě přesně na kilometr dodržujou rychlostní limity, co někdy před x lety stanovili nějací strejdové v parlamentu.

Pokud PČR usoudí, že místo kontroly bezpečnosti si chce z nás dělat dojnou krávu všemi možnými legálními prostředky, pak je jen logické a spravedlivé, že my všemi možnými legálními prostředky se tomuto snažíme zabránit. A pokud ty prostředky selhají, tak se nedá nic dělat a zaplatí se pokuta.
o 01.04.2018, 08:50 | Pglock
Udělal jsi závěrečné zkoušky, kde je obsahem i litera zákona? Udělal.
Je absolutně fuk, zda je to absurdní nebo ne. Prostě to tak je. Nedodržuješ? Zaplatíš.

Nejvíc mě bavěj ty piče, který porušujou kde co a pak se vztekaj, že maj zase flastr.
o 01.04.2018, 11:26 | All | Upraveno: 2018-04-01 11:29:39
Zmíněná absurdita litery zákona je čistě subjektivní a také irelevantní. Zákon takový prostě je.
Á propos, to co zvládneš za volantem dopoledne nemusíš zvládnout odpoledne. Jak chceš specifikovat pravidla, která vlastně nejdou nastavit na jednotlivce.
No a pokud jde o ten trest smrti, zákon takový byl a taky byly ty tresty a taky se lidi báli poslouchat a značná část jich zákon v sebeobraně dodržovala jakkoliv byl nelidský, absurdní, šílený... Nepamatuju to, ale můj děda se narodil v r. 1900 a dost vyprávěl.
Nepokouším se posuzovat kvality zákonů. Jen konstatuji fakt, že zákon něco povoluje, zakazuje, nařizuje a z toho prostě plynou i sankce. Nebo by bylo v pořádku, aby třeba Mr.Scully měl svůj vlastní zákon nebo výjimku z něho? Třeba proto, že se cítí býti lepším řidičem než jiná vemena?
o 02.04.2018, 13:21 | Mr.Scully
Já primárně nezpochybňuju sankce za nějak nastavené zákony. Zpochybňuju metodiku měření, kdy není absolutně touha zajistit bezpečnost lidí, ale je jediná touha vybrat co nejvíc do kasičky.

Před deseti minutama někoho v mém autě (nebudu říkat, kdo řídil) změřili 70 na 50 ve městě. Prostě dle společnosti jasný pirát a vrah detiček. Co na tom, že to byla výpadovka z města (z kopce) u borské věznice v Plzni, kde je pohyb chodců asi tak dva propuštění vězni denně a dnes ve svátek ani to ne. Já tu pokutu jakožto provozovatel auta samozřejmě zaplatím (je to moje třetí pokuta v životě). Je mi to celkem jedno, dvojka mě nevytrhne, body se řešit nebudou. Ale kdyby ti nedovzdělaní idioti z MP obecně stávali u škol nebo úřadů, tak by dle mě udělali lépe. U výpadovek, kde se stala nehoda naposledy v podobě srážky dvou koní za první republiky, to je jen prachsprostá buzerace.
o 02.04.2018, 16:47 | camron
Velikonoční pondělí okolo 13hod. - to bude bude ideální doba pro měření u školy nebo úřadu :-)))
o 02.04.2018, 17:28 | Mr.Scully
Proto jsem tam úmyslně napsal "obecně". Kdyby všední dny stáli u školy a o víkendech někde jinde, tak to přežiju. Ale tak to jaksi nefunguje... výběrná místa jsou pouze ta, kde nehrozí nebezpečí nehod.
o 02.04.2018, 20:57 | Pglock
Nezačíná to tím, že je někde výběrný místo. Začíná to tím, že se tam nějaký uskuhraný pako nachytá.

Sorry, ale prostě je to daný.
Je ve městě 30? Taky mě to mrdá, ale prostě tam těch 30 musim jet. A je fuck, zda to je kvůli paní starostový nebo kvůli nevychovanejm smrkáčům.

Prostě typická česká povaha. "Se mi zdá, že tam je 50 zbytečně, tak tam jedu 90". A pak pičuju, že jsou fízly kundy, protože tam měří.
o 02.04.2018, 21:43 | Mila
Hrozná diskuze zase :-)))

Jednoduše... už to tu psali xkrat nade mnou, ale -

1) nejspíš nikdo z nás nejezdi absolutně a 100% podle předpisu, nicméně pokaždé když je vědomě (kdybych čisté hypoteticky nedával pozor - což se neděje - tak i nevedome) porušují předpis povolené rychlosti, tak proste logicky počítám s tím, ze za to ponesou následek a je úplně jedno, jestli nemám rozsviceny světla i když je vidět na 250 milionu kilometru, nejsem pripoutanej protože jsem machyrek, kterej je v tu chvíli nesmrtelnej a nebo se holt vražedné ritim vesnici 60tkou (a opravdu neznám snad nikoho koho by popotahovali za menší zaměřenou rychlost, když se to řešilo na místě a bylo to za body)

2) je to úplně stejný případ jako bys chtěl obejít jinej zákon se kterými tu žijeme ... nebude se ti chtít platit DPH z cigar nebo chlastu ? Nebo cokoliv jiného uzakoneneho...

3) podle me kazdej soudnej člověk který viděl aspoň 5ti sekundovej úryvek z videí pana “MikeJePan” a přesto uvažuje o produktu dehonestujicim naši společnost pod označením “pojištění pro pokutám” by se měl při nejmenším hluboce zamyslet, protože me osobně tyhle lidi moc hlava nebere (tohle nemyslím na nikoho konkrétního z Vás, jen me tohle konkrétní téma docela rozohnilo)

Proste když vědomě porušují zákon (a to i z nepozornosti), měl bych za to nést odpovědnost ... v tomhle konkrétním případě je to proste jen par korun a žádný pranýř (jen negativní komentář na nějaké stupidní názory na podvodny praktiky).
Jiná věc je pokud někdo má vsak opravdu pochyb, ze orgán pochybil, pak se samozřejmě vždy vše vyplatí a je rozumné řešit vše na legální rovině za pomoci právního zástupce.

Howgh domluvil jsem

Mila (řídím 16 let a dodneška mám průměr roční nájezd soukr + služebně cca 85tisic km) - kupodivu mám stále řidičák a nikdy jsem o nej ani nepřišel :) (ano, body ubývají a zase přibývají a pojištění ale opravdu nepotrebuju) ;)
o 03.04.2018, 01:36 | Mr.Scully
Myslím, že primitiv MikeJePan je trošku jinej level, o tom snad ani řeč nebyla :-) To je u mě svým chováním k ostatním lidem totální vidlák, nemluvě o tom, že je to klasickej "povoláním syn".

Pojištění na pokuty - pokud funguje, což netuším, protože to nevyužívám - má nicméně být jen legální možnost obrany využitím různých opravných prostředků či lhůt. Na tom přeci není nic špatnýho. ACAB měří rychlost na bezpečných úsecích a legálně vybírají pokuty. Řidiči na těch bezpečných úsecích se vztekají a legálně se brání u úřadu nebo soudu. Ti pak rozhodnou. Tak je to přece fér. Nechcete snad lidem brát legální možnost se bránit.
o 03.04.2018, 09:35 | kiklop32
Legálně se bránit jo? Pojištění proti poutám je věc využívající kliček atp. je to legální jen hodně v uvozovkách. Taky jezdím jak prase, cca. 60 tis. ročně a když dorazí pokuta, tak se nadechnu a jdu zaplatit. Todle bude asi o výchově, já jsem byl vždy zvyklej že za každej průser dostanu no a když si budu vymýšlet atp., tak to bude jen horší.
o 03.04.2018, 10:07 | Mr.Scully
Já to nikdy nevyužil, jen mi přijde absurdní pranýřovat někoho, kdo využívá svoje legální práva. A opakuju, že to chápu v případech, kdy je to absurdní přestupek (měření na nesmyslném úseku). Být to třeba chlast za volantem, tak jsem pro nejtvrdší možné tresty, klidně třeba bez milosti brát na dva roky řidičák od 0.5 promile výš.
o 03.04.2018, 10:14 | Pglock
Definuj pojem "nesmyslný úsek".

o 03.04.2018, 10:27 | DaveX
Pglock: Jsi jak malé děcko. Ano, občas měří tam, kde nad tím lidé kroutí hlavou. Ano, je tam 50 máš jet 50. Co ti na tom není jasné? Tobě to přijde normální, jiným lidem to přijde absurdní a mnohdy jako buzerace. Každý má na to svůj názor. Je zbytečné se nějak hádat.
o 03.04.2018, 11:32 | Pglock
Spíš vy jste jak malý uplakaný smradi.
"Voni mě změřili dva metry za padesátkou a já tam letěl 70, beeeeeeee!" :D

Já toho cikána taky nezabil, on mi jen dvakrát spadnul na kudlu :D

Mašinfíra taky nestojí půlkou vlaku za návěstí, protože mu to prostě nepřišlo na místě stát před ní.

Česká nátura dokáže spolehlivě pobavit.
Hlavně todle praktikujte v Německu a pak plakejte, že to bylo za kupu ojro.
o 03.04.2018, 11:45 | camron
Pglock: hele to fuckt nema cenu se hadat, nebot "oni" ti odepisi, ze v DE by je ani nenapadlo merit v blizkosti znacky...;)
o 03.04.2018, 12:03 | Pglock
kla-si-ka :D
o 03.04.2018, 13:02 | DaveX
Pglock: mi to je šumák, mám kamarády policisty a dobře vím, proč a kde měří, mi nic vysvětlovat nemusíš. Jezdím 12 let v průměru 30 ročně a zatím jsem neplatil ani jednu pokutu. Nemám důvod plakat, navíc pochybuju, že jezdíš 90/50.
o 03.04.2018, 13:13 | kiklop32
50/90 nejezdí nikdo. Nejlepší jsou ty co jezdí 60/60 :D

To mě spíš štve, že tito lidé nedostávají pokuty za zdržování provozu bez důvodu.
o 03.04.2018, 13:32 | Pglock
No, jezdím 140-150 na dálnici, 60 ve městě, 100-110 mimo.
Na omezeních to držím do +5km/h.
Ročně cca 20tisíc a krom pokut za pásy jsem nikdy za rychlost nic nevyfasoval. Takže se to asi dá.
o 03.04.2018, 15:08 | Mr.Scully
Když vidím, co je to tu za stádo ovcí, tak není divu, že nám vládne kdo vládne. Až poslanci schválí, že se smí jezdit max. 30 kmh a před autem musí běžet někdo s praporkem, aby se zachránili dva pejskové ročně, protože to řekl expert Huml ve spolupráci s dalším expertem Ťokem, tak stejné ovce tady to pochválí, protože "je to zákon a to se přece musí respektovat".

Já mezitím s dovolením budu jezdit tak, abych jezdil bezpečně a neohrozil ostatní. Dle selského rozumu, ne nutně dle nařízení, které jsou z 95% dobré, ale z 5% bohužel debilní.
o 03.04.2018, 16:28 | kiklop32
Tady někdo neunesl výsledky voleb :D
o 04.04.2018, 09:24 | CRK | Upraveno: 2018-04-04 09:25:22
o 04.04.2018, 09:24 | gizmi
Musím se smát.. osobně jezdím dle znalosti a povrchu, nikoliv podle nařízení nebo značek a nikdy jsem pokutu za rychlost nedostal. Nechápu k čemu by to mělo sloužit, když za 14 let jsem platil 4 pokuty (2x parking, 1x vjezd do zákazu kde stavba zavřela komunikaci k baráku a polda byl debil a jednou za nehodu). Jsem pirátem silnic, ve městě někde jedu i víc jak kilem, někde jedu naopak 30 a brzdím provoz viz jízda kolem školky, mimo Plzeň jezdím i 120 a na dálnici dle GPS 140 v hodině. Nikdy mě nikdo neřešil, protože měří vždy v Plzni na stejném místě, nebo nejedu tolik.

Mr.Scully: za volby jsem rád - za obojí :) Pohybuji se mezi "prohranou" skvadrou a tiše jsem slavil prohru, protože vím. Otázkou je, co je lepší. Jestli někdo kdo maká a netají se, nebo někdo kdo nic nedělá, dělá podlou kampaň (viz třeba to krásné prásknutí daně na auta, které vím kdo pustil s cílem poškodit ven a je to kravina) a krade ještě ve větším, jen v tichosti.
o 04.04.2018, 09:25 | CRK
A co říkáte na tohle: [ Link ]
o 04.04.2018, 11:29 | Pglock
Kriminály jsou plný lidí, který vlastně jen porušili nějakej směšněj zákon.

Scully - až ti nějakej takovej dobrák přejede starou nebo děti, tak taky půjdeš řvát k soudu. Vsadim se o cokoliv, že bys nad tím nemávnul rukou se slovy "dyt je ten zákon stejně kokotina".
o 04.04.2018, 13:48 | Only_One
od doby co funguje Waze nevidím nikde problém :-)
o 04.04.2018, 14:41 | Mr.Scully
Pglock - to je právě ono, že nebezpečná jízda nerovná se "jízda ne přesně podle vyhlášky". Proto říkám, že na dvouproudové výpadovce bez chodců je padesátka kokotina a jedu 70-80 a když jedu kolem základní školy na padesátce, tak se pro jistotu loudám třicet. Přijde mi to logické a mám po letech vypozorováno, že na rozdíl od spousty tzv. "vzorných" řidičů negeneruju nebezpečné situace, kolony apod. Ale to je jedno, nemá cenu se v tom pitvat, každý má prostě jiný názor.

Jinak asi jako gizmi. Teda s jedinou výjimkou a to je to, že gizmi ty místa na měření zná asi líp než já. Já jich znám tak 90%, takže v tom daném stometrovém úseku vždycky zpomaluju, ale občas mě bohužel jedno nové někde překvapí. Na to, abych kvůli tomu řešil nějakou pochybnou pojistku, se to ovšem samozřejmě nevyplatí.
o 04.04.2018, 15:50 | kiklop32
Jeden o koze....
o 19.09.2022, 17:11 | JanStraka
VARUJI před společností www.rokbezpokut.cz! Mám čerstvou zkušenost, kdy mi slibovali, že mi zachrání řidičák a když ne, vrátí peníze. Není tomu tak. Řízení pouze protahují, vše musíte posílat sami a hlídat si datumy doručení, vše řeší jen asistentka, a výsledkem je pouze zdržení pár měsíců. Přesto mi úřad pravomocně udělil zákaz řízení, pokutu a body. Nelze se odvolat. Služba stála 18 000 Kč a víte, co mi řekli? Peníze nevrátíme, jen když půjdete k soudu a tam prohrajeme. Ale náklady na soud (6000 sepsání žaloby a 3000 soudní poplatek) si musíte zaplatit. A důležité je vědět, že když to řešíte soudně, nemůžete v půlce trestu požádat o vrácení ŘP, protože spis bude zrovna u soudu a to trvá dlouho. A i když soud vyhrajete, již máte trest odpykaný...
Na email klidně poskytnu více informací.
Rokbezpokut určitě nedoporučuji!
o 30.09.2022, 07:17 | DaveX
:-D
o 01.10.2022, 15:02 | HIGHTOWER
19.09.2022, 17:11 | JanStraka

Kdo chce kam... "Vymr..... byl vymr... někým jiným" :-D
o 18.11.2022, 13:43 | gizmi
JanStraka: děkuji, hned mám lepší den :D Dobře ti tak - Velká věž to napsal dobře...
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3106 sekund.