Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Indoor telka venku na terase

 o Navštíveno 7144x o
o 05.04.2018, 15:08 | KaZaN
Zkusím, jestli nemáte někdo zkušenost nebo jste neřešili, jak provozovat telku, která není určená ven, venku na terase. Zvažuju pro ní udělat nějakej kiosek na kolečkách, kterej by se dal v případě masakr počasí odvléct do bezpečí dovnitř a samozřejmě přes zimu by taky byla uvnitř schovaná, ale přes léto bychom jí chtěli mít na terase. Ale přežije výkyvy teplot? Potřebuje nějakej total izolační futrál přes noc? Jak zvládne proměnlivou vlhkost?


o 06.04.2018, 09:13 | Bucci
hele u rodičů (mají venkovní, ale zastřešenou terasu) mají televizi celoročně venku několik let a absolutně bez problémů...

... teda v jejich případě je to asi 2Oti letá CRT
o 06.04.2018, 10:37 | KaZaN
U mne jde o 75" Samsung. Bohuzel terasa neni zastresena. Asi pro to prostě vyrobím z pozink nebo nerez plechu kiosek se stříškou a s kryci roletkou na zakryti pri nepouzivani, cely to udelam na koleckach, aby se to v extremu pres "sezonu" dalo odvlect nekam do bezpeci. Nejvic se bojim zmen teplot a související kondenzací a vzdusne vlhkosti no...na druhou stranu takhle mi běží televize v kuchynskych provozech uz mnoho let a tam dostavaji uplne jiny grady a taky jedou, jen obcas musej necim sundat z obrazovky ten nanos slizu :-D akorat v tech kuchynich jsou nejlevnejsi kraksny za par tisic, coz se o ty 75" Samsungu rict neda :-D
o 06.04.2018, 12:37 | DaveX
Pochopím všechno, ale nechodí se na terasu přece jen relaxovat a odpočinout si od okolního světa technologií a stresu? Alespoň, já to tak mám :)

Ono hokej nebo fotbal s kámoši to je jiná, ale to bych asi vyřešil, že tu televizi párkrát do roka vytáhnu :)
o 06.04.2018, 12:51 | Tuner#2
Jako dávat 75" na terasu? nemá se tam člověk spíš bavit/relaxovat?

Jinak pod zastřešením s tím není problém, když to nebudeš pouštět hned ráno při velké změně teplot... Na zimu se to obvykle sundavá pryč.

Nerez/pozink kryt je nesmysl, bude na tom kondenzovat vlkost a bude Tě to kapat do TV = hrob. Pod zastřešní ano, ale tam kde to může luftovat a nebude na to nic kapat vlivem kondenzace.
o 06.04.2018, 15:14 | KaZaN
Věřte kluci, že pro mne tahle kravovina fakt neni....
Kdyz ne plech, tak z ceho?
o 06.04.2018, 15:32 | Tuner#2
Pokud nějaký kaslík, tak třeba dřevo je vhodnější, na tom to kondenzovat nebude.
o 06.04.2018, 16:08 | jedla
o 06.04.2018, 16:41 | KaZaN
Tuner#2 OK, zkusím to navrhnout raději jako dřevostavbu ;-) Díky
jedla diky za tip, zmerim to, pripadne bych to vzal jako sekundarni ochranu

Jinak co mne týče,já televizi nemusim videt jak je tejden dlouhej, bohuzel dost lidi spoleha, ze jim vyresim kazdou kravinu co si vymysli.... a já? Já jdu a fakt se to snažím vyřešit no... Ale myslím, že tohle by nakonec mohlo bejt hezký, ikdyž za mne je doba, kdy byla obr telka na terase IN, je už pryč, každej zevlí do mobilu bo tabletu a kdo ne, ten chce mít opravdu relax a klid...
o 06.04.2018, 19:18 | Leveler
Co projektor nak vykoumat?
o 06.04.2018, 21:18 | KaZaN
Leveler No, ted, když to říkáš, tak by to bylo jistě jednodušší jen se starat o plátno a mít projektor v bezpečí, ale telka už je koupená... takže budeme budovat almaru :-D
o 06.04.2018, 23:01 | Leveler
Jakou TV si zvolil?
o 06.04.2018, 23:19 | KaZaN
Jako původně jsme chtěli LG, ale nebyla k sehnání, takže Samsung UE75MU6172 (UHD)
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3048 sekund.