Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > rada foťák

 o Navštíveno 6673x o
o 24.04.2018, 23:28 | JB
Ahoj pánové. Chci si koupit kompaktní foťák a nějak se nemůžu rozhodnout - řeším buď sony rx 100 (je jich pět verzí) a nebo canonG7 Mark 2. Fotím rád, většinou v automatickém režimu a chci "pěkné" fotky - fotím rodinu, momentky, přírodu a rád i makro v přírodě. Pročítal jsem recenze na sony na všech pět modelů rx 100. Upřímně, nechci do toho dávat moc peněz, ale chci rozumný foťák. Stávající ixus (tehdá za 12000) před 10 lety už toho má dost. Moc díky za ohlasy.


o 25.04.2018, 05:55 | LukeFab
rx100 vem z uk z ebay. vychází tam o dost levněji. Kupoval jsem takhle i svou a6500 a bez problému.
o 25.04.2018, 09:43 | Mr.Scully
Znám oba, oba jsou to špičkové kompakty a v podstatě to nejlepší, co lze v kategorii "kapesní" aktuálně koupit. Ty rozdíly jsou dost minimální. Perfektní fotku uděláš s oběma :-) U RX100 mě dost limituje dlouhé ohnisko, na druhou stranu u Canonu si nepomůžeš zas o tolik moc. Já nakonec šel cestou RX100 (mk I a III), protože mi víc sedělo ovládání. Ač jsem v zrcadlovkách Canonista, tak u kompaktů má Sony podle mě daleko lepší (snadnější) možnosti nastavení. Ale chybu neuděláš ani jedním. Spíš si to fakt osahej v reálu.
o 26.04.2018, 15:25 | JB
pánové díky. Mám příbuznou v UK, tak se ji zeptám. Mr.Scully.... u té RX 100 - rozdíly mezi mk1 a mk3? Má to smysl jít do té trojky? Četl jsem, že trojka má jiný objektiv. Dík..
o 27.04.2018, 10:32 | Mr.Scully
Na III máš jednak objektiv s lepší světelností (viz specifikace) a jednak výklopný displej, který lze natočit o 180 stupňů - prostě je to super na selfíčka, když jsi se ženou někde na výletě :-D Jako pokud to máš na denní focení a nepotřebuješ selfíčka, tak I stačí. Ta obrazová kvalita je super i tak. Verze II byla prakticky zbytečná. Verze III je nejlepší poměr kvality a ceny asi.

Ty IV a V už takový wow efekt nemají, resp. malé rozdíly. Třeba 4K video tuším, že stejně bylo trochu nepoužitelné, protože po pěti minutách přehřívalo baterku a vypnulo se.
o 28.04.2018, 21:40 | Cenda
Trojka ma hledacek, coz bych bral jako velke plus.
Kupoval jsem verzi 2 jeste kdyz trojka nebyla. U prvni verze byla nejaka vec, proc jsem ji zavrhnul a vyrazne priplatil za novejsi verzi, na zaklade testu a recenzi. Ale to uz si nevpomenu.
Kazdopadne pri rozhodovani mezi 1 a 3 bych priplatil za trojku.
I kdyz mam d7200 s objektivem 16-80, tak rx 100 stejne pouzivam tam, kde se mi uplne nechce tahat par kilo v batohu. Fotky umi opravdu dobry. Za predpokladu, ze nechceš fotit na ruku.
o 29.04.2018, 00:12 | Mr.Scully
Buď ve dvojce nebo ve trojce přišli s nějakým revolučním snímačem, že jsou pak lepší fotky na vyšší ISO. To bude možná ono. Hledáček bych neřešil, 99.99% lidí to v kompaktu opravdu nevyužije. Jinak souhlas, mám profi výbavu přes týden a jsem rád, když si v neděli odpočinu a vezmu jen kompaktík na výlet.
o 01.05.2018, 00:59 | JB
Chlapi dík moc! Nakonec, když M1 je za 8000 a MK3 za 15000 jsem prostě vzal tu jedničku. Určitě bude lepší, než můj stávající kompakt. Moc díky!
o 01.05.2018, 01:07 | Mr.Scully
Ses nemusel bát bazarů, jedničku jsem prodával za 7k asi před 3 lety a určitě ještě udělá hodně práce :) Stejně tak jsem trojku kupoval asi za 13k před cca 3 lety. Pokud foťák člověku neupadne, tak vydrží věčnost.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3923 sekund.