Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Repro ve výklenku, prosba o radu

 o Navštíveno 9027x o
o 02.05.2018, 15:43 | xSam
Ahoj, potřeboval bych poradit.
Předělávám obývak a celý to vyšlo nějak na prd.
Bylo by možné umístit reproduktory do výklenku? Tedy díra ve zdi, která bude o trochu větší než reproduktor?
A druhá otázka, z důvodu nedostatku místa, bych potřeboval reproduktory umístit pod projekci. Bude úplně na prd, když horní hrana reproduktoru bude ve výšce 80 cm?
Nejsem moc náročnej na zvuk, ale zase by byla škoda, aby to hrálo úplně blbě.
Holt technologická omezení mi to celé rozbila:-( A vzhledem k tomu, že projekce má 3m na šířku, tak tam dostat všechno je komplikovaný:-(


o 02.05.2018, 15:48 | xSam
Reproduktory prostě vedle projekce nedostanu, nevejdou se:-(
o 02.05.2018, 17:26 | Tuner#2
Můžeš hodit foto? Jinak pro nenáročný kino zvuk se dělají vestavěné repro i do stěny na muziku tím utrpí prostorovost nahrávky ale kino tak nějak hraje. Večer můžu hodit nějaký tip.
o 02.05.2018, 17:43 | xSam | Upraveno: 2018-05-02 17:43:45
Čím víc nad tím přemýšlím, jediná možnost bude opravdu vestavěné repro. To bych mohl dostat i vedle plátna. Šířka tak 25 cm..
Problém tam prostě dělají ty kamna, a to je bohužel jediné místo kde mohou být.
Rád bych měl projekci vycentrovanou přesně naproti sedačce.
Díky za tipy a nápady.

foto k příspěvku  od xSam

o 02.05.2018, 21:13 | Tuner#2
Tohle jsem jednou montoval a kino z toho hrálo dost slušně:

[ Link ]

Z čeho máš zeď/příčky kam to budeš zabudovávat? Jinak existujou i lacinější 2P modely, vše je to otázka co od toho čekáš, jaký máš AV receiver a gro je kvalitní montáž aby to nikde nerezonovalo a uchycení montážního ráměčku bylo zednicky udělané co nejpečlivěji.
o 02.05.2018, 22:28 | xSam | Upraveno: 2018-05-02 22:29:40
Zeď je normálně z cihel, montáž bych si udělal sám a věřím, že pečlivě.
Receiver mám stereo Marntze 7000.
Nejsem moc náročnej, chci si slušně užít film a hry. Občas si pustit nějakou hudbu z mobilu, nebo PC.
Rád bych aby to hrálo dostatečně nahlas a čistě.
Chtěl jsem koupit pořádný sloupy, ale prostor to prostě neumožňuje.
Ty Jama jsem už taky našel a jsou můj favorit, ještě jsem koukal na [ Link ]
Jsem z toho smutnej, chtěl jsem si pořídit slušnejší hifi, a teď je to o kompromisech.
Pravdou, ale je, že muziku si pouštím opravdu jednou za uherák
o 02.05.2018, 23:02 | Tuner#2
Já myslím, že to splní očekávání, ale na kino to bude ještě chtít někam umístit aktivní woofer. Jinak to dokáže hrát se stejnou dynamikou a hlasitostí jako běžné repro pokud uděláš montáž dobře. Před koupí se ujisti, že k tomu mají montážní set do zdi, některé počítají jen s packama do sádroše a pak je problém něco vymýšlet/dělat aby to šlo použít do cihly.
o 14.07.2018, 15:34 | xSam | Upraveno: 2018-07-14 21:01:54
Takže jsem se už s rekonstrukcí posunul tak daleko, že musím osadit repro a natahat kabeláž.
Takže rozhoduji se mezi:

[ Link ]
[ Link ]
[ Link ]
[ Link ]
[ Link ]

Případně prosím o doporučení něčeho dalšího.

Je toho dost, ale najít k tomu nějakou recenzi, povídání nebo tak něco, je problém.
Další problém je s instalací, většina vypadá, že je jen do SDK.
Musím asi někam zajít, poptat se a naposlouchat, Třeba to bude stát za prd a nevyplatí se do toho investovat a dává třeba smysl koupit ty Heco.

Díky moc za další nápady, nebo zkušenosti.

o 16.07.2018, 19:26 | xSam
Nikdo nic?
o 16.07.2018, 22:49 | Tuner#2
Z toho co jsi dal mě na přední kanál vychází pořád nejlépe to Jamo. Ty Bose jsou hrozný shit už od pohledu s jejich nesmyslně otočeným výškáčem (absolutně to zabije prostor nahrávky). Všechny jsou dělané do sádroše, pouze k některým dělá výrobce ráměček, který se dá zasekat do zdi a zednicky zapravit. Pak už se jen osadí repro. Jde to koneckonců udělat i svépomocí, jednou jsme zazdívali ozvučnice z vodovzorné překližky a výsledný zvuk je právě o pečlivosti té vlastní zástavby. Když se to posere a bude to drnčet, tak to může být sebelepší reproduktor.
o 17.07.2018, 07:46 | Milhauzz
Já teď budu dělat in-wall řešení z čistě designových důvodů. Chtěl jsem původně prodat svoje BW Matrixy a dát do zdi něco jinýho. Nakonec jsem inzercí na bedny rozšířil jen a pouze sbírku spekulativních emailů, takže půjdou rozdělat a měniče půjdou do SDK stěny. Dám pak foto jak to dopadlo.
o 17.07.2018, 10:19 | DaveX
Kluci k projektoru na stropě stačí přivést napájení a HDMI? Předpokládám, že tam asi nic víc potřebovat nebude.
o 17.07.2018, 10:36 | Milhauzz
DaveX: jako základ to stačí. U sebe mám nataženy ještě dvě UTPčka. Nejdřív jsem řídil projektor přes seriák, teď přes ethernet. (zap/vyp + econ/normal - světelnost lampy na základě počítání dne/noci pomocí zeměpisné šířky a délky, která mi počítá západ a východ slunce).

Popřípadě se můžeš zamyslet nad spouštěním plátna, pokud plánuješ.
o 17.07.2018, 11:47 | DaveX
Milhauzz (A): Takže UTP si měl ale asi z rozvaděče a řídil si to chytrým systémem na základě údajů z meteostanice že? Jinak co se plátna týče, co připravit?
o 17.07.2018, 12:19 | Milhauzz
DaveX: mám doma roztaženou strukturku, která končí v racku. Pak mám i propoj mezi malým a velkým rackem - barák, dvě technické místnosti.

Meteostanice ne, OpenHAB + AstroBinding.

Osobně jsem plátno zavrhnul. Jeden z hlavních důvodů jsou děti, druhým možný průvan a pohyb plátna. Mám projektor v obýváku místo televize, takže to frčí furt. Svítím na sádrošovou stěnu, několikrát přebroušenou do hladka a namalovanou na bílo. Ano, šlo by to líp, ale mít dokonalý kino za hrůzu peněz jaksi není moje priorita.
o 18.07.2018, 16:39 | xSam
Byl jsem v CPT i AVcenter a nemají s tím žádnou zkušenost a například na ty Jama se boxy už nevyrábí a tak je to v podstatě se všemi.
Nikde nejsou samozřejmě nainstalované k poslechu, tak já nevím:-(
Ještě mi doporučili BW, u kterých by se box dal snad sehnat, ale to už je mimo můj rozpočet.
o 18.07.2018, 17:09 | Tuner#2 | Upraveno: 2018-07-18 17:10:55
xSam: Vždyť to jsem Tě psal. Do jaké zdi to chceš vlastně dát? Ytong, cihla, vápenec? Nic není problém udělat a zednicky tam zapravit rámeček za který se zaseknou packy. Ozvučnici necháš vykotlanou cihlu, když budeš pečlivý, tak penetrace a nátěr + ideálně vyplnit rounem. Hrát to bude slušně, největší problém repra ve zdi je prostor nahrávky. Proč se asi dělají bedny u výšek a středů co nejužší? Aby na čelní ploše nevznikaly difrakce a neovlivňovalo to přímý zvuk vytvořený měničem. V rovné stěně to prostě posere prostor a nehraje to z hledisla lokalizace a prostoru nahrávky na ko*ot. Na kino zvuk, kde o tohle až tak nejde je to OK. Muzikou bych se na tom trápit nechtěl.
o 18.07.2018, 17:41 | xSam
Budu to dávat do obyčejné cihelné zdi.
Dostal jsem kontakt na pána co tyhle instalace dělá.
Teď jsme spolu mluvili, říkal, že to není problém. Jen je prostě potřeba udělat box, který se zazdí a do toho se osadí ten reproduktor.
Já jsem si prostě myslel, že koupím něco co bude "plug&play", ale to tak jednoduché není.
Zedničinu si udělám, ale s tím boxem si nevím moc rady.
Já bych rád z toho pouštěl i muziku, né jen kino:-(
o 18.07.2018, 17:45 | Tuner#2
I celý box zazděný jsme dělali, ale u pevní cihly to v zásadě není nutné. Ten problém se zvukem je daný tím, že to prostě hraje z velké plochy. I bedny, když dáš ke stěně (nedej bože do rohu) hrajou blbě a tohle je bohužel neřešitelný problém. Otázka je jak moc Hi-Fi náročný jseš.
o 18.07.2018, 18:02 | xSam
Já potřebuji udělat ten box hlavně proto aby bylo možné ten reprák usadit a nějak inteligentně uchytit.
Náročný úplně nejsem, ale aby to trochu lépe hrálo bych od toho chtěl.
o 22.07.2018, 09:40 | xSam
Další nápad, co dát nějaký reproduktory na strop, cca 1m ode zdi co bude projekce.
Třeba [ Link ]
o 22.07.2018, 10:53 | xSam
Tak repro na strop byl debilní nápad, nemám jak nainstalovat kabely.
Vybral jsem ty Jamo 626 [ Link ]

Mám 3 nápady jak to udělat:

1- udělat díru kterou bych vytlumil vatou a obtáhnul sádrokartonem.
2 - sešroubuju si nějakou voděodolnou MDF ze které si sešroubuju box a ten do výklenku usadím na PUR pěnu. Následně nacvaknu reprák.
3 - udělám si jen dřevěnej rámeček, na kterej usadím repro.
žádnej box dělat nebudu, jen díru ve zdi začistím a nabarvím voděodolným nátěrem.

Otázkou ovšem je, jak udělat díru velikou, zatím počítám cca 25 cm hloubku, bude to stačit?


o 22.07.2018, 21:19 | Tuner#2
Pokud máš možnost boxu, tak je to ideál. Box jak píšeš zapěnit a z čela ho víc zapustit, přetáhnout lepidlem s perlinkou aby to nepraskalo. 25cm je hloubka už dostatečná, běžné boxy kompaktních rozměrů jsem okolo tohoto rozměru.
o 23.07.2018, 18:21 | xSam
Myslim, ze to nebude spatne. I bez ozvucnice je cejtit slusna dynamika a potencial.
Rekl bych, ze dobra volba. Ted jen neposrat instalaci.

foto k příspěvku  od xSam

o 23.07.2018, 18:42 | Tuner#2
Já myslím, že dobrá volba i díky té konstrukci a dvou středobasům. Hrajou fakt slušně. Pak hoď foto stavby a výsledku ;) Držím palce.
o 23.07.2018, 19:10 | xSam
Jojo, výsledek dám, sám jsem zvědavej.
Nakonec jsem se rozhodl, že zkusím variantu bez MDF ozvučnice, jen prostor za repro vytlumím jehlanovou tlumící pěnou.
Pokud to nebude ono box tam můžu dát vždycky.
Takto mi to radili pánové z CPT, tak snad ví o čem mluví.
o 26.07.2018, 14:31 | xSam
Zatim takto, nejake doporuceni?
Jeste zvazuji na zadek dat tu tlumici penu.

foto k příspěvku  od xSam

o 03.12.2018, 18:02 | xSam
Dneska vyzkouseno umisteni, sedi jal pr*el na hrnec:-)

foto k příspěvku  od xSam

o 03.12.2018, 18:03 | xSam
A pro predstavu celek.
Myslim, ze to bude bomba.
Jinak vyzkouseno, ze v boxu repro hraje velice dobre. Uvidime co to udela v te zdi.

foto k příspěvku  od xSam

o 03.12.2018, 23:24 | Tuner#2
Pěkná práce, jen zdá se mě, že repro jsou až u stropu? Sice asi půjde výškáč naklopit, ale je to škoda.
o 04.12.2018, 07:42 | xSam
Máš pravdu, škoda to je, ale jinak to bohužel nešlo.
Vlevo budou kamna a potřeboval jsem ten reprák od nich dostat co nejdál.
Vejškáč nastavit jde, tak snad to půjde.
Celé je to o kompromisech, ale myslím, že na tu bídu jsem to nakonec vymyslel docela slušně.
o 04.12.2018, 07:42 | xSam | Upraveno: 2018-12-04 09:25:05
Teď už jen koupit AV receiver, subwoofer a zadní satelity, se picnu:-)
Máte nějaké tipy na ten AV a sub?
o 04.12.2018, 17:24 | Tuner#2
Pokud to vlevo je vstup do komína, atk to klidně mohlo být o metr níže a bylo to skoro lepší i z hlediska toho tepla, které jde nahoru. AV a SUB je jen o tom kolik do toho chceš dát a zda noévé či jeté? Je toho mraky, ale u AV bych se držel tradice Yamaha, Denon, Onkyo, Pioneer.
o 04.12.2018, 18:23 | xSam | Upraveno: 2018-12-04 18:24:15
Nemohlo, protože tam bude horkovzdušnej výměník a reprák by byl přímo vedle toho.
Za AV bych chtěl dát do 20. Jestli to bude nové, nebo použité je mi v podstatě jedno.
Potřebuji aby to mělo minimálně 2 HDMI vstupy, na PS a MMC.
Moc to nechci studovat, tak si nechám poradit.
o 04.12.2018, 18:31 | Tuner#2
A budeš mít je TV a nebo i projektor? Já z těch nový řad už vypadnul, musel bych studovat a samozřejmě lepší je zvukově za 20 koupit starší storj co stál původně třeba pade než ty dnešní levnější. zas ty dnešní budou umět všechny možné fíčury po síti a budou mít všechny nové dekodéry na zvuk. To je těžkě něco radit...
o 04.12.2018, 20:55 | xSam
Jen projektor, TV nemám a ani jí neplánuji.
Ty různé kodeky, dekodéry by možná mohl být problém.
Příští rok bych chtěl koupit 4K projektor, tak by bylo fajn aby AV uměl ty moderní věci, mohlo by se to hodit.
o 04.12.2018, 22:20 | Tuner#2
Tak pak vybrat něco z nové řady, tím že máš repro ve zdi stejně nejde zvukově o žádný high end, takže za dvacku už koupíš slušné AVčko. Já mám nejblíže k Yamaze a Denonu.

Jak říkám, nemám to načtený, tak jen takový nástřel, už jsem z toho dlouho venku:

[ Link ]
[ Link ]
o 22.01.2019, 19:38 | xSam
Takze porizeno komplet. Ted jen pockat az mistnost bude hotova a zapojim to:-)

foto k příspěvku  od xSam

o 22.01.2019, 23:27 | Tuner#2
No pěkný, tak pak dej finále.
o 25.01.2019, 20:21 | xSam
Dneska provedena zkouska

foto k příspěvku  od xSam

o 25.01.2019, 20:22 | xSam
Surroundy

foto k příspěvku  od xSam

o 25.01.2019, 20:23 | xSam
Hraje to vice nez dobre, na tonze to je prazda mistnost s ozvenama jako prase.
o 25.01.2019, 20:37 | Tuner#2
Tak to je dobře, škoda toho umístění. Zadky měli překrývat krabice a ten předek chtěl prostě vedle plátna do výšky uší sedícího posluchače. Pak by to byla packa ;) Ale i tak palec nahoru za to, že jsi se do toho pustil.
o 25.01.2019, 21:01 | xSam
Krabice přesekám, já do poslední chvíle nevěděl co budu mít za repro.
To byl hlavně důvod abych si vše vyzkoušel než začnu malovat a případně to ještě upravil.
Do výšky uší to bohužel nešlo, je to trochu kompromis, nicméně to ty repráky zvládají perfektně.
Zvuk, ale fakt parádní, neuvěřitelně mě to pozitivně překvapilo.
o 25.01.2019, 21:10 | Tuner#2
xSam: tak to jsem rád, že moje zkušenosti nejsou úplně mimo. Tak ať slouží a dělá jen radost ;)
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3847 sekund.