Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Pomoc s vyberem prvku domaci site

 o Navštíveno 6349x o
o 09.05.2018, 10:36 | madmaik
Ahoj,potreboval bych poradit s vyberem,pripadne naslednym nastavenim(klidne privatne) sitovych prvku domaci site. Jedna se mi o absenci pokryti zahrady wifi signalem.
Nastinim situaci:
Internet do domu optikou od mistniho poskytovatele, prevodnik tp-link,ze ktereho vede uto do routeru 1 tenda N60, ten pokryva byt 1 wifi signalem ma vlastni nazev site a heslo. Z routeru 1 mam dale rozvod utp po byte 1 a vyvedeny utp kabel o patro vys do byt 2 kde mam opet router 2 tendu n60 s vlastnim nazvem site a heslem. Router 2 chci zachovat bez jakychkoliv zasahu.

Co potrebuji: pokryt wifi signalem zahradu, na ktere nechytam ani carku z ani jednoho routeru,ale od routeru 1 mam vyvedeny utp kabel na vyvysene venkovni misto odkud je na celou zahradu krasny vyhled. Jedna se o cca 30m na delku a 10m na sirku od toho mista bez zadne prekazkyJako bonus by bylo pokryti cca 5m zpet,ale na tom netrvam.

Moje predstava: mezi prevodnik a router 1 z duvodu nedostatku portu dat switch. Zaujal me tento vzhledem k cene a ze od nej nic necekam [ Link ]
Ze switche po kabelu do routeru 1,2 a do zarizeni na zahrade s jehoz vyberem bych potreboval poradit.


o 09.05.2018, 12:49 | rosak
o 09.05.2018, 14:06 | madmaik
Tohle mi to cely pokryje? A kdyz to pichnu do toho switche tak se k tomu pak prihlasim pres nejaky rozhrani a nastavim nazev site a heslo?
o 09.05.2018, 15:29 | AR
kdyz das switch před router, tak pak budes potrebovat další router, imo blbost. pokud ta druha wifi jde jakoby mimo, tak si switch jebni az za router. Po zkušenostech z tendou by to cele vyskubal a dal do hajzlu :D dal jeden normalni router a wifi roztahal poradnyma APckama. Ja osobne mam router s vpn od cisca a k nemu ubiquiti LR a sem vysmatej
o 10.05.2018, 07:27 | madmaik | Upraveno: 2018-05-10 07:29:30
AR: s tim switchem uz jsem to pochopil. a udelal jsem to tak jak pises.

nakonec jsem byl vcera v alze a vzal jsem tam ubiquiti nanostation loco m2 [ Link ] ale bojuju s nastavenim. Mam to nastavene viz prilozene obrazky,na zahrade tu sit vidim,ale kdyz se chci prihlasit vzdy mi to napise nespravne heslo.

foto k příspěvku  od madmaik

o 10.05.2018, 07:27 | madmaik | Upraveno: 2018-05-10 07:29:14

foto k příspěvku  od madmaik

o 10.05.2018, 15:53 | Ravo
To ti v Alze prodali ale pěknou blbost...

Loco M2 je určeno pro P2P a M2P outdoorové propoje se stacinoráními klienty.

Pro klasické řešení AP-mobilní klient jsou tady APčka z řady UniFi (mají indoor i outdoor řešení ve 2,4 i 5 Ghz (Nko i ACčko)), případně MESHové AmpliFi

o 10.05.2018, 16:39 | madmaik
A rozjedu to nebo to mam jit frajerovi hodit na hlavu?
o 10.05.2018, 16:58 | Ravo
no v principu to asi nakonec něják rozchodíš, ale osobně tam vidím pár úskalí. Já bych to vrátil a vzal si nějáké uAP (uAP-AC-LR).

Ale hlavně bych celou tu síť předělal jak psal AR, jen místo routeru Cisco bych si dal Mikrotik ;-)
o 10.05.2018, 17:06 | AR
Ja vzal cisco, protože mě tu leželo :D

madmaik: ty tři oddělené sítě o které se pokoušíš je podmínka? Pokud ne, tak jeden router a pořádné APčko, max dva a seš vysmátej.
o 10.05.2018, 17:30 | madmaik
Zachovat router 2 s vlastni oddelenou siti je urcite podminka. Pokud z routeru 1 vytahnu APcko ktery vytvori sit se stejnym nazvev a heslem jako je na routeru 1, tak budu jenom rad,pokud to nebude delat nejakou neplechu v miste kde by se teoreticky mohly misit signaly z wifi1 a apcka a bude se to vklidu automaticky prepojovat,kdyz treba pujdu z bytu na zahradu.

K tem routerum: router jedna klidne vymenim za jinej,router dva bych rad zachoval ptz cela ta druha sit jde tak nejak mimo me,nikdo my to nezaplati a ja to financovat nechci.

Lajcka otazka, proc bych mel ty routery menit? Mam je takhle 4 roky a net funguje,rychlost v pohode, kazdej si vykryva svuj prostor.

Dalsi vec je,ze pokud to neni nezbytne nutny,rad bych se drzel financne pri zemi. Vzdycky sem si vystqcil s routrama do litru :)
o 10.05.2018, 21:22 | madmaik
tak nakonec jsem to rozchodil,stacilo zmenit sirku kanalu z 40 MHz na 20 MHz a normalne jsem se k tomu ubiquiti prihlasil a slape to,zda se k me spokojenosti.tak muzeme zkusit z moji zvedavosti vest tu debatu,proc ta zarizeni menit?kdyz vse zda se slape.
o 10.05.2018, 22:30 | Ravo
tak jen ve zkratce

Nanostation/Loco M2:
- nevyužiješ AirMax nadstavbu, pojede to "jen" v b/g/n
- zůstáváš jen ve 2,4 GHz (B/G/N), mraky klientů už má dneska mix 2,4 a 5Ghz (AC)
- směrovost antény 60/60 V/H (někdy může být výhodou)

+ standardně outdoorové provedení

UniFi rodina uAP:
- některé modely jen indoorové (ale provozuju je venku a cajk, jen na ně nesmí přímo pršet ;-)

+ všesměrový
+ lepší management pomocí centrálního Controleru (v případě jen jednoho AP spíš trest, ale víc AP se s tím managuje úžasně)
+ víc AP v jedné "virtuální" sítí, mají pseudoroaming - předávání klienta mezi AP probíhá "bezešvě" :)
+ možnost volby typu N, AC, různé výkony (long range) atd., možnost vzájemně kombinovat v jedné síti atd
+ určitě ještě nějáký budou, ale teď si nevybavuju...

P.S. - pokud bys chtěl víc routerů (oddělených sítí), dokážeš to udělat na jednom mikrotiku bez zásadních problémů, stejně tak jako VPNky atd...bude to jen o tom zvolit správný HW jak výkonově (čip), tak portově.

o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3703 sekund.