Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > GDPR

 o Navštíveno 7787x o
o 10.05.2018, 20:30 | AllInOne
Je tady hromada osvč, kterých se GDPR nějakým způsobem týká.

Co je třeba udělat?

Dám příklad: máme půjčovnu skútrú, kdy na smlouvu o nájmu uvádím jméno, r.č., email., telefon...tyto dokumenty mám pak doma v šanonu.

Co musím jako obyč osvč splňovat, ošéfovat atd...?


o 11.05.2018, 07:48 | C...arlos
Všeobecně bych řekl, že musíš do smlouvy uvést, že klient souhlasí se zpracováním osobních údajů a že ho o tom informuješ. Dále nestačí mít smlouvy doma v šanonu, ale musí být v uzamykatelné skříni například. Počítač zaheslovaný a to vše pak říci i zákazníkovi. Měl by se vlastně zpracovat manuál jak se nakládá s osobními údaji. Tzn sepsat kde všude a jak se pracuje se jménem, r. č. atd

To jen tak ve zkratce.
o 11.05.2018, 10:19 | Mr.Scully
Hrozí něco reálně? GDPR se týká tolika oblastí života a přináší tolik nesmyslů, že si říkám, že kde není žalobce, není ani soudce. A prostě na to kašlu.

Kolega starosta mi tvrdil, že po 700 letech musí přestat psát obecní kroniku a zamknout ji někde v trezoru. Že se tam psaly narozené děti a tak, teď už to prý nejde. Nevím, jestli to není jen hoax, ale přijde mi to, že původně dobrý úmysl zase jako obvykle přináší hroznou kupu sraček kolem toho.
o 11.05.2018, 15:17 | muSlim
K tématu, ale na odľahčenie :-D

Stojí učitelka před třídou prvňáčků, v ruce drží dort a říká:
- "Dnes popřejeme vaší spolužačce k narozeninám. Bohužel vám nemůžu říci, která to je."
o 11.05.2018, 16:22 | Only_One
přijde mi to jako pytlíky na koblihy a požadavky na zakřivěeí banánů v obchodech. EU sice něco vymyslela, ale státy si k tomu měli postavit legislativou, což v CŘ bylo dovedeno k absurdnosti, která nemá v Evropě obdoby a GDPR je DTTO to samé
o 11.05.2018, 17:02 | Sau
muSlim: taky jeden k tématu tam od vás :D

- Ahoj, poznáš nejakého odborníka na GDPR?
- Jasné, poznám
- A môžeš mi dať na neho kontakt?
- Nemôžem
o 11.05.2018, 17:21 | HIGHTOWER
Problémy budou hlavně při kontrolách, ale jak moc se tomu budou úřady věnovat, kdo ví. Tipoval bych, ale že budou otravovat menší firmy, neb u velkých firem na to budou mít přímo oddělení, u malých firem nikoli... A druhá možnost bude kontrola na udání...

Není na webu ÚOOÚ nějaké detailnější info atd.? Však je to státní úřad a má být pro lidi a tak ty informace jim má dát... Pokud na webu nic není, napsal bych přímo na ÚOOÚ a ať řeknou přímo info. Jenže ono to asi bude spíše kšeftík zase pro někoho, "velká" domů, firmy, co ohledně toho budou radit za velké prachy :-(
o 12.05.2018, 11:32 | KaZaN | Upraveno: 2018-05-12 11:34:12
Tak já to sleduju taky bedlivě a jsou to žně jak kráva opět, semináře, školení, poradenství, analýza za nehorázný prachy (kterou strčíš do trezoru a je Ti na nic, protože se tímhle stejně nedokáže většina subjektů reálně řídit), nákupy skříní, trezorů, do toho naskočily do vlaku všemožný IT kutilství jako adresná evidence činnosti na "veřejných" wifi, šifrování kde čeho, které přináší zase samý megavýdaje, každej si samozřejmě i za věc co tam měl mít už před deseti lety by design nadiktuje pěknou fakturku, komplikují se přístupy k aplikacím a datům i tam kde to nemá logiku atd atd... ..a dotčení vlastně doteď pořádně neví co to vlastně je a jak na to... To i to EET aspoň bylo od začátku jasný jak facka :-D
o 12.05.2018, 12:15 | HIGHTOWER
Mě napadají už i takové absurdity, jako může být vůbec na zvonku jméno? :-D A co třeba náhled do katastru, může vůbec zůstat, když se dá podle toho dohledat takových údajů?A to nemluvě o rejstříku firem, OSVČ apod., když se řeší i to, že fotky dětí se smí na web např. dávat jen se souhlasem zákonných zástupců... Jsem zvědav na první případy řešení u soudů a rozsudky, které teprve stanový mantinely, co se jak smí a nesmí. Žalob bude hafo, hlavně správních proti pokutám apod. aneb napřed něco vymyslet, provést a až dodatečně k tomu udělat návod..., stavět dům od střechy, hlavní je, že lidi do toho budou muset zainvestovat prachy a pak zjistí, že to a tohle ani nemuseli...
o 13.05.2018, 12:07 | muSlim
2 HIGHTOWER: a čo potom ešte položky v kontaktoch v telefóne, kde máš adresy, telefónne čísla a rôzne poznámky pod položkami jednotlivcov a syncuješ to do cloudu... bude veselo :-D
o 13.05.2018, 17:56 | HIGHTOWER
a co vůbec seznam členů AHC a kdo je třeba on-line, kdy naposledy tu ten či onen byl? :-D Všechno citlivé údaje, samozřejmě osobní...
o 01.07.2018, 09:05 | KaZaN
Netušíte náhodou někdo, jestli je v rozporu s GDPR vydat účtenku na zdravotncký materiál a na účtence mít jeho rodný číslo a celý jméno? Logika mi říká, že zdravotník, co to vydává k údajům má legální přístup, takže jemu se nic nevyzrazuje a účtenku dává tý konkrétní osobě, která o sobě ty údaje ví, takže taky nic nevyzrazuju, ale jistej si tím, že to smím nejsem...
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3504 sekund.