Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Berlingo?

 o Navštíveno 6925x o
o 14.05.2018, 07:52 | Losky | Upraveno: 2018-05-14 08:11:46
Ahoj, jelikož manželky Roomster jde motoricky luxusně do kytek, uvažuji, že ho dám na díly a koupím asi nové auto. Ona ho bude mít deset let. Podmínka je auto, kde budou šoupačky a tolik jich není. A bylo by ideální, když by se někdo narazove vešel na pár km mezi dvě dětské sedačky. Co jsem koukal, HDI se dá koupit okolo 320tis. V podobné kategorii je ještě Dacia Docker, ale tam mě to moc netáhne.
Roomster je pro ní super a díky vyjmutí sedaček je dobrý i občas pro mě, ale je to HTP, teď mě stála investice do motoru 20tis a zase se na motoru něco potentovalo a už mi pije krev. Takže asi něco nového, případně lehce jetého a praktického.
Ještě k jetinám, celkem pěkné kusy má v Kolíně nějaký Radoměřský
[ Link ]
Díky


o 14.05.2018, 08:23 | Dudelina
Za mě berlingo dobrý - praktický.
Jen teď nevím, zda je i u těch novějších 1,6HDi problém s ucpáváním sítka na olejovém okruhu.
Tzn. občas při výměně oleje preventivně sundat vanu a sítko na hadici k turbu vyčistit - doufám, že si to pamatuju dobře. Nebo to možná řeší pořádný proplach.
o 14.05.2018, 08:34 | Pglock
Dudelina: pamatuješ si dobře. Sítko bylo ve šroubu k turbu. Vana se sundávala kvůli sacímu koši, kterej je při dodržování intervalu co chvíli zabetonovanej.

Nový HDi je už skoro polepšený od tědlech kokotin. Ovšem je ověšený filtrem a dalším věcma.
Záleží kolik tvoje manželka najezdí. Ale tomu HDi bych se asi vyhejbal. A nebo funglovku.
o 14.05.2018, 09:32 | Losky | Upraveno: 2018-05-14 09:41:39
Je doma na mateřské a ještě nějaký ten rok bude z druhým, takže spíše jezdí na nákupy apod, takže reálně do 10tis ročně.
Já teda s tou benzínovou 1.6 jel jen jednou a to ještě v Picassu C4 a to byla taková divná lenora, ale asi zase bezproblémová. U nového auta je to rozdíl třeba 30tis, tak tam bych šel asi spíše do HDI.
Ale spíš mě zaráží, že ta auta z bazaru jdou cenou dost dolů a to je většinou takový alarm:)
Ještě zvažuji sehnat jednoho z posledních Roomsterů, tam až na ty šoupačky auto funguje perfektně a není si na co stěžovat. Kousek od baráku mám tohohle: [ Link ]
o 14.05.2018, 10:12 | Pglock
No, tak s tímdle cukáním tu naftu utrápíš.
o 14.05.2018, 10:35 | Only_One
Ty kráso, oni oplastovali i Roomster.. Drsný
o 14.05.2018, 10:55 | Losky
Lepší bude benál, to neříkám. Ale až bude jezdit do práce, tak to bude mít tak 15tis ročně. Teď asi stejně budu muset ten motor nechat opravit a doufat v rozumnou cenu, protože jak jsem tak koukal, na díly to bude na pytel prodávat
o 14.05.2018, 12:03 | Pglock
Cokoliv dnes prodávat na díly je na hovno. Pokud už na to nemáš rozjetej kšeft.
Motor oprav a toho sráče se zbav.

Škoda těch šoupaček (ten požadavek vcelku chápu), protože takovej C-Max, případně S-max není blbej.

Jinak Berlingo platilo za vcelku spolehlivý a bezproblémový. Já mám mírnou averzi na francouze, protože to byl většinou pojízdnej průser.

Suma sumárum - Hdi s filtrem utejráš, turbo benzín jak by smet. A nic víc na výběr nemáš :D
o 14.05.2018, 12:25 | Losky
Teď jsem dal do motoru 20tis a auto začalo žrát olej jako prase, takže zase asi prasklý píst nebo kroužky. Navíc úbytek "výkonu", cukání. Vse tedy až po tom co si při parkování skočily rozvody a já dal do servisu. Hlavně když by mi řekli, na kolik to vyjde, tak za ty peníze bych sehnal motor po repasu
o 14.05.2018, 12:29 | Pglock
Muuuuheheeee :D
HoříTiPíst! :D
o 14.05.2018, 12:35 | Losky
Nejhorší je, že každý pokus omyl člověk platí. Já jedu už léta operák a jsem v pohodě, ale půl roku máme tohle druhé a jen člověk sype. Cca co 150 km si vezme olej do sytosti takovým způsobem, že je ryska suchá:))))
o 14.05.2018, 15:59 | DaveF
Berlingo je praktický, za ty peníze pro děti a kočárek úplně ideál.
Brácha měl 2011 benzín 120koní a co si pamatuju tak s těma motorama nějaký problémy byly, ale oni najeli jen 50tis za 5let a šlo to z domu, kromě rezavějící haubny (odmítl prodejce v záruce řešit, že nebyla provedena prohlídka karoserie - na přes držku, jezdíš pravidelně na servis a oni přece mají vědět co je potřeba udělat, prohlédnout) jinak žádný problém..

V práci máme dvě HDI r.2012 najto kolem 150ti a nic s tím za 5let nebylo, jen se leje nafta, jen zas obě haubny vyměněny na záruku, později už tak ochotní nebyli viz. výše.
Jo ještě se řešily přední nápravy - lidi si stěžovali , že to tluče tak nejdřív začali na záruku měnit tlumiče, ale rychle přestali protože to byl problém všech aut, není to závada ale vlasnost té konstrukce.

Ale po šesti letech už může být všechno trochu jinak.

o 14.05.2018, 16:02 | DaveF
jinak jízdní vlastnosti a celé ovládání nic moc, ale na to s v téhle kategorii asi moc nehraje.
o 15.05.2018, 20:31 | Atrey
máme na firmě 1,6 benzin 3x HDi, jsou rv 2014 -2018, ani jedno bych nechtěl. Ten benzín má po 150 000km znatelný úbytek výkomu a u nafty je to taky znát ale už po 80 000km. Na delší trasy je to velmi nepohodlné, a jízdní vlastnosti jsou průměrné. Benzín nám žere mimo město cca 6,5, po dálnici a ve městě si bere 8 - 9,5. Nafta město 6,5 a dánice mákolem 7,5.Předchozí berlinga se rozsypali po najetí 200 000km.
o 15.05.2018, 20:46 | Losky
Díky za Vaše zkušenosti a názory. Koukali jsme na to Berlingo a moc se to manželce nezamlouvá. Prý má radši toho rozhrkaného Roomstera:) Prý za ty peníze ji to nenadchlo a radši bych za 250tis zánovního Roomstera, když už teda jiné auto. Takže uvidíme, jak dopadne tamten s opravou, jestli se prodá a pak teda asi budeme koukat po Roomovi s TSi. Já jsem s ním jezdil rok na operák a bohužel nesepsal, že ho odkoupím, kde po roce byl za 240 tis (tažné, el. okna, klima, sunset, bílá metla, alu kola, výhřevy sedaček, tempomat atd) a byl jsem docela spokojen, než jsem si tedy nejdřív musel zvyknout na dojem, že jsem zelinář s dodávkou:) Za ty prachy to byl super kup, ale smlouva se už upravit nedala:( Takže toho frantíka asi vypustíme úplně.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3267 sekund.