Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Wapka?

 o Navštíveno 7482x o
o 28.05.2018, 10:23 | Losky | Upraveno: 2018-05-28 10:27:13
Ahoj, chci si koupit wapku na mytí kolem baráku. Hlavní je, aby se to rychle rozložilo, složilo a prostě fungovalo:) Co jsem koukal, dost se doporučuje Karcher, Nilfisk. Ještě by možná mohla stačit z Lidlu.
Auto s tím asi ani mýt nebudu, nejsem leštič a s autem jedu na myčku tak 3x do roka:) Spíš kola, dlažba okolo baráku apod.

Nemáte zkušenosti s těmito?
[ Link ]
[ Link ]
[ Link ]
[ Link ]
[ Link ]

Makitu můžu mít za půlku ceny.
Pro Lidl mluví záruka, kde nikdo nic neřeší, jinou výhodu v jejich výrobcích nevidím:)
Málem bych zapomněl, cena ideálně max do 5tis.

Díky


o 28.05.2018, 10:41 | BATMAN
Vsichni doporucujou karcher,kvuli dostupnosti nahradnich dilu,ale ve finale zjistis ze te ND vyjde na 1/3 az 1/2 ceny nove wapky se zarukou dalsi 2 roky,takze z tech levnych je asi jedno co vyberes.
Nevim kolik toho mas na uklid kolem baraku,ale ja bych mozna uz sel do nejake vykonne motorove s vysokym pracovnim tlakem (Hecht 3230). Nyni pouzivam tu nejlevnejsi od karchera s pracovnim tlakem 80bar a to je fakt tak na umyvani auta.

Ja osobne kdybych kupoval novou prenosnou,zkusim tuhle [ Link ]
o 28.05.2018, 10:45 | Losky
Jako naši mají Karcher asi 15 let a od novoty to byla sr...a. Všude okole teče voda, ale furt funguje. Doma mám od Karcheru jen hadici (žlutou zahradní) a taky se třeba kroutí jako prase, takže tahle značka mě osobně moc neláká. Spíše Makita, Nilfisk. Co se týče Hechtu, tak nevím, mám od nich jen míchačku a vše co prodávají mi přijde, že je vše přeznačkované, ale jinak Hechtka nevypadá špatně.
o 28.05.2018, 10:51 | tommas | Upraveno: 2018-05-28 10:51:34
Mám Nilfisk už x let a vše ok ;-)
o 28.05.2018, 10:55 | Losky
Mě se líbí u Nilfisku záruka 5 let
o 28.05.2018, 12:50 | Mr.Scully
Koupil jsem od Lidlu a mám pocit, že oproti Karcheru je s podobnými parametry tak o třetinu až polovinu levnější. Resp. od Karcheru bys musel koupit skoro dvakrát dražší, abys měl plus mínus stejnou kvalitu.

Na auto to moc není, jak jsem teda zjistil, ale na dlažbu ideál. Akorát je celkem hlučná.
o 28.05.2018, 13:37 | xSam
Tu wapku Hecht 324 mam. Myl jsem s nim 5x a uz je po druhe na reklamaci. Hned pri prvnim myti popraskala hadice a pri poslednim myti shorel motor.
o 28.05.2018, 14:32 | gizmi
Koukám že hodně lidí očekává od Wapky z plastu za pár korun kvalitu a záruky jako od kousku za 10+ :D :D Na druhou stranu já před 7 lety koupil levnou ve výprodeji od Karchera, která má zvuk jako před smrtí, ale běhá stále a pořád. K tomu mám pěnovač od zdejšího člena a na auto úplně super. Naopak si musím dávat pozor, protože ženě to třeba servalo samolepky z kola na obyčejný nástavec :D (a to je k tomu i ten brusný). V setu k tomu byl čistič na zámkovku (což je paráda) + jsem krom pěnovače dokupoval Lidlácký čistič na okapy na vyzkoušení (rval jsem to do odpadu od pisoaru, kam hovada hází žvýkačky a pro opravu bych musel kopat :)
o 28.05.2018, 15:25 | Bart 007
Ja bral v baumaxu tuhle [ Link ] , stala jesre mim, alu cerpadlo a tusim 5let zaruka (ale s podminkou servisu) .
Mam ji pres rok a maka.
o 28.05.2018, 19:58 | Losky
Riwall je na heurece nejvíc prodávaná wapka. Nechci za to dávat mraky peněz, jen chci, aby to dobře fungovalo:)
o 29.05.2018, 09:01 | tommas | Upraveno: 2018-05-29 09:02:24
Jak jsem psal výš, mám Nilfisk, myslím 130bar s delší hadicí 9m a navíjecím bubnem. Myju pravidelně 3 auta a cestovní enduro.
K tomu jsem dokoupil trysku "na karoserie" s úhlem 80° [ Link ] , napěňovač "snow foam" a k tomu aktivní pěnu (aktuálně Auto finesse) a funguje to pěkně, můžu doporučit.

Důležitá je ta tryska, protože ta základní nastavitelná má malý úhel a moc se mi neosvědčila. A wapka s 4 metrovou hadicí je podle mě k ničemu, pořád to musíš tahat kolem auta tam a zpátky.

Hechtu obecně bych se asi vyhnul pokud to není na jednorázovou akci.
o 29.05.2018, 09:35 | Mr.Scully
Hele do jaký míry je bezpečný tím mýt auto? Když vidím, jak ta moje lidlovská (asi 110-120 barů) s tím brutálně rve zaschlou špínu z dlažby, tak se tak trošku obávám vzít lak proudem. (Jasně, jsou na to ty nástavce s kartáčem apod., ale potřebuju jen rychle opláchnout). Nemám s wapkama zkušenosti, ale přijde mi, že buď je to velkej proud, kterej může poškodit lak, nebo je to s nižším tlakem sprcha, která špínu umyje jen zdánlivě a po zaschnutí jsou stejně všude mapy jak blázen.
o 29.05.2018, 13:38 | tommas | Upraveno: 2018-05-29 13:38:35
Mr.Scully: S tou širokou tryskou 80° se toho nebojím. Nesundalo mi to ani lety nahlodaný firemnní polep.
Jinak kdysi jsem vzal našich Favorita touhle tryskou [ Link ] a byť se zdálo, že foliovaný polep sloupků je v pořádku, zmizel jak nic :-D takže ano, tady v tomhle případě bych se toho bál.

Pěna a tryska 80° je na předmytí a nebo pravidelné oplachy od prachu a pylu. Kartáčové nástavce nepoužívám, tak nevím.
o 29.05.2018, 14:43 | Losky
Když se použije ta pěna, stačí to pak opláchnout a nebo je třeba auto otřít jelenicí apod? Já jen, když bych to občas oplachnul. Nevím, co ty pěny jsou zač
o 29.05.2018, 14:56 | soray
Pokud nepotřebuješ umýt úplně dočista, tak pěna a pak opláchnout. Určitě ne jelenice, to si akorát doškrábeš lak zbytkem nečistot.
o 29.05.2018, 18:34 | Losky
Koupím tu Nilfisk v Hornbachu. Stejně tam pojedu pro regály a pracovní stůl. Díky za vysvětlenou;)
o 31.05.2018, 19:53 | gizmi
Losky: pěna není určena na samotné použití. Ta má za úkol nahlodat velké nečistoty a ty pak spláchneš wapkou. Pak má ale přijít na řadu šampon s houbou, případně další kroky jako clay, vosk, atd.
o 31.05.2018, 21:52 | Losky
Tak to nic. Já myslel, že stačí namočit, pak pěna a zase opláchnout. Vosk apod je u mě sprosté slovo:)
o 01.06.2018, 10:12 | tommas
Vosky, sealanty atd jsou sice blbá práce, ale šetří to pak čas.
Práce je to otravná, ale pak se to v podstatě myje samo v dešti na dálnici a i doma to je rychlejší.
o 01.06.2018, 13:57 | Losky
Možná až si koupím nějaký youngtimer, tak ano, ale u daily car mě to moc netrápí, ale kdo ví, třeba to jednou zkusím a uvidím. Nevím ani, co to stojí apod.
o 02.06.2018, 13:43 | xSam
Tak wapku z Hechtu mi opravili a dali poradnou hadici, tak jsem zvedavej jak dlouho to vydrzi.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3178 sekund.