Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Dětské elektrické autíčko - tuning - inspirace

 o Navštíveno 9225x o
o 13.06.2018, 12:59 | M.a.R.i | Upraveno: 2018-06-13 13:06:10
Ahoj kluci a holky,
mnozí z Vás již mají ratolesti a možná někdo už pro ně ladil elektrické povozy.

Koupil jsem starší Gaucho Superpower 24V + přívěsný vozík, což si myslím, že je slušný základ.

Máme ho doma od včerejška, malej má teprve 2,5 roku a ani nedosáhne na pedály, ale už se mi honí myšlenky jak auto poladit.

Chtěl bych do toho nasypat tak do 3000Kč a většinu koupit z Ebaye (Asi nejspíš Čína). Co jsem sondoval, tak přehrávač stojí do 500Kč, zesilovač s repro taky tak 500Kč, podtlaková houkačka do 500, didody, tlačítka, stroboskopy a neony si myslím že do 1500 pořídím. Limit můžu převýšit, ale rozhodně nechci nasypat 10k a víc a spíš ho píšu pro orientaci.

Budu rád za inspiraci, zda máte něco vyfocené, případně byste popsali apod.

Honí se mi hlavou:
Klasické autorádio + repro
- musí se upravovat palubka, bude to moc velké, takže možná bude lepší varianta nějaký MP4/MP5 přehrávač s FM rádiem + zesilovač + repro.
Přídavné světlomety
- všude diody, mlhovky, stroboskopy, policejní blikače, možná neony
Houkačky
- buď elektrické nebo vzduchové

Aktuálně je tam baterie neoriginální 24V 12Ah Předpokládám, že je to 2x12V v obalu).

Hlavně mě zajímá zda vše koncipovat na 24V a nebo řešit měnic 24V/12V. Uchycení, pojistky. Aby to jako celek fungovalo a bylo to bezpečné.



o 18.06.2018, 08:45 | M.a.R.i | Upraveno: 2018-06-18 08:48:04
Tak nakoupeno z Ebaye :).

Celkově 3350Kč. Chybí mi ještě 2x repro, kabely a měnič 24V/12V použiju co se mi doma válí.

Je tam MP3, BT, FM modul se zesilovačem a anténou + dálka
2x sada neonů s ovladačem
voltmetr
komplet příprava pro brzdová světla
komplet příprava pro blinkry, výstražná světla včetně signalizace
odpojovač baterie 24V
oranžové stroboskopy s 3 režimy
obrysová světla
potkávací světla
přední mlhovky
osvětlení vleku
kovová podsvětlená tlačítka
elektrický klakson

Pak budu dávat fot z instalace až to vše dorazí a bude čas, což se snad do konce roku povede :).

o 21.06.2018, 13:53 | Zdeny60
Doufám, že bydlíš na samotě minimálně 2km od nejbližších sousedů...
o 21.06.2018, 17:27 | Bart 007
:-)))))))
o 21.06.2018, 23:45 | Losky
spíš si měl poladit motor:)
o 22.06.2018, 00:06 | M.a.R.i
Kdyz jsem to psal s tim klaksonem, tak mi blesklo v hlave,ze by se mohl Zdeny ozvat a hle... Povedlo se :).

Uvidime casem, kdyz to bude maleho bavit a bude starsi,tak bych mohl poladit i vykon :).

Spis to beru jako takovej mensi konicek pro me nez pro malyho :).
o 22.06.2018, 07:26 | walish
Já jsem si zase myslel, že budeš ladit motor a čekal jsem, co jsi vymyslel, jak si to překopal a ty se snažíš vrátit do doby F&F 1. Nevím teda, jestli stojí za téma inspirace nákup zarovicek na ebay, ale tak budiž :-)
o 22.06.2018, 08:43 | M.a.R.i | Upraveno: 2018-06-22 08:46:05
walish:
Nevím jestli si četl 1.příspěvěk, ale asi nejspíš ne.
1)
Malému je 2,5roku, autíčko je oficiálně od 6let. Už teď má síly až dost. Tak si myslím, že je asi docela kravina v tuhle chvíli ještě ladit výkon.
2)
1. příspěvek byl míněn jako dotaz a prosba zda se ostatní podělí o to jak ladili autíčka svým ratolestem. Proto tam je slovo "INSPIRACE"
3)
Když si přečteš seznam nakoupených věcí, tak to není jenom o žárovičkách. A celkově když jsem si kreslil scchéma, tak to bude malý Temelín a nebude to hotové za 5min. Co jsem prolézal YT, tak jsem nenašel nikoho kdo to dotáhl tak daleko, že autíčko mělo například funkční blinkry všetně signalizace na palubce. Ale vždy je jednodušší si koupnout, že? :).

4)
Z dob F&F 1 mi tak přijdou teda max ty neony a taky je to jediná věc, u které váhám zda jí nakonec na autíčko dám. Nebo chceš říct, že auto co má autorádio, blinkry, brzdová světla, mlhovky, pracovní světlomet, majáky je typické auto z F&F 1?


Že se vůbec divím, že hlavně přispívají prudiči :).
o 22.06.2018, 10:38 | walish | Upraveno: 2018-06-22 10:38:37
M.a.R.i - v první řadě se omlouvám, protože tak to myšleno vůbec nebylo, ale musím uznat, že jsem to já napsal blbě. Já vůbec nezpochybňuji tvoji snahu nebo úpravy, jen jsem si v nadsázce připomněl F&F nebo NFSU :) Jen jsem chtěl říct, že podle názvu tématu jsem se těšil, co s tím provedeš, že plastové nápravy vymeníš za kovové, náhon na 4, motor s vyšším výkonem apod. Prostě jsem se těšil na komplet rozborku a vylepšení ;-) Proto to "zklamání". Takže ještě jednou omluva, nebylo to tak vůbec myšleno, jenom hloupě napsáno ;-)
o 22.06.2018, 11:08 | M.a.R.i
walish:
Díky za vysvětlení a taky se omlouvám, asi jsem to blbě pochopil :).

Nápravy to má kovové, určitě by to šlo poladit, vyztužit, předělat řízení, ale na to nejsem moc šikovnej. Tu elektriku ještě snad dám :).

ALe do budoucna jsem přemejšlel o silnější baterce + ŘJ z USA, která dokáže vymáčknout z motorů více. A nebo třeba 2.baterku, kterou by malej vozil na vozíku. Ale už teď tam budu s příslušenstvím tak za 5000Kč. A tohle by vyšlo si myslím minimálně na dalších 8-10 000Kč a to nemluvím o překopání řízení, podvozku a brd :).
o 23.06.2018, 10:16 | Tuner#2
Zdědy70 nezklamal... :))) Toho bych za souseda mít nemohl :))
o 24.06.2018, 16:30 | Zdeny60
Píčusi
o 24.06.2018, 19:27 | Tuner#2
Zdědy70: Komu týkáš dědku :-)
o 25.06.2018, 15:38 | Losky
Stačí tam osadit nějaký motůrek z RC modelů, některé mají síly na rozdávání
o 07.08.2019, 09:28 | M.a.R.i
Ahoj holky a kluci,
kdo by si nasel cas a vse instaloval do auta? Uz se mi to doma vali rok. Neni cas :(. Spis he to pro nejakeho studenta ci elektrikare kutila.... Penize nehraji roli...
o 08.08.2019, 04:58 | z0diaC
když to přivezeš na Moravu,popřemýšlel bych o tom ....
o 09.08.2019, 13:36 | M.a.R.i | Upraveno: 2019-08-09 15:38:32
z0diaC:
Diky za nabidku. Pockam jestli nesezenu nekoho bliz. Pak bych se ozval. Jinak tady posilam foto komponent.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3147 sekund.