Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Led pásek

 o Navštíveno 6552x o
o 02.07.2018, 14:57 | Losky
Ahoj, nevíte jak je to s kvalitou výkonných led pásků? Já řeším pásek o příkonu cca 14-20W/m, bílé barvy, ale aby to mělo cca 1500 lm/m. Kdysi si pamatuji, že kvalita byla Nichia, Cree.
Teď pásky dělá či prodává LG, Samsung, Epistar. Už jsem si vybral tento, ale přijde mi, že za Epistar je to moc, ikdyž třeba už patří k opravdové kvalitě.
[ Link ]

Případně rád si nechám poradit. Chci to do akvária, kde to bude v alu profilu. Jednu lištu jsem si koupil, stála okolo 3tis a barva světla 11000k, teď chci asi okolo 5000k a už nechci za tolik peněz.

Díky


o 02.07.2018, 18:59 | LukeFab
Kup proudovej. Ty maj polovicni prikon a skoro ne
topi.Vykon jednou takovej jak u napetovych. 26w lze nahradit 15w.Cena vyssi samozrejme.
o 02.07.2018, 21:35 | kincmar
3W Cree chipy a barvu si můžeš ještě mixnout :)

foto k příspěvku  od kincmar

o 02.07.2018, 23:42 | Losky | Upraveno: 2018-07-02 23:47:55
Kincmar: Pěkný, ale tohle už znovu dělat nechci, pro Malawi nepotřebuji až takhle výkonné světlo.
Luke: už mám 12V zdroj a ovládám přes TC421 jednotku
o 03.07.2018, 12:36 | z0diaC
taky budu dělat světlo 150cm pro Malawi .... nápady a doporučení sem ... teď svítím v tropech klasickými pásky a dost topí - mám je na chladiči,čemuž bych se chtěl u Malawi vyhnout ...
o 04.07.2018, 12:26 | Losky
Tak bez chladiče to nepůjde. Nebo tedy stačí je dát do alu lišty. Na 20W a více se používají už masivnější profily. Já mám jednu lištu od Ledaquaristik, stála s dopravou, krytem na samotný profil asi 2800,- při délce 140 cm. Musím uznat, že je to kvalitní, ale drahý. U Malawi hodně profíků doporučují světlo nad 10000k. Prostě spíše studené odstíny a to už moc pásků neumí. Já jsem teď objednal jednu lištu RGB a druhou RGBW, obojí 14w/m. Co mám ozkouseno, tak RGB pokud se namíchá jako bílá, zvýrazní to kresbu ryb. S RGBW nemám zkušenost. Osobně mám stmívač TC421 a ten umí stmivat 5 kanálů a dá se všelijak nakombinovat. Svítání s modré do oranžové, večer zase postupně apod. Žádné omezení, co umí RGB pásek, tak tohle zařízení ho umí taky????
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3918 sekund.