Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Regulace vodního podlahového topení

 o Navštíveno 6253x o
o 08.07.2018, 22:36 | DaveX
Ahoj všem. Zrovna uvažuji o regulaci vodního podlahového topení. Mám trochu obavu, že když budu mít jeden centrální termostat, tak to neuřídím kvůli velikým oknům (až k podlaze) v místnostech 109, 108, 107, 106, 105+104).

Mám dvě varianty:
1) V těchto místnostech termostaty a řídit to termostaty.
2) Řídit to "chytře" nějakým systémem, zatím se mi líbí Loxone.

Vím, že vodní podlahovka se reguluje špatně, ale když se do oken opře sluníčko, tak to vytopí místnosti samo.

Pokud někdo máte zkušenosti, můžete trochu poreferovat? Díky moc.

foto k příspěvku  od DaveX



o 09.07.2018, 10:55 | soray
Jsem sice laik, co se týče podlahovky, ale vlastní zkušenost:
1. Domy známých s 1 termostatem pro celý dům - nechtěl bych to ani zadarmo, v některých místnostech vedro, v jiných chladno.
2. My jsme nakonec dali do každé místnosti termostat Devireg Touch a po počátečním odladění na to prakticky nemusím vůbec sáhnout.
o 09.07.2018, 11:44 | DaveX
soray: jojo, ono to je určitě lepší, ale já právě řeším ony samotné okna. Nevím právě, zdali jsem schopný z termostatu dostat nějaké informace pro Loxone či jiné systémy aby se mi zatáhly žaluzie. To totiž bude priorita, protože podlahovka nebude schopna přestat topit v nějaké rozumné době :)
o 09.07.2018, 12:10 | soray
My máme v obýváku portál cca 5,5x2,2m (pokovené 3sklo) a zatím nepozoruji nějaký zásadní problém, že by se místnost v zimě přehřívala.
o 09.07.2018, 12:19 | DaveX
soray: na jakou to máš světovou stranu?
o 09.07.2018, 12:45 | soray
jihovychod
o 09.07.2018, 16:46 | Luke_288
rohový okno na jihozápad, 2,2m vysoký, cca 3m široký na obě strany téměř shodně plus HS portál stejná výška i šířka.
plast, trojsklo a jak píše soray, v zimě problém s přehríváním není, problém je to v létě, bez venkovních žaluzií se neobejdeš.

regulace podlahovky- těžko, obrovská setrvačnost a dlouhý náběh. kotel mi dělá teplou vody podle ekvitermu a v každý místnosti mám hloupej termostat se stupnicí (o přesnosti si nedělám iluze). je třeba to jednou nastavit a každej tenhle termostat mi ovládá elektrohlavice v rozdělovači/sběrači na podlahovce.
loxone mám taky, ale bez vazby na regulaci topení, slunce apod. ovládám tím jen žaluzie, všechno ostatní už mi přišlo moc překombinovaný a nevěřím tomu, že by to fungovalo tak jak bych chtěl
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3494 sekund.