Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > RD rozvody elektro

 o Navštíveno 6610x o
o 04.08.2018, 08:14 | ps
Zdravim panove,

chystam rozvody elektro v novostavbe RD. Vypinace chci davat do vysky 110cm, zasuvky 25cm. Do jake vysky a kam jste davali vy? V garazi u ponku, pro pracku?

Diky


o 04.08.2018, 09:13 | cezetko
Asi tak, střed zásuvky 250mm. Střed vypínače dávám většinou 1050mm. Zásuvky pro pračku, žehličku atd. do 1200mm.

Venkovní zásuvky výše, nad sněhovou vrstvu...
o 04.08.2018, 09:19 | pbjun
No my jsme teda dávali vypínače 140cm a dva měsíce po nastěhování je pořád hledám ještě trochu výš :D zásuvky 20cm v dětských, obýváku, v chodbě. Za linku tak aby vyšly, linku máme 95cm zásuvky 105cm když se měly schovat pod linku tak myčka lednička 60cm, za troubu a varnou desku 20cm. Venku 40cm zásuvka. U sebe v pracovně 105cm. Ale máme to fakt ne podle doporučení, ale podle toho na co jsme byli zvyklí (vypínače) nebo jak jsme prostě chtěli (zásuvky), pračku máme 110cm a dávali jsme IP44 krytí.
o 04.08.2018, 09:29 | Unihero
Jelikož nás čeká toto samé příští rok, zeptám se jsou dané výšky nějakými normami nebo mohu podle sebe?
o 04.08.2018, 10:08 | ps
Na pripojeni motoru zaluzii jste vyvedli kabeli vlevo, vpravo nebo je to jedno?
o 04.08.2018, 12:48 | cezetko
Výšku zmiňuje norma ČSN 33 2130. Ale jedná se jen o doporučení. Výška 105cm u vypínačů vychází z výšky kliky u dveří.

Kuchyň je dobré řešit s dodavatelem kuchyní, ale všeobecně myslet na to, abys neměl zásuvky za spotřebičem ( v případě vestavných spotřebičů )

U žaluzií je to jedno, dává se konektor a kabel lze vyvázat. Tedy jako univerzální přípravu to dát doprostřed a později si vyvedeš přímo tak, kde bude potřeba. Bavím se o žaluziích v kastlíku.
o 15.08.2018, 08:11 | M.a.R.i
Jen to malinko oživím a doporučím pár zásuvek dát do výšky vypínačů. Já jsem to viděl kdysi u kamaráda a nechápal jsem co je to za blbost. Ale po skoro 3 letech po rekonstrukci to chápu. Nemám nikde u stolu, stolku případně nějaké vitríny kam pokládám věci zásuvku nad. Vždy dole u země a když si třeba rychle chci nabít telefon, tak mě to dost otravuje a vždycky ho nabíjím v kuchyni, kde mám zásuvky nad pracovní deskou, případně v ložnici, kde mám zásuvku nad stolem.

Jinak ještě je dobrý vždy u dveří dodržovat stejnou vzdálenost vypínače od zárubně, já to na 2 místech udělal o pár centimetrů dál a když po slepu hmatám, tak se nikdy netrefím :).

njn, dělal jsem si to sám. Příště budu šikovnější :).
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3617 sekund.