Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > R: Jak přenést analog audio 30-40m?

 o Navštíveno 6225x o
o 09.08.2018, 12:22 | KaZaN
Poraďte prosím, krmíme z tabletu hudbou klasickej stereo zesík se dvěma zonama v interieru. Ted ale chceme zapojit (a i zvlast regulovat hlasitost) na zahrádce ze stejnýho zdroje. Takže jepřímější nápad byl rozbočit sluchátkovej výstup z tabletu, jednu větev pošlu klasika do toho zesíku a druhou větev bych dovedl na zahrádku k aktivnímu buď jen repráku nebo nějakýmu jinýmu venkovnímu čemusi aktivnímu. Ale čím to těch 30-40 metrů natáhnout, aby to bylo ok? Když to vezmu dvojmo nějakou 2x1,5mm audio dvojlinkou, bude to marný? Nebo nejde to nějak překonvertovat a poslat to tam po datech a zase překonvertovat zpět?


o 09.08.2018, 14:14 | DaveF | Upraveno: 2018-08-09 14:18:41
audio extender, ale zkušenost s tím žádnou nemám
např.
[ Link ]

zkusil bych to po nějakém stíněném kabelu, nevím jaká audio 2linka jde koupit, možná bych tam asi zkusil dát CMFM kabel nebo něco podobného, tam bude 2x1,5 nebo 2x2,5 relativně dostupné. Ale vyzkoušené to taky nemám.

Na druhou stranu 30m nějakého lepšího kabelu po třeba 40Kč vyjde možná dráž než ten extender + 30m UTP :-)
o 09.08.2018, 16:44 | kiklop32
Prvně si z toho tabletu vytáhni digitál a ne analog.
o 09.08.2018, 21:56 | cezetko
Jestli chces mit aktiv venku, tak jedine signalovym kabelem. Jestli tam das silovej, tak zesik musi byt uvnitr.

Nebo nejaky stream typu Sonos, ale to uz je trosku jine reseni
o 10.08.2018, 01:12 | KaZaN
kiklop32 trochu nerozumím, jak mám z tabletu vytáhnout digitál?

Nakonec jsem tam pritahl i UTPko pro extender i 2x 2x1,5 pro signal ze zesiku.
o 10.08.2018, 01:31 | kiklop32
předpokládám, že tablet je novější a umí USB audio?
o 10.08.2018, 07:53 | KaZaN
kiklop32 vidíš, to mne nenapadlo, ale tablet je nějaká modrá šlupka, ani nevím co to je, se musím na to mrknout. Nicméně zesík je stará dobrá analogová Yamaha, takže tady bych tím asi nic nezískal. Ale i tak mne zajímá, co dál s tím, pokud by tablet uměl USB Audio?
Jo a DaveF dík za tip na ten extender, přesně to jsem sháněl už před pár měsíci, ikdyž tehdy jsem hledal spíš bezdrátový řešení. Ani nebudu radši psát jak sjem to nakonec "vyřešil", ale asap to nahradím tímhle.
o 10.08.2018, 09:39 | DaveF
on ten extender budou jen nějaká symetrizační/desymetrizační trafa vzhledem k tomu, že to je jen pasivní a kvalita zvuku nemusí být nic moc, nevím.
o 10.08.2018, 19:08 | RedBaron
Takováhle vzdálenost se jako signál posílá symetrikou, která má zem a dva signální dráty v protifázi, nachytaná rušení se tím pádem odečítají a zbyde jen čistý signál. Ale použít reprokabel 40m je fakt kravina, bude to muset bejt slušná hadice aby to nemělo ztráty a i v metráži to vyjde dost draho a stejně to bude nachytávat rušení, tím spíš pokud to nebude připojený na velmi dobře konstruované přístroje. Tady bych byl pro digitální bezdrátový přenos.
o 13.08.2018, 04:44 | KaZaN
RedBaron Digitální bezdrátový přenos zní fajn, ale konkrétní zařízení by tedy bylo co? Diky
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3708 sekund.