Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Internet do RD

 o Navštíveno 6673x o
o 15.08.2018, 16:59 | cendler
Mám problém s internetem, u nás ve Vesnici Staré Sedlo u Sokolova, je pouze jeden poskytovatel Wifi internetu, mám 20mbit/s s veřejnou IP adresou, za což platím 599kč/měsíčně, rok to fungovalo, ale poslední týden to pada na 1mbit a to mě strašně drtí, takže u koho vzít internet aby to bylo stabilní a nestálo to raketu.
Pevnou linku doma nemáme, mám novostavbu, ale je kousek od nás, tak jsem koketoval s myšlenkou ji natáhnout do baráku, což pořád můžu.


o 15.08.2018, 17:27 | J-T. (P)
Byl jsem na tom stejně. Vyřešil jsem to přes T-mobile tusím že se to jmenuje Internet bez drátů. Platím 399 Kč za 20 mbit/s neomezeně. Reálně to u mě jede cca 14 mbit/s stabilně.
Přijel technik hodil anténu na střechu router do technické a pohoda.
Za mě doporučuji, když nění jiná možnost...
o 15.08.2018, 17:35 | Losky | Upraveno: 2018-08-15 17:38:10
Měl jsem za to, že T-Mobile apod to mají limitované daty. No, asi už ne. My máme taky 24 mbit za 498 Kč a třeba na online sledování filmů v FHD už to moc nestíhá. Jsme v nové zástavbě a překvapilo mě, že když se budovaly přípojky, že nenatáhly optiku. Kde jsou ty časy z paneláku s 1 Gbit připojením:))))
Matka na vesnici má přes O2 po telefonní lince a věčně to nejede. Zajímavé je, že garantovali nějakou rychlost, ale vždy ji servisák řekl, že ten rozvaděč či co to je je daleko od domu a že to lépe nepoběží:)
o 15.08.2018, 18:32 | xSam
Řeším to samé, jsem na vesnici a je tu jen jeden poskytovatel.
Mám alespoň 24Mbit a docela to funguje, ale kvůli práci (nejen jí) bych potřeboval více. Platím 650/měsíc.
Telefonica nelze, jsem daleko od ústředny, T-mobile má blbej signál.
Tak čekám na starnet, kterej se prsí, že bude mít až 100Mbit za 300.
No uvidíme.
o 15.08.2018, 21:19 | AR
cendler: hele pevna linka asi rovnou zpomen, leda bys ji mel fakt u plotu, stoji to neskutecny prachy a cetin si to necha zaplatit. Taky sem to resil, nova ulice a na telefon se tu vysrali, kdyz sem to chtel nechat dotahnout tak me rekli ctvrt mega (nebo tak nejak cca). Nastesti tu je vicero wifi provideru a zatim to slape. Pokud by wifi slo do kopru sel bych do mobilni site podle nabidky. Snad uz vsichni tri maji bezdratovy neomezeny aby konkurovali wifinam.
o 15.08.2018, 22:16 | cendler
AR : hele já to zjišťoval když jsem stavěl a z cetinu mě řekly, že by nebyl problém, že od souseda by to šlo, jen bych si to musel udělat zaplatit na svém pozemku, což by problém nebyl, odhadoval bych to na cca 5000kč, což si říkám, za tu pohodu, že by to jelo, bych i do toho šel
o 16.08.2018, 08:23 | AR
tak to je jiná, já to měl k nejbližší skříni cca 250m
o 16.08.2018, 21:44 | mrazik
Cendler a jak rychle to jede sousedovi ? Jinak jeste je tu moznost LTE modemu.
o 16.08.2018, 22:42 | cendler
soused jede tak na té sam wifi jako já, je to duchodce, tak to neřeší a na těch pár skránek co se podívá jednou týdně je mu asi jedno jak to jede
o 18.08.2018, 21:12 | Losky
Soused má taky od T-Mobile nějaký 20/5 mbit a tvrdí, že pokaždé to download má okolo 16 mbit a je spokojenej. Já koukal ještě na připojení vzduchem 100 mbit, to by se mi líbilo, ale otázka je, jak je to stabilní...
o 20.08.2018, 13:33 | KaZaN
Taky řeším připojení u K.Varů. Stejně jako jinde se developer ani nevy**al na nějaký datový dráty nebo dokonce optiku, přitom kdyby se někde poptal, určitě by to někdo zainvestoval, protože návratnost jistá. Takže buď bude muset být LTE cosi nebo WiFi na některýho ze zoufalých providerů tady, možná je tu dokonce jen jeden za tím kopcem Tašovickým. Každopádně půjdu z aktuálních symetrických 100Mb na bůh ví jakou zoufalost :-(
Cetin no comment, řeším teď s nima jinde optiku, pozemek měl mít přípojku optikou v pomníku, prvním parcelám dokonce dávali net rok zdarma, nechal jsem za nemalý prachy zakopat kopoflexu až k pomníku, do ní jsem dal silnostěnnou trubičku od pomníku až do rozvaděče v baráku a zažádal jsem o připojení Internetu. Přišlo mi, že mám doplatit cca 7500 bez DPH za realizaci, přičemž tuším O2 na to dává něco kolem desítky. Takže jako 17500 bez DPH za zafouknutí a svaření optiky na 40 metrech? Navíc to je připojení služby, za kterou koncák bude lepit další prachy měsíčně až do nevidím. To je business, kterej chci mít. Spíš si myslím, že nemaj tu optiku tam dotaženou a chtěj, abych jim zaplatil celou trasu, ale nenadělám s tím nic, chceš nechceš, dohadujeme se už rok a stejnak to budu muset zacálovat, za ten rok to mohli mít dávno zaplacený ve službách :-D
U těch LTE variant, který dneska dělaj vesměs za určitých podmínek neomezený všichni operátoři (ikdyž jsou i lokality, kde mi to prostě nedali, v centru Varů prostě nic), tak si zase neví co říct ze veřejku a to už je ta cena dost nechutná.
Poptával jsem i připojení parcely od O2 metalikou, pomník je jestli si to pamatuju dobře asi 200 nebo 300 metrů, matně si vzpomínám, že 250tisíc by to bylo.
o 20.08.2018, 13:44 | AR
Losky: co to je "vzduchem" ? to neni moc popis technologie :)
o 21.08.2018, 00:40 | Losky
AR: Tak od T-Mobile přes LTE
o 25.08.2018, 08:03 | dj.DEKL
T-Mobile - pevný internet do zásuvky... 20MBit za 400,-
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3067 sekund.