Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > tri detske sedacky do auta

 o Navštíveno 6574x o
o 14.09.2018, 18:04 | MaxxT
Ahoj,
stojim pred nelehkym ukolem, nastinim.

Mame vozidla Mercedes - CLS shooting brake a C43 ..

Kdesi jsem nasel tabulku, ze do MB C se vejdou tri sedacky, ale jakkoliv jsem se snazil, tak jsem je do auta nedal. CLS je sirsi a taktez se mi to tam nepovedlo nacpat. Mate nekdo nejaky tip, ktere sedacky se vedle sebe vejdou? Obe vozidla mam od noveho a nechce se mi je menit za nejakeho sharana ci podobne.. :-(

Diky.


o 14.09.2018, 21:07 | radek.613
Ted byl nedavno nekde test osmnacti aut - splnilo jedno jedinne, zbytek tragedie a nemoznost, bez ohledu na to co se pise v recenzich a prospektech. Vyhralo Galaxy. Najdes to na netu a i nejakych novinach v treafice, jen nevim v kterych...
o 15.09.2018, 09:16 | gizmi
Ja kupoval zene na to prvni obdobi Hondu FRV, protože má homologované místo vpředu uprostřed a nechá se tam dát vajíčko i pak sedačka. Bylo to asi jediné auto, které tohle splnilo, ale zase kufr nic moc. Kdyz se tam dal kocar, tak uz moc mista nebylo. Bral jsem starou dobrou K20, dal do LPG a auto slouzilo vyborne (hlavne kdyz mimco zacne plakat, nebo se neco deje, tak se ridicka neotaci a ma ho hned vedle sebe = k nezaplaceni). FRV stojí pár korun a dobre se pak zase bez propadu ceny prodava (prodano za tyden a co me stalo vcetne lehkeho tuningu jako kola a kit sani z Japonska, to jsem dostal od kupce)
o 15.09.2018, 20:42 | mrazik
Hodne zalezi na konkretnich autosedackach, nektere jsou sirsi a nevejdou se vedle sebem, zvlaste pokud to zkousis do auta stredni tridy - ty jsou obecne delane pro 4 cestujici. Jistota je v autech velikosti MPV - SMax, Galaxy, Sharan atd. Maji velky kufr, takze kocarek nezabere cely kufr. Dalsi vyhodou jsou 3xisofix, coz vetsina aut nema.
Take jsem nechtel prodavat, ale nakonec musel a koupil SMaxe.
o 16.09.2018, 21:14 | tykeev
to radek.613:
ano, ten test jsem zrovna tento týden četl. A jen jsem nepochopil, proč se testu neúčastnil aktuální Sharan/Alhambra ? S jejich absencí chápu, že vyhrál Galaxy.

[ Link ]
o 16.09.2018, 22:06 | radek.613
Myslím že jednoduše proto, že na rozdíl od koncernu (kam patří Sharan i Alhambra) není Ford při tvorbě interiéru nucen používat koncernová řešení a díly a tedy v té "boudě" dokázal zakouzlit s prostorem zřejmě lépe než jeho "souputníci" od VW... koneckonců bylo to tak snad vždycky, že co se týkalo originality a svěžesti interiéru téhle trojice MPVček, Ford vždycky vedl, před strohostí, nudou a megašedí jakéhokoli produktu VW ve stejné kastli....
o 16.09.2018, 22:21 | tykeev
to radek.613:
Teď ti úplně nerozumím, možná jsi můj dotaz pochopil jinak, než jsem ho myslel.

Do nového Sharanu / Alhambry se v pohodě vejdou 3 dětské sedačky vedle sebe.
A můj dotaz zní, proč tedy Sharan / Alhambra nejsou na seznamu testovaných vozů?
o 16.09.2018, 22:58 | radek.613
Nejsem autorem toho testu, ale tak jinak -předpokládaje, že se to o Sharanu/Alhambře všeobecně "ví", tak bylo logické do testu zahrnout z této trojice právě Galaxy, které má odlišně vystavěný interiér....už si rozumíme? :)
o 17.09.2018, 08:28 | tykeev
to radek.613:
to jsem samozřejmě netvrdil, že bys byl autorem :-)
Jde ale o to, že ze znění toho testu vyplývá, jako by Galaxy neměl prakticky žádnou konkurenci. Je to trochu zavádějící.
o 23.09.2018, 02:27 | KaZaN
Tak jsem to taky teď četl a taky trošku nechápu proč v testu nejsou jasný adepti Sharan a Alhambra. Mne aktuálně doma taky nutí prodat auto a koupit Sharana :-D tak studuju a hledám cokoliv proti němu :-D
o 23.09.2018, 08:53 | DaveF
žádné spiknutí proti VW, jen tam byl cenový limit 40tis CHF :-)

jinak Galaxy je super, vozíme tím v rodině děti, jezdíme v sedmi, taháme karavan
o 23.09.2018, 10:14 | KaZaN
DaveF a celkově s Galaxem spokojenost? Nic se nekazi? Vybava funguje? Žádný známý kurvitka a jobovky? Jakej motor mate? Máte v automatu?
Dik
o 23.09.2018, 10:14 | KaZaN | Upraveno: 2018-09-23 10:15:33
double
o 23.09.2018, 11:44 | DaveF
KaZaN my máme (jezdí s tím hlavně otec) 2,0TDCi 96kW (asi stejný jako 103kW) 2007 manuál.
Za 4roky žádnej problém, najeto asi 210tis.
Jen tahle první generace má problém s regenerací DPF, takže se nehodí na krátký trasy (ale kterej diesel s DPF se hodí) - ředí se olej naftou, měníme pro jistotu po 10tis km.
Má to trochu plastovější interiér, ale dá se to vydržet. Já s tím jezdím hlavně s karavanem a pohoda. Na denní ježdění je to pro mě moc autobus, asi bych volil radši S-Maxe, ale 7míst je zas lepší v Galaxy - rodiče v tom běžně vozí i 4 vnoučata + třeba ještě dědu.

Já s tím byl nedávno v Norimberku a 4dospělí + 3děti a naprostá pohoda,pohodlí - zadní sedačky se dají nastavit opěradla. Spotřeba 5,9 a to jsem jel celou cestu 140.
o 23.09.2018, 12:01 | DaveF
3řada sedaček v podlaze je podle mě fajn, nikde to nepřekáží a z kufru to tolik nezabere. Jen se to nemá rezervu, ani není kam dát.
o 23.09.2018, 12:03 | Lubak
Galaxy mame doma 4 kousek,motor 2.0tdci ideal po face.tzn od 2010. Ideal 103 kw a nechat nahrat origo 120kw, couracky kolem 7 litru, jezdime občas 3 sedacky vedle sebe, do kufru kocar kterej nemusim ani skladat a jeste zbude polovina kufru na kramy.
o 23.09.2018, 12:27 | KaZaN
No, právě kvůli tomu nerozkladani kočáru koukám po autobusech Sharan/Multivan, páč u BMW jaksi autobusy nedělají ???? ikdyž prej si mám počkat na X7 ???? jim asi švíklo ne ????.
Galaxe mám zafixovanyho, že tam byla bída elektrika, proto jsem na něj moc nekoukal a Alhambra zase není nijak extra levnější než Sharan, tak i tu jsem vynechal.
Dik za info, mam zas o cem dumat, než se prodá moje obluda ????
o 23.09.2018, 12:30 | mrazik
Ono u tech trech autosedacek je dulezita jedna vec pri vyberu auta. Jak moc dobre se clovek dostane k zamykani pasu. Cokoli mensiho nez MPV znamena komplikaci pri zapinani a mnohdy je to o zlomeni ruky nebo prstu.
SUV je male, at uz zvenku je to velke, uvnitr je to male - uzke.
o 23.09.2018, 13:01 | Lubak
Spousta lidi si plete galaxinu jeste z ery spojene s koncernem. Od 2007 je to uplne jine auto a pak 2015 prisla uplne nova rada postavena na platforme mk5mondea
o 23.09.2018, 15:20 | KaZaN
Lubak aha, to jsem nevěděl, já se v těch fordech moc nevyznám. A to je dobře, že je to na mk5 Mondeu jo? Tudle jsem četl jak chtějí Mondeo zrušit úplně nebo co.
o 23.09.2018, 15:59 | Lubak
Pokud koukáš po galaxi 2015 a nahoru tak je to uplne novy model jak jsem psal spolu s mondeem a smaxem. Auto podstatne lip odhlučneny, bohatsi vybava a modernejsi interier, nez predchozi generace. V novem modelu pak 2.0 150 nebo 180 ps a moznost 4x4. 6st manual nebo dvojspojka. Výjimečne se najde i 2.0BiTurbo s 210ps ale tech je jak šafránu.
o 23.09.2018, 17:16 | JB
O tomhle jsem četl. To by snad šlo i do těch mercedesů..
[ Link ]
o 23.09.2018, 17:16 | JB
O tomhle jsem četl. To by snad šlo i do těch mercedesů..
[ Link ]
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3017 sekund.