Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Jaka izolace do sikme strechy

 o Navštíveno 6460x o
o 23.09.2018, 14:10 | xSam
Ahoj, prosim o radu.
Buduju podkrovi a mam novou strechu.
Velmi brzy zacnu vatovat a nevim jakou vatu koupit.
Jedna se o 60m2 a celkova tloustka izolace bude 30cm. Krokve maji 14cm, takze jedna vrstva vaty bude 14cm a druha do krize 16cm.
Vyrobcu a druhu vatu jsou miliardy a ceny maji taky velky rozptil.
Otazkou je, jak znatelne rozdily jsou v tepelne vodivosti. Treba isover ma 0,033 a Ursa ma 0,037. Je to takovej rozdil, poznam to, vyplati se priplatit? Isover stoji cca 250Kcm2 a Ursa cca 85Kc m2. To je sakra velky financni rozdil.
Za jakoukoliv radu ci tip budu vdecny.
Diky moc
xSam


o 23.09.2018, 18:00 | Only_One
ten rozdíl co si psal nepoznáš. Obě vaty chutanají kunám uplně stejně :-D
o 23.09.2018, 18:04 | Only_One
Co si byvereš za matroš je podle mě jedno, pokud splníš technické požadavky v dané navržené tloušťce. Ale co hlavně si pohlídej, správné folie k dané izolaci. Každá ta izolace vyžaduje trošku jinou folii nebo skladbu. To je klíčové aby pak to celé dobře fungovalo. Samotnému se mi jednou stalo že sem se přehlédnul a difuzku v jednom pásu dal obráceně.
o 23.09.2018, 18:09 | xSam | Upraveno: 2018-09-23 18:10:36
O_O, takže myslíš, že nedává smysl se honit za co nejnižší lambdou?
Jedná se o starej rekonstruovanej barák, žádnej nízkonergeťák.
Instalaci snad zvládnu a vše dodržím, mám to pečlivě nastudovaný. Youtube je v tomto velký kamarád:-)
o 23.09.2018, 18:17 | Only_One
hele já žiju v domě kde mám 18cm izolace a zima mi fakt není :-D. Jde o detaily, opravdu pečlivě to skládat, bez mezírek, dobře udělat folie a detaily u napojení u stěn, pokud tohle dodržíš, pak si myslím, že to bude cajk a je fakt jedno jestli to bude Ursa nebo Rockwool. Tam je to spíš o tom, že ty vaty mají jiné struktury, s každou se dělá lepe na trošku jiných místech. To jen v takových těch super těsných domech v pasivu to moc řeší.
o 23.09.2018, 18:50 | xSam
Asi vezmu Rotaflex KP 02. Lambdu má 0,035 což je asi kompromis a cenově to docela jde.
Když už jsme u těch fólií, taky nějaká rada jakou?
Díky
o 23.09.2018, 22:29 | Only_One
Každý ten výrobce má obvykle katalog, kde si najdeš skladbu a typ folie k danému konstrukčnímu řešení střechy a izolace, aby to fungovalo pak správně. Toho bych se držel
o 22.11.2018, 17:45 | xSam
Vzhledem k tomu, že nebylo to co jsem chtěl nikde skladem,
pořídil jsem nakonec KNAUF INSULATION NatuRoll Pro 039.
Dle projektanta by to mělo být absolutně v pohodě v tloušťce 30 cm.
Folii jsem dal nějakou 100gr. hliníkovou.
A zatím tedy bomba. Nemám v podkroví topení a je tam vedro jako prase, takže myslím, že pohoda:-)
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3069 sekund.