Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Kompakt nebo fotomobil ?

 o Navštíveno 6856x o
o 12.10.2018, 11:01 | Crimson | Upraveno: 2018-10-12 11:08:09
Technická:
potřebuji něco dietního na cestování po Evropě a zvažuji buď nový kompakt Fuji XF10 APS-C 24mpx
nebo nový mobil Samsung A7 též 24mpx

napadá mě, že pokud z toho mobilu polezou trochu srovnatelný fotky, tak je asi kompakt už zbytečný,
nemá někdo jmenované stroje, zajímaly by mě výstupy z obojího


o 12.10.2018, 11:56 | CRK
nemám ani jeden, ale 99 procent fotek dělám už jen mobilem S9+, ale pokud jedu na dovolenou, tak beru s sebou ultrazoom (24x a vejde se do kapsy), protože bez bez toho by se mi hodně věcí blbě fotilo... Já bych za hranice bez minimálně 3násobnýho zoomu nevyrážel...
o 12.10.2018, 12:03 | Crimson
Který ultrazoom se vejde do kapsy ?
Good by byly třeba Sony a6xxx ale to už není do kapsy
o 12.10.2018, 12:23 | walish
Ještě by mohl být ve výběru třeba Sony RX-100. Jinak já jsem za kompakt, vždycky z toho polezou lepší fotky, než z telefonu.
o 12.10.2018, 12:38 | Mr.Scully
80% delám RX100 (jakákoliv verze), 1" snímač udělá hodně. Zbytek dělám fotomobilem, aktuálně LG V30, ale s aplikací od Google, protože Google aktuálně umí (hardwarově i softwarově) udělat nejlepší fotky na trhu mobilů.
o 12.10.2018, 14:04 | CRK
je to samozřejmě stále kompromis, ale vzhledem k tomu, že se vejde do kapsy...
[ Link ]

Chystám se něco koupit a vypadá to RX100 a k tomu možná ještě jeden větší ultrazoom
o 12.10.2018, 14:19 | xSam
Já bych volil mobil.
Od té doby co mám Galaxy S8/S9 jsem kompakt nevytáhl a nevím co bych kompaktem vyfotil lépe.
Manželce jsem koupil Huawei P20 lite a fotí taky perfektně.
Dle mého názoru a pro mé použití si myslím, že kompakt již nedává smysl.
o 12.10.2018, 15:20 | AllInOne
Mr.Scully...co o je za appku? Dik
o 12.10.2018, 15:36 | Mr.Scully
AllInOne - normální foťák v LG V30 fotí tak nějak zvláštně, ale mám staženou Google Camera (není v google store, jen tady: [ Link ] ) a ostří a fotí to daleko líp, až mě to překvapilo. Je to všechno otázka SW, LG appka třeba hrozně pomalu ostří, ale ta google appka se s tím nemaže a je rychlá.

CRK - mně 200mm u RX100 mk6 celkem stačí :-D Akorát ta cena není lidová...

Jinak kvalitní kompakt je samozřejmě násobně lepší než mobil, ale je fakt, že dneska ty mobily jsou tak dobré, že v rukou zkušeného fotografa to udělá třeba 70-80% kvality fotky z kompaktu a to už v podstatě stačí...
o 12.10.2018, 17:52 | walish
Jsem nějak nezaznamenal, že se ptá Crimson, tím pádem se omlouvám a nechám to na profících :-)
o 14.10.2018, 20:47 | Crimson
No já jen, že jsem měl ted v Řecku Nikon S2800 a zároveň fotil Samsungem J5 a nemůžu si pomoct, ale fotky z toho kompaktu jsou několikanásobně horší jak z mobilu J5 a to je mrdka dnes už
o 14.10.2018, 21:07 | Mr.Scully
Já bych tak hooodně zhruba odhadnul, že třeba TOP 10 fotomobilů dneska fotí líp než dejme tomu kompakty střední třídy 5 let staré.

Nevím, jak J5, ale mezi top určitě nepatří. Ale to ani ten Nikon. To je takový souboj poloslepých :)
o 14.10.2018, 21:58 | P.E.T.R
Já teda největší výhodu kompaktu vidim v optickém zoomu, tam si mobil neškrtá. Většinu fotim mobilem, protože ho mam u sebe, ale jinak beru foťák.
o 15.10.2018, 01:22 | Mr.Scully
Jj, výhoda kompaktu je v optickém zoomu a relativně větším čipu, výhoda mobilu je ve výborné světelnosti té pidioptiky. Na světle se rozdíly velmi stírají, na vyšších ISO pochopitelně mobil prohrává, ale proti levným kompaktům překvapivě ne o moc.
o 15.10.2018, 09:28 | Crimson
Ty Sonky jsou kurva dobrý !
Takže Sony RX100 III (1") nebo FUJI XF10 (aps-c) :-)
o 15.10.2018, 10:29 | Mr.Scully
To je holt o tom, jestli potřebuješ zoom nebo ne :) Já se bez mučení přiznám, že jsem nakonec nedobrovolně přešel na RX100 mk6, protože jsem prostě na cestách potřeboval delší ohnisko než 72mm. Nedokážu si představit trvale fotit na pevné ohnisko. Ale každý má na foťák jiné nároky.
o 15.10.2018, 12:48 | Crimson
jasný to chápu, a ten "malej" čip 1" není handicap ?
o 15.10.2018, 17:25 | Mr.Scully
1" je podle mě ta hranice, kdy už se na to dá dívat :-) Já jsem moc neviděl rozdíl mezi 1" a nějakým lowendovým APS-C nebo třeba 4/3. I vyšší ISO jsou velmi dobře použitelný. Kdybys potřeboval nějaký foto v plným rozlišení, tak mi klidně pošli mail.
o 16.10.2018, 10:25 | Harryp
Taky jsem takhle vybíral a nakonec koupil P20 PRO a malý foťák nevzal do ruky, poněvadž není třeba :-)
o 16.10.2018, 15:21 | KaZaN
Asi neřeknu nic novýho, všecko tu zaznělo, ale u mobilu trpím za horších světelných podmínek a s absencí použitelnýho zoomu, to univerzální ohnisko je super na takový to nacvakání všeho kolem, ale na nějaký lepší fotky jsou pro mne možnosti omezený, samozřejmě vítězí pohotovostní aspekt, že mobil prostě taháš furt a váží prd. Compacty se mi tu válí asi tři a nebaví mne je s sebou tahat, ale paradoxně tahat X kg objektivů a zrcadlovky mi asi nevadí, když je s sebou tahám všude, připlácím za ně na letištích atd...ale zase vyfotím vše tak jak chci...když teda zbytek gangu počká než to vybalím, přeskládám, nastavím, cvaknu, zabalím a doběhnu je :-D Zkoušel jsem přejít na compact, ale ne, nesžil jsem se s ovládáním a nastavováním a na rychlý cvaknutí na "automat" mi zase stačí ten mobil. Když nechci bejt soumar, vezmu zrcadovku s nějakým univerzálním objektivem a tu v ruce unesu... a pak si nadávám, že jsem nechal doma třeba 200ku sklo :-D
Takže je to asi o tom, jestli jsi ochoten a schopen s sebou tu přítěž tahat...jestli ne, vyhozený prachy.
o 16.10.2018, 15:39 | Mr.Scully
Je to tak, já buď tahám jak soumar těch asi 18 kg zrcadlovkové výbavy nebo mám v kapse mobil. Málokdy něco mezi :-D Advanced kompakt mám tak jednou měsíčně na nějaký výlet/trek se ženou, kdy odmítám tahat něco těžkého, ale zase je mi líto fotit nějakej pěknej hrad jen mobilem.
o 16.10.2018, 16:37 | -Hans-
Mohu potvrdit, ze P20 Pro foti pekelne. V rodine mame dva a fakt to funguje a není potřeba tahat nejaky další kramy.
o 16.10.2018, 18:46 | Crimson
Můžete mi někdo přes úschovnu poslat vzorky jak fotí ty současný fotomobily Samsung A7, P10, P20, Nova3 apod.

email: crimson@seznam.cz
o 20.10.2018, 09:25 | Kapka (M)
Tady máš přímo web s hodnocení jak fotí mobily..myslím že tohle by ti mohlo stačit...

[ Link ]
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.311 sekund.