Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Vymazání komínu - zkušenosti?

 o Navštíveno 8026x o
o 21.10.2018, 10:12 | M.a.R.i | Upraveno: 2018-10-21 10:12:34
Ahoj,
ne tady někdo kdo s tím má zkušenosti? Hlavně mě zajímá recenze třeba po 10-15letech užívání. Jestli to tedy tady v ČR už existovalo...

V USA a zahraničí to asi frčí delší dobu...

Nevím od jaké firmy si to nechat provést a hlavně jaký využít materiál (Keratech, Scancore, Scancoat atd...).

Díky


o 23.10.2018, 11:07 | xSam | Upraveno: 2018-10-23 11:07:35
A proc ne klasicka vlozka?
To je starej, nebo novej komin?
o 23.10.2018, 11:12 | M.a.R.i | Upraveno: 2018-10-23 11:16:24
xSam: Protože mám 2 roky po rekonstrukci a v obýváku spojeném s kuchyní je krbová vložka. Z toho důvodu nechci tam bourat. Musí se minimálně vybourat díra pro revizní dvířka, odkapová miska a pro vstup od krbové vložky, což znamená i poškodit obestavbu... Navíc vložka nerez má tuším záruku 15let, pak jsou nějaké ty keramické a tam je snad 20-30. K tomu připočíst frézování a budu na strašný raketě...
Ale nejsem úplnej blbec a snažil jsem myslet dopředu... Před rekonstrukcí jsem měl doma kominíka, dal mu nemalé peníze za posouzení stavu komínu a tvrdil, že je OK. A možná někdy do budoucna dát vložku. Ale už od 1.revize mám problémy a jiný kominík stále držkuje, takže mám prostě smolíka...

Je to starý cihlový komín, předpokládám, staří 50let+, ale nepoužíval se celou dobu a je ve slušnné kondici. Venkovní spáry všechny opravené a celý znova nahozený. Ale samozřejmě vevnitř je to původní. U vymazání se mi líbí, že se vytvoří extra tvrdá celistvá vrstva, která zateče do spár a prohlubní a celkově komín zpevní. Údajně jde i velmi těžko provrtat a s nadsázkou se dá říct, že po zbourání cihel bude vymazaná hmota sama držet tvar. Včera jsem mluvil s jedním kominíkem co to dělá a dávají záruku 30let. V severských zemích se prý vložky skoro nedávají. V USA to frčí taky dlouho...

Takže pro:
- menší zásah, nebudu si ničit okolní majetek
- zpevní starý komín a prodlouží jeho životnost
- delší záruka oproti vložce (15 vs 30let)
- nemusí se frézovat, což je dle mě hodně silný zásah do konstrukce komínu.
o 23.10.2018, 18:47 | xSam
A ty nemáš na současném komínu revizní dvířka?
Já dával vložku, přišlo mi to nejjednodušší.
Nic jsem nefrézoval, průměr byl dostatečný, jen se tam strčil nerezovej husí krk a bylo hotovo za cca 3 hodiny.
Drahý to taky nějak zvlášť nebylo.
O vymazání jsem zatím neslyšel, přijde mi to docela zajímavé. Opravdu jsem zvědavej jak se to vymazání dělá. Jdu pohledat.
o 23.10.2018, 20:17 | crestik
nedávno byl u mě kominík, a popisoval mi, kdy kolegové frézovali/čistili/protahovali nějakým tím řetězem, nebo co, a komín byl nějak blbě udělaný a vytrhlo to cihlu v jednom bytě v cihlové bytovce. Byt byl v tu chvíli na vystěhování a vše nové, protože panička si odešla na procházku, páč jí vadil kravál a oni to zjistili, až se valil oranžový dým z pod dveří.
o 23.10.2018, 21:41 | M.a.R.i | Upraveno: 2018-10-23 21:44:40
xSam:

Tady je odkaz:
Youtube video:


Revizni dvirka mam nova i napojeninkrbove vlozky,ale pochopil jsem,ze pri instalaci vlozky je potreba dat specialni revizni dvirka,twn odkap a odbocku ke krbove vlozce. Jsou to vlastne takove systemove dily,ktere do sebe zapadaji.

Ale i kdyz nebude potreba frezovat,tak si myslim,ze to vymazani vyjde levneji.

Ale uvidime. Jsem na cerven 2019 objednany na inspekci. Delaji kdyztak i vlozkovani.
Upozornili me ze se muze stat, ze u me vymazani nepujde. V komine nesmi byt extra velky diry po starych napojenich a dvirkach. Vim o 2 dvirkach,ktere jsou zazdene a kdyz to budu muset nakonec vybourat a poradne zazdit,tak me to zas az tak netrapi,jelikoz je to na pude a nebude z toho zas az takovej bordel.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3108 sekund.