Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > "Předfixace" úrokové sazby u KB

 o Navštíveno 6510x o
o 12.11.2018, 20:00 | PK
Ahoj, mám dotaz, třeba to zrovna někdo aktuálně taky řešíte. Bance nějak nevěřím dobrý úmysl.

U hypo mi končí fixace až v roce 2021 a KB mě uhání, že teď nabízí strašně výhodnou předfixaci, to znamená, že si už teď zafixuju úrok na těch dalších 5 let po tom roce 2021. Prý jdou teď sazby strašně nahoru, tak abych za těch pár let neměl úrok bůh ví kolik a moc neplatil. Samo to různě okecávají, např. každý týden co si to nezafixuju, úrok leze nahoru apod...Nějak jsem ani nepochopil, jestli už ten úrok náhodou nebude platný od teď nebo opravdu až v tom roce 2021...Na jejich stránkách ani zmínka.

Hlavní dotaz: je to teda opravdu tak výhodný, nebo to je zase jen nějaká vy*ebávka od banky. Teď mi nabízí výhodných 2,95%, ale samozřejmě to pořád leze "strašně" nahoru....


o 12.11.2018, 20:18 | xSam
2,95% je dneska velmi slušná nabídka. Jak to bude v roce 2021 vypadat si netroufám odhadnout, ale asi bych do toho nešel.
Jakou máš sazbu teď?
o 12.11.2018, 21:26 | PK
Teď tam mám 1,35%. Když jsem si tu hypo brali, tak v tý době se člověk na 3% ani nedostal, normálně bylo 5-6%, takže je fakt, že to je pořád ještě dobrá sazba...
o 12.11.2018, 21:26 | crestik
podle mě to dneska nikdo není takový samaritán, aby to myslel s někým dobře...a pokud mě banka nutí do fixace, že bude hůř, tak tím tuplem bych do toho nešel.
o 12.11.2018, 22:41 | Ravo | Upraveno: 2018-11-12 22:46:04
Těžko říct, 3 roky je poměrně dlouhá doba odhadnout jak to bude...kdyby mi měla končit fixace za rok, tak neváhám a skočím do toho.
Ale za 3 roky se toho může stát na hypotečním trhu spousta věcí, očekávám že do té doby už dojde k přehřátí trhu a splasknutí bubliny a ekonomika se taky zpomalí a peníze "zdraží", takže kdybych si měl vsadit, tak si myslím že úrok bude vyšší - ale svoji hypo bych do toho asi nevsázel :)

No snad v té době AHC bude ještě fungovat a my si uděláme update tohoto vlákna a uvidíme jací jsme byli proroci :D

P.S. - Jinak tato nabídka samozřejmě není o samaritánství, ale o shrábnutí provize za zprostředkování "nové hypo" už teď - banky bojují o každého zákazníka a neváhají "prodat svoji budoucnost" - manažer je teď plácaný po rameni jak má vysoký čísla uzavřených smluv/podílu na trhu atd atd...a co bude za 3 roky ho až tak nezajíma, protože už bude pracovat někde jinde kdyby to stálo zaprd. Prostě něco jako naše vláda
o 13.11.2018, 07:36 | Only_One
Já jsem něco podobného udělal, včetně dlouhé fixace.
Cena úvěrů byla extrémně levná, až nezdravě levná
o 13.11.2018, 07:36 | Only_One | Upraveno: 2018-11-13 07:37:21
tady je hezky vidět vývoj a jako všechno jde nahoru a dolu..

foto k příspěvku  od Only_One

o 13.11.2018, 08:12 | PK
Tak nějak jste tady každý napsal to, co si taky myslím. Teď když vidím ten vývoj, tak jsem měl taky fixovat na dýl, ale s tím už teď nic neudělám. Hypo jsme si brali v tom skoro nejvyšším bodě 2010, fix na 5 let a zrovna jsme se potom trefili do těch nízkých sazeb. I když úplný dno bylo ještě chvíli před tím, než nám vypršela fixace. Nám už to lezlo pomalu nahoru. Když bych se teď vešel pod 3%, tak to do budoucna nemusí být špatná sazba. Tak nízký úroky jako byly teď, už stejně podle mě nebudou. Jen se divím, proč s tím nepřišli už v létě, kdy ty sazby byly kolem 2%. Teď to honí ke konci roku...asi aby se právě ten manager mohl poplácat po rameni.
o 13.11.2018, 09:05 | Only_One
já to považuji hlavně za výhodu v tom, že když to někdo fixne teď, bez ohledu na to jakou si zvolí sazbu, má tu jistotu, že se mu ty splátky nesplaší a může s tím prostě počítat-taková malá jistota. Pro refinancování k jiným bankám platí nové podmínky hypoték a taky se může stát, že to nepůjde převést k jiné bance /něco někde nevyjde/ a pak to může být dost zátěž na rodinné finance v zajetí původní banky. A to za dva roky bude dost divočina, až se začnou překlápět ty lacinější úvěry do dražších a hlavně u lidí co jsou s hypotékou na krev už teď.
o 13.11.2018, 12:06 | JB
Mě končila 6-ti letá fáze překlenovacího úvěru u stav. spoř. teď na konci října. Vloni jsem to začali řešit a podařilo ne nám přejít na hypotéku, s fixací 6 let za 1,99%. Což proti 3,69% u stav. spoř. byl luxus. Obrovským štěstím bylo, že jsme to uzavřeli v loni v listopadu. Teď už bych platil víc.
o 13.11.2018, 19:38 | vlados_dyk
Dovolím si taky přispět a plný souhlas s Only_one, je to jistota, pokud budeš ve 2021 řešit případný refinanc s jinou bankou, už budeš mít současný přísnější podmínky a to ještě Rusnok chce zákon, aby ČNB měla přímo zákonnou možnost regulovat, ne jen doporučovat, tedy ve 2021 můžou být ještě přísnější podminky. Ale troufnu napsat jiný důvod: KB si stanovuje nějaké plány v dlouhodobém horizontu a nechce čekat, co se stane u Vás za 3 roky, proto je pro ní teď výhodný si Vás udržet na dýl, než za 3 roky přijít. Ano, někdo si zlepší letošní plány, ale pokud ten bankéř přemýšlí v delším horizontu, nabídl Vám toto.
o 14.11.2018, 07:38 | cezetko | Upraveno: 2018-11-14 07:40:45
Mně končí fixace za 11 měsíců. Stávající úrok mám 3,09%.
Podepsal jsem dodatek o prodloužení a fixaci na 10let s úrokem 2,95%.

Je to levnější a v delším časovém horizontu dokáži plánovat cash. Vzhledem k tomu, že mám hypo poměrně velkou, by výraznější rozdíl mohl být poměrně citelný.

Škoda jen, že nová fixace začne až za těch 11 měsíců :)
o 14.11.2018, 17:06 | dj.DEKL
Ja mam ted nove (sjednano v dubnu) 2,39% na 8 let
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3786 sekund.