Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Jak vybíráte pneumatiky?

 o Navštíveno 7037x o
o 21.11.2018, 14:12 | Alitero
Řídíte se těmi testy když vybíráte nové pneu? Mám Fabii a jezdím s ní kratší vzdálenosti. No ale najdenou nám nějak nasněžilo :D Našel jsem [ Link ] Jaké vlatsnosti by mi stačily? Myslím, že ty nejlepší rozhodně potřebuji.


o 21.11.2018, 16:12 | crestik
cokoliv nového trochu značkového bude fungovat uspokojivě...já dokonce čekám, až sjedu sadu, že vezmu předek/zadek jiné, a v půlce zimy přehodím, jestli vůbec poznám rozdíl
o 21.11.2018, 17:32 | pbjun
Já jezdím Vraníky Super Snow a krom trochu vyšší hlučnosti naprosto dostačující pneu i do podhorské oblasti (bydlíme v podbeskydí), žena na fiestě jezdí od Vraníku HPL vzorek - to se vyškrábe ledaskam i na předokolce, pak je ještě verze HPL green diamond a ta se vyškrábe i po ledě bez větších potíží. Nevýhoda HPLka je opravdu vysoká hlučnost. Na firemním jsem měl nokiany, dunlopy, continentaly a řek bych, že continental je asi špička na moderní auto.
o 21.11.2018, 18:08 | dj.DEKL | Upraveno: 2018-11-21 18:08:39
Letos budu jezdit Savy HP2

foto k příspěvku  od dj.DEKL

o 21.11.2018, 19:11 | PK
pbjun: jak jsou na tom na morku? Já mám teď na autě jak letní tak zimní Barum a na mokru nic moc. Jsou to všechno 4 letý gumy. Na druhým mám barumky 4x4, ty jsou tenhle rok kupovaný nový a taky na morku nic moc. Na druhou stranu ty gumy jsou celkem levný, tak co bych chtěl. Kámoš třeba dost chválí hankook (na mokru) a i v tom testu co jsem dal Alitero jsou vysoko.
o 21.11.2018, 19:18 | pbjun
PK: řekl bych, že vpoho, mám to na focusu 1 kombi a nemám žádné potíže, samozřejmě oproti continentalu je to jinde, ty seděly na mokru jak na suchu, ale zase jiný rozměr atd.. Já mám rozměr 195/60 R15
o 21.11.2018, 22:45 | Woko_O
Koupil bych Savy, jsou fajn a tak nejak fungujou.. za ty prachy dobry..
o 22.11.2018, 00:19 | assassin | Upraveno: 2018-11-22 00:24:19
pocitove pro me dela hrozne velkej rozdil auto na jakym pneu "zkousis" - na lehkym aute mi fungovaly libovolne zimaky (na saxu "celorocni" michelin energy, na Golfu mk1 debica frigo, na e36 sava eskymo-tam uz to nebylo moc presvedcive)na tezsich autech uz pneu delaly pocitove vetsi rozdil, ted mam na v70 ts850p (to "p" v oznaceni je velkej rozdil proti "obyc" 850...) a jsem s nima fakt spokojenej. letos je to jejich posledni zima a taky nevim, jestli zkusit 860?
edit: tak nic, v 225/55 r16 conti stejne ma jen 850p
o 22.11.2018, 08:28 | Pglock
Na zimu jezdim vraníky a bez problému. Vyhrabe se to všude, jen hučí.

Jinak je výběr jednoduchej - vyberu co se mi líbí cenově i vzorkem.

Jezdim jako člověk, ne jako dobytek. Takže stačí bohatě i guma střední třídy. Teď jezdím Goodyear, na 156 jsem měl Conti, případně barumky.

Tatík má z výroby na Puntu Conti a fungujou taky dobře.

Ozkusil jsem aji Nankang (nad čím každej ohrnuje nos) a fungovaly cajk. Mokro/sucho - za mě spokojenost.

Samozřejmě příjde zas řada chytrejch okreskovejch pilotů, kteří potřebujou gumy za 5k jednu a potom visí na druhým stromě, ale to už je jiná píseň...
o 23.11.2018, 18:45 | Octávák
Nejsem žádnej pilot, ale nějakého vraníka bych si nedal na auto ani náhodou...
o 23.11.2018, 21:05 | Pglock
No vidíš to, a já jsem úspěšně dojezdil už 4 sady bez problémů.

o 24.11.2018, 02:49 | jzxr
Nekdo najede pres zimu par km po okreskach a nekdo tisice dalnicnich km, proto se na vranikach nemuzete dohodnout.) Letos jsem s lehkou neduverou poprve objednaval Kormoran Ultra High Performance a ocekaval co dorazi za polsky hruzy, radsi jenom dva kusy abych nebyl tolik zklamanej...to co prislo me po predchozi neduvere prijemne prekvapilo a po letosni letni sezone muzu jenom doporucit, jsou to fakt hodne slusny lepidla ktery v zatackach podrzi. K zimnim zatim nic moc napsat nemuzu, dnes jsem nazul Kormoran Snow a ceho jsem si po doruceni vsiml ze jsou pohledove uzsi nez letni, pritom se jedna o stejny rozmer 225 45 ale pohledove vypadaji jak 205.) Najel jsem na nich dnes prvnich 70km a jediny co jsem postrehl ze nejsou nijak hlucny (ale ja se na to az tak nesoustredim pokud nehuci jak rozsypany lozisko) a v zatackach to nejako sedelo takze asi dobry.) Jo a v eshopech uvadi ze jsou C/C a na pneu je C/E, u letnich to maji OK.
o 24.11.2018, 03:11 | jzxr
Jeste bych zapomel...po prehozeni z letnich na zimni auto priserne zlenivelo, skoro jak kdybych jel se zatazenou ruckou...docela me to zarazilo bo jsem to nikdy nepostrehl nebo aspon ne tolik ale netroufam si napsat ze je to urcite zimakama, nicmene to vypada ze je. Zitra zkusim jestli nepribrzduje nejaky kolo ale to by byla docela nahoda ze by hned po prehozeni kol...
o 24.11.2018, 16:31 | pbjun
Octávák: vidíš a já na nich najel přes 300tis km vč. delších dálničních jízd a ani jeden problém... Absolutně se s nima nebojím jezdit, auto jsem koupil na nějakých zimních čínách a to bylo peklo :D
o 24.11.2018, 16:58 | riviera.kidd | Upraveno: 2018-11-24 16:58:32
Kormorany jsou taky protektory ne? Myslim, ze je mivaly v OBI
o 24.11.2018, 17:51 | jzxr
Kormorany protektory nejsou, je to polsky vyrobce pod michelinem a pneu jsou made in srbia.) protektory jsem nikdy nemel a nejaky zimni ciny jsem mel pri koupi na aute a po mesici jsem je vyhodil, na mokry silnici absolutne nedrzely a mel jsem ci delat abych v prvni zatacce neskoncil v prikope. To uz fakt radsi ty protektory. Kazdyho vec co si da na auto, za me letni kormorany v pomeru cena kvalita spica. O zimnich to rict nemuzu, asi prumer jako treba sava.
o 24.11.2018, 17:59 | jzxr
pbjun:s tema cinama souhlas a s protektorama nemam duvod neverit, jenom pri soucasnych cenach pneu nevidim smysl jezdit na starych pneu kdyz o dve stovky vic koupis gumu novou ale jak pisu verim ze jsi spokojenej.
o 24.11.2018, 18:06 | pbjun
No nebylo to o ceně, ale o tom, že jsem s timto vyrobcem spokojeny. Barumky jsem jezdil letní a byly úplně na nic tak nemám důvod je kupovat na zimu... Když už bych měl dát značkové gumy tak by to byly continentaly tak je rozdíl 1100,- za gumu což je už docela dost :D Barumka je o cca 250 na kusu dražší a narovinu výrazně horší vlastnosti...
o 24.11.2018, 18:18 | jzxr
Barum me taky nesedl ale neni jenom Barum a Matador.) Asi nema cenu rozebirat continentaly kdyz tu resime pneu ve spodni cenovy hladine.) Ale jak pisu at si kazdy jezdi na cem chce a kdyz jsi spokojeny s protektorama tak neni co resit. Nez ciny tak radsi protektory.
o 25.11.2018, 09:26 | cob1,2HTP:) | Upraveno: 2018-11-25 09:27:01
Ja jsem dostal v ramci “setreni” na firme zimaky s.point winterstar4. Trochu jsem na to koukal divne, ale jizda je srovnatelna s michelinkou. Aspon podle me. Jen spotreba je o 0,5l vice. Guma stala 205-55-16 960,- bez dph. Treba vydrzi jen jednu zimu, najedu do jara cca 20000km tak uvidim. PS hlavne ze nena na boku ohromny pismena :) to uz je dost i na me.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3061 sekund.