Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Dotaz jaké vybrat topení

 o Navštíveno 5840x o
o 03.12.2018, 19:29 | Lokal11
Zdravím koupil jsem nemovitost po celém domě budu dávat nová okna i dveře. Dům má 156m2 obytných ploch. Je v něm dělaná podlahovka plastové trubky s vodou. 6 rozvodu uzaviratelnych a 3 na obývák . Dům je podsklepen a dole jsou lytinove radiátory. Celé je to na systému dvou akumulačních nahrivacich nádrží a 3cestnem ventilu. Do radiátorů jde 80 a do podlahovky 40. Plus je to celé ještě napojené na kotel na drevo.
Zatím jsem ve fázi kdy nevím jestli do podlahovky jde pouze těch 40 takže jsem neměl možnost ještě otestovat topení v domě krom geraze kde jsou ty radiátory. Při záplem topení se ale natočí průměrně 100kwh na NT ale to ještě není zaple topení v domě díky kterému se to bude dle mě ochlazovat více tudíž to bude žrát ještě víc . Nemám s tímto topením žádné zkušenosti takže můj dotaz se týká buď kdo má tento systém a zná. Nebo jestli ty nádrže odpojit a hodit na klasický elektrokotel. Nebo na kotel na plyn. Nebo celou podlahovku obejít a dát do celého domu plyn a radiátory. Díky za jakékoli rady a názory


o 04.12.2018, 00:53 | radek.613
Málo informací....

? výkon a počet spirál v těch nádržích
? Objem těch nádrží
? Jaká regulace řídí nabíjení akumulace
? 3cestný ventil je směšovací kvůli podlahovkám, nebo celkově pro podlahovku i radiátory?
? tepelná ztráta domu, místností
? instalovaný výkon - počty, rozměry článků radiátorů a plochy a rozteč podlahových smyček

Prostě je třeba to stavení zmapovat, spočítat to a z toho zjistit, jestli je to dobře udělané, ale blbě řízené, nebo blbě i udělané, nebo je všechno dobře a dům má enormní tepelnou ztrátu, nebo se tam děje jiná neplecha. Tohle se neřeší po internetu a přes klávesnici....
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3186 sekund.