Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Založení eshopu

 o Navštíveno 7186x o
o 16.12.2018, 20:35 | DaveX | Upraveno: 2018-12-16 20:52:08
Ahoj všem. Rád bych si založil eshop a chtěl bych se zeptat na pár informací.

1) Je zde někdo ochotný, kdo vy mi nějaký jednoduchý eshop vytvořil?
2) Je nějaká možnost to zvládnout sám, dle připravených šablon, a nahodit na svou doménu? Například webnode.
3) Co je potřeba zajistit, když jsem současně i zaměstnanec? Jak to je potom se sociálním a zdravotním?
4) Bude stačit živnost na Velkoobchod a maloobchod, i když bych si prodávané produkty vyráběl sám?
5) Nebude lepší s.r.o.? Nebo začít se živností a potom, kdyby to šlapalo, transformovat?

Děkuji mockrát :)


o 17.12.2018, 08:32 | Bart 007
Pokud bude danovy zaklad pri vedlejsi do cca 72tis za rok tak zalohy neplatis. Kdyztak ti je vymeri po podani prehledu.
Jinak zalezi co budes vyrabet. Primarne bys mel mit zivnost na tu vyrobu, vramci ktere muzes i prodavat. Za ohlaseni i vice zivnosti najednou platis jen jeden poplatek.
o 17.12.2018, 12:04 | AR
1) pokud o tom nic nevis, tak snad jit do nejakych ready made, kde to naklikas přes web ui, rozbehavat nejaky OS chce uz trochu skillu

2) vlastní domena je to nejmensi

3) pokud to budes mit jako vedlejsi zdroj prijmu, tak normalne budes plati zdravko a socku přes zamestnavatele (zalohy), pak podas DP a tam si dopoctes kolik mas mit a bud doplatíš a nebo ti vrati.

4) budes mit nejakou velkou vyrobu? Nevyplati se ti to prodávat spise přes portaly trziste? sice ti z toho vemou nejake procento, ale zase mas mnohem méně starosti a neresis propagaci

5) sro ci zivnost je uz ted jedno, to co dělalo sro sro uz neni, jednoduse taky rucis celym svým majetkem.
o 17.12.2018, 13:31 | DaveX
AR: Díky za info. Výroba bude menší a rád bych to měl jako svojí, dá se říct, značku. Produkt jsem zatím nikde nenašel a myslím si, že když s tím začnu, rychle se to okopíruje :)
o 17.12.2018, 14:18 | AR
tak pokud je to jeden produkt, tak asi nebudeš potřebovat eshop, ale spíše easy prezentaci s možností koupě
o 17.12.2018, 14:54 | DaveF
s.r.o. zatím neřeš, nijak si tím v začátku nepomůžeš

daňové přiznání si potom jak už tu zaznělo uděláš "sám"

živnost si zřídíš pravděpodobně volnou - vybereš si obory, které se ti budou hodit (je jich celkem 80)
pokud je to něco víc - živnostenský úřad bude chtít kvalifikaci

na eshop bych se asi pro začátek vykašlal - nějaké info s nabídkou a send formulář by měl stačit - pozor např. na GDPR a EET

a pozor na výrobu - nevím co budeš vyrábět ale může se ti to dost zkomplikovat

o 17.12.2018, 18:19 | soray
Nebo si vezmi u Shoptetu ten Free tarif a vyzkoušej si to.
o 17.12.2018, 18:19 | soray
Nebo si vezmi u Shoptetu ten Free tarif a vyzkoušej si to.
o 19.12.2018, 07:53 | DaveX | Upraveno: 2018-12-19 08:03:25
DaveF: Těch produktů by nakonec mohlo být podstatně více, takže ten eshop nejspíše rozjedu.

Mohl bys mi trochu přiblížit, jak to je aktuálně s GDPR a EET? V tomto ještě trochu tápu.

Koukal jsem a EET být nemusí, pokud se bude platit předem a nebude kamenná prodejna. Pokud by šlo zboží na dobírku, muselo by se s dopravcem pořešit to, aby ona dobírka nechodila složenkou, ale na bankovní účet.
o 19.12.2018, 09:12 | Muff
ahoj,určitě s.r.o..Jinak pro e.shop je spousta systémů které mají hotové šablony,jen vytvoříš produkt a naskladníš to tam.Nemusíš umět žádné programování.Mě to trvalo cca 2-3 týdny naučit se s tím systémem a pak už to byla brnkačka.
Jak napsal AR najdi si ready made,zařiď u notáře přepis,udělej si registraci u nějakého poskytovatele
domén,popřemýšlej nad webovou adresou toho e-shopu,zaplať si nějaký systém (já osobně měl eshop-rychle.cz)
o 19.12.2018, 09:13 | Muff
ahoj,určitě s.r.o..Jinak pro e.shop je spousta systémů které mají hotové šablony,jen vytvoříš produkt a naskladníš to tam.Nemusíš umět žádné programování.Mě to trvalo cca 2-3 týdny naučit se s tím systémem a pak už to byla brnkačka.
Jak napsal AR najdi si ready made,zařiď u notáře přepis,udělej si registraci u nějakého poskytovatele
domén,popřemýšlej nad webovou adresou toho e-shopu,zaplať si nějaký systém (já osobně měl eshop-rychle.cz)
o 19.12.2018, 09:16 | Muff | Upraveno: 2018-12-19 09:17:51
jinak jak tak koukám tak většina systémů pro eshop má možnost si vyzkoušet jejich prostředí na pár týdnů zadarmo.Takže na to můžeš hned vlítnout a zkusit si to :-)
o 19.12.2018, 11:54 | DaveX
Muff: Určitě s.r.o. Někdo zase radí určitě živnost. Tak mám zase z toho hlavu jako balón :D

Živnost je pohoda, stojí to 1000 Kč a prakticky můžeš začít hned. Otázkou je, zdali tam bude nějaká drobná ruční výroba, tak co potom.. Musím vše zkusit ještě zjistit.

o 19.12.2018, 12:27 | Bart 007 | Upraveno: 2018-12-19 12:30:37
Ja bych zacal taky zivnosti na osvc nez s.r.o.
Muzes to prerusit/zrusit kdykoli a okamzite.
Tady mas obory volne zivnosti, snad tam neco vyberes:
[ Link ]
o 19.12.2018, 12:56 | DaveX
Bart 007: Díky, to už jsem studoval. Ale, narazil jsem na problém, který musím asi prodiskutovat přímo na úřadě. Jde mi o to, že bych prodával vlastní produkt. A nevím, jak to chodí, když jsem třeba vyučený truhlář a dělal bych výrobky z kovu, nebo naopak, vystudovaný strojař a dělal bych výrobky ze dřeva.

Je totiž otázkou, zdali se živností Velkoobchod a maloobchod můžu prodávat svoje produkty, nebo jen přeprodávat produkty od dodavatelů. Nebo jestli to je potom nějak prokazatelné. Nákup materiálu jako takový bude.
o 19.12.2018, 13:23 | Bart 007
V ramci vyroby muzes prodavat.
Opacne ne.
Pokud dolozis praxi 6 let v oboru, dostanes i remeslo na ktery bude ta dolozena praxe. Nebo si sezen odpovedneho zastupce/tzn. nekoho kdo je vyucen v oboru (nebo ma praxi) v oboru co chces, a bude ti delat zastupce po dobu 6ti let.
o 19.12.2018, 13:25 | Bart 007 | Upraveno: 2018-12-19 13:26:43
Obsahove naplne jsou uvedeny v narizeni vlady c.278/2008 sb.

Jestli chces nejaky podrobnosti, tak mi to muzes napsat do emailu :-)
o 19.12.2018, 14:09 | DaveX
Bart 007: Super, určitě se ozvu, s tím zástupcem problém nebude :)
o 19.12.2018, 15:27 | DaveF
Davex s GDPR a EET ti konkrétně bohužel moc neporadím, jen abys na to nazapoměl při hledání konkrétního řešení

jinak s.r.o. pro začátek určitě ne, pokud ho budeš potřebovat (nenapadá mě ale proč, když začínáš sám) tak není problém dodatečně.

o 19.12.2018, 15:40 | Muff
Jako jo,máte pravdu v tom že živnost se dá zařídit velice jednoduše,stojí to pár korun,kdykoliv se dá pozastavit atd..S s.r.o. to tak jednoduché není.
Jako živnostník vyděláš peníze,zdaníš 15% a jsou to tvé peníze,jako s.r.o. vyděláš,zdaníš 21% a jsou to peníze firmy,které můžeš použít jen pro firemní účely.
Asi bude záležet na tom jak moc si věříš a co chceš.
Jestli to bude jako přilepšení,budeš se tím chtít živit,rozjet to trochu více a mít poddané (zaměstnance) ..třeba zvážit no
o 20.12.2018, 22:21 | AR
živnost, pokud nedosáhneš pořádných nákladů, tak pojedeš paušálem. pokud máš hypo, pojistky apod. tak si snížíš základ daně a platíš minimum. Teda dá se takto stáhnout jen daň z příjmu, socka tě skásne vždy :/
o 20.12.2018, 22:27 | Bart 007
Ma to na vedlejsak...
o 21.12.2018, 12:38 | JA
živnost, s sro se špatně vyndavají peníze...
o 22.12.2018, 21:39 | AR
Taky sem měl živnost na vedlejšák, daně mě pak nedělal zaměstnavatel, ale sjel sem je sám dohromady. A jak už padlo, ze sro se musí prachy vytahovat jako výdaje, u živnosti jsou prostě hned tvoje.
o 16.01.2019, 16:59 | DaveX
Ahoj, je možné provozovnu mít ve staré budově, kde je stará dílna? Někdo zkušenosti? Má to nízký strop cca 2 m, je to v patře hospodářské budovy, kde vedou ocelové schody. Co musí splňovat?
o 16.01.2019, 17:05 | Bart 007
Provozovna musi byt zkolaudovana k urcenemu ucelu. Takze to ti reknou na stavebnim urade.
o 17.01.2019, 19:26 | worm03
nemám všechny informace, ale z toho co píšeš:
- živnost a řekni jim, že chceš všechny volné činnosti
- tady si vyber, některý jsou levný a bude to profi [ Link ]
- Nevím, co budeš vyrábět, ale pokud bys jel na paušál, tak nikomu nemusíš vyprávět, že to nekupuješ (ale nevím, o co jde, takže to ber s rezervou...)
o 17.01.2019, 22:03 | DaveX
worm03: píšu email
o 05.02.2019, 00:33 | Augi
Klíčem u eshopu je PPC a SEO. Pokud nebudeš mít dobrý marketing, nebudeš úspěšný. Můj nový šéf se během dvou let stal jedničkou na CZ B2C trhu v jeho oboru. Já u něj nastoupil teprve před půl rokem. Jde o to, jaké máš cíle.
o 05.02.2019, 11:06 | air-art
Augi- ahoj , na kolik prosím tě vychází takový internetový marketing PPC a SEO ? Díval jsem se na netu ,nabídek firem kvanta, ale cenu jsem z toho moc nevyčetl.
Díky za odpověď Marek
o 05.02.2019, 11:06 | air-art
Augi- ahoj , na kolik prosím tě vychází takový internetový marketing PPC a SEO ? Díval jsem se na netu ,nabídek firem kvanta, ale cenu jsem z toho moc nevyčetl.
Díky za odpověď Marek
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3008 sekund.