Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > OT: Dovča na Mauritius - půjčení auta

 o Navštíveno 6814x o
o 07.01.2019, 07:26 | Only_One
dotaz na místní cestovatele :) hledám kde nejlépe zajistit půjčení auta na Mauritiu. Zdali někdo byl a má dobrý tip, zdali to rezervovat dopředu nebo to dořešit až na místě.
Dík :)


o 07.01.2019, 07:31 | walish
Můžu doporučit: [ Link ]
o 07.01.2019, 08:05 | Only_One
na ně jsem taky již koukal. Jak tam funguje ten depozit? To si zablokují z karty a po vrácení auta uvolní?
o 07.01.2019, 11:35 | HIGHTOWER
Vtírnu se, od koho půjčit na Zakynthosu?

Díky
o 07.01.2019, 14:46 | lukee_cz | Upraveno: 2019-01-07 14:49:11
Only_One: naposled sme meli auto s ridicem, ale jinak pozitivni zkusenost s [ Link ] , pripadne asi jako walish.
Jinak vseobecne pokud vim, ze auto urcite potrebuju a termin znam, tak resim dopredu.

Jo a jeste k vyletu: doporucuju na chvilu odletet na Rodrigues, pokud chces nekam, kde je jeste vic pohody a prijemnych lidi :)
o 07.01.2019, 17:02 | Only_One
ty Ola vypadají dobře. Mají asi nejlíp popsané podmínky na webu. Akorát tedy píšou že neberou debetní karty pro depozit, jen kreditní karty. Tu ani nemám. Jak si to řešil? V hotovosti? A při tom výběru jsou tam možnosti bez ochrany a plná ochrana. To je jako uplně bez pojištění nebo tam je nějaké základní? tomu nějak moc nerozumím.
o 07.01.2019, 19:56 | lukee_cz
Bez kreditky nikam nejezdim a vyuzivam ji porad, tkaze zkusenost s debitkou ti nereknu (DRIV ale stacilo rict, ze mas kreditka, i kdyz jsi pouzil debitku a vsechno v cajku...tak to mozna je stale stejne).
Pojisteni ma lepsi po zbeznem kouknuti to Maki od walishe. Ola ma "vyssi" a "nizsi" spoluucast. MAki vyssi nebo zadnou, tj lepsi. Pojisteni je vzdy, zalezi jen na spoluucasti.
o 07.01.2019, 20:06 | CVakk
Bez kreditky to neriskuj a to ani po evropě :)
o 07.01.2019, 20:48 | Miky_CZ
v 99% pujcoven ti dneska auto bez kreditni karty nepujci. A vsude uz umi overit, ze je to opravdu kreditni karta, nekolikrat vyzkouseno.
Doporucuji full insurance.
o 07.01.2019, 21:09 | HIGHTOWER
Tak třeba na Kanárských ostrovech, což spadá pod Španělsko, úplně v pohodě bez kreditky, nějaké blokace peněz na kartě, využil jsem tam www.cicar.cz a doporučuju, nic neřeší, nová auta, cena nízká.
o 07.01.2019, 21:24 | Mr.Scully
Na Mauriciu jsme byli, naši taky a je blbost si půjčovat auto, skoro cenově nastejno si vyjde zaplatit řidiče, který vás vozí celej den, kam chcete a dá vám k tomu klidně místní výklad, resp. poradí, když je potřeba.

Jinak Mauricius je super země, za mě nejlepší dovolená, co jsem kdy byl.
o 08.01.2019, 09:06 | J-T. (P)
Koukám, že Vás tam bylo už hodně :-O Taky se letos chystáme... Jaký termín je TOP a jaký termín rozhodně nebrat?
Předem díky za tip.
o 08.01.2019, 10:07 | lukee_cz | Upraveno: 2019-01-08 10:07:54
sezona = opak nasi, takze ideal. Rijen-Duben nejlepe, v lete se nikomu daleko stejne litat nechce ;)
Loni sme byli na 3 tydny na konci jejich sezony, tj prelom duben-kveten a pocasi super.
o 08.01.2019, 13:12 | Zdeny60
Menorca - bez kreditky bez šance. Půjčuji již 9 let o Thifty a v únoru, když objednám, dostanu jednak auto o třídu výš a navíc obrovskou slevu. Jsem po 9 leetch už štamgast:-)
o 08.01.2019, 14:46 | JB
Zdeny prosím Tě, kam tam jezdíte? Jestli můžu poprosit link a třeba pár informací. Chceme jet letost někam k moři, s dětmi (6 a 10 let). Něco někde v relativním klidu a trochu aktivně - výlety, procházky atd. Díky..
o 08.01.2019, 14:52 | Zdeny60
My jezdíme na Tramontana Park - alůe ta je přímo uvedená, že není vhodná pro děti. pro děti je vhodný Son Park. Obojí je na severním pobřeží.Výlety a procházky bez omezení, každej den jinde, je to nádhernej ostrov, tichej a klidnej, na hony jinde,m než přelidněná Mallorca. Sicne ne tak hornatej, ale malebnej. Už se těšííííím - ještě 5 měsíců a znovůůůůů!
o 08.01.2019, 14:54 | Zdeny60
Mrkni na můj profil na FB - [ Link ]
o 08.01.2019, 14:54 | JB
díky... jdu se na to dívat.
o 08.01.2019, 14:57 | Zdeny60
Musíš propjet mé vlákno až do loňska:-)
Jmenuje se to "A máme to za sebou". :-)))
o 08.01.2019, 15:05 | JB
FB nemám, musím počkat, až se vrátí žena z práce. Jinak tam letíte sami, zamluvíš ubytování sám atd., nebo cestovka? Díky..
o 08.01.2019, 15:24 | Zdeny60
Lítali jsem vždy přes fischer a nebo Firo. letos poprvé přes Booking a letenku letuška.cz přes Barcelonu. Z Prahy se direct na Menorcu nedoistaneš, pouze s cestvkou. jen info .- jet je tam třeba tak, abys nejpozději 24.6. (června) odjel - pak jsou svátky St. Juan a nikde neseženeš místečko na hotelu či apt. To jous vsátky důležitější, než vánoce a menorca ej absoltuně full. Navíc v červnu je tzam tzv. před sezonou a relativně méně lidí, i když ve srovnání s 1. rokem (2010)-kdy jsem letěli v letadle asi 1/3 lidí a letiště v Mahonu bylo aboslutně liduprázdné - nechápali jsem - je to už dávná minulost a je cíti nápor i zde. Naštěstí, na Menorce se 99% lidí vrhne na hotel beaches a na pobřeží pak blomcají jen lidé s toulavýma botma (= my) a je klid a pohoda. Na jižním pobřeží jsou klasické X patrové resorty, na severním je ubytování relativně méně a je zde větší klid a je to spíše pro lidi, co rádi putují. My už hned po příletu bereme auto a jedem po vlastní ose na hotel, ráno po snídani (bohužel je až od osmi, což je zjeména pro mě hodně pozdě - tou dobou se obvykle doma vracím z les:.-) a jedem někam, někde zaparkujeme a někam jdeme, vylezem na kopce, slezeme k moři, vykoupeme a jdem zase dál. ostrov je malý - asi 45x25km, ale za těch 8 let jsem zdaleka ještě neprozkoumali vše, zejména vnitrozemí, co je taky zajímavé. je to fakt pro ty,co neočekáváají šampáňo do bazénu, ale navlíknout boty, dlouhej rukáv, dlouhá kalhoty a prodírat se křovém a travinami (vše píchá a řeže), takže na nějaké freeridové výlety jedině s oblečením, bágl s technikou na záída, 3 l vody a davaj. A večer na večeři. A po večeři na Cap de cavalleria na západ slunce, to nemá chybu. Mám miliony fotek a napsla jsem o Menorce knih (fotoknihu), mám nachystán materiál na 2. díl. Tak nám ten ostrov přirostl k srdci a že jsem viděla navštívil ledacos od Číny po Alpy, po SKandinávii, Ruskov atd... menorca prostě má kouzlo a Menorčani jsou báječní lidé. Navíc je chráněná v Unesco, takže je zásadně zmražená výstvaba nesmylnýcgh výškových hotelů atd... Chrání si soukromí a přírodu. Bohužel i tadymoře naplůaví bordel, ptž lidé josu dobytci a z lodí vyhází kde co. Ale i tak je to čistý ostrov a hlavně tichý. Na svereu žádné diskotéky a noční bary non-stop jako třeba na Inize, tam ani omylem už.
o 08.01.2019, 19:02 | dj.DEKL
Mr.Scully: taky bych tam rad vyrazil, doporucis na kterem pobrezi se ubytovat, byli jste predpokladam na vlastni pest nebo s CK ? Flakaci dovolena + par vyletu...
o 08.01.2019, 19:08 | Mr.Scully | Upraveno: 2019-01-08 19:09:07
dj.DEKL - víc je toho k vidění podle mě na západním pobřeží. My jsme byli ve Flic en Flac, bylo to na doporučení našich, kteří tam byli asi dvakrát, měli jsme hotel přímo na pláži, all inclusive, naprostá paráda a přitom cenovka přijatelná. Na výlety jsme jeli jednak na sever a jednak do vnitrozemí (super zoo, kde si pohladíš lvy). Na Mauriciu je super několik věcí, konkrétně:
- všechna náboženství tam žijí v míru, křesťan vedle muslima, nic neřeší
- je tam krásná příroda
- je tam klídek, pláže nejsou přecpané
- solidní ceny, bezpečné ulice (kamery atd.)
- lidi se nevnucují, nesnaží se tě ojebat

Za mě ideální dovolená pro někoho, kdo netouží někde skákat na diskotékách a zlejt se na plech. Pokud to má být spíš pohodová relaxační dovolená s výlety, tak ideální místo.

Jo a jeli jsme v dubnu... tam se obvykle jezdí tak nějak březen až květen (nebo na podzim). Krásné podnebí, neustále příjemných třeba 30 stupňů a když zaprší, tak to osvěží a za chvíli zase svítí sluníčko. Fakt skvělé. Žádný pouštní pařáky jako v Egyptě apod.
o 08.01.2019, 19:20 | dj.DEKL
Klidne mi hod do mailu nebo sem nejakej konkretni hotel a info, letenky, CK, mrknu na to, budu rad :-)
o 08.01.2019, 21:16 | Mr.Scully
To není tajné, jen jsem to zapomněl - Pearle Beach Hotel & Spa. Kousek od toho jsem se potápěl s delfíny, ZOO taky není daleko (osobní setkání se lvy zážitek), výlety do hlavního města, do rumové továrny, do botanické zahrady... klidná pláž, občas nějaký výlet lodí myslím... hele vzpomínáme doteď. Není to klasická superbílá pláž, ale je to takový skvělý klidný mix všeho na vytvoření pohodové dovolené.

[ Link ]

Snad jen WiFi tam za moc nestojí, celý ostrov má celkem pomalý internet.

Letenky s mezipřistáním v Dubaji, kde jsme si dali stopover na 24 hodin (a vracet se tam asi nebudeme). Letěli jsme klasicky tím největším Airbusem A380 nebo jak se to jmenuje.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3083 sekund.