Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > P406 Break SQ sezona 2014

 o Navštíveno 11110x o
o 12.01.2014, 21:47 | Milhauzz
Tak, nu ... jak začít. Je to v prdeli. Zapojil jsem tuhle zlou věc: Becker Energy Limited Edition 400 sn: 0026/1500 a nemít aspoň trochu rozumu, asi bych dnes v autě přenocoval. Je to strašidelný jak to hraje. Já jaxi nemám slov. Takže vše znovu. Je to v prdeli, v prdeli, v prdeli. TUS započal. Můžeme začínati zaklínati.

foto k příspěvku  od Milhauzz



o 12.01.2014, 21:50 | Marťas1
:D
jsem zvědav a držím palce
o 12.01.2014, 22:08 | *konny*
Vím jak hraje (ten Becker), hrál jsem na něj cca 2 roky tehdy ještě v Mazdě :-D.
o 12.01.2014, 22:14 | PekG
Pekny drobek ;-)
o 12.01.2014, 22:23 | MARWiN
hmm, kolega zbrojí :D jen tak dál pane..těším se na výsledek...jinak co ten SUB? zůstáváš u Morel Primo nebo něco jinčího?
o 12.01.2014, 23:07 | tazman
pěkně pane ;)
o 13.01.2014, 07:37 | Milhauzz
*konny* vím že je původem od tebe.

MARWiN jasně, Primo, jako choutky sou, ale v klidu, hlavně nemagořit.
o 13.01.2014, 11:57 | Diner
No kdyz uz jsme u toho, tak i to Nakamichi je od konnyho:-D At slouzi i tento kousek;-)
o 13.01.2014, 12:27 | Milhauzz
Aha, tak to bude mít Konny radost :)
o 13.01.2014, 12:51 | MARWiN
já myslim, že konny zná i aktuálně mojeho Xeteca, je to takovej putovní kousek :D to mi připomíná, že by moná mohl vědět čemu je ten balanced input viz: [ Link ]
sorry za OT
o 13.01.2014, 15:23 | Milhauzz
OT vítány :)
o 13.01.2014, 20:26 | ivls
to Milhauzz,
hmm, tak uz se tesim az poslechnu, kdyz te tak nadchlo
:-)
o 13.01.2014, 21:38 | Milhauzz
ivls a pro ostatní. Zrovna jsem se vrátil z garáže. Zapojoval jsem woofer na Naka. Má to trošku měkčí basy než sem čekal, ale zatím totálně neodladěno, prostě naprase. Každopádně zpět k Beckeru. Poslouchal sem pár CD a objevil jsem úplně neznámé zvuky. Řekl bych, že už se to dá poslouchat :) Můj úsměv je mi toho důkazem. Takže to, co sem myslel že se už nikdy nevrátí je po letech zpět. Asi to muselo přijít. TUS je svině :)
o 19.01.2014, 15:48 | Milhauzz
Tak sem dneska nelenil, aby dostal fullrange použité jako středy ven, musela jít i palubka pryč. Nicméně po hodině a půl byla pryč.

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 19.01.2014, 15:49 | Milhauzz
Mrcha jedna :)

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 19.01.2014, 15:53 | Milhauzz
Fullrange jsou na testovacích pozicích. Testuju jak in-axis tak off-axis. Vršky tam sou, cinká to. Jen ten Becker je teda bezedná potvora, protože sem pro dnešek hluchej. A budu muset přetlumit dveře. Neskutečný, co opravdových 100RMS dokáže. Uff ...

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 19.01.2014, 17:06 | MARWiN | Upraveno: 2014-01-19 17:06:25
tak ty si nedáš pokoj :D to teda letos jako bez výšek? a středo-výšky nahradí tyhle fullrange?
hrozně se těšim až si poslechnu toho beckera ;)
o 19.01.2014, 22:32 | Milhauzz
MARWiN: ne, nedám si pokoj :) Letos bude jen dvoupásmo. Pořád sem ladil, ladil a ladil, až sem to pseudo 3pásmo s dvoupásmovým rádiem vzdal. Na to je potřeba procík, jinak je to jen trápení vs. kompromis. Tady ty fullrange umí celkem cinkat, tak si s tím zkusím pohrát. Zatím sem udělal testovací ozvučnice z toho, co bylo po ruce. Hlavně kvůli akustickému zkratu a taky kvůli tomu, aby se to při testování neodráželo ze zadní strany reprodukotru od skla. Nicméně to začíná vyluzovat zajímavý zvuky. Sem zvědavej, až si to poslechnou jiný uši, ale cítím, že potenciál to má. Nuž uvidí se.

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 19.01.2014, 22:34 | Milhauzz
Jako pěst na oko, ale v rámci testování lepší jak hrnek na kafe :)

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 19.01.2014, 22:34 | Milhauzz
A sorry za kvalitu fotek, foceno mobilem.
o 20.01.2014, 09:29 | Marťas1
klobouk dolů, 2x za rok tahat palubku ven z auta
jsem hoodně zvědav na možnost poslechu, však víš :D
o 20.01.2014, 10:02 | Milhauzz
Palubka je v pohodě, žádný pasti, ani volant nemusí jít ven, takže to jde. Sice stěrače dolů a ty plasty pod něma je taková ta blbější práce do které se moc nechce, ale dá se to.
o 20.01.2014, 10:19 | M@rtin
Copak že to máš za ty fullrange? Vypadá to toiž zajímavě.
o 20.01.2014, 10:24 | Milhauzz
M@artin: [ Link ] kupované zde na fóru od uživatele Swep.
o 20.01.2014, 10:53 | M@rtin
Tak to nevypadá vůbec zle ....
o 21.01.2014, 08:21 | Milhauzz
Takže dneska trochu teorie. Jal jsem se včera večer v klidu poslechnout některá CD, která mám hodně naposlouchaná. Nu, požití fullrange měničů má svoje pro i proti. Trochu jsem se bál přednesu výšek. Jsou tam, i ty nejvyšší frekvence mají ten správný cink efekt, spektrálně tomu nic nechybí, zvuk se neslívá. Jen mám někdy pocit, že přednes těch nejvyšších kmitočtů je možná až moc diplomatický. Jako proti bych asi dal vlastnost všesměrovosti na středně vysokých kmitočtech.

Když jsem dal měniče off-axis naproti sobě, tak scéna byla skoro vzorová, ale chyběl detail z levé strany. Při tupém úhlu, tak že měnič mířil cca v 20° na zadní sedadlo se detaily otevřeli, ale scéna byla "v prdeli". Při 45° se objevil zajímavý kompromis, nicméně:

Šířka scény - luxus, skoro to vypadá, jakoby scéna na šířku lezla z auta. tady tomu asi nemám co vytknout.
Výška scény - je to ok, nepadá to dolů, neplazí se po palubce, no nicméně bych si ji dokázal představit tak, aby té scény bylo "plný sklo".
Hloubka scény - mno, nic moc, zvykl sem si při předchozím umístění středů v palubovce, že je scéna hluboká, ale zase focus byl takovej jalovej. Další blbá vlastnost minulého uspořádání, kdy byl střed v palubce, bylo to, že se výška scény skoro plazila po palubovce.
Fokus - kvůli všesměrovosti měničů je fokus celkem v prdeli. Jako je to na svým místě, ale hrozně blbě lokalizovatelný a to mě hodně trápí :(

Změna strmosti sice pomůže menšímu odtržení vršku se spodkem, ale zhorší se už tak nic moc focus. Dělička, jak jsem si původně myslel, že může jít hodně dolů (1,6kHz například) se jeví bez pořádných ozvučnic nahoře jako cesta do pekel. Kolem 2kHz je to v pořádku, nad 2kHz už zase ztrácí smysl mít nahoře takové budíky.

Zjevně se tento typ měničů úplně nehodí, buď jsou velké - zbytečně veliká plocha membrány a chtělo by to místo 3palců zkusit třeba 2palcový fullrange, nebo je jejich všesměrovost (v domácích podmínkách bych si dokázal představit výhody) je v autě spíše na škodu. Dát je jako střeďáky totálně off-axis je sice řešení, ale je potřeba celé pásmo dokreslit výškou, což jak už sem uváděl a není to nic nového, bez DSP nebo supr HU se 3way+woofer postavit nedá.

Takže - buď tedy udělám komplet výměnu předku a pojedu na hodně dobrým dvoupásmu, nebo se časem zblázním, vyměním HU nebo HU + DSP a skončím tam, jak všichni v kategoriích nademnou.

Takže jako resumé, no není to špatný, ale čím víc detailů to umí hrát, tím je každá chyba zřetelnější a mě z toho není vůbec dobře :)
o 22.01.2014, 10:23 | radaman | Upraveno: 2014-01-22 10:24:07
Pekne napsano...taky jsem se na konec zblaznil a zvolil druhou variantu
o 10.02.2014, 09:23 | Milhauzz
Bylo trochu času a po několika úvahách jsem asi dospěl ke konečnému řešení. První varianta byla nacpat oba zesilovače do jednoho boku; a to konkrétně Naka dvoukanál do bočnice a čtyřkanál na něj, s tím že druhá bočnice by časem mohla sloužit jako přípravné místo pro nějakou ozvučnici na menší SQ basák. Nicméně, vyskytlo se pár problémů:
- nemám 8" SQ basák a asi dlouho mít nebudu, tudíž připravenost druhé bočnice na nějakou malorážku a lamino je zatím nerentabilní
- Naka 2 kanál se sice s odřenýma ušima vlezl do bočnice, ale nastal problém s uchycením. Držel by jen na dvou šroubech a to se mi ekluje. Prostě bych o tom věděl a štvalo be mě to.
- chlazení, dva zesáky na sobě je blbost. Sice je v bočnici takový ten gumový poklop na odvětrávání kabiny, takže při jízdě by tam mohl být nějaký ten mini průvan, který by to mohl chladit, ale za jiných situací by z tohodle dua vznikl jakýsi přímotop. Navíc P406 má bočnice řešený opravdu prapodivně, takže není místo ani na aktivní chlazení, prostě to vyřešit nejde.

takže takhle tedy NE:

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 10.02.2014, 09:26 | Milhauzz
Nakonec Naka šlo nad bočnici. Výhodou jsou volná záda a přichycení 4mi metrickými šrouby. Takže chlazení i pevnost uchycení vyřešena. navíc si myslím, že je to celkem hezký zesík, ochrana kabelů je vyřešena hliníkovým krytem. Trošku sem to musel překáblovat, ale je to funkční, bezpečné a pevné. Jediné co, tak budu muset nějak "vyhezčit" to okolí. Buď předělám origo kryt, nebo okobercuju nějakou tenkou MDFku. Uvidí se. Ještě tam clomá nějaký kabel, ale je to stále ve fázi rozpracování.

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 10.02.2014, 09:32 | Milhauzz
4 kanál Becker bude zatím asi v této poloze. Zatím je provizorně chycen na samořezky, ale mám v plánu dát uchycení na metrické šrouby. Za něj jsem na původní zástavbě nechal rozvodné bloky, protože tahle potvora má dva zdovjené terminály na napájení. Délka od rozvodného bloku je krátká, takže není třeba pojistek. Zatím je to jen technlogické demo, vše budu pořádně fotit až na finální kabeláži. Ještě to bude chtít trochu té bižuterky, flexo, dutinky, však to známe. Nicméně tedy po dvou týdnech urputného přemýšlení jsem došel k tomuto uchycení protože:
- potřebuju ve 2/3 šířky kufru zanechat plnou délku kufru, vyzkoušeno dle zkušeností
- tím pádem odpadl plán i falešných zad za sedačkama
- vydělávací woofer - jeden nikdy neví
- na strop je to v tomhle autě ne úplně dobrý nápad (zesíky)
- prostě je to nejmenší zlo :)
- navíc mám hezký přístup k trimrům na zesících

Toš zatím tak :)

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 10.02.2014, 17:58 | MARWiN
koukám že ten becker je docela macek velikej teda... to se ti jako vejde oba zesilovače schovat pod tu origo kapsu?
jinak samo pěkný a pečlivý jako vždy :)
o 11.02.2014, 08:05 | Milhauzz
MARWiN: jo, je celkem bachratej. Právě že pod kapsu se nevejde, budu to ještě muset nějak vymyslet. První priorita je funkčnost a čistota instalace, design až posléze.
o 18.02.2014, 10:06 | Milhauzz
Tož zase trochu teorie. Jak jde člověk výš, tak je méně obrázku a více dumání, takže přátelé:

O víkendu jsem jel za uživatelem toho fóra s nickem Ravo. Víceméně jsme měli takovej install-fest :) O co šlo. Ravo má věčně nedodělaný SQ počin, který už asi nikdy nedodělá, tak mi v rámci jakéhosi testlabu nabídl, že si prohodíme měniče a uvidíme o dál.

Na beckerovi jsou tedy zapojené Morel Elate. Výška MT23 a woofer Morel Elate 6 woofer. Mnozí z vás si řeknou, a jéje, Elaty, nenažraný Elaty, jak sem je mohl pověsit na tak "slabej" zesík? No mohl, očekával jsem spíše zklamání, ale není to tak hrozné, jak by se mohla situace vyvýjet v teoretické rovině. Jak je všeobecně známo, Elaty se rozehrají od nějakých 150 RMS, což zrovna není můj případ. Jelikož neumím německy, tak se horko těžko s automatickým překladme prokousávám německými doiskuzními fóry a hledám informace o Beckerovi, kolik pak že má těch wattů. Našel jsem neověřenou informaci, že to kdysi kdosi měřil a při 12V má mít 2×104W. Jestli je tahle informace pravdivá či nikoli je na zvážení. Každopádně budu vycházet z informace, že psaných 4x100 z roku 1995 by mohlo být reálných.

Takže, dal jsem do dveří Elaty, výšky do původních pozic na A sloupky. MT23 jsou trošičku menší než výškáče MA CK6 Stage 3, tak jsem nemusel dlouho laborovat a pustil jsem se do poslechu a testování. První tóny se nesly v duchu zklamání. Uječenost. Asi podobně, jako vznikl pojem "uječená Alpina" (míněno teď HU). Přemýšlel sem, co se děje. Buď hlasitostí, protože Elaty se musí poslouchat hlasitě, jinak je to o ničem a tím i tak trochu padla jemná dynamika, což mě sere, ale druhak sem si taky říkal, že je tohle impuls, který pustí sled událostí na které bych se měl zaměřit. Ona ta uječenost se obejvovala spíše u kytarových věcí. "Velký střed" se nekonal, původně sem se obvinil ze zbytečně vysoké děličky, ale laborování s frekvencemi od 4Khz dolů až na 2,5 při 24db/oct jen hýbalo se scénou nahoru a dolů. Pak jsem zkusil ekvalizaci směrem dolů. Následně stáhnutí 5kHz o -2dB bylo to pravé ořechové. Uječenost zmizela. Kdo ví, co je v řetězci špatně, ale jako neslabší článek teď považuji HU Pio80PRS. 4

Scéna je přesně tam, kde má být, tedy zatím za použití sfázování svinovacím metrem a drobných ladění dle sluchu. Až bude čas na měření, bude to zase o level výš. Takže s šířkou scény a focusem jsem nadmíru spokojen. Horší je výška scény. Ta se ale vyřeší možná (hehe možná) jiným umístěním a směrováním výšek.

Jinak suma sumárum Elate na beckerovi díky jeho kvalitám jako jo, ale není to úplně dokrmené a chybí tam tomu ta jiskřička na pořádný drajv. Nicméně není všem dnům konec, člověk by rád viděl nejlépe DMXko na Elatech, ale pokud mám být soudnej, tak to asi jen tak nebude.

Co je ale totální mega průser je basová složka. A teď nemyslím z Elatu, ale z Wooferu (Morel Primo 124 posazený na Nakamichi v můstku na 400W rms). Už sem to tu na fóru řešil a díky noclue je diagnostikován "cabin gain". U P406 a v mojí situaci jde o velký zdvih na 50Hz a propad na 80hz. Nešťastné to řešení. zatím zkouším krutou děličku 40hz při 12dB/oct, s tím že na 50Hz je tedy už menší výkon, ale díky (nebo kurva kvůli?:)) cabin gain se mi to na 50Hz a trošku ještě malinko výš celkem srovná. Musí to být trochu nakrmené, ale plní to svoji funkci a woofer je teď vyloženě jen jako SQ záležitost, která pěkně doplňuje nejnižší frekvence. Problém ale nastává kolem těch 80Hz, které z wooferu neodstanu kvůli děličce a taky kvůli nedokrmeným Elatům. Dostat z nich 80Hz v pořádným drajvu by znamenalo buď luxusní amplifikaci, nebo ekavlizaci, ale to zesíku brzy dojde dech. Takže né že bych teď byl v pasti, ale přemýšlím jak z kola ven. Jestli jiný woofer, jinou velikost (třeba jít z 12palců na 8 nebo 10), či to vyřešit úplně nějak jinak. Hmm, babo raď. Ale nejsem nešťastný ani zoufalý, tohle je přesně to co mě baví :)

Tak, howgh, jdu makat :)
o 19.02.2014, 23:35 | noclue
primo som nepocital, len ultimo... ale za predpokladu, ze morel nezmenil komplet vsetko

by som skusil spravit tomu subu bandpass... wait for it .... podla fortissima
cize nieco ako netto 30closed/70ported a port aspon 250cm2 a 25cm,
delit sub na 63Hz -12-18dB ziadny subsonic
potom rezat z portu po 1cm az to zacne poriadne "udierat"
ked dalsim urezanim padne udernost, tak mas pesnu dlzku :) Pripadne mozes kupit moj 12w6v2, tam mam aj presne ladenie BP na kombik (v mojom pripade Mondeo MK3)
o 21.02.2014, 09:40 | Milhauzz
noclue: díky za know-how, které je kolikrát vzhledem ke zkušenostem a vynaloženému času to nejdražší, co člověk má. Nicméně takto velikou bednu si dovolit nemůžu (rodinka, za necelé dva týdnu se narodí druhý prcek). Ale nelenil sem :)

Zkusil sem druhý 12ti palec, co mám doma. Massive Audio Kilo124. Dvoucívkáč po 4ech ohmech. Zapojil jsem ho na 8ohm sériově do můstku na naka. Tenhle basák je něco mezi sql a spl. Potřebuje větší ozvučnici, než má Morel Primo a po zapojení to bylo slyšet. Něco málo se v té malé ozvučnici utopilo, ale k mému prospěchu. Sice se mi zdálo, že hraje trošičku hloubš i přes asi o 10Hz vyšší rezonanční frekvenci než má Primo. Že by lepší kontrolou při vyšší ohmáži? Výsledek je ten, že se mi pomocí EQ (50Hz -1dB, 31 nebo 35Hz nevím teď přesně -1dB) podařil ten hrb lépe srovnat. Zvuk je jiný, MA Kilo124 je spíš více tlakař než SQ počin. Má to charakter spíše koncertového bassu, je to efektní, ale ne tak dokonalé jak bych si představoval. No spíš než cílem sem to bral jako povinnost toto zkusit.

Asi největší rácio bude zkusit dát jinej (menší) sub. Nehlásí se někdo dobrovolně? Díky! :)
o 22.02.2014, 16:13 | milaSi
Milhauzz: Ahoj, klidně ti půjčím Helix E 250 Esprit, je to ale zase 2 X 4 Ohmy. No a kdyby jsi chtěl, tak bych s ním poslal i toho Genesise DMX-ko. :-)
o 22.02.2014, 20:33 | ivls
To Milhauzz
Tak to je vyzva :-)

Jinak pěkné počtení
o 22.02.2014, 22:00 | Milhauzz
Tak DMX je výzva pro každého, ale každý na něj nemá, i když je skoro za třetinovou cenu.

Jinak díky :)
o 03.06.2014, 18:13 | Milhauzz
Tak to trochu oživím. Připraveno na sezónu. Zbývá dodělat hromadu detailů, nicméně je to funkční.

Umístění zesíků. Becker je na očalouněném dřevě, abych zamezil jakémukoliv elektrickému kontaktu šasi zesilovače s kastlí.

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 03.06.2014, 18:13 | Milhauzz
Pohled z kufru.

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 03.06.2014, 18:14 | Milhauzz
Hén z boku :)

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 03.06.2014, 18:15 | Milhauzz
Nakamichi PA2100 v můstku na woofer. Infinity Beta TEN snese max 250RMS, tento má naměřeno v můstku 410RMS, takže je "přemotorováno" :)

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 03.06.2014, 18:15 | Milhauzz
Mno jo, milášek ....

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 03.06.2014, 18:15 | Milhauzz
Jak to vešlo, tak to tam je ...

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 03.06.2014, 18:16 | Milhauzz
Kufr musel zůstat funkční, proto je kabeláž volně. Ač to tak vypadá, zesík se wooferu nedotýká.

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 03.06.2014, 18:17 | Milhauzz
Zavřeno, pohled do kufru.

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 03.06.2014, 18:27 | *konny*
Když už máš hotovo :-D, předpokládám i řádně poladěno - jak ti to tedy hraje??
o 03.06.2014, 18:33 | Milhauzz
Ve dveřích Elate. Menší výkon Beckera nahrazuje jeho mistrovksá kontrola. Já myslím, že se to poslouchat dá :)

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 03.06.2014, 18:33 | Milhauzz
Výškáč MT23, zůstal v domkách po jiných výškách. Designová úprava později (zda-li vůbec).

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 03.06.2014, 18:34 | Milhauzz
Ha, tu je :)

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 03.06.2014, 18:34 | Milhauzz
K rádiu přibyl aktivní dock na iTelefon spojený s jedním USB od Pio na poslouchání blbin nebo mluvenýho slova. A halvně taky na nabíjení.

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 03.06.2014, 18:37 | Milhauzz | Upraveno: 2014-06-03 18:37:34
Takže zbývá umýt, uklidit, povysávat. Naladěné je si myslím dobře. OEM kryty ze dveří sem sundal po přečtení Ivlsového příspěvku. Někdy může hrát velký vliv psychoakustika, ale některé detaily se rozjasnili. Uvidím, jestli s dveřma něco vyvedu dál, aby to nebylo jako pěst na oko, ale v dohledné době asi ne. Ono je tam více dodělávek jak je vidno, výškáče že ... potáhnout bednu že ... a tak dál a tak dál ... pořád je kam jít.

Jo a EDIT: Stíhám Hradec, děti i manželka mě pustí :)
o 03.06.2014, 18:42 | Milhauzz
*konny* ono se to nadá nějak obecně popsat. Myslím si, že takhle dobře sem aktiv ještě poladěnej neměl. S nastavením už hýbu minimálně. Asi největší fuška bylo dostat woofer tam, kde sem ho chtěl mít a taky aby spolupracoval s Elatama. Woofer je spíše hodně SQ na dotažení nejnižších oktáv, žádné velké duc duc se nekoná. Nicméně Becker hodně překvapil, je vzdušný, detailní, informací z něj leze dost, jen možná ve spojení s MT23 je někdy problém ve vyšších tónech klaviatury ... je o zvláštní, někdy je to měkké a pak je nádech ostrosti, možná to tak má být. Nechám poslechnout auto v Hradci pár lidem (tedy pokud bude zájem), hlavně srovnám všechny instalace minimálně ve stejné kategorii a pak si můžu dát nějaký resumé.
o 04.06.2014, 12:58 | PekG
Typada to ok. Tesim se na poslech toho zesu.
o 04.06.2014, 14:32 | hotdog
tak ty nejdřív laboruješ, jak všechno schovat, rozebíráš auto, taháš kabely a pak to dáš na sedačky :-)

tuším že asi kvůli rušení beckra .-)
o 04.06.2014, 19:32 | Milhauzz
Naopak, kvůli pořízení Beckera. Masive Audio NX věci bylo kam schovat, ale tenhle mazlík se prostě v P406 nemá kam schovat. Hele, život je otázkou priorit ... a ten Becker za to rozhodně stojí :)
o 05.06.2014, 12:06 | hotdog
jj to jo, ale tý pěkný práce co přišla vniveč... už se těším až to uvidím a hlavně uslyším naživo
o 05.06.2014, 13:06 | Milhauzz
Myslím, že tohle tady zažívá více lidí, předělávat, předělávat, předělávat ... ono stejně, nikdy to není hotový :)
o 07.07.2014, 07:39 | Milhauzz
Ale bylo to o prsa :)

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 07.07.2014, 07:57 | PekG
Gratulace ;)
o 07.07.2014, 08:00 | Marťas1
Gratulace
o 07.07.2014, 11:37 | Směty
I já gratuluju
o 23.07.2014, 08:21 | Milhauzz
Tak sem se "nasral" a provedl generální změnu :)

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 18.08.2014, 10:32 | Milhauzz
Takže změn je více, zatím testlab jako prase. Becker odstaven, Genesis ho vystřídal. Uvidíme. tenhle týden palubka dolů, přetahat napájení na 50qmm pro plus i mínus, nainstalovat Audison Connection rozvodný blok, použít dutinky, nějaký flexo a tesa pásku, trošku poladit detaily a bude to. Dva dny práce a hotovo. Šak co, je jen pár dní do srazu :)

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 18.08.2014, 10:48 | swep
prosím o bližší info o zesilovačích co jsi aktuálně použil, děkuji
o 18.08.2014, 11:09 | CHUROS | Upraveno: 2014-08-18 11:10:07
Ty vole, tebou ty pardubky pekne zahejbali :-)

A genesis, moje srdcovka, na to jsem zvedavy :-)

o 18.08.2014, 11:34 | Milhauzz
swep: Genesis Stereo 60 na výšky, Genesis Dual mono DM200 v můstku na woofer. Eton PA1600.2 na středobasy.

CHUROS: ano, zahejbali. 7mé místo z osmi mě prostě nabudilo, že dělám něco špatně. A jak si říkal, bodový rozdíl 20ti bodů se prostě dá ještě dohnat. Tak doháním :)
o 18.08.2014, 16:46 | CHUROS
Nechces to DM zkusit na stredobasy?
o 18.08.2014, 16:50 | milaSi
Milhauzz: No a já ti můžu poslat Genesis stereo 100 a budeš to mít komplet. ;-) V protokolu je výkon 2 X 100 a v můstku 320. :-)
o 18.08.2014, 17:34 | PekG
Pekne. ;-)
o 19.08.2014, 07:58 | Milhauzz
Churos: Neříkám že mě to nenapadlo. V rámci testu to zkusím. Plán je ale v zapojení, které jsem uvedl. 400rms v můstku pro 8" JL stačí až až. Když zmůstkuju Etona na woofer, mám hrubě přes 1kW a to je zbytečné, raději ten "mega" dumping využiju pro Elaty.

MilaSi: Jako díky, ale nejde tady o sběratelství, i když třeba o DMX sem přemýšlel. Blbý je, že je veliký a relativně si drží na ceně. Ještě se potřebuju vypořádat s Frantou za woofer, pak můžu vymýšlet kraviny. Ale i tak díky za nabídku :)

Včera taková přemýšlecí chvilka ...

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 19.08.2014, 07:59 | Milhauzz
Holt Eton musel jít hlavou dolů ...

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 19.08.2014, 08:00 | Milhauzz
Co je lepší? Bordel pod sedačkama ....

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 19.08.2014, 08:00 | Milhauzz
... nebo v kufru? :)

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 19.08.2014, 08:01 | Milhauzz
Woofer v kastlíku.

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 19.08.2014, 08:02 | Milhauzz
Možná se zdá, že je to hnusný v tomu kufru, ale chci zanechat sklápěcí obě sedačky - jeden nikdy neví. Ono se to i lépe šteluje, je krásný přístup ke gainům a k terminálům. Uvidíme jak to celé dopadne. Jen nevím, jestli to do pátku stihnu, protože do toho i maluju ložnicu a chybí čas :(
o 20.08.2014, 14:10 | rover (WoodTech) | Upraveno: 2014-08-20 14:11:24
Aaaaa Milhauzz se nám očividně vrací do mladých let :-D
edit:moc pěkný ;-)
o 20.08.2014, 14:16 | Milhauzz
Líp bych to neřekl, vracím se k osvědčeným věcem :)
o 20.08.2014, 17:06 | *konny*
Už se těším na poslech na Křivce ;-)
o 20.08.2014, 20:58 | Milhauzz
Tak dneska hurá akce. Palubka dolů. Prostupy pro napájecí kabeláž mám pod oknem, no dobře mi tak, ale tahám dvě padesátky, tak je to snad naposled :)

Zítra den dovolené, tak to dotáhnu do konce, fotky budou :) A v pátek Křivka, to je kuva skoro za pět minut dvanáct.

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 20.08.2014, 23:36 | Fonfy
ty kokso ty si mal tusim viackrat palubku dole ako tapaciri :D pekne nech to ide od ruky!
o 21.08.2014, 06:29 | hifim@ni@k
Pěkně, také mne to ještě jednou čeká. Tak hlavně ať ti po složení vše funguje.
o 21.08.2014, 21:31 | Milhauzz
Tak ráno vstanu a myslel sem, že mě jebne. Den dovolený kvůli instalaci a ono si prší :( S autem popojet nejelo, protože mu chybělo práv věcí, třeba volant ... :) Nicméně sem začal očistou. Jak se říká, čistota půl zdraví.

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 21.08.2014, 21:32 | Milhauzz
Takový minikartáček co udělá megaradost. U všech RCA zdířek i na zesilovačích jsem použil čistidlo kontaktů, tenhle kartáček a stlačený vzduch ve spreji.

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 21.08.2014, 21:34 | Milhauzz
U většíc otvorů jsem použil fortunku s kartáčkem. Sem si říkal že to na soutěž udělám hala-bala a vono ne, zase sem si hrál. Mno jo ...

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 21.08.2014, 21:34 | Milhauzz
Ani smítko, všechno fůůůů pryč :)

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 21.08.2014, 21:35 | Milhauzz
Flexo jen spíš pro parádu, vše na dutinkách.

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 21.08.2014, 21:37 | Milhauzz
Proběhlo i leštění napájecích ok.

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 21.08.2014, 21:38 | Milhauzz
Napájení se začíná rýsovat. Vedle hlavní pojistky je zvlášť napájení pro autorádio. Nevěděl sem nejřív čím to uchytit, pomohli nakonec dva feriťáky z IT "skladu".

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 21.08.2014, 21:39 | Milhauzz
Zapoměl sem vyfotit plastový průchodky, ale co, stejně už nejdou vidět. Tmel pro vodotěsnost spoje.

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 21.08.2014, 21:40 | Milhauzz
To samo v interiéru. Plastový průchodky a zatmelit.

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 21.08.2014, 21:41 | Milhauzz
Tak, káble v interiéru, palubka může jít zpět. Pak asi bambilion šroubků, pár cigaret a je to tam ... pohoda :)

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 21.08.2014, 21:42 | Milhauzz
Kolikrát si říkám .. je tohle ještě autohifi? Je tohle ještě koníček?!? :)

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 21.08.2014, 21:43 | Marťas1
:D
o 21.08.2014, 21:43 | Milhauzz
A všechno tohle vlastně kvůli tomuhle. Dotáhnout 2x50qmm dozádu. Tak si skromně myslím, že od napájení mám i nějakej pátek klid.

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 21.08.2014, 21:46 | Milhauzz
Všechno to odutinkovat, oflexovat, označit, očistit, odmastit ... nějakou dobu to zabralo. Není to sice nic výstavního, spíše šlo o funkčnost a spolehlivost zapojení. A tak budiž, není to sice jak z kuchyně Noclue, Hifimaniaka, Marťase nebo Aleše, ale řekněme na designu můžu vyšívat mimo sezónu. Ale on stejně zase přijde jinej zesík jak se znám, takže vše znovu hehe :)

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 21.08.2014, 21:48 | Milhauzz
Zapojit pojistku, vyluxovat, sbalit se a hned zítra z práce směr Křivka. Jupí, já to stihl, stihl, stihl! :)


Ale bylo to kuva vo fous, to vám povim :)

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 21.08.2014, 21:50 | Milhauzz
A tak bych chtěl všechny ty, co přemýšlí o upgradu napájení popíchnout. Rozdíl v napájení je opravdu hodně, ale hodně slyšet. 50qmm beru dnes jako povinnost. A to nemám batcap, cap nebo batcap+cap a podobný, že Marťas :)
o 21.08.2014, 21:52 | Marťas1 | Upraveno: 2014-08-21 22:00:28
:P
jinak klobouk dolů se do toho takhle pustit těsně před soutěží.
škoda že na Křivce nebudu :(
rád bych slyšel ten rozdíl
o 21.08.2014, 22:26 | Milhauzz
Marťas1: ani mi nevykládej. Hodněkrát sem dneska stál jak nad rozlitým mlíkem a říkal sem si: "Mám na to celej rok, a teď, den, den před odjezdem na soutěž nemám zapojený ani plus u baterky, doprdele, doprdele! :)
o 22.08.2014, 10:47 | wefa
Držím palce, práce opět supr.
o 22.08.2014, 10:47 | wefa
Držím palce, práce opět supr.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3593 sekund.