Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Problem zo zapojenim

 o Navštíveno 4385x o
o 17.02.2014, 19:51 | japonec1 | Upraveno: 2014-02-17 19:53:17
Zdravim po dlhej dobe som konecne nasiel cas na muziku v aute a nejak sa neviem pohnut dalej. Zostava v predu dvojpasmo na helixe tam problem nieje. Druhy zosik je helix B2 v mostiku na peerles avsak problem nastava v tom ze prepnem na mono bridge in a prepnem na low pas no stale v SW pocujem spevaka, ked prepnem na stereo tak to len hlasnejsie hraje. Skusal som aj druhy zosilovac dat na SW a to iste stale pocujem spevaka ked je to prepnute na low pass proste tam akokeby nepusta nizke frekvencie. Radio je nakamichi. kurna kde by mohol byt problem. Napisal som to jak madar ale kto che ten pochopi. THX


o 17.02.2014, 19:57 | MARWiN
na zesiku je nejaka hodnota u Low Pass... kolik Hz mas nastaveno? radio je jake nakamichi? ma to i nejaky DSP?
o 17.02.2014, 20:03 | japonec1
Na zosiku na krutitku je rozsah 15 Hz to 4 Hz avsak aj ked to nastavujem v uvedenom roysahu tak stale ten spevak(hlas) tam proste je a hraje to ticho. radio je nakamichi cd 40Z a je to bez DSP/ stale idem pasiv. Proste na predchadzajucom zosiku som dal do mostiku prepol na low pas a uz len som to hodil na 60hz a bolo pricom v celom rozsahu bolo pocut len ,, basy ".
o 17.02.2014, 20:06 | japonec1
proste do SW aj po prepnuti akokeby islo full pasmo. Skusil som druhy zosik a to iste cize moc neverim aby bol problem v prepinani z full na low pas.
o 17.02.2014, 20:34 | MARWiN
jaky to je zesik ? mohl bys hodit i fotku co tam mas nastaveno?
o 17.02.2014, 20:49 | japonec1
Helix B2 Precision

foto k příspěvku  od japonec1

o 17.02.2014, 20:54 | japonec1 | Upraveno: 2014-02-17 20:55:42

foto k příspěvku  od japonec1

o 18.02.2014, 08:03 | TommyDS
niekde tam musi byt este potenciometer na nastavenie priepuste, kedze aj podla toho napisaneho rozsah LPF je 15Hz - 3kHz (predpokladam, ze z dovodu aby sa tam dalo nastavit nejake bandpass pasmo)
o 18.02.2014, 08:25 | DJ.UFÍK
výstupy na rádiu jsou dobře zapojené?
o 18.02.2014, 08:47 | MARWiN
ty potenciometry tam jsou dva a jsou to ty modre "krabičky" u vystupu na repro podle vseho a jsou tam dva kvuli bandpassu
o 18.02.2014, 09:43 | japonec1
Ups sorry ano su tam dva potenciometre v uvedenom rozsahu
15hz - 3khz prepnem na mono potom na low pas pekne stiahne zvuk a nasledne orezem tymi ,, krutitkami " tak stale tam pocut zvysky pasma - proste vsetko co prepinam tocim tak to ma vplyv na zvuk len stale tam pocut aj ine veci spevak atd. V radiu mam len rca front rear a sw kde he zapojene front a sw. Aj ked to orezem tak tam pocut trocha spevaka ale basak hra tichsie a na prd. Dal som aj druhy zosik znova a to iste. No zacinam okolo auta chodit s kladivom kurna.
o 18.02.2014, 09:43 | japonec1
Ups sorry ano su tam dva potenciometre v uvedenom rozsahu
15hz - 3khz prepnem na mono potom na low pas pekne stiahne zvuk a nasledne orezem tymi ,, krutitkami " tak stale tam pocut zvysky pasma - proste vsetko co prepinam tocim tak to ma vplyv na zvuk len stale tam pocut aj ine veci spevak atd. V radiu mam len rca front rear a sw kde he zapojene front a sw. Aj ked to orezem tak tam pocut trocha spevaka ale basak hra tichsie a na prd. Dal som aj druhy zosik znova a to iste. No zacinam okolo auta chodit s kladivom kurna.
o 18.02.2014, 12:31 | japonec1
Davam aj zapojenie rca na radiu pre istotu.

foto k příspěvku  od japonec1

o 18.02.2014, 14:56 | ZoRG
Len mala pripomienka, pokial mas na radiu stereo SW vystup, na zosilovaci si daj prepinac do polohy BRIDGED - STEREO IN.
Este co sa tyka potenciometrov, pri prepnutom prepinaci na LOW PASS/BP, ten potenciometer v pravo (manual pozicia 15 HPF filter)nastav na min. hodnotu 15Hz. Potenciometer v lavo nastav pre skusku len nieco malo od 15Hz (kedze reguluje az do 4kHz podla manualu)a pomaly pridavaj. Ak mas ociachovane hodnoty na potenciometri tak nastav cca 80Hz.
o 18.02.2014, 16:59 | japonec1
Takze skusil som aj bridge stereo in a nasledne prepnute na low pas/bp a v pravo krutitko cca nieco nad 15 hz a v lavo na low pass cca 60 hz/ neni ociachovane/ a stale pocujem tam full pasmo. Song 50 cent no stale ho tam pocut akokeby sa tam nejak miesalo full pasmo. No skusim este vymenit rca za ine aj ked som to uz skusal ale ....
o 18.02.2014, 20:51 | ZoRG
Ta tvoja zostava je unikatna, dokaze obist dva filtre. Niekde je zrada. :(
o 18.02.2014, 21:11 | japonec1
jojo to teda je ... No vymenil som RCA kabel skusil som vsetke RCA z radia rozne kombinacie a stale tam je full pasmo. Uz fakt neviem kde moze byt zrada ale asi tipujem zosik ze to proste prepusta aj ked je na low pas tak tlaci full len zaujimave ze to iste robi aj na druhom zosiku a len tak na okraj aj cez aktivnu vyhybku ked to rezem vyhybkou. Beznadej :-)
o 19.02.2014, 11:12 | Fonfy
v tom pripade pokazene radio
o 19.02.2014, 17:07 | japonec1
Skusim pohladat druhe radio a skusit ho vymenit. Tiez ma na padlo ze mozu byt zle rca. Tu sa chcem opytat comu nerozumiem ak je chyba v radiu tak z radia ide z front rca do zosiku kde predok full pasmo hra v pohode cize rca vystupy z radia na full idu v pohode ale vystup rca z radia t.j. pre sw pusta nejak orezany signal ? Z radia z rca signal ide cize orezujem na zosiku dany signal kedze radio to neumoznuje tak potom problem by nemal byt bol by vtedy keby nesiel ziaden signal z RCA ci ? To len tak na okraj.
o 19.02.2014, 18:48 | ZoRG
Pokial ma radio samostatny vystup na SW tak zvycajne ma aj prednastaveny filter bud napevno (zvycajne 80Hz)alebo volitelny v rozsahu cca 60-120Hz.
Vcera si vyskusal aj nastavenie filtrov na zosilovaci a tiez bez uspechu. Preto som ti pisal ze mas unikatnu zostavu, ktore dokaze obist 2 filtre (radio+zosilnovac).
Vyskusal by som este zapojit zos. na REAR vystupy s nastavenim filtrov na zos. ako som ti pisal. Je to vystrel naslepo (nepredpokladam ze sa nieco zmeni), ale nemas co stratit.
o 19.02.2014, 19:21 | japonec1
Vdaka za vysvetlenie. Skusil som RCA front z radia vid tvoj postup vyssie a basak basuje ale stale tam jemne pocut cele pasmo. Skusim este druhe radio a uvidime no ... som aj ja zvedavy kedze nakam. mi zvukovo najviac sedi co uz.
o 14.09.2014, 09:51 | japonec1
Vyriesene.
Kupene radio P88 tiez to robi. Radio su OK. Problem bol v nastaveni zosilovaca chcelo to aj strmost.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3589 sekund.