Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > BMW e39 ´96 pokus o audio

 o Navštíveno 28136x o
o 30.05.2014, 22:32 | dogeatdog
Tak jsem se odhodlal jít se svou kůží na trh. Předem avizuji, že coby začátečník se rozhodně nehodlám byť jen vzdáleně rovnat místním střelcům; cílem bylo mírně rozehrát mé "auto pro radost".
Jedná se o co možno vizuálně minimalistickou přestavbu stávajícího audia u BMW 528, u kterého je bohužel audio poměrně slabota. Protože jsem ale z estetického (vzhled palubní desky) i praktického důvodu (funkce BC) chtěl zachovat původní rádio, neměnil jsem za výkonnou head unit a signál řešil hi-low převodníky.

Použité komponenty:
přední repro - komponentní Emphaser ECP25xt3
(zadní repro ponechány, odpojeny)
woofer - Gladen SQX 08
zesilovač přední repro - Emphaser EA490
zesilovač woofer - Emphaser EA 2160s (zapojení do můstku)

Přední repro byly montovány do původních ozvučnic BMW, pouze zadní stěna byla vyříznuta přesně na rozměr magnetů poměrně větších Emphaserů.

foto k příspěvku  od dogeatdog



o 30.05.2014, 22:34 | dogeatdog
Zadní stěna magnetu prakticky zarovná vyřezaný otvor, takže pro následnou montáž nepředstavuje tato úprava žádný problém - a jak jsem později zjistil, ani zvukový.

foto k příspěvku  od dogeatdog

o 30.05.2014, 22:37 | dogeatdog
Tweeter jsem umístil na místo původního tweeteru. Box namontován zpět do dveří.

foto k příspěvku  od dogeatdog

o 30.05.2014, 22:39 | dogeatdog
Kabeláž jsem protáhl originál průchodkami BMW (sice jen tak tak, ale šlo to).

foto k příspěvku  od dogeatdog

o 30.05.2014, 22:40 | dogeatdog
Vizuálně naprosto žádná změna :)

foto k příspěvku  od dogeatdog

o 30.05.2014, 22:42 | dogeatdog
Poměrně dlouhé laborování bylo na téma "kam s nimi" - výhybky od komp Ephaser jsou velké s prominutím jak kráva. Jediné vhodné místo jsem našel nad relátky před přihrádkou spolujezdce.

foto k příspěvku  od dogeatdog

o 30.05.2014, 22:46 | dogeatdog
Rádio na mém BMW je pouze kazetový přehrávač. Kvalitnější vstup jsem původně řešil nákupem gateway Dension, nicméně z nějakého důvodu na mém rádiu nefungovala. Tak jsem se krknul a pomocí stereo kabelu napájel AUX výstup přímo na desku.

foto k příspěvku  od dogeatdog

o 30.05.2014, 22:47 | dogeatdog
Kabel je vyveden na jack zdířku vpravo dole. Zvuk je až překvapivě dobrý.

foto k příspěvku  od dogeatdog

o 30.05.2014, 22:52 | dogeatdog
Kabely pro napájení předních repro, 12V klíčkových a signálové kabely pro převodníky jsem tahal přes průchodku v pravé zádi auta.

foto k příspěvku  od dogeatdog

o 30.05.2014, 22:56 | dogeatdog
Zesilovače s převodníky jsem chtěl umístit do horní části kufru; jako platformu jsem spáchal desku potaženou riflovinou.

foto k příspěvku  od dogeatdog

o 30.05.2014, 22:57 | dogeatdog
Anžto lama, musel jsem si to udělat vizuálně jednoduché, abych se v tom vlastně vyznal :)

foto k příspěvku  od dogeatdog

o 30.05.2014, 22:58 | dogeatdog
Prvotní fix desky, zde ještě nezapojeno.

foto k příspěvku  od dogeatdog

o 30.05.2014, 23:02 | dogeatdog
Ozvučnici pro woofer jsem se nechal inspirovat Pavlem 528.
Přední deska je z kvalitní police z prvorepublikové skříně :) anžto mám rád hard rock, použil jsem polici používanou zejména na pepř a kořenky, pro RnB bych spíše volil polici s cukrem a vanilkou.

foto k příspěvku  od dogeatdog

o 30.05.2014, 23:02 | dogeatdog
Vyřezáno, vytlumeno.

foto k příspěvku  od dogeatdog

o 30.05.2014, 23:05 | dogeatdog
Jako horní krycí desku jsem se rozhodl nenávratně znásilnit zadní plechovou desku, oddělující kufr od loketní opěrky.
Všimněte si prosím estetického cítění při volbě barev kolíčů na prádlo. (Velikou radost měla zejména moje paní.. zejména když zjistila, že na dalších 24 hodin nemá kolíčky).

foto k příspěvku  od dogeatdog

o 30.05.2014, 23:06 | dogeatdog
Box potažen, opět kvalitní rifle Pepe Jeans, velikost 34.

foto k příspěvku  od dogeatdog

o 30.05.2014, 23:08 | dogeatdog
No a takto to vypadá na zadním opěradle. Box je přichycen zevnitř otvoru pro loketní opěrku, následně je překryt deskou (eštetyka, žeáno) a ve finále je umístěn samotný woofer.

foto k příspěvku  od dogeatdog

o 30.05.2014, 23:10 | dogeatdog
Dokonce ani v kufru to nepůsobí úplně nejhůř - mírně to působí dojmem, že vzadu sedí poměrně prdelatý spolujezdec :)

foto k příspěvku  od dogeatdog

o 30.05.2014, 23:11 | dogeatdog
Hraje to bezvadně. :)

foto k příspěvku  od dogeatdog

o 30.05.2014, 23:11 | dogeatdog
..a hlavně nenápadně :)

foto k příspěvku  od dogeatdog

o 30.05.2014, 23:17 | Toxxx
Zaujímave potiahnutie bedne:) A celkovo pekná montáž :) Dvere si asi netlmil že? Inak bednu by som skor vytlmil rounom ;)
o 30.05.2014, 23:34 | Tomášek
tak to je super napad, to potazeni, pohled do kufru perfekt :))
o 31.05.2014, 08:39 | dogeatdog
Toxxx> dveře jsem nechal v původním stavu, vůbec jsem neměl představu, jak budou ty repro hrát v originálních boxech.. ale je možné, že předělání dveří na velkou ozvučnici bude STAGE 2 :)
(Hraní s audiem v autě je poměrně chytlavý koníček, jak jsem zjistil.)
o 31.05.2014, 09:32 | CarMedia.cz (P)
Ty rifle jsou pecka.. :-)
o 31.05.2014, 10:08 | ivls
To si piš, že hraní v autě s audiem je chytlavý koníček ;-)

Rifle - pecka, originální, nápadité.

Dobré komenty ohledně ozvučnice, rock - pepř :-)
o 31.05.2014, 10:55 | Pavel 528
vypada to dobre a bedynka je jako ta moje..o))
potah je paradni
o 31.05.2014, 11:06 | tazman
budu se opakovat..rifle pecka..celkově pěkná práce :)
o 31.05.2014, 11:36 | petis
:-)) jako klucí:-) rifle paradní.
o 31.05.2014, 18:32 | noclue
rifleeeeeeee! 2 palce hore.
o 31.05.2014, 18:59 | walish
V podstatě si se stal soukromým řidičem Kim Kardashian :)))
o 31.05.2014, 22:11 | dogeatdog
pochvala od hifařů vašeho ražení potěší dvojnásob, díky moc :)
o 01.06.2014, 20:59 | Jardoss
Namiesto ten opierky ešte riflový poťah a do stredu zips + to využitie zadných kapsí :) super nápad
o 01.06.2014, 22:19 | Milhauzz
Ta prdel v kufru je super! :) Na to, že si do toho "říznul" poprvé, se teda nemáš za co vůbec stydět. Pěkný.
o 01.06.2014, 22:35 | Diner
Uprimne mas celkem zvlastni smysl pro vkus, nicmene je to vystredni, neobvykle a dobre provedene a to se mi libi;-) Jinak jako Toxxx. Trosku potlumit na vsech frontach a zase to bude jinde;-) Kazdopadne jako hlavni limitujici faktor bohuzel bude originalni radio. Vim, ze se toho spatne zbavuje, nicmene v Autohifi sekci je par zajimavych reseni montaze druheho radia do BMW. Kazdopadne oba palce nahoru. Super;-)
o 02.06.2014, 09:38 | dogeatdog
No, abych parafrázoval Milhauzze - "řezal jsem do toho poprvé", takže z velkých akcí jsem měl strach a upřímně řečeno, měl jsem hrůzu že něco zprasím. Největší překvapení bylo, že to hrálo na první nášlap, takže vyděšení lamy z přehození kabelů (všechno jsem snad pětkrát kontroloval) bylo k něčemu dobré :)
Vytlumení dveří by asi opravdu stálo za to.. ty přední Emphaser ECP25xt3 mají potenciál jako kráva a tak vážně uvažuju, že bych přední dveře udělal jako velkou ozvučnici..
No a druhé rádio mi taky leží v hlavě... sakra tohle je chytlavej koníček :) že já vůl na tohle fórum lezl :D
o 02.06.2014, 09:39 | hotdog
jsem zvědavý, kolik bude příští rok riflobeden :-)

jinak upřímně... když jsem viděl to plato... říkam si co to je za magora, potahovat to riflema... a hele ona je k tomu ještě bedna a je to dost dobrý :-))))
o 02.06.2014, 10:05 | M.a.R.i
Absolutne presne jako hotdog :)
Ta riflovina opravdu mega originalni napad :). A pak ze z hovna se bic neuplete :).
Btw ty rifle vypadaji jako novy. Ale predpokladam, zesi nekupoval novy Pepe Jeans na potazeni bedny :)
o 02.06.2014, 10:43 | dogeatdog
M.a.R.i> ty rifle byly nikdy nenošené Pepe Jeans, které jsem si před lety přivezl ze Států a nejak mi nesedly .) chápu, že fanoušek značky zatlačil slzu, ale můj prdelatý woofer bylo potřeba obléci stylově, žeáno :)
o 08.06.2014, 13:02 | 323Marty
Moc pěkná práce, rozhodně chválim! Bohužel to celé dlouhé úsilí má neuvěřitelnou vadu - originální rádio. Měl sem to samý a šel sem opačným postupem. Nejspíš to bylo tim, že mi to origo rádio odešlo a je neopravitelný a nesehnatelný. Takže sem ho nahradil Alpinkou 9887r a rozdíl ve zvuku i s origo repráčkama byl naprosto propastnej! Výměny rádia se neboj, na palubní PC to vliv nemá a ovládání z volantu se zachovat dá. Uvidíš, že to bude ta největší změna.
o 08.06.2014, 15:29 | dogeatdog
323Marty> díky za reakci.
Já už teď vím, že si na 99% pohraju s dveřmi - sice jsem viděl variantu vytlumení originál ozvučnic, ale nejspíš spáchám z desky uchycení na - pravděpodobně větší - repro plus bych vytlumil dveře.. takže začnu poptávat nějaké šikovné repro dopředu :) (Ty Emphaser hrají dobře, ale hard-rock tomu moc nesedí, řekl bych.)
Rádio je pro mě megavýzva :) hlavě nechci porušit vzhled... takže vymyslet, kam jej dát a podobně... možná oddělit čelní panel alá šílenec skoki (který má můj obrovský obdiv za precizní práci a vynalézavost, o tom že je fanda té správné značky nemluvě :)
o 09.06.2014, 09:06 | lukee_cz
vypada to super. Radio ale teda urcite vymenit :)
S repro je to tezky. Ja se snazil o origo vzhled a tak sem nechal taky puvodni ozvucnice, jen pretlumil a narval do nuch rouno, ale na pristi rok se budou muset dat 16cm do plnych dveri...neni to proste ono a ten kompromis je moc velky :(
o 11.06.2014, 13:08 | 323Marty
Já sem měl v těch předních ozvučnicích posazený MB Quart QSD 213 v aktivu řízenym právě tou 9887r a kdo do toho sednul, tak slintal blahem. Až na Pavla 528, kterej suše prohlásil, že ten předek prostě nehraje :o)) No ano, opravdu je s podivem, že 5" repráček v třílitrový ozvučnici nedá 120dB na 38Hz :o) Ale to sme si vyřikali :o)) Já měl v kufru ještě JL Audio 12W6 na 1kW zesu, takže sem ty basy tak nepostrádal. Každopádně ty přední ozvučnice chce dovnitř trochu - (nepřehnat to s rounem, pak už by tam nebyly ani zbytky hlubších tónů) a zvenku sem je polepil poctivě obyčejnym tecsoundem, aby to přestalo mít tak plastovej zvuk. Pro někoho, kdo do těch dveří opravdu nechtěl řezat, bych řekl, že to byl strop toho, co se dá udělat a rozhodně to na to běžné domácí žvýkání stačilo.
o 12.06.2014, 10:07 | CervinVega
pekna instalace .-)

OT- nepamatujete si nekdo, na jaky konkretní kabel "trvalé +" a "spínané +" se tam napojit?
Měl jsem tam 16:9 a zezadu (od původního rádia) to nějak vzít nešlo, v palubce se mi nedaří najít takový, aby nehvízdal nebo byl na první polohu :-/
o 12.06.2014, 10:10 | swep
v e46 jsem tam našel několik spínaných 12V - snad 3 a jeden trvalý
o 12.06.2014, 11:39 | dogeatdog
323Marty> to jsi mi to teď moc neulehčil :) protože já už byl skoro rozhodnutý, že kompletně vytlumím dveře a vyrobím přichycení pro větší repro, a ty mi teď napíšeš, že když vytlumím původní plastové ozvučnice, tak je to ok :)

Co radí místní osazenstvo jako lék na to, že přední repro má minimum basů?

Já v zásadě vidím tři varianty:
1) vytlumit plastové ozvučnice a ponechat repro (viz foto)
2) vytlumit celé dveře a stávající repro použít
3) vytlumit celé dveře a osadit je repro většího průměru (případně stejného, ale jiný typ)

Staženo z webu jako varianta (kredit: A-HiFi):

foto k příspěvku  od dogeatdog

o 12.06.2014, 12:43 | ivls
Volil bych dospělou variantu 3
o 12.06.2014, 12:55 | 323Marty
Osobně jako dospělou variantu vidim něco v tomto stylu:
[ Link ]
Pokud máš čas a náladu a dostatečně šikovný pazoury, což z předchozích fotek celkem vypadá, tak bych se toho nebál a udělal do předních dveří aktivní třípásmo živený nějakym rozumnym šestikanálem... :o)
o 12.06.2014, 19:52 | lukee_cz
tohle je tezky. Kdyz to dostatecne podporujes subem rezanym vysoko, tak to cele urcite hraje, ale 13cm repro v male nevyhovujici ozvucnici proste nemuzou hrat jako 16cm v lepsi (a v tomto pripade hlavne vetsi) ozvucnici.
[ Link ]
Takze urcite varianta 3, mne to taky ceka...i kdyz to hraje obstojne, tak proste vim, ze to muze hrat mnohem lip.
o 12.06.2014, 22:13 | dogeatdog
Díky za reakce.

323Marty> věřím, že taková úprava asi hraje, ale byl by to příliš velký zásah do vzhledu auta..

lukee_cz> krásná sedma :) s tím rádiem jsi mi nasadil brouka do hlavy - ty jsi zpřáhl dispej staré navi s moderním rádiem? Nebo je to tablet v rámečku navi?
o 13.06.2014, 10:13 | 323Marty
lukee_cz : ta třicet osma je neskutečná! Škoda, že jsi tak zdaleka, nemáš někdy cestu do Prahy? Tohle bych chtěl někdy vidět naživo. Proti tomu je fakt ta moje e60 hnus :o( Každopádně jestli budeš ty přední kompa někdy překopávat, ozvi se mi s těma Visatonama, postavil bych si z nich regálovky na chatu.
dogeatdog : To co sem postnul je opravdu extrém, ale když si do goooooglu zadáš doorboardy e39, vyjede Ti spousta menších a velmi povedenejch příkladů, který nebude těžký zrealizovat.
o 13.06.2014, 10:31 | lukee_cz
dogeatdog: je to puvodni navi a je do toho privedeny signal z kamery co snima displej raida v kufru. Ale kdyz nemas velkou navi, snazil bych se narvat to radio odpredu misto puvodniho. Nebude to sice origo vzhled, ale muzes to schovat za ten zaviraci panylek.
Co se repro tyka, tak (jelikoz je reseni e38/e39 temer stejne), ja mam v planu vyhodit ozvucnici, flaknout tak drevenou desku misto ozvucnice s dirou pro 16cm repro a nejak na tapecu opatrne zvetsit i diru pro repro s nejakou hodne decentni mrizkou. to by slo i u tebe.
Neco takoveho [ Link ]

323Marty: na tu stranu republiky moc cestu nemivam (autem) :( Jinak jak se to bude predelavat, tak mam doma jeste plonkovni vysky od Vify slusne, takze z toho budu delat regalovky :)
o 13.06.2014, 10:43 | 323Marty
Klucí, tak se zeptejte Pavla 528, jak to měl ve svý první e39? To provedení bylo naprosto luxusní, určitě najde nějaký fotky a taky si to dělal sám, takže to prostě nemůže bejt zas taaaak těžký :o)))
lukee, tak dobře, tak až budeš línej dělat ty regálovky, vezmu ty visatony i s těma vifama :o))
o 13.06.2014, 13:13 | dogeatdog
lukee_cz> ty ozvučnice plánuji udělat fakticky úplně stejně jako v tom linku, co jsi poslal.. jen si nejsem jistý zásahem do dveří (zvětšováním díry pro repro), nejprve bych zkusil tapec nechat jak je.

Ta Head Unit bude oříšek nad oříšky. Do "2DIN to 1DIN" rámečku to dávat nechci (je to hnusný jak Paroubek), pod výklopný panýlek 1DIN rádio neschovám.. (Tedy myslím... nebo existuje rádio plošší než 1DIN?)
Asi vidím jako nejschůdnější cestu "někam" umístit tělo rádia a vyvést kabelem panel "alá skoki".
Nebo nainstalovat místo rádia tablet a umístit jej do rámečku velké navi.
Nebo si po cestě zpívat.. .)

Jakoukoli radu nebo tip uvítám. :)

323Marty> Pavel mi už kdysi poslal 4 odkazy se svými výtvory, ale nikde tam nebyla zmínka o head unit e39
o 13.06.2014, 13:23 | Pavel 528

foto k příspěvku  od Pavel 528

o 13.06.2014, 13:23 | Pavel 528

foto k příspěvku  od Pavel 528

o 13.06.2014, 14:00 | skoki
ja by som to s radiom v tvojom aute spravil tak ako som to spravil vo svojom aute :-D je to asi najlepšie riešenie ako nenarušiť origo vzhľad a zaroveň mať pohodlne ovládanie rádia. Nie je to nič zložité, v podstate iba napajkuješ kábliky. Dá sa to spraviť aj bez narušenia radia. Ked budeš chcieť kludne mi napiš maila a poradím.
o 14.06.2014, 14:09 | dogeatdog
My o Pavlovi a on byl za rohem :)

skoki> to tvé řešení mně osobně připadá nejelegantnější.. předpokládám, že jsi tu nové rádio úplně oddělil od starého rádia/BC?
(Tedy, že staré rádio máš úplně odpojené od reprosoustavy a nové rádio neovládáš z volantu?)

Jinak, pokud se do toho vrhnu, tak vřele děkuji za možnost otázek, zejména to vyvedení čelního panelu by mě určitě zajímalo, jak jsi to dokázal :)
o 14.06.2014, 17:00 | koren
ta druha fotka 13.06.2014, 13:23 ta urcite neni z pivojova auta - za fofrklackem vidim Marlbora. Kdyby to bylo jeho, tak tam musej bejt LMka :-D
o 15.06.2014, 10:56 | Pavel 528
koren :obe fota jsou z moji bejvaly 528 a je to nekdy v r 2004
o 15.06.2014, 20:15 | koren
dyt ja vim, proto tam je ":-D"
btw vi se jak to auto skoncilo?
o 16.06.2014, 10:48 | Pavel 528
toto je foto z nakupaku,kde to nafotil nahodou kamos..
no a pak skoncilo udajne jeste hur...

foto k příspěvku  od Pavel 528

o 29.07.2014, 21:29 | dogeatdog | Upraveno: 2014-07-29 21:30:31
Tak - jsa vybaven dovolenou - jsem se vrhl na dveře mého západoněmeckého tanku. Po dlouhém špekulování jsem se rozhodl vyzkoušet, jaký efekt bude mít použití celých dveří coby ozvučnice namísto použití původních plastových ozvučnic Nokia (zoufale tomu chyběly basy). Vyzbrojen několika kily tlumení Ground Zero od Reviláků jsem se za hudebního doprovodu Pearl Jam pustil do domácího kutění s cílem vytlumit dveře a uchytit stávající 13cm Emphaser středobasy do pozice originálních ozvučnic.

Velmi přesným odhadem By Oko jsem podle původních kastlíků udělal tenhle patvar...

foto k příspěvku  od dogeatdog

o 29.07.2014, 21:33 | dogeatdog
..který jsem pro jistotu nastříkal barvou, na zakázku míchaným pro soulad s barvou čísla nápisu na vrchlíku reproduktoru XT-3, kterou jsme odečetli spektrometrem...
(..nebo to byla plechovka metalízy, která mi padla do ruky..?)

foto k příspěvku  od dogeatdog

o 29.07.2014, 21:34 | dogeatdog
"A zatímco vám barva schne, můžete začít s tlumením dveří."
Tak jsem začal.
Nejdřív shodit všechny zbytečnosti...

foto k příspěvku  od dogeatdog

o 29.07.2014, 21:36 | dogeatdog
...a nalepit tlumení na kompletní vnější plech.

foto k příspěvku  od dogeatdog

o 29.07.2014, 21:38 | dogeatdog
Mimochodem...
Až doma jsem si všiml, že tlumení na kapotu motoru od Revilo je ruské výroby... tajný vojenský materiál... kosmírné technologie... prodejna na vojenském letišti... podivná auta před prodejnou... podivné světýlka v prodejně...
...no pak nebuďte paranoik!

foto k příspěvku  od dogeatdog

o 29.07.2014, 21:40 | dogeatdog
Olepení vnitřního plechu - ta obrovská ďoura je bohužel potřeba kvůli kapsám v tapecu, abych měl kam si odkládat vypité plechovky Red Bull Cola.

foto k příspěvku  od dogeatdog

o 29.07.2014, 21:42 | dogeatdog
Kapsy, které budou zasahovat do oné lochny, taktéž utlumeny. Na celý tapec už nezbyl matroš, takže možná později. Každopádně mezi tapec a inkriminované dveře jsem ještě použil původní pěnovou výplň.

foto k příspěvku  od dogeatdog

o 29.07.2014, 21:44 | dogeatdog
Následovala decentní úprava originál pěnové výplně, aby mi neizolovala repro od prostoru ve dveřích a dopasování úchytů pro reproduktory.

foto k příspěvku  od dogeatdog

o 29.07.2014, 21:46 | dogeatdog
Umístění reproduktorů...

foto k příspěvku  od dogeatdog

o 29.07.2014, 21:47 | dogeatdog | Upraveno: 2014-07-29 21:47:55
..a kompletace dveří - tedy nikde nic není vidět, jakékoli zásahy jsou neviditelné jako naši drsně makající menšinoví spoluobčané.

foto k příspěvku  od dogeatdog

o 29.07.2014, 21:52 | dogeatdog
Výsledkem jsou velmi příjemné basy, které mi tak chyběly při umístění repro v Nokia chrastítkách.
Dále mám pocit, že díky tlumení jsou dveře nejen těžší (nevěřili byste, ale celá váha nakoupeného tlumiva je fakt znát), ale - možná jen pocitově - je interiér tišší.
Pravděpodobná další fáze bude zřejmě preventivní útlum zadních dveří a použití vetších repro do předních dveří.
Rámusu zdar a Pearl Jam zvláště!

foto k příspěvku  od dogeatdog

o 29.07.2014, 22:04 | wefa
Další posun, jen tak dále. Já jsem osobně ještě 130mm neslyšel, pouze 165mm, tak si nedovedu vůbec představit, co se z toho dá vykouzlit :/
o 31.07.2014, 09:52 | 323Marty
Proč se nemůžu zbavit dojmu, že tam musí bejt hroznej akustickej zkrat? Jak dobře sedí ta MDF na tý pěnový výplni? Vždyť zespodu tam kouká drát, tak tam musí bejt díra jako vrata a na tom bych ještě zapracoval... Jinak samo moc fajn práce!
o 01.08.2014, 13:44 | CervinVega
amici to prodavaji s tim, ze kolem repro VPREDU das penu a predstiras, ze to hraje skrz tapec VEN a tim padem je zbytek ZA membranou ozvucnice... samo to neni idealni, ale dle spokojenych ohlasu je to zjevne lepsi nez ty 13cm šidítka...
nevím, mě to přišlo slyšitelný i u Pavla, který tam má Etony, nejakou vyssi radu 13cm...
nepovažuju se za nějakého audiofila, mám je tu smůlu, že to slyším...
o 01.08.2014, 18:05 | dogeatdog
323Marty> onen držák repro není k originál pěnové izolaci fixovaný - navíc je to jen pár mm tenká sranda. Tu spodní část částečně uzavírá zadní stěna boxů kapes v tapecu. To, že to není ideál vím, ale jak z toho udělat celouzavřený box je mi zatím záhadou.

CervinVega> ty třináctky... no, opravdu to není ideál a rozhodně si tam umím představit větší průměr.
Mohl bys mi prosím dát odkaz kde najdu tu americkou verzi uchycení? Nemám moc představu jak to dělají a z tvého popisu jsem to nechytil.
o 02.08.2014, 23:57 | CervinVega
o 16.10.2014, 10:09 | Jerry159
Má cenu shánět nízké repro ....myslím komponenty... nebo řešit jinak a udělat si nějakou jinou montáž ? Nebo jak tady dotyčný vyřízl zadní stranu toho plastu kde to drží ... ?
o 16.10.2014, 22:10 | lukee_cz
jerry159: tohle je tezky. Chces jen nahradit puvodni muziku? chces trosku vylepsit? chces tam narvat neco ultimatniho nehlede na puvodni instalaci? Pokud 1 nebo 2, tak repro velikosti puvodnich (13cm) bude stacit s tim, ze je budes zespodu dorovnavat subem (tak to resim i ja). Pokud bys chtel jit cestou bez kompromisu, tak jina moznost nez vyhodit puvodni ozvucnici a dat tam 16cm repro neni.
o 16.10.2014, 22:29 | Jerry159
tak mámv plánu že tam bude nejspíš sub takže bych to nechal tak že bych tam akorát dal nějaký komponenty jestli vyrábí 13cm :D uvidím jaký seženu ale to bych asi řešil až po vánocích :) ted si chci udělat radost raiem :) po vánocích kompa a pak sehnat zesík a nějakýho kickera :)
o 16.10.2014, 22:29 | Jerry159
tak mámv plánu že tam bude nejspíš sub takže bych to nechal tak že bych tam akorát dal nějaký komponenty jestli vyrábí 13cm :D uvidím jaký seženu ale to bych asi řešil až po vánocích :) ted si chci udělat radost raiem :) po vánocích kompa a pak sehnat zesík a nějakýho kickera :)
o 19.10.2014, 14:12 | dogeatdog
Souhlas s lukee_cz - třináctky repra "nějak" hrají, ale úplná výhra to není. Třináctky Emphasery pujdou do světa a nahradí je něco v šestnácti.
o 24.02.2015, 20:09 | dogeatdog
Tak jsem se konečně utrhl a našel si čas na výměnu předních repro.
Po obdržení Morel Tempo až z ďalekej cudziny jsem spáchal uchycení pro šestnáctkový rozměr (opět osvědčená babiččina polička, která bezpečně zvládá jazz i Napalm Death).

foto k příspěvku  od dogeatdog

o 24.02.2015, 20:10 | dogeatdog
Montáž mega snadná, ty Morely jsou fakticky ještě méně hluboké než předchůdci Emphaser ve třinácti. Výhybky jsem nechal původní Emphaser, stejně jako výšky.

foto k příspěvku  od dogeatdog

o 24.02.2015, 20:16 | Fonfy
noo aaa ako to hra? :)
o 24.02.2015, 20:19 | dogeatdog | Upraveno: 2015-02-24 20:21:14
Čekal jsem změnu - nečekal jsem TAKOVOU změnu. Ty Morely krásně vykreslují široký rozsah, auto prakticky hraje úplně jinak - lépe. Předchozí Emphaser jakoby střední pásmo vyřvaly a cokoli nad a pod utlumily, Morel je velmi příjemně vyvážený s decentní dávkou basů. Takže Fonfy, super a díky :)

Každopádně jsem audio finálně doladil krutě červeným, hyper-audiofilským kabelem MonsterBeat, který zvukovou kvalitu posunul ještě o (cca) 322% nahoru. Mou drsnou povahu podtrhuje Hello Kitty v edici Kiss.

foto k příspěvku  od dogeatdog

o 24.02.2015, 20:24 | Fonfy
:)) tak teda super ..som rad ze hraju dobre a urobili radost :)
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.4141 sekund.