Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Rušení

 o Navštíveno 4624x o
o 20.06.2014, 14:25 | Sklipky
Nedávno jsem pořídil zesík. Po jeho provizorním připojení vpředu u nohou spolujezdce to hrálo parádně a bez problémů asi dva týdny. Pak jsem nastavil kabely od reproduktorů a všechny kabely protáhl středovým tunelem mezi sedačkami až pod sedačku spolujezdce, kam jsem zesík schoval. Po zapojení to už ale nehraje jak má. Když mam vypnutý motor, tak to hraje, ale v reproduktorech se ozývají rušivé signály když otevírám okýnka ( elektricky) , nebo když dam klíček do polohy 1, pak se tak ozve nežádoucí signál. Když auto nastartuju, tak to nehraje, ale vydává jen rušivý zvuk motoru. Čím co je ? Nějaké špatné kostření ? Nebo se mi někde v tunelu porušila izolace signálového kabelu ? Nebo co je špatně ?


o 20.06.2014, 15:19 | Fonfy
Odpovedal si si sam :) Treba skontrolovat vsetky ukostrenia a spravit to fakt poriadne + skontrolovat RCA kabel a aj ostatne kable ci nie je nieco porusene.
Este moze byt chyba aj v zosiku ale ked ti to predtym nerobilo tak zosik bude asi ok
o 21.06.2014, 07:42 | Jardoss
Ja som mal podobný problém, keď bol zosík vpredu tak všetko v poriadku, keď som ho dal do kufra a tam aj ukostril najprv mi vypínal pri vyššej hlasitosti ukostril som na inom mieste začalo to hrať v pohode, ale zase sa mi ozvalo rušenie tak skús pohľadať iné kostriace miesto
o 24.06.2014, 12:01 | Sklipky
Tak zkusil sem natahnout i přímo - od baterky a stejně pořád to samé rušení .. nemůžu přijít co s tim. Pokud není auto nastartované tak to hraje, nastartuju a už to ten rušivej signál přebije :/
o 24.06.2014, 14:27 | Sklipky
Tak sem zkusil od vytáhnout z tunelu RCA kabel a je zdravej a ani když nevede tunelem tak problem přetrvává. Zkusil sem odpojit jeden reprak a zkusit to jen s jednim a pak s druhym, ale ikdyž byl zapojen vždyj ne jeden reprak, tak pořád to samé. To by museli mít oba porušenou izolaci, aby byla chyba v nich. Už nevim co s tim
o 24.06.2014, 19:11 | jz33
Jednou jsem takhle čistil kontakty u cinchu a zadělal si na malér. Rušivý signál má mnoho původů. Je vhodné vyzkoušet každou komponentu zvlášť. Může to vznikat v rádiu, signálových kabelech, zesilovači atd. To že je signálový kabel vzhledově v pořádku neznamená, že tomu tak skutečně je. Díky mému čištění došlo k poškození sign. kabelu a dokonce k vypálení výstupů na zesilovači včetně koncového stupně.

1. Zkus jiný signálový kabel
2. Zkus zesilovač na jiném rádiu atd. (radio muze hrat normálně na reproduktorech bez zesilovače a přitom mít například vypálený výstup na zesilovač - častá závada)

Každé zvlášť a poznáš, kde je chyba...
o 27.06.2014, 10:17 | Marda
Celkem častý problém, jak napsal jz33 - zkus zapojit jiný RCA kabel, pokud problém přetrvá, zkus rádio... Btw co máš za rádio? Třeba Pioneer na tohle trpí hodně, stačí při zapnutém rádiu vytáhnout rca a je po pojistce (opravitelné). V první instalaci jsem měl podobný problém, tam byl ovšem problém v autě. Pomohl až galvanický odrušovač - [ Link ]
o 28.06.2014, 18:17 | Sklipky
Jiny RCA kabel nemam prave :P radio mam pioneer , nejaky levny typ za 1800kc. Tu pojistku vymenim sam a nebo ne ?
o 29.06.2014, 13:44 | Kynio
Taky teď řeším rušení. Pincek 7200SD. Zapojím jeden RCA kabel vše v pohodě, jakmile přidám RCA pro subwoofer je to v háji. Oba RCA jdou do zesíku Ground Zero GZTA 4125X. Orušovací modul mám před rádiem na napájení. Kabely RCA samozrejmě co nejdál od napájení. Tady to spíš vidím na problém v rádiu :-/
o 30.06.2014, 11:30 | jz33
Domnívám se, že pojistka radia nechrání výstupy na zesilovač. Jediná ochrana by asi byla zenerova dioda. Proč to ochránit, když si výrobce namastí kapsu ;-) Důležité je, nikdy nemanipulovat se signálovými kabely při zapnuté sestavě. "Kynio" zkus taky ty kabely prohodit a pokud to dělá pořád, asi ten výstup. Ale jak říkám, tady pojistka asi nepomůže, u mého Kenwooda se musely přepájet výstupy.
o 30.06.2014, 14:03 | clown
Kynio .. to je nemoc Pio .., bezna vec .. :( na servis s tim .. prepojoval si neco za ziva, nebo mas nekde blbej kabel a slo to kukat.
o 30.06.2014, 14:10 | Kynio
Právě, že si nejsem vědom, že bych cinche vytahoval za zapnutýho rádia, jelikož je to už můj druhej pincek, prvního jsem se vzdal hned po odvařené pojistce. Kenwood byl super, alpina byla super, a teď zase pincek a zase problémy. Už ho nechci v životě vidět :) zkusím vyměnit rádio a uvidím zda to pomůže. Dám vědět
o 01.07.2014, 14:14 | Sklipky
No u mě to tedy taky bude tím přepojováním za živa, párkrát se mi stalo, že se mi při zkoušení nějakej signálovej kabel vyškubl a já ho tam jen vrazil zpátky bez vypínání rádia. Takže to bude spálená pojistka zesíku ? Lze to levně spravit ?
o 01.07.2014, 14:42 | Pavel 528
spalena pojistka v radiu,ne v zesiku...zkus si pustit signal z neceho jinyho do toho zesiku a hned uvidis,zda je to radiem,ci ne....
o 03.07.2014, 14:00 | Sklipky
Tak to bylo oprvadu v rádiu. Zapojil sem tam staré kazetové a to to nedělalo. Kolik stojí tak oprava té pojistky ? Vyplatí se to vůbec ? Mam rádio Pioneer MVH-150UI [ Link ]
o 03.07.2014, 15:42 | Marda
Pokud mas v zaruce - reklamuj... vetsinou opravi bezplatne... pokud ne, mrkni na net,najdi si schema a pouze proklemuj mezi sebou-natvrdo, misto pojistky...
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3133 sekund.