Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Repro kabel..

 o Navštíveno 3193x o
o 03.07.2014, 06:42 | Tomka
Hoj,
měl bych jeden dotaz...Budu napojovat 3 pásma Jbl T696L a Focal ps 165 na Kicx Kap 47....Jaký mám zvolit průměr kabelu?Nechal jsem si poslat Groun zero GZSC 1.5 mm a tento kablík se mi zdá velmi slabí oproti porovnání s 1.5mm od Sinus live nl..Několik kámošů mi radí klidně 2.5mm ale zdá se mi to zbytečné..Spíš mi příjde,že tam musí bejt nějaké ztráty..Diky za rady :)


o 03.07.2014, 13:33 | Diner
Hoy, pokud to bude passiv, tj. jde Ti o kabel mezi zesilovacem a vyhybkou, tak toho 2.5qmm je takove rozumne minimum. Osobne mam 2qmm na vysky, 2.5qmm na stredy, 3qmm na (stredo)basy a 4.5qmm na subbas
o 04.07.2014, 12:45 | romi111
Tak ja bych dal mezi zesik a vyhybku min 4, 5 stříbro a od vyhybky
K vyskam 2, 5 stříbro stredy 3-4, 5 ;basy 4, 5 med` ofc subb 4, 5-6 med'
Je to neskutecnej rozdil ve svých začátcích jsem menil na sve sestave z lacinych zesu kde by člověk necekal takovou zmenu kabely 1, 5 na 2, 5-4, 5 postříbřený zvuk jsem nemohl poznat hlavně nejspíše to sribro na vyskach a stredech udela svy aj este bych pocinoval vyhybky cinem s vysim obsahem stribra
o 04.07.2014, 13:52 | noclue
Zalezi aj od konstrukcie kabla, pokial je normalna, tak je 2x2,5mm2 dostacujuce, jedine, ze by si tym chcel hnat vykony nad 500W...

mal som xlo ht-14 teda 2,08mm2 v dlzke 5,5m na stredobasy a v dlzke 5,0m na stredy a vysky. Vsetci, co v tom aute sedeli, tak sa im to velmi pacilo, dokonca to stacilo na 1.miesto v amateroch na easce....

fyziku neoseries, da sa o tom precitat nieco konkretne tu:
[ Link ]

romi: sa s Tebou stavim, ze pri slepom pokuse neodhalis rozdiel medzi dvoma normalne skonstruovanymi kablami.
Skusal som to doma na electrocompaniet monoblokoch s dynaudio contour 5.4 v kompletne upravenej posluchovke (je tu na fore k tomu vlakno s fotkami). Rozdiel medzi XLO Signature 3.2 za 2000€ a Kimbet 8TC za 300€ bol minimalny, respektive som ani nevedel z 10 pokusov naslepo vzdy povedat ktory kabel to je...

Da sa pocut rozdiel medzi normalnym a supershitovym kablom, pripadne ak je zle zakonceny - ze je tam vela cinu, spatne letovane atd...
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.316 sekund.