Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > slabe audio v bmw e46 touring

 o Navštíveno 4248x o
o 01.08.2014, 20:20 | palo2205
zdravim potreboval by som poradit.po vymene origo autoradia za [ Link ] koli usb som zaznamenal zhorsenie basov.repro je iba v predu a v kufri po bokoch.nic viac.tak som si zadovazil wofer grund zero a zosik sinus live 2-kanal.presne parametre dopisem neskor koli tomu ze som v praci v zahranici.takze radio s funkciami postacujuce len ten zvuk.tak som premyslal na kompami od alpine [ Link ] ktore by sa dali do prednych a zadnych dveri +zosik asi nieco taketo [ Link ] umiesnil by som ho pod spolujazcovu sedacku.da sa napojit na radio?hned ako pridem ho vytiahne a kuknem.urcite by sa to zlepsilo.subwofer alebo subwoferi by som dal rad namiesto tych repro v kufi.koli miestu su take male?a bude ich pocut v strasne malej ozvucnici?alebo ine varianty budem zvazvat tak niake napady.do podlahy?ale najskor repro.co poviete na kompa a zosik.poradte prosim kedze rozumiem sa tomu iba okrajovo.co by ste my poradily.zatial dakujem za odpovede


o 01.08.2014, 20:28 | palo2205
prepacte za linky ale akosi som to asi zle vlozil [ Link ] a zosilovac [ Link ] dakujem
o 01.08.2014, 20:41 | palo2205
prepacte este raz.tie repro som premyslal nieco od Alpine SPG-17CS
o 03.08.2014, 16:28 | skoki | Upraveno: 2014-08-03 16:34:28
v bočniciach kufra je veľmi málo miesta na to aby si tam spravil normálnu ozvučnicu na basák, pokiaľ nechceš upravovať tapacíre. Elegantné riešenie umiestnenia subwooferu je do podlahy. [ Link ] budeš k nej však potrebovať 17 palcovú rezervu aby to presne sedelo. Rádio má iba jeden pár výstupov, takže bude trochu problém s pripojením viacerých zosilovačov. Môžeš to spraviť rozdvojovacím cinch káblom ale nie je to uplne ideál lebo nebudeš vedieť v radiu nastavovať samostatne repro a basák, čiže to budeš všetko museť riešiť na zosikoch. Neviem čo od toho očakávaš, možno by ti stačilo poriadne vytlmiť a uzavrieť predné dvere a osadiť do nich repro s vysokou citlivosťou, ktoré dobre zahrajú aj z rádia a vyhneš sa druhému zosiku.

EDIT: akurát pozerám, že radio má 2 páry výstupov, tak vieš napojiť aj druhý zosilovač bez problémov,dal by som tam dvojkanál a na neho predné kompá a zadné dvere neriešil. Presný model a značku ti určite poradia skúsenejší členovia, ja toho nemám veľa napočúvaného
o 03.08.2014, 18:37 | Toxxx
Ak chceš vylepšiť zvuk tak bez úpravy dverí to nepojde;) Ako píše Skoki tak sub schovať do rezervy a bude tam viac objemu. Inak repro by som volil iné než SPG ak od toho niečo čakáš.

Tu je keď tak trochu inšpirácie :)
[ Link ]
o 07.08.2014, 03:32 | palo2205
hmm tak to je inspiracia pekna praca.moja predstava o vykone audia nie je moc extremna.v podstate ked si sadnem do passata ktory ma 4repro a origo radio nehra to az tak zalostne ako u mna celkom by som sa uspokojil aj stym a nepustal by som sa do prerabky.tak som premyslal ze ked nebudem potrebovat miesto v kufri tak si tam hodim bednu a ked pojdem do prace vytiahnem.ked sa pobavim s repro tak som si viac nez isty ze ani subak nebudem potrebovat.to docielim jedine ako ste pisaly.vytlmenim dveri a dobrymi repro.to tlmenie musi byt aj na vonkajsom plechu dveri ci by postacilo iba na plech pod tapacir.MDF podlozky su my jasne.ale este vyber repro ake vybraly v inspiracii su v podstate cenovo rovnake ako alpine co som uz pisal.poradte ake by boli vhodne myslim ze s dobrym vyberom sa da spravit aj kvalitny zvuk a ten zosik dat ci nedat.niaky 4-kanal na 4repro do dveri.dakujem
o 07.08.2014, 22:39 | Toxxx
Palo: Týmto odkazom som chcel ukázať že ak neupravíš dvere tak výsledok nikdy nebude dobrý ;) Vtlm dvere a keď zvolíš aj repro iba na rádio tak bude výsledok vždy lepší než dáš repro do nevytlmených dverí a na zosík ;)
o 08.08.2014, 15:27 | palo2205
na vytlmenie by som mohol pouzit aj toto co [ Link ] ...a tie alpine repro by som SPG-17CS poradte ci je nieco kvalitnejsie v tej cene alebo s malym doplatkom. dakujem
o 08.08.2014, 21:19 | Toxxx
Možeš kľudne aj toto. Inak v tom BMW sú [ Link ]
na rádio a hrajú za tú cenu dosť dobre. S týmy SPG to nebude fakt žiadna sláva.
o 09.08.2014, 09:41 | skoki
Problem v bmw je ze repraky su uchytene v tapacire. Pokial chces dobry zvuk budes musiet vyrezat dieru do dveri a osadit ich tam. Do tapacirov sa ti zmestia iba 13ky
o 15.08.2014, 13:06 | palo2205
pani tak co my poradite som si myslel ze alpine nieje zla varianka ale asi nie su az tak dobre..nove repro budem zatial napajat z radia lebo asi nestihnem vsetko naraz.budem kratko doma tak budem rad ked spravim tie dvere.aky tlmiaci material by ste my odporucaly a ake pompa a co tieto mate skusenosti [ Link ]
o 15.08.2014, 13:44 | palo2205
co poviete na toto [ Link ]
o 15.08.2014, 15:30 | palo2205
dostal som ponuku na tlmiaci material [ Link ] a kompa [ Link ] za lepsie ceny ake tu tam uvedene....co nato poviete
o 15.08.2014, 16:27 | skoki
stp gold je výborný tlmiaci material, s tým určite chybu neurobíš, repro nepoznám
o 17.08.2014, 19:41 | palo2205
a este jedna otazka stym vytlmenim my to uz je jasne ele ku repru tieto co my ponukaju maju impedanciu 3 ohm je to zle ci ani tak nepodstatne.najskor by som ich napojil iba na radio a neskor na zosik.ak ich budem napajat na radio urcite vymenit aj kabel vsak?od radia k repru za hrubsie.dakujem za odpovede
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3109 sekund.