Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Nová sestava - konzultace, kabeláž

 o Navštíveno 3897x o
o 27.08.2014, 19:49 | Bjorn
Po 6 letech odkládání jsem se konečně rozhoupal udělat si hudbu do své Octavie. Vytáhl jsem proto ze skříně před 6 lety zakoupené Morely a MDF podložky a k nim vybral toto:

jednotka: Kenwood 4025BT
přední reproduktory: Morel Tempo 6
zadní reproduktory: Alpine SXE4625S
zesilovač: Massive Audio NX 4
subwoofer: ???

reproduktorové kabely: 2,5 mm2
subwoofer kabel: 4 mm2
napájecí kabel: 20 mm2

Zapojovat na zesilovač budu přední repro a do můstku SW. Zadní šumítka budu budit jen rádiem (vlastně jsou tam proto, že jsem je dostal a vyhodit mi je bylo líto)

Dveře jsem vytlumil a MDF podložky jsou samozřejmostí.

Otázky pro místní profíky:

1) poraďte prosím vhodný pasivní SW (jde mi především o kvalitu reprodukce a přesnost podání) - poslouchám vážnou hudbu (Wagner, Chopin...), rock a metal (Edguy, Hammerfall, Cradle of Filth, AC/DC, Evansence, Guano Apes, Iron Maiden atd...) s cenou do 6000,- Kč a max 12" (ale raději menší) - jako zdroj zásadně audio CD

2) jsou kabely dostatečné? U těch repro jsem si celkem jist, u SW je to nástřel, když nemám přesný výkon, ale u napájecího doslova tápu. Prováděl jsem několik výpočtů a u jednoho z nich mi vyšlo dokonce 50mm2, což mi přijde již docela přehnané na takovou entry-level sestavu :-( Délka napájecího kabelu bude cca 4m.

3) poraďte vhodné signálové kabely, nebo na nich není co zkazit?

4) je vhodné (resp. nutné) použít kapacitor? V kladném případě jaký?

5) co je akustický zkrat? Dojde k němu když nemám dokonale utěsněné uložení MDF podložek? Především u přední hrany dveří je jakási drobná škvírka.

Za rady a postřehy děkuji.


o 27.08.2014, 22:26 | J.O.G.I
Kdyby si měl zájem mám na prodej dva kusy napájecího kabelu po 4 metrech hollywood,čistá měď 53 qmm cena by byla 1000 + pošta
o 28.08.2014, 08:27 | Milhauzz | Upraveno: 2014-08-28 08:28:24
Čau,

1, zkus si promylset, jestli by se ti nelíbilo moje Primo [ Link ]

2, vem od jogiho 50qmm, k tomu dutinky a máš vystaráno. Pokud má japonec1 volný tento rozvodný blok [ Link ] tak neváhej ani minutu.

3, signálové kabely jsem si třeba já dělal sám z kabelu Tasker TSK1031 a adekvátních cinch konektorů. Není to žádnej high-end, ale poměr cena/výkon je slušný.

4, záleží na prioritách, zkus se mrknout na moje články o napájení, například tady [ Link ] se o tom zmiňuju. Je to každého věc.

5, akusitkcý zkrat nastává tehdy, pokud přední a zadní strana membrány není oddělená pevnou překážkou. Následkem pak může být razantní snížení akustické hladiny zejména na nižších tónech. Klidně "problém" vyfoť - vše de vyřešit :)

edit: a jinak chválím, po dlouhé době dotaz, který má rácio :)
o 28.08.2014, 10:45 | Toxxx
Napájanie netreba podceniť ovšem na NX4 by 20qmm stačila ale 50qmm je proste istota. A 4m do Octavie bude málo od baterky ak to ťaháš do kufru. Na to primo si myslím že Tempo bude málo a o mostíka to Primo určiťe neuspokojí ba naopak to bude tragicke. Takže asi by som zvolil iný zes. Inak Kombináciu NX4 a Tempo som nepočul ale do mostíka bol tento zes na 200rms 10" sub tak na hrane. Čo sa týka cinch tak ako píše Milhauzz tak Tasker zlatá cesta len to treba vyrobiť.
o 28.08.2014, 10:54 | Milhauzz
Doplním Toxxxe. Já tahal 2x50qmm (plus i minus) a udělal bych to vždy už jen takhle. Člověk má klid. Tu NX4, pokud pojedeš v pasivu, zmůstkuj a dej na tempa. Na sub nějaký dvoukanál nebo monoblok. Já osobně Primo krmil Massivem N3 a bylo to dostačující, teď ho dávám pryč, protože potřebuju místo v kufru a mám malou osmičku vepředu.
o 28.08.2014, 11:45 | Bjorn | Upraveno: 2014-08-28 11:46:28
Milhauzz: Primo by se mi líbilo a moc (mám rád Morel), ale obávám se, že je to příliš velké. Mám sice kombika, ale také malé dítě a jistě víš, co se tahá k malému děcku krámů. Navíc ta NX4 asi nemá dostatečný výkon na takový SW. Rozhodl jsem se, že obětuji jednu bočnici a pokusím se o zástavbu do "hluchého prostoru" mezi plechem a čalouněním, které samozřejmě padne za oběť. Od SW nepožaduji takové basy, aby mi to házelo zádí auta...
K čemu potřebuji ten doporučovaný rozvodný blok?
Tu škvíru mezi MDF a dveřmi vyfotím a hodím sem foto, ať víš, co mám na mysli. Uvažuji, že to prostě přelepím páskem Silent Coatu, nebo vytmelím.

J.O.G.I. Díky za nabídku promyslím to. Jen mám strach, aby se ta 50-tka vešla. Když zvážím co všechno se tam táhne a co se ještě potáhne :-(

Toxx: Máš pravdu, 4 metry budou opravdu málo. Když si představím, kudy budu kabel vést, tak 5 metrů je minimum. Mrknu na ten Tasker.

Milhauzz: Že by ten doporučovaný rozvodný blok byl proto, aby se nastavil ten napájecí kabel co nabízí J.O.G.I.?

Zatím díky za postřehy a rady. Debatujme dál, ať mám podklady ke kvalifikovanému rozhodnutí.
o 28.08.2014, 11:52 | Toxxx
Inak som ti písal mail sa fakt sa možeš staviť a možem ti poukazovať neaký ten materiál a není problém natiahnuť aj kabeláž. Máš to ku mne za rohom :)
o 28.08.2014, 11:57 | Milhauzz
Bjorn: Jasně, nenutím ti ho. Já ho v kufru už taky nevozím, protože mám dvě děti a to pak potřebuješ každej litr obejmu kufru :)

Pokud by si natáhl 50qmm, nebo 35qmm (to je teď fuk), tak ti pomůže uklidit napájecí kabeláž, jistit další rozbočení při změně průřezu a tak dál. Já ho sháněl dlouho, pak ho koupil novej a teď je tu jetej :) Sem si i říkal že bych ho pořídil do zásoby, ale nebudu hamounit.
o 28.08.2014, 12:01 | Milhauzz
Bjorne neváhej a skoč za Toxxxem, asi nejlepší řešení.
o 28.08.2014, 12:12 | Bjorn
Však s tím počítám, že se u Stana stavím :-)
o 30.08.2014, 00:26 | hifim@ni@k
Hele, další Třebíčák co bude mít brzy Sinfoni, Brax apod :)
Ten blok je super a občas se dost špatně shání, takže Milhauzzova rada není vůbec od věci. Máš to potom vyřešené už asi navždy.
o 26.09.2014, 20:12 | Bjorn
hifim@ni@k: No, bohužel to nelze vyloučit... :-) Už teď poslintávám po AD 60. Ale zatím pořádně nehraje ani to, co mám již nakoupeno :-(
Navíc mi po vytlumení strašně lupe ve dveřích, tak si říkám, jestli nebudou chtít "spasovat" po tom, co ztěžkly o těch 5 kilo. Dost mě to lupnutí točí...
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3558 sekund.