Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Peugeot 307 - instalacia repro do dveri + tlmenie

 o Navštíveno 58730x o
o 02.06.2008, 23:50 | yaho | Upraveno: 2008-06-02 21:53:36
Instaloval uz niekto z vas repro do Peugeota 307? Chystam sa vymenit repro v prednych (Hertz DSK 165) a zadnych (Hertz DSK 130) dverach. Rad by som si dal poradit ako vytlmit dvere, osadit repro atd. Nieco uz mam v hlave ako to spravit ale rad si precitam aj nejake prakticke skusenosti kto to robil. Pomohli by aj odkazy na foto alebo nejake forum. Velke dik.


o 03.06.2008, 08:33 | kamil306
zajdi na peugeot forum a vyhledej návod od člena destiny...jinak hledej i tu, bylo to tu teď nedávno.
o 03.06.2008, 18:23 | Tarrance
Tady by něco mohlo být ... [ Link ]
o 03.06.2008, 22:24 | yaho
Ok, dik za odkazy. P307 je trosku specificka s pripevnenim repro na tapacir, ja ich chcem pripevnit priamo na dvere z viacerych vyhod ktore z toho vyplynu. Tam som narazil na problem, lebo kde ma ist repro nie je otvor, takze budem musiet do dveri vystrihnut dieru a vyrobit distancne kruzky-ako to oslabi tie dvere je otazka ale nemyslim ze by to mal byt problem. Dalej chcem tie otvory vo dverach zatvorit s tenkou preglejkou/pozinkovanym plechom - co viacej odporucate? Do vnutra dveri nejaky tlmiaci material a tak isto z vonkajsej strany. Prave vyberam aky material objednat, co hovorite na Tecsound 2mm? Nechcem do toho moc investovat a tento material je za prijatelnu cenu...myslite ze ma dobre tlmiace vlastnosti a tak isto mi to tam vydrzi prilepene? Ked to budem robit by som chcel spravit par foto, mozno tym niekomu pomozem pri prestavbe...
o 03.06.2008, 22:26 | yaho
Nejako nemozem najst to forum na tejto stranke kde sa pisalo o tej prestavbe P307. Pomoze mi niekto to najst?
o 03.06.2008, 22:31 | Cenda | Upraveno: 2008-06-03 20:33:01
[ Link ] , najdi si to tam, instalaci je vic.
Odporucal bych plech, ne preklizku, drevo. Tecsound si vyhledej, dost se tady o nem mluvilo, z meho pohledu za moc nestoji a to ani vzhledem k cene.
o 03.06.2008, 22:40 | kamil306
osobně bych se na to vyflákl pokud přemýšlíš na čem ušetřit. Jen zpevni tapec a repráky dej do něj...nebo si kup to co já, ty novější 307ky už mají tunel přímo na dveřích;-)
o 03.06.2008, 22:53 | yaho
Novsie 307 maju tunel vo dverach? No ty Francuzi sa asi konecne spamatali a urobili to konecne dobre... Mas foto tych dveri z novej P307? Zasa tak extremne nesetrim - skor vyberam nieco pomer cena/vykon... Co by si mi odporucil, alebo co si pouzil ty? Na ten tapacir tie repro nedam - to by podla mna nezahralo dobre basy... :-(
o 03.06.2008, 22:57 | yaho
Ok, pouzijem plech, tiez si myslim ze to bude aj lahsie spravit. Ako ho tam pripevnit, pouzit skrutky? existuju nejake specialne aby sa casom nepovolili? Nity nechcem pouzit...
S tym Tecsound som si tiez neni isty, preto si radsej dam poradit co pouzit.
o 04.06.2008, 22:38 | kamil306

foto k příspěvku  od kamil306

o 04.06.2008, 22:38 | kamil306

foto k příspěvku  od kamil306

o 04.06.2008, 22:43 | kamil306
už si nepamatuju jak vypadají dveře u tebe, ale co to udělat stejně jak to mám já? možná říkám blbost, ale zkus na to mrknout...ten tunel by nemusel stát moc.

Jinak je to dynamat extreme, když koupíš bulk pack (stačilo na dvoje dveře a větší část kufru), tak to stojí hodně podobně jako sikadamp. Tyhle dva materiály jsou asi nejlepší...někteří používaji na vnitřek pastu od brax...ale o tom tu najdeš spoustu informací;-)
o 04.06.2008, 23:11 | yaho
Dik za foto. Hmm, tak tie nove dvere vypadaju uplne inak (vid foto starych dveri). Tam kde mas ty repro chcem vyrezat otvor, spravit distancne kruzky z MDF, nalakovat a upevnit na to repro.
Inak pekna pracicka, s tym tlmenim si sa dokladne pohral... Daval si ten Dynamat aj do vnutra dveri? Ja by som chcel dat aspon za repro a kde sa dostanem.

foto k příspěvku  od yaho

o 04.06.2008, 23:17 | yaho
Dnes som cital nieco o tlmiacich materialoch na tomto fore a inde, budem sa rozhodovat medzi Sikadamp a Dynamat (extreme). Len neviem ako u vas v Cechach ale Dynamat na Slovensku je ovela drahsi ako Sikadamp.
Dynamat original je sice lacny ale nema tu hlinikovu foliu, myslim ze tolko nevydrzi a ak by som to nahodou niekedy daval dole z dveri (oprava) by nastal problem. Alebo sa mylim?
Kolko si platil za ten dynamat extreme - bulk pack?
o 04.06.2008, 23:20 | yaho
Este jedna otazka, menil si repro aj v zadnych dverach? Alebo je to zbytocne? Ja by som ich chcel menit, kedze subwofer nejdem davat a tak isto ani ovaly do zadneho plata.
Predne vyskace si daval do stlpikov alebo kde boli povodne umiestnene?
o 04.06.2008, 23:21 | kamil306
je to fakt jiný, ale určitě ne nereálný...díky, stálo mě to hodně nervů a pořezanejch ruk:-)) je to polepený úplně všude
o 04.06.2008, 23:23 | kamil306
tady máš pro srovnání..

foto k příspěvku  od kamil306

o 04.06.2008, 23:29 | kamil306
zadní repro mám zachovaný kvůli parkovacímu asistentovi, i výšky, který jsou v palubovce, jsou stále funkční, takže mám vlastně dvě funkční rádia:-))
Zadní neřeš, jestli opravdu nechceš sub (otázka času), tak kup kompa s pořádnou zatížitelností...mám morely a ty basy jsou opravdu solidní. Jinak výšky se budou laminovat do toho plastu od zpětního zrcátka, ale viděl jsem je i na palubovce, takže asi budem ještě zkoušet:-)
o 05.06.2008, 22:45 | yaho
Pozeram, ze tiez je na tych novych dverach velky otvor v strede - si ho niecim prekryval alebo len dynamatom? Dnes som zohnal hlinikovy plech 2mm a pripevnim to cez hlinikove nity po obvode - dufam ze to pojde lahko :-)
Tak isto som zistoval v obchode za aku cenu by bol ten Dynamat extreme alebo Sikadamp, musim si pockat do bud. tyzdna lebo chlapik ma dovolenku a kolega sa do toho nerozumel. Este pozriem aj na nete - mozno to objednam cez net.
o 05.06.2008, 22:49 | kamil306
pohrál jsem si s kartonem...stačí to...rozhodně bych to nenýtoval - o týden později od vytlumení dveří se mi vysrala klika (nemám rám a na klice je senzor, aby se okno pootevřelo při otevření dveří), takže bejt to zanýtovaný...víš jak;-)
o 05.06.2008, 22:50 | yaho
Neviem ci som ta dobre rozumel ale mas 2 radia v aute koli tomu parkovaciemu senzoru? Myslim, ze sa to da spravit cez prevodnik a staci ti len jedno radio. Ten prevodnik sa da kupit cez net, tak isto s nim mozes ovladat radio s originalnym ovladacom s pod volantu...
o 05.06.2008, 22:52 | yaho
Ale tie hlinikove nity sa daju rychlo odvrtat... Pracujem v strojarskej firme kde ich pouzivame a bol som sa pozriet na dielni - aj mi to previedli, je to rychle a jednoduche.
o 05.06.2008, 22:57 | yaho
Napada ma otazka ze v tych dverach je asi senzor na airback - nemal by som pred montazov odpojit baterku? Nechcel by som aby ten senzor zareagoval... :-(
Inak ako ti isiel tapacir dole - nemal si s tym problem? Ze vraj sa tam lamu tie stuple co ho drzia na plechu...
o 05.06.2008, 23:07 | kamil306
pokud se ti s tím chce dělat, proč né...jen je to podle mě tbytečný;-) airbag ve dveřích žádnej nemáš, baterku jsem odpojenou neměl. O tom jsem taky četl, ale problém žádnej, jde to krásně a jednoduše dolů.

K tomu rádiu...vím že to existuje a kromě toho, že je to drahý, potřebuju se přes rádio dostat do počítače...
o 05.06.2008, 23:11 | kamil306
jinak bulk pack dynamatu extreme stojí zhruba 5tis Kč, je tam 9 plátů, což je jak 18 sikadampu
o 05.06.2008, 23:24 | yaho
airback viem ze nie je vo dverach (je v sedacke z boku), ale je tam ten senzor a ked po nom nahodou brnknem tak...
o 05.06.2008, 23:25 | yaho
ok, prehovoril si ma - miesto tych nitov tam dam nitovacie matice - to uz pojde pohodlne odmontovat keby nieco.
o 06.06.2008, 16:33 | kamil306
a kde ten senzor je? Já vše konzultoval se servisem a ti mi jen ukázali co povolit atd...nic co bych nezvládl bez nich
o 24.07.2008, 22:45 | yaho
Ahojte, tak som sa konecne posunul dalej a namontoval som repro + vytlmil dvere z vnutornej strany. Vid foto.

foto k příspěvku  od yaho

o 24.07.2008, 22:46 | yaho
vyrezanie otvoru do dveri - toto bola asi najtazsia praca :-(

foto k příspěvku  od yaho

o 24.07.2008, 22:47 | yaho
nalepenie tlmenia do vnutornej strany dveri

foto k příspěvku  od yaho

o 24.07.2008, 22:49 | yaho
este mala uprava okrajov diery so zakladnou farbou + paskou

foto k příspěvku  od yaho

o 24.07.2008, 22:50 | yaho
montaz distancnych MDF kruzkov + priprava kabelaze

foto k příspěvku  od yaho

o 24.07.2008, 22:52 | yaho
montaz stredobas repra do dveri, vyskace som namontoval namiesto povodnych tak tam som fotku nerobil.

foto k příspěvku  od yaho

o 24.07.2008, 22:59 | yaho
este ma caka zatlmit dvere so strany tapacira t.j. zatvorit otvory kombinaciou plech + tlmiaci material. Dalej este trosku spevnim tapacir aby ani nahodou nerezonoval... Sa to nezda ale clovek sa pritom namaka - hlavne pri tejto P307 je to akesi zlozite... No skuste poradit co som spravil zle/dobre a co este vylepsit...

foto k příspěvku  od yaho

o 28.07.2008, 14:07 | noclue
ten tunel mas odhadom 7cm hlboky a rovny, lepsie je, ked sa ten tunel smerom do repraku zvacsuje, inak na 1x vsetko ok.
o 30.07.2008, 15:29 | tomastosa
Yaho, taky montuju kompa do předních dveří P307. Řeším problém jak přesně napasovat MDF kroužky pod repro a jak je přesně přichytit do plechu dveří. Z tapecu nejde sundat krycí mřížka a tak nemám šanci odměřit správnou polohu kroužků. Jak jsi tohle vyřešil?
o 08.09.2008, 07:42 | yaho
Noclue - dik za radu, aj som sa nad tym spociatku zamyslal, ze to tak spravim ale potom by som musel tie kruzky na seba lepit atd. lebo teraz ich mam spojene spolu cez skrutky a to by neslo keby sa ten tunel zvaccoval k repraku. Alebo mi vies poradit ako na to?
o 08.09.2008, 07:50 | yaho
tomastosa - no co ti poradit, toto bola asi ta najhorsia robota na tom - pretoze som to musel spravit odhadom, t.z. spravit si sablonu z papiera a primeriavat/rozmymslat a tak aby si sa trafil - je tam velmi malo miesta (max 5mm z kazdej strany) takze je to velky problem vystredit. Navrtaj si len jednu dieru a pripevni tie kruzky a priloz tapacir, tak som to robil ja.Pomylit sa mozes len raz - na druhy to uz bude urcite ok a jedna diera naviac ti asi nebude vadit - ved ju zakryjes reprakom...Robis aj zadne dvere? Ake repro si montoval? Aj zosik? Menil si aj radio? Mas tu nejake foto a pod?
o 08.09.2008, 16:38 | kamil306
když už jsi se drbal nakonec s těma podložkama, proč jsi to trochu nenasměroval na sebe? Já už to tak nějak mám v hromadě a středobas je střašně špatně umístěnej...sice se mi třepou kalhoty, ale hraje to kam nemá.
o 09.09.2008, 14:51 | yaho
Spociatku som tam chcel spravit nejake nasmerovanie pod nejakym uhlom, ale uz sa mi s tym nechcelo moc babrat pri montazi a povedal som si ze to mozem spravit aj neskor (da sa to este lahko rozobrat). Otazka je ci to bude mat nejaky vyznam - lebo ked sa pozries blizsie na tu miezku na tapaciri tak je velmi zle spravena od vyrobcu - je tam maly otvor a perforacia nie je po celom obvode repra. To znamena ze repro ti bude hrat do tapacira - aspon taky mam dojem...Ak mas nejake foto ako si to robil ty tak sem daj odkaz - rad si pozriem.
o 09.09.2008, 17:16 | kamil306
já to měl jednodušší - fotky mám tady nahoře..ale asi je to stejně blbost, protože ty morely se tak tak vlezou do toho tunelu co tam je, když by se udělal nějakej úhel, tak je tam nenacpu..díval jsem se, je to celý špatně řešený.
o 16.01.2009, 17:07 | hifim@ni@k
Když nejde sundat mřížku z tapecu tak mřížkou prostrčím tenký drátek a změřím vzdálenost k repro. Potom k tomu připočtu výšku repro s kroužkem a je to. Vždy se to dá nějak vymyslet.
o 18.08.2009, 02:13 | Hugo7
yaho: ten biely tlmiaci material co mas na dverach je co prosim ta? Vizera to zaujimavo.
o 18.08.2009, 11:02 | noclue
yaho: ten tunel ma byt pri repraku najmensi (velkost ako repro) a zvacsovat sa dozadu. tak to prelaminuj 2 vrstvami a si vysmiaty
o 30.04.2015, 20:48 | silence23
noclue: ma sa zvatsovat aby nenastavala strata pri cca 400 - 500Hz? mam totiz tento problem pri 4cm hrubke kruzkoch...
o 01.05.2015, 20:42 | noclue
silence: aby si zamedzil kompresii, 400-500Hz mi prijde ako akusticky problem pred repro/natocenie/kabina ale bez merania sa to povedat s istotou neda.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.4112 sekund.