Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Jaké vybrat rádio?

 o Navštíveno 8119x o
o 12.04.2009, 09:22 | webster
Zdarec. Stojim před rozhodnutím, jaké si koupit rádio. Podmínkou výběru jsou časové korekce či jak se to jmenuje. Chtěl bych si nastavit spoždění na každý repro v autě. Dále aby to mohlo mít (třeba i v doplňkách Bluetooth) DVD by to ani mít nemuselo, protože to mam zvlášť. Chtěl bych do auta dát aspon 4 repro a jeden subáč. Jo a další věc, aby to umělo potom i s nějakym modulem ovládání na volantu BMW E46 320D. Je to ten tříramenej multifunční. BMW má nevýhodu v tom, že palubovka je nakloněná, takže radio musí umět i nastavení náklonu, který bych mohl nastavit co nejblíže sklonu palubovky.

Měl jsem vybranou Alpinu 105Ri + procesor + bluetooth + ovládání na volant= přišlo mi to moc peněz.

Další jsem našel JVC AVX22 nebo AVX44, ale tam se mi zase nelíbí, že jde vyndat panel a po stranách zůstanou ty dva plasty rovný. Tam to vypadá hodně blbě.

Víte ještě o nějakých jiných kouscích, které by toto všechno uměli?

Peněžní rozpětí je 5-13 tisic, max 15 000Kč


o 12.04.2009, 10:42 | hifim@ni@k
Pokud chceš dát ,,alespoň" 4 repro + sub a do aktivu, tak budeš potřebovat procesor co umí 4 kanálový aktiv. To nemáš šanci se vejít do této ceny. To dáš jen za procesor. Bluetooth 2-3tis. a adaptér pro ovládání z volantu taktéž.
o 12.04.2009, 12:51 | webster
Jedná se mi cena za radio, Ta Alpina(105Ri) s procikem(Alpine PXA-H100) to umí a vyjde to něco kolem 11tis (procik + radio). JVC taky umí (ta má v podstatě v sobě procik+radio+bluetooth) a tady by se dalo do 15 tisic vejit. Tak tedy nebudeme do ceny počítat ovládání na volant, ale chtít ho určitě budu, takže aby ho to podporovalo. Chci dát všechno do aktivu.
o 13.04.2009, 10:01 | hifim@ni@k
Ale ty potřebuješ něco co umí 4 kanálový aktiv: [ Link ]
Toto je asi nejlevnější volba. Pokud chceš tedy uřídit přední komponentní, zadní koaxiální a sub.
o 13.04.2009, 10:38 | webster
Takže kombinace Alpina(105Ri) s procikem(Alpine PXA-H100) nebo JVC AVX22 je špatná?
o 13.04.2009, 11:01 | webster
Tady na webu: [ Link ] jsem našel, že to jde na 4kanál + 2suby. Já bych chtěl jenom namůstkovat na jeden, ale myslíte, že to jde použít pouze na PASIV? Nebo to lze použít i na aktiv? Stejnou funkci by mi měla splnit i ta AVX22 od JVC ne? Tam by to mělo fungovat taky na aktivu ne? Neřikejte mi, že neexistuje něco podobnýho?
o 14.04.2009, 18:13 | hifim@ni@k
Je tam psáno 3 way. Takže umí řídit buď 3 pásmo ( výšky, středy, basy ) nebo 2 pásmo + sub ( výšky, středy + sub ). To umí i např. Alpine 9887 nebo Pioneer P88RS. Ideál je dát pouze přední systém + sub. Víc není potřeba. Pokud to nebude např. 5.1.
o 14.04.2009, 20:23 | webster
Tak já to asi nechápu. Tak zkusim popsat ještě jednou. Mam E46 BMW a vzadu mam komponentní repro, vpředu mam komponentní repro a do kufru bych chtěl dát ještě sub. Chtěl bych si ale na reprácích nastavit zpoždění, aby mi to krásně prostorově hrálo. Všechny repro bych chtěl jet přes zesik. Tak a ted mi sem házejte, který radia tohle uměj.
o 14.04.2009, 22:01 | webster
Už jsem na to přišel, na starým rádiu to byly časový korekce. Jaký rádia umí časový korekce? Jaký typy Alpine a JVC?
o 15.04.2009, 08:49 | Radeggast
9887 nebo Pio umí časový korekce... Ale jestli chceš mít aktiv, tak budeš muset buď přihodit na to, co posílal hifim@ni@k odkaz, nebo budeš muset vyhodit zadní repro...
o 15.04.2009, 09:37 | hifim@ni@k
Ano, pokud ty komponentní pojedou na origo výhybky tak to není problém. Alpine 9887, Pio P88RS nebo za super cenu Clarion [ Link ] .
o 15.04.2009, 09:42 | hifim@ni@k
Ale prostorově to hrát nebude pokud ten zvuk bude pouze stereo. V tom případě ti naopak zadní repro bude kazit scénu. Proto zadní repro vyhodit a nebo ztišit tak, aby hrálo jen pro ty vzadu. Stereo zvuk jsou 2 repro před posluchačem ! Opakuje se to tu stále dokola. Kompa v předu v aktivním režimu + sub udělají podstatně více prostoru jak kompa vpředu a vzadu na origo výhybkách a při použití čas. korekcí.
o 15.04.2009, 18:27 | webster
NO celou sestavu bych si přestavoval takhle:
Autorádio: Alpine 105Ri + PXA-H100
přední repro: 2 pásmo komponentní
zadní repro: 2 pásmo komponentní
subwoofer v kufru
přední i zadní repro by jeli přes 4 kanál
subáč by byl v můstku 2 kanál

Všechno by tedy jelo přes zesiky. Chtěl bych to pak nastavit pomocí kalibrační sady.

Je to reálný takhle s ta 105ri s procikem v týhle kombinaci?
o 01.10.2017, 01:02 | ivan.tichy01
Myslím, že dobrá odpověď je zde: [ Link ] co si o tom myslíte Vy??
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.317 sekund.