Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Máte zkušenosti s Audio Streaming A2DP ?

 o Navštíveno 6447x o
o 30.09.2009, 22:40 | Morcak | Upraveno: 2009-09-30 22:42:55
Docela se mi zalíbilo přehrávání muziky přes BT. Notebook s přehrávačem, playlist a žádný kabely k rádiu. Jenže jsem to u nikoho zatím nevděl v akci. Jak je to s kvalitou ? Není tam nějaký zádrhel ?
Třeba Clarion FB289RBT


o 27.01.2018, 21:24 | sonyk02 | Upraveno: 2018-01-27 21:25:53
Trochu obnovím,
Jaká je vlastně kvalita BT streamingu pomocí A2DP, jaký to má datový tok?
Dá se to porovnat třeba s tím když v rádiu (Alpine/Kenwood,...) pustím FLAC a dál přes RCA do zesilovače, tak FLAC má datový tok většinou kolem 1000kb/s , udrží tu stejnou kvalitu/datový tok i to BT když v mobilu pustím ten samý FLAC do toho rádia přes BT?
o 28.01.2018, 20:10 | Lokal11
A2DP by mělo využívat kodek SBC tudíž 345kbpss nejvyšší kvalita co je na cd je SACD 1411 kbps. Takže už tady víš,že ta kvalita tam nebude. Většina telefonu má kodek SBC nebo aptx,aptx HD (576kbps),AAC v případě applu nebo LDAC v případě Sony. Nevím zda ještě čínské telefony nevyužívají LDAC. Ten umí 990kbps ale i to je pořád ztrátové.

Jediný bezztrátový bt kodek je od firmy Meridian a je to MQA ten umí i hi-res nutno dodat,že ho musí podporovat i druhé zařízení. V home hifi se toho dá docílit v autě co zatím vím ne. Tam je nejvyšší možná verze prozatím LDAC. Nevím jak to je pří streamu rovnou do nějakého procesoru. U helixu je to Aptx při dokoupení bt modulu. Aptx HD už by bylo o něco lepší. Ale pořád ztrátové

Tak snad jsem ti odpověděl :)
o 29.01.2018, 15:51 | sonyk02
Díky za odpověď, je to v podstatě tak jak píšeš.
Zde je to celkem dobře popsané: [ Link ]

Mám nový telefon SONY s LDAC, ale stejně největší problém je nějaké druhé zařízení, které by to přijmulo a převedlo do nejlépe optiky nebo případně RCA(CINCH), v nějaké rozumné cenové relaci. (Tvoje rádio SONY by to samozřejmě zvládlo :-) )

Tak zatím je prostě kabel(optika) tím nejlepším řešením.

Asi to vidím že telefon/tablet propojím pomocí USB zvukové karty Behringer UAC202 a dál optikou do procesoru.

foto k příspěvku  od sonyk02

o 29.01.2018, 17:23 | kiklop32
Jo to funguje v pohodě.
o 30.01.2018, 02:53 | Lokal11
Nevím jakou instalaci máš nebo ani čeho chceš docílit. Takže pokud ti jde o normální hraní bude ti to dostačovat. Pokud by jsi chtěl jít cestou sq tak ten zvuk skrz tuhle zvukovku nebude nic moc. Lepší by byla varianta třeba Helix pokud by jsi nechtěl hi-res tak standartní DSP2 s HEC USB. Tím by jsi propojil Tablet přímo s procesorem. Dle mě nejlepší dostupná varianta pokud chce člověk využívat tablet.
o 31.01.2018, 17:15 | sonyk02
Chtěl bych to napojit do Audison BitOne do optického vstupu procesoru, určitě by to mělo mít přínos, oproti stávajícímu Hi-Low vstupu z OEM BMW CCC(iDrive) jednotky.

Ad. ten signál přes tu zvukovou kartu jde pořád v digitální podobě a zpracuje ho až procesor, tak ty nuly a jedničky je teoreticky jedno kudy tečou.
Zvukovka i procesor stejně dají max 48kHz, pro přehrávání FLAC dostačující.
o 01.02.2018, 02:07 | Lokal11
Tak o tom žádná.. Bude to určitě lepší jak Hi-low
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.4671 sekund.