Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Volba subwooferu

 o Navštíveno 7500x o
o 07.09.2011, 20:10 | vlastik.vitek
Zdravím,
jak je známo, s jídlem roste chut.. U audia to platí dvojnásob :D Teda aspon u mě :) Chtěl bych Vás poprosit o radu při výběru subwooferu do vozu k této sestavě.
Takže mám auto VW golf 3, hatchback.
Autorádio: Alpine CDA117RI
Přední repro: komponentní Sinus Live SL165W + NEO13S
Zadní repro: koaxiální Sinus Live SL165C
Repro je ve vytlumených dveřích na MDF kroužcích (je tam udělaná ozvučnice a dveře jsou uzavřeny)

Mám několik otázek:
1. Jaký subwoofer vybrat, aby zahrál kvalitní dunivý ale zároven dobrý kopavý bas? Rád si poslechnu hudbu všech žánrů, od Techna, přes trance, disco, rock až po metal..
2. Stačil by nějaký 10" nebo raději 12" subwoofer?

Mám odloženo cca 3500 na samotný subwoofer (samozřejmě pasivní v boxu) + něco došetřím na zesilovač.


o 07.09.2011, 21:41 | CarMedia.cz (P)
Na žánr, co jsi vypisoval bych jednoznečně doporučil uzavřenku a pravděpodobně s 10" subwooferem. Na volbu toho pravého to chce ještě vědět, co máš za zesilovač, nebo zda-li budeš vybírat zesik právě podle subwooferu, který pořídíš.
o 07.09.2011, 22:23 | jajo.bb
cau ak by si chcel kvalitny bass,tak sa popozeraj po JL audio,ale kez´dze chces aj rovno z bednou,tak sa mi vidi ze JLko neponuka...bohuzial..
ako pise revilohifi dolezite je este vybrat k basaku dobry zosik...tak ak mas dake veci co si pozeral a chcel by si ich,tak by bolo super to sem hodit...

a tie predne a zadne repra mas na zosiku?ci len na radiu? ak ich mas na radiu tak by si mohol radsej kupit daky 5kanalovy zosik a napojit to vsetko nan :-)
o 07.09.2011, 22:39 | vlastik.vitek
Repro mám zatím jen na rádiu, zatím bych tu hudbu chtěl trochu dokreslit o ty basy, pokud na rádiu zapnu High Pass Filtr tak to hraje moc dobře (hlasitě a čistě) i tak, ale chybí tam basy..
Zesilovač bych kupoval až podle subwooferu
AUTOTEK A300RX [ Link ]
JBL GT5 SET [ Link ]
5-kanálové zesilovače jsou už celkem drahé :)
o 07.09.2011, 22:47 | jajo.bb
no co si sem dal su vsetko bassreflefove ozvucnice ty sa pozeraj radsej po uzavretych...inac daju sa aj tu v bazare kupir 5kanalove zosiky za fajn cenu,no ale vsetko zalezi natebe kolko si ochotny investovat dotoho...
o 07.09.2011, 22:51 | CRK
tak tohle radši nekupuj, podívej se tady radši po použitejch
o 07.09.2011, 22:51 | vlastik.vitek
Aha, pávě v tomto se moc nevyznám, jaká ozvučnice je k čemu dobrá, ono i hipec si sem tam poslechnu.. ale spíš ten trance a tak..
Neco takového? [ Link ]
Právě s uzavřenou ozvučnicí jsou jen ty levnější, všechny kolem 3000 mají spíš Bassreflex
o 07.09.2011, 22:58 | CRK
Tohle jsou samý nouzovky, jestli chceš hrát pořádně tak tu možná něco pro tebe mam. Jsou to starší, ale poctivý kousky. PC byla asi 22.000,- Necham za 4.500,-. V případě zájmu zejtra nahodim foto a popis.
o 08.09.2011, 00:11 | Fordik
vlastik: já budu mít otázku spíš na tebe. Jak jsi spokojen s tou Alpinou?
o 08.09.2011, 08:36 | vlastik.vitek
CRK: no právě já to nechci na žádné soutěžení, ale aby se hudba v autě dlaa poslouchat na solidní úrovni :) V tom případě by asi byly nouzovky ty repra protože to taky není žádná špicka. Tak když ak mi to dej prosím na mejla (mám ho v profilu) s nějakým popisem

Fordik: No, mohlo by to být možná trochu lepší, ale jsou to jen drobnosti co mi vadí. Líbí se mi design, na ovládání jsem si zvykl, možná by mohlo být trochu rychlejší při projíždění písní z flash disku (možná to bude ale pomalou flashkou) jinak zvuk to má parádní. Akorát mi přijde, že oproti třeba kenwoodu celkově míň basuje, proto řeším ten subáč. Jinak středy a výšky to hraje mooc dobře.
o 08.09.2011, 08:39 | vlastik.vitek
Třeba kamarád ted kupoval tento a na to jak je malý tak to hraje krásně [ Link ]
o 08.09.2011, 08:52 | jao02
Podla mna nieco take: [ Link ] a knemu mnozno pouzity Helix DB2.
Ak tam das vykonnejsi subwoofer a zosilovac a budes ho chciet vyuzivat naplno tak budes musiet napojit na zosilovac aj repra a vtom pripade bude lepsie ak pouzije 4k zosilovac.Ja to mam tiez tak Zosilovac Dragster DAA 1604 napojeny na predne a zadne repra do 2ohmov (2x250W) RMS a 3a4 kanal premosteny na subwoofer SPL DYNAMICS V-250D2 (500WRMS)
o 08.09.2011, 10:18 | vlastik.vitek | Upraveno: 2011-09-08 10:19:56
Ten woofer vypadá dobře :) Jinak tvůj zesilovač to už je jiná cenová kategorie :) Něco takovéhoto by stačilo? [ Link ]
A na to napojit na 1. a 2. kanál přední a zadní repro a na 3. a 4. do můstku subwoofer?
o 08.09.2011, 10:37 | jao02
Tak unas som ten Dragster DAA 1604 kupil vo vypredaji novy s 2r zarukov za 200eur takze cena tam bola dobra Inac by som ho nekupil.A stacil by aj MAC audio Z4200 a da sa to tak zapojit predne aj zadne repra mas SL a este maju aj rovnaky prikon akurat stratis Fader.
o 08.09.2011, 11:06 | vlastik.vitek | Upraveno: 2011-09-08 11:17:09
chlapi a co tohle? [ Link ]
Můžu mít hraný za celkem solidná peníze.. cca 3k
o 08.09.2011, 12:15 | endru.ondra
Tak si kup samotnej subwoofer a bednu si nech postavit od Rover :)
o 08.09.2011, 13:03 | CarMedia.cz (P)
Máme ještě na skladu za dobře poslední kus subwooferu v uzavřence Helix Dark Blue 12 Single [ Link ] Podle mě moc povedený subwoofer, co dokáže zahrát velmi dobře každý styl. Vyhovoval by i cenově.

Pokud by jsi chtěl postavit bednu na samostatný woofer, nebyl by problém. Standardně woofer zafrézováváme, uchycení wooferu do samozařezávacích vložek a woofer přidělán inbusem. Cenově ale woofer + udělání ozvučnice vychází kapánek dráž..
o 08.09.2011, 15:39 | vlastik.vitek | Upraveno: 2011-09-08 15:39:49
Tak viděl bych to možná i takto..
Zesilovač seženu hraný za dobrý peníz tento [ Link ]
K tomu by možná byl dobrý tento woofer [ Link ] a kněmu nechat udělat bednu.
Co Vy na to? Vážně nechci nic drahého na soutěžení nebo předvádění se na parkovišti, stačí mi, aby to bylo schopno zahrát aspon trochu dobře každý hudební žánr a dalo se to v autě poslouchat :)
o 08.09.2011, 20:46 | vlastik.vitek
Tak vyřešeno, to byla ale rychlovka :) Sehnal jsem Powerbass PSP B10 za celkem slušnou cenu, tak snad to bude za něco stát ;) Zesilovač asi ten Mac AUdio 5000D, když to nebude ono, vylepšit to můžu vždycky, ale musí se přeci neco vyzkoušet první :)

foto k příspěvku  od vlastik.vitek

o 12.09.2011, 23:16 | vlastik.vitek
Tak díky aukru a jeho výpadkům se mi to teda nějak nevydařilo.. Zatím mám ten zesák a k tomu ještě chci nějaký ten woofer, nejlíp v bedně, cca 200-300W RMS
o 14.09.2011, 21:36 | vlastik.vitek
Asi vyřešeno.. Mám doma tento tak to o víkendu zkusím co na to poví zesilovač..
[ Link ]
o 17.09.2011, 21:05 | vlastik.vitek
Tak mám to doma.. Zbývá napojit na zesilovač ještě repro, jen čekám na signálové kabely.
Pak ještě teda musím vyřešit umístění zesilovače. Přemýšlím, jestli se pouštět to zástavby dvojtého dna

foto k příspěvku  od vlastik.vitek

o 18.09.2011, 02:17 | jajo.bb
cawes pozeram ze si na ten macaudio zavesil jl audio 12w3v3,to mas 2ohm verziu ci 4ohm verziu? ak sa mozem opytat ze ako to hra?ci ten zosik nieje slaby na ten woofer...
o 19.09.2011, 19:57 | vlastik.vitek
Ahoj, je to 2 ohm verze, ale zesík by to měl v pohodě vydržet. Na zesilovači je Gain cca na půlce a hraje to moc hezky, teda aspon já jsem spokojený ;) Ale ještě nemám zapojené na zesiovači reproduktory, pochyběly mi signálové kabely, takže příští víkend to dotáhnu dokonce to zapojení ;) Jinak zesilovač má psaných 450W RMS při 2ohmech (nevím kolik se dá očekávat že to má skutečně), woofer 500W RMS ;) Takže by to nemělo být zas tak špatné
o 17.02.2017, 13:29 | pepe689
Mam dojem ze za 6 let na to snad prisel...
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3568 sekund.