Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > baterka, odber, kable a ine...

 o Navštíveno 22728x o
o 25.09.2013, 17:07 | Fonfy | Upraveno: 2013-09-25 17:07:36
Ahojte, stale mi nie je jasne, ze ked kupim baterku s kapacitou 64 AH, kolko W zosik najviac mozem pripojit? Ako to je? na 64 AH mozem pripojit max. zosik s vykonom 540 W ? Este ma zaujima jedna vec, ked ma zosik napriklad 3x40A poistky aky ma realny max. odber prudu? A takisto by som sa chcel spytat ako je to s kablami. Mam vo fabii natahane 2x20mm2 kable od baterky a 2x20mm2 kable ukostrene vzadu v kufri. Ked dam distribucneho bloku 2x20mm2 kable mozem napojit 4 zosilnovace kazdy z distr. bloku 10mm2 kablom pokial je ten kabel kratky asi 30cm?? Ako to je stou kabelazou zalezi to od dlzky a prudu? alebo by som napriklad 20mm2 kabel mohol rozdelit aj na 5x 10mm2? naozaj sa v tom stracam chcel by som tu rozvinut nejaku diskusiu o napajani a baterkach aby som mal v tom jasno :) Ked niekto nieco nepochopil nech kludne pise skusim to inak vysvetlit lebo sam to neviem ani poriadne napisat :D


o 25.09.2013, 18:58 | JRM66
Mrkni na kables zdes! [ Link ]
o 25.09.2013, 19:21 | Fonfy
to som uz pozeral :)
o 25.09.2013, 19:26 | Crashpc
Ahoj. Kolegové z jiné branže mě donutili, ať se prý smiluju.
Takže: Neber to zle, tvé otázky jsou iracionální, přestože na ně najdu odpovědi. Všechno ti umí vyřešit ohmův zákon - tedy I=U/R, popřípadě pak P=U*I

1) Kapacita baterky 64AH nemá moc společného s tím, jaký zesilovač můžeš zapojit. Udává zkrátka jen kapacitu - tedy do extrémních případů spíš to, jak dlouho bude hrát, než se vybije. Na 64AH baterku bych dával asi 1000Watt zesilovač - ale pozor, po necelé hodině hraní zapomeň, že bys nastartoval, pokud se bude hrát nahlas.

2) Pokud máš 3x40A pojistky, je pravděpodobný odběr proudu 50-60A trvale, 100A špičkově. Záleží na konstrukci zesilovače a signálu. Nejde to přesně určit.

3) Záleží co je to za zesilovače. 30cm kablíky 10mm2 by měly být na běžný zesilovač akceptovatelné.

4) Ano, záleží od délky a proudu.

Nejlepší řešení napájení jest míti baterku přímo u zesilovače - tedy nejlépe celkem dvě. Druhé nejlepší řešení jest míti silné kabely od baterky a dobře ukostříno i u baterky, nejen u zesilovače v kufru. Zevšeho nejhorší (nikoli třetí nejlepší) řešení je myslet si, že krom kraťoučkých špiček něco řeši kapacitor. Neřeší v elektroakustice vůbec nic.
o 25.09.2013, 19:26 | Fonfy
mam zosik denon dca 600 musim ho dat opravit este ale zaujimalo by ma aky ma odber prudu. A stale mam chaos v tom ako to je stymi kablami a stou baterkou ked kupim 64ah tak kolko budem moct mat zosikov a kolko W dokopy. Pred rokom ked som mal audio zapojene tak mi uz na denone kde som mal pripojene vtedy iba koaxi a 3a 4 kanal v mostiku na SW (250W phase linear) blikali svetla a dost vyrazne :/ A pritom tam mam teraz 44ah baterku no a ked si dam 44 x 14,2 = 624,8 x 0,7 = 437,36 W a to som tam mal napojenych iba cca 200 W.

Inak ked kupim novu 64ah baterku, ma zmysel este dat do kufra hollywood tu malu baterku? A preco sa to tam dava? bol by som rad ak by sa zapojili viaceri, a pisali co vedia :)
o 25.09.2013, 19:33 | Fonfy
Crashpc: Dakujem za info :)
Akoze nemam v tom az taky chaos ale napisal som to ako uplny debil aby mi to bolo polopate vysvetlene :)
Niekde som cital ze vypocet maximalneho vykonu zosiku vypocitam tak ze napr. 64AH (baterka) x 14,2V (napatie s nastartovanym motorom) = 908,8 W a teraz x 0,7 (pretoze cca 1/3 mi zere ostatna elektronika v aute) = 636,16 W a ty pises zeby si da aj 1000W zosik na 64ah baterku. Potom tomu nerozumiem, cital som ja zle? Alebo ako to je? Inak ked mam Denon 4 kanal 4x50 W, 4 ohm a plne ho vyuzijem na 4 ohm tak jeho vykon je 200W vsak?
o 25.09.2013, 19:33 | Crashpc
Fonty znovu: kapacita baterky nemá toliko společného s tím, zda ti budou blikat světla, nebo nebudou. Když to bude nekvalitní verk s velkým vnitřním odporem, zabliká i 100Ah. Když to bude dobře konstruovaný článek na velké proudy, nezabliká.

Osobně bych dával jen stejné baterky.

Smysl baterky u zesilovače je ten, že u hloupého zesilovače, který si neumí naspínat výstupní napájecí napětí z takřka libovolného napětí na vstupu, si ušetříš úbytek napětí kabeláže, která by šla od baterky vepředu, tímpádem mu doručíš napětí (a vnitřní odpor napájecího systému) větší, tímpádem zdroj zesilovače bude mít více napětí a jeho tvrdost plně k dispozici. U zesilovače, který nekonstruovaly opice, je to skoro jedno.
o 25.09.2013, 19:37 | Crashpc | Upraveno: 2013-09-25 19:39:25
Ten výpočet považuju za KOKOTINU.
Pokud bys počítal 14,2V, tak by musel ten zesilovač a auto krmit alternátor. Tímpádem z toho můžeš vyloučit kapacitu baterky (jak jsem říkal, kapacita není to samé co dovolený proud), a zjistit maximální proud, který umí vyprodukovat alternátor. Do aut nedělám, tak nemám potuchy, kolik to je.

čistě teoreticky 4x50Watt je logicky 200Watt. Realita může být jiná. Zdroj třeba nedokáže ukrmit všechny čtyři kanály na ráz, 50Watt je třeba měřeno na 1000Hz, ale v basech už to bude jiná písnička, a tak dále. Papír snese všechno. O tomhle nelze toliko diskutovat obecně.
o 25.09.2013, 19:37 | Fonfy
Crashpc: Aky baterku by si mi poradil do fabie I, 47KW, 1,2 benzin. Chcem tam casom mat na predok nejakych max 250W a dozadu pojde SW max 300W. Nieco kvalitne co tam sadne a budem mat istotu ze mi nebudu blikat svetla proste kvalitu. Ak sa da cena max do 150 eur. Ak by to stalo viac tak kolko? diky
o 25.09.2013, 19:40 | Fonfy
14,2V pocitam, lebo pri nastartovanom mi tak ukazuje na baterke, pri vypnutom motore je to samozrejme 12V cize podla toho vypoctu max 537,6 W
o 25.09.2013, 19:41 | Crashpc
Bohužel, znám jen elektroniku a elektro-akustiku. Dobrou baterku s malým vnitřním odporem si nech doporučit někde tady od kolegů od aut. Počítej ale, že opravdu dobrá baterka je spíš za 200 éček a víc. Kapacita bude záležet od toho, jak moc chceš hrát s vypnutým motorem. Věřím, že 50-64Ah by to auto sneslo.
o 25.09.2013, 19:41 | Fonfy
čistě teoreticky 4x50Watt je logicky 200Watt. Realita může být jiná. Zdroj třeba nedokáže ukrmit všechny čtyři kanály na ráz, 50Watt je třeba měřeno na 1000Hz, ale v basech už to bude jiná písnička, a tak dále. Papír snese všechno. O tomhle nelze toliko diskutovat obecně.

Myslel som si. Takze to robilo kvoli SW lebo proste basak si zobral ovela viac vykonu.
Chcem to ale vyriesit a preto chcem poradit dobru baterku.
o 25.09.2013, 19:43 | Crashpc
Co se blikání týká, může za to nejen baterka, ale třeba právě to špatné kostření v autě - špatný kabel od baterky přímo ke kostře, nikoli ty kabely k zesilovači.
Pokud počítáš 14,2V, tak do toho nemusíš motat kapacitu baterky, ta tam v tom výpočtu nemá co dělat.
o 25.09.2013, 19:43 | Fonfy
No dobre inak este otazka, ked mam napr. 64AH baterku a odber zosiku napr. 30A tak akoze mi to vydrzi bez motoru iba 2 hodiny?? a potom baterka uplne vybita?
o 25.09.2013, 19:45 | Fonfy
Pokud počítáš 14,2V, tak do toho nemusíš motat kapacitu baterky, ta tam v tom výpočtu nemá co dělat.

S cim teda pocitat ? Altik?

pre ostatnych: doporucte mi teda kvalitnu baterku na hudbu v aute, cena zatial bez limitu samozrejme nie za 400 eur nieco co najlacnejsie a co najlepsie a budem setrit teda.
o 25.09.2013, 19:49 | Crashpc
Přesně tak. Pokud je trvalý odběr zesíku 30A, pak bude za dvě hodiny baterka vybitá, nenastartuješ.

Při výpočtu počítat s proudem, který umí dodat altík, mínus proud, který žere auto. To, kolik žere auto samotné, by šlo snadno změřit klešťovým ampérmetrem za kilo-dvě....
o 25.09.2013, 19:50 | Fonfy
toto by som mozno kupil teda aj ked ta cena ma moc netesi :D [ Link ]
co vy nato? bude to kvalita oplati sa to kupit? lebo ked ne tak zoberem tuto [ Link ]
o 25.09.2013, 20:09 | Fonfy | Upraveno: 2013-09-25 20:16:33
bez motora hrat nebudem, pretoze si to nemozem financne dovolit, co keby som zobral tuto ??
[ Link ]
Zvladne 800W a ja budem mat v aute max 550W.
Alebo radsej vykonnejsiu? [ Link ] Neviem, poradte pls.
Fabia I, 47Kw, 1,2
o 25.09.2013, 21:01 | Tomas156
Takže kapacita baterky je ako bolo napísané hodnota koľko energie dokáže uskladniť čiže je udávaný v AH údaj ktorý by ťa mal zaujímať je skratový alebo inak povedané vybíjací prúd udávaný v A závisí hlavne od vnútorného odporu ale aj kapacity.

Lacné obyčajné batérie vhodné do tvojho auta (všeobecne do 1,5 násobku kapacity pôvodnej batérie, ale záleží aj od alternátora)napr 52AH má max vybíjací prúd 400A Varta silver d. má pri tej istej kapacite 520A a napríklad optima 815A. A potom sú samozrejme batérie vhodné na auto hifi kde sú vybíjacie prúdy omnoho väčšie napr 5000A ale nie sú vhodné ako štartovacie akumulátory

Dôležité je vedieť aj to že ako sa batéria vybíja klesá jej sila v A, preto je mať dobré baterku ktorá má aj dostatočnú kapacitu ale aj dostatočný vybíjací prúd.

Ako hlavnú batériu by som zvolil kvalitnú baterku napr vartu silver alebo nejakú lepšiu energizer s kapacitou od 52 do 65AH dostatočne hrubé káble najlepšie medené a potom by som riešil možno nejakú "hifi" batériu do kufra

o 25.09.2013, 21:43 | Fonfy
takze nie je tato vhodna ako baterka na vsetko?
[ Link ]
Ok keby som kupil normalnu baterku lacnu tak potom do kufra by som dal napriklad [ Link ] co mi staci, ale ako by to pracovalo?? ako to prepojit??? to ma zaujima...ono cenovo by to bolo rovnako cca 80+90 eur.
o 25.09.2013, 21:45 | JRM66
Hollywood 45-ka za dva kila je docela palba, ja by som bud riešil Exide, Vartu, Baner alebo aj žltu Optimu v cenach od cca 110,-é až po 160,- za optimu. Zmeraj si lôžko na baterku aby si vedel čo ti tam max vojde. Ja mám disel z Bannerkou 80Amp ktora už je tesne pred smrťou + altik 140Amp.
o 25.09.2013, 21:59 | Fonfy
altik neviem aky mam ale ak tam je aj 70-ka by to malo stacit si myslim... optima by teda bola vhodna ako pre auto tak aj na hudbu je to dobre riesenie za tie prachy? lebo to vyjde tak 150 eur, tak ci neni lepsie napriklad ako baterku dat toto: [ Link ] a + do kufra toto: [ Link ] ?
o 25.09.2013, 22:02 | noclue
Fonfy> som unaveny a prepac, ze nechce sa mi tie to cele citat, crash sa ta snazi dobre nasmerovat, ten vzorec na zaciatku je piXXovina jak dvere.

takze porebujeme 5 zakladnych veci, aby sme sa pohli


1. fyziku neoseres, to je zakladne pravidlo nielen v autohifi

2. aky mas alternator (kolko Amperov vie vyrobit)

3. aku najvacsiu baterku mozes dat na orginal miesto do motora - tu ide o kapacitu, teda Ah, na skratove prudy sa teraz vysereme, neskor vysvetlim preco

4. mas peniaze na druhu malu baterku ako napriklad PC680 alebo hawker genesis EP-16 - co je oddesey v oem baleni, tu fakt netreba velke baterky, staci nieco do 20Ah

5. ake zosiky chces mat zapojene - tu potrebujeme RMS vykon pri danej impedancii, cize napr. na kompa 4x100W pri 4 Ohmoch a na sub napr. 1x500W pri 2 Ohmoch. Z toho obratom vypocitame prud a kable.

vsetky ostatne teoreticke zamyslenia nad uplne jednoduchym vypoctom su zabitym casom nevedu k cielu
o 25.09.2013, 22:07 | Fonfy
1. mas pravdu

2. Neviem kukal som dnes ale nikde som to tam nevidel, aky moze byt v mojej fabii?

3. podla mna tak max 25cm dlhu a 20cm vysoku nemral som odmeram ale viac asi ani nie.

4. Nejde o to ci mam peniaze ak ju bude treba nasetrim a kupim.

5. Dam si zrepasovat moj Denon dca 600 na predne kompa to bude +- 2x100 W 4ohm, neskor pribudne monoblok na subak s vykonom max 400W na 4 alebo 2 ohmy, uvidi sa. Cize viac ako 600W mat v aute nebudem. Mozno iba 450-500W.
o 25.09.2013, 22:27 | JRM66 | Upraveno: 2013-09-25 22:33:00
Ouhaaa, riadne fúkoty v tomto vlakne, som zvedavý či ešte dnes padne 30-ka? Ked už je reč aj o druhej eventuánej baterke tak, by som rád vedel aka je schema pri dobijani tejto sekundarnej baterii? Ide mi o altik, réle a potrebnu kabelaž určenu na dobijanie spominanej sekundarky! To noclue: Prideš na budúci weekend do Nitry na akciu?
o 25.09.2013, 23:13 | Fonfy | Upraveno: 2013-09-25 23:16:02
No ved to som prave chcel... vsetkym chcem zatial podakovat za super spolupracu a kopu informacii :)
Mna to tiez zaujima ako teda 2 baterky spojit a co nato vsetko treba :)
o 25.09.2013, 23:43 | noclue
fonfy> na 600w je to jednoduche, staci bezna startovacia baterka, daj tam nejaku normalnu, s co najvacsou kapacitou, mne sa osvedcili varta silver a lepsie bannerky ale na to je vela nazorov.

dozadu potom jednu hawker genesis EP16, alebo tu akciovu hc600, za tie prachy lepsie nekupis.

dolezita je kabelaz, ak mas celomedene (nie CCA!) kable a poriadne zakoncenie krimpovacimi ockami, tak znizis prechodove odpory na minimum, prechodove odpory su pri nekorektnom zakonceni kabla radovo vyssie ako odpor kabla ako takeho.


tak pri fabii a 600W realne staci 25qmm kabel medzi baterkami, samozrejme je istenie do 30cm od prednej baterky a druha poistka do 30cm od zadnej baterky, teda mas na kabli 2 poistky, kazdu pri jednej baterke.

zadna baterka posluzi ako rozvodovy blok z nej si natiahni 20qmm kable k obom zosikom, kazdy kabel isti 100A poistkou do 30cm od zadnej baterky.

minusy od zosikov takisto na zadnu baterku, ziadne ojeby cez kostru auta.
autoradio natiahni nanovo plus aj minus, staci napr dvojlinka 2x6qmm od zadnej baterky a je to vyriesene.

rele netreba, to su len teoreticke kecy o vzajomnom vybijani bateriek.


najprv som mal hawer EP16 paralelne s startovacou bez rele viac ako 3 roky a ziadny problem

naposledy som mal vartu silver a kinetic HC2000 + pre kazdy zosik 1.3F audison cap, ale to su zosiky s extra vstupom na kapacitor ZA poistkou, davat kapacitor na kabel pred poistku je fyzikalne nezmysel. celkovo tam bolo nieco okolo 1kW na 3-pasmo a 600W na sub

este na zaver: baterky treba obcas nabit nabijackou a hlavne tie kinetiky nejakou inteligentnou ako je ctek

jrm66>nie
o 25.09.2013, 23:54 | Fonfy
Fuha no pekne :D Ja to vidim asi tak ze zatial kym nebude sub poficim 2x100W predok a neskor by som dokupil tu baterku a urobil to ako hovoris :)
Kabelaz mam z predu 2x20 mm2 povodne na 2 zosiky. Je to CCA ale tak co uz, nebudem uz kupovat nove kable. Mohol by som tie 2 kable co mam + od baterky dat tak ze iba 1 pojde + z baterky a 1 pojde - z baterky priamo na zosik a neskor na tu malu baterku? Budu tam 20 mm2 stacit? Ak ano super, este teda natiahnem nejaku hrubsiu dvojlinku na napajanie radia ked budem neskor kupovat tu malu bat do kufra :) Ostatne s poistkami a tak mi je vsetko jasne len dufam ze 20mm2 medzi baterkami bude stacit aby som to nemusel prerabat a bude to super :) Ja som pocul od chalana co robi autohifi ze ta Snajder je celkom ok baterka aj na nejaku zakladnu muziku tak kupim asi tu Snajder 55AH :) Ta ma aj tusim identicke rozmery stou co tam mam teraz takze to bude bez problemov :) Diky za informacie velmi si mi pomohol.

Este sa spytam, ako to myslis, ze tu malu bude treba obcas nabit?? Co je to obcas? ved sa bude ta mala dobijat z velkej a velka pomocou altika nie?
A inak aky to ma presne ucel tam davat tu malu baterku? Lebo sak ked budu spojene bude mi hudba hrat z oboch naraz v podstate nie? Tak naco inak radio prepajat s tou zadnou? Toto este keby mi niekto vysvetlil :)
o 26.09.2013, 00:24 | noclue
pridavna 2 baterka je pri spotrebicoch a znizuje vnutorny odpor systemu (oproti 1 baterke vpredu) teda pri spickach je viac prudu k dispozicii a to ti zvysuje dynamiku.



tych 20qmm cca je natesno, uvedom si ze tabulky su robene na medene kable a tam pri 100A a 4 metroch je 20qmm celomedeneho na hrane, pri cca si jasne pod normou.
o 26.09.2013, 00:49 | Fonfy | Upraveno: 2013-09-26 00:49:56
Sakra, tak nic no naserem sa a idem asi kupit kable 21,4mm2 medene 2 ks , moze byt? [ Link ] + [ Link ] ..a moje co tam mam predam. Porad ake kable kupit. Inak mohla by byt tato baterka? [ Link ]
Malu casom kupim asi tu kinetik.
o 26.09.2013, 00:55 | Fonfy | Upraveno: 2013-09-26 00:57:48
Inak my to ratame na 600W, no zatial na 200W mi to bude stacit nie?? Si teda zatial necham stare kable dam - na baterku priamo, kostrit nic nebudem vzadu a 25 mm2 kusok kablu co mam, to je tusim prava med, tak ten dam na baterku ktoru prekostrim, lebo kabel co tam je nic moc. Nove kable nataham az ked budem riesit tu druhu baterku, potom spravim aj napajanie radia zo zadu :) Takze to budem riesit az buduci rok v lete.

Inak nevie niekto KDE sa daju POZICAT KLIESTE na kablove oka?
o 26.09.2013, 10:03 | JRM66 | Upraveno: 2013-09-26 10:04:35
Ja som potrebné koncové očka kúpil v Hagard:Hall, tie sú neprechodzie tak sa s nimi dobre cinuje, ale pozor musíš mať plynovo-butanovy horačik, obyčajnou elektrikou je to celkom pakec! Za chvilku dam link! PS: Neviem ako sa budu letovať-cinovať tie eco-alu mrdky, to je ten tvoj starý kabel!
o 26.09.2013, 10:16 | JRM66 | Upraveno: 2013-09-26 10:26:08
Tak tu to máš na profi urovni! [ Link ] Ja mam tiež uzatvorene očka podobne ako na tom videu! zopar solidných kabelov je aj tu [ Link ] a ešte [ Link ]
o 26.09.2013, 10:21 | Jozvan1
Ohladom kliesti mas maila... A asi sa ozve aj noclue ale predbehnem ho - necinovat oka na napatovych kabloch, pekne nalisovat :D

Inak co sa tyka tvojej otazky tak ja by som ti odporucil kupit jednu normalnu baterku s poriadnym startovacim prudom... myslim ze na tu tvoju hudbu je zbytocne riesit nejaku dodatocnu bateriu do kufra. Samozrejme nikdy "nehrat" s vypnutym motorom na plne gule. Ak mas tahane z predu z baterie 2x20qmm to je dostatocne, vzadu ukostrit ako si pisal a malo by to byt OK.
o 26.09.2013, 10:28 | JRM66 | Upraveno: 2013-09-26 10:29:29
Jozvan1: Zaujimalo by ma prečo to neletovať? Azda nie pre zväčšeny odpor?
o 26.09.2013, 12:40 | Fonfy
Jozvan1: nedosiel mi ziadny mail

Ja si tiez myslim, ze ocka krimpovat a nie cinovat,

Inak tu malu baterku potom budem asi riesit, bude to predsa len kvalitnejsie riesenie, hlavne ked tam dam SW s 300 W.
o 26.09.2013, 13:23 | Jozvan1
JRM66: niekde som sa tu o tom docital, dost sa toho pisalo a hlavnym vysvetlovacom bol noclue :) ja sa drzim len mudrych rad... ked som si poziciaval lisovacie klieste aj ujo elektrikar vravel ze "spoje" kde preteka velky prud neletovat ale krimpovat :)

Fonfy: tak mi napis na jozvan@gmail.com lebo ten tvoj callofduty mail asi nefunguje :D
o 26.09.2013, 13:34 | Fonfy
jaaj to som tam dal lebo mi nechcelo zobrat moj mail :) tak ti teda odpisem z toho no inak moj mail krutildenis(zavinac)gmail.com
o 26.09.2013, 13:36 | Fonfy
ale ani na ten cod mail mi nic neprislo :) tak napis ked tak na ten co pisem vyssie
o 26.09.2013, 14:30 | JRM66
Zrejme tam asi budu vačšie odbery ako pri štartovani velkeho dizlu!!! Nech si kto chce krimpuje, ja to mám rád natvrdo!!!
o 26.09.2013, 23:51 | noclue
ako na vsetko v zivote, aj na kable v aute su normy, napriklad deutsche industrienorm, teda DIN... pripadne slovenska STN

podla DIN sa nesmie ziadny silovy kabel v aute, vlaku ci inom dopravnom prostriedku cinovat ide o prechodovy odpor aj o moznost vytrasenia cinu. Tam je to uplne jasne, treba kaltschweissen, cize zvaranie na studeno, teda krimpovanie. Treba rozlisovat oka na normalne kable a kable s jemnymi vodicmi, su mierne odlisne.

to video od jr nie je profi ale uplne nakoko_. Za _ si kazdy moze dosadit lubovolne pismeno. Len za to, ze niekto natoci video, neznamena, ze to je profi.

Zase fyzika, uz by sa to malo ucit povinne na zakladnej skole. Elektrikari neletuju, vedia preco.

foto k příspěvku  od noclue

o 26.09.2013, 23:52 | noclue
takto ano

foto k příspěvku  od noclue

o 26.09.2013, 23:59 | Fonfy
Tak, tak aj moj nazor
o 27.09.2013, 09:11 | JRM66 | Upraveno: 2013-09-27 09:17:48
Tieto kliešte stoja cca 300,-é a sú pre naše potreby malé, neviem kde vy pridete k službe že, vám niekto nakrimpuje oka, ale ja nemam v umysle si kúpiť kliešte za 4 kila na jedno použiťie. V mojom okoli maju všetci elektrikary iba tie male kliešte čo sú v tom linku! [ Link ] Káblové oko ako na obrazku o prispevok vyššie! [ Link ]
o 27.09.2013, 10:07 | Fonfy
Mne poradili pozicovnu :) Tak tam skocim, byvam pri BA tak neni problem. Tiez by som nikdy nedal tolko za klieste.
o 27.09.2013, 10:31 | noclue
klieste zozenies do 100€ na ebayi, samozrejme pouzite. Odporucam Klauke K05, resp vacsie K06 oboma das 10-50qmm pohodlne, prave tam su K05 za 99€

Inak tie oka lepsie kupit na zavit M5 alebo M6 - tam sa daju oka prisrobovat rovno na mini-ANL poistky a mas rozvodovy isteny blok za par euro... to, co je hore na obrazku vyskladat napr z audisonu vyjde na 150€...

Takto je to s 2 pasmi medi, pozicanou stojanovou vrtackou a rucnym narezanim zavitu ani nie za 20€ - cize v reale som usetril.

foto k příspěvku  od noclue

o 27.09.2013, 11:38 | JRM66
Noclue máš to fakt pekné, taky menši Temelin, pozeram že si tiež audison positive!!!
o 27.09.2013, 11:59 | JRM66 | Upraveno: 2013-09-27 12:09:43
Zdes Klauke-05 [ Link ] a nové za 166,-é [ Link ] |
o 27.09.2013, 12:19 | Jozvan1 | Upraveno: 2013-09-27 12:22:14
Presne tieto klieste som mal pozicane... za 10 evri na vikend :) Trocha som sa bal ked som videl tie kratke rucky, no robi sa s nimi perfektne... Na 35qmm kabel ako nic.

[ Link ]
prip. priamo v predajni ELRON v R1 centre za 93evri s danou.
o 27.09.2013, 18:59 | JRM66 | Upraveno: 2013-09-27 19:01:42
Obavam sa toho že aj keby som chcel pokrimpovať tak je to doslova nemožne, ale keby som si dal urobi na cnc-čku koncovy profil kliešti ktorým sa to krimpuje a následne na to využil zverák či by to mohlo poslužiť svojmu učelu, alebo sa to sprava inač a neda sa to na simulovať na zveraku, kto vie? [ Link ]
o 27.09.2013, 21:42 | Fonfy
inak co tak toto a je to vybavene? [ Link ] + [ Link ] ? :)
o 27.09.2013, 22:36 | noclue
fonfy: to je prave ta uplne predrazena chuYovina, ktora nesplna ziadne normy, nechapem, preco stale vsetci vymyslaju vymyslene. krimpovacie oka po 50centov a pozicat klieste na vikend za 15€ ... proti tomu davas oka za 4,50€, ktoreho prechodovy odpor nikto nezmeral atakisto nevies do kolko amperov to vydrzi...


ja tieto myslienkove pochody nikdy nepochopim
o 27.09.2013, 22:50 | Fonfy | Upraveno: 2013-09-27 22:51:21
preco nie ale? tak isto sa srobuju poistkove puzdra... bol to iba napad, pls hod mi odkaz ake mam kupit oka aj VIDLICKY na 20 kable a pojdem si niekedy pozicat klieste, nech to mam teda kvalitne urobene.
o 27.09.2013, 22:57 | JRM66 | Upraveno: 2013-09-27 23:10:49
Mysliš tieto medene oka ktoré boli v prispevku pod obrazkom noclue kabel? [ Link ] Ešte by ma zaujimalo či existuju aj iné koncovký ako napriklad dutinky z podobného matroša kde by sa mi na konci po vsunuti do zosika všetko nerostrapalo. Pripadne niečo vymyslieť a-la home made!
o 27.09.2013, 23:09 | Fonfy | Upraveno: 2013-09-27 23:10:50
Aha sorry ano tie :D A to su narezane pre lisovanie kliestami?

A vidlicky? potrebujem 2 oka na baterku a 2 vidlicky vzadu na zosik
o 27.09.2013, 23:19 | JRM66
Obávam sa že, z vydličkami to bude asi trochu horšie, ale jeden napad by to mohol poriešiť: Skusiť zohnat oka z najmenšimi možnymi dierkami asi možno max 5mm a prepilovať malým pilnikom alebo pilkou strednú časť na potrebný tvar, teda ak to bude možne?
o 27.09.2013, 23:36 | Fonfy | Upraveno: 2013-09-27 23:37:25
Fuha, to nie su take vidlicky? Tak co tam dat potom obycajne? [ Link ]

Ostatni to ako riesite? Inak a ked budem davat do buducna kabel do distribucaku, tak iba odblankovat a zasrobovat do distribucaku? Alebo sa tam dava nejake specialne ukoncenie?
o 28.09.2013, 00:11 | Fonfy
A este co je najlepsie na ukoncenie aj kablov od repro co pojdu do vyhybky? a do zosiku? Mam v tom chaos, proste neviem cim ukoncovat aj taketo kable ci mini vidlickami, alebo cim.
o 28.09.2013, 08:38 | Tomas156
Ja som si napríklad oká na - kábel objednal u svojho dodávateľa v autosúčiastkach a sú to také isté ako by som kúpil v elektre(ten istý výrobca)a mávajú buď medené alebo mosadzné jadro ako mi povedali, ale napríklad aj čo som si objednával z autohifi tak boli pozlátené s medeným jadrom (aspoň tak vyzerali :D )

Napríklad ku Genesisom som mal komplet príslušenstvo a v tom boli zahrnuté aj dutinky k reprokáblom, na + a - a aj na remote
Ja som ich nepoužil jediné čo som urobil že napríklad reprokáble na koncoch cca 1-2mm sú spojené cínom aby sa mi lepšie vkladali do terminálu
o 30.09.2013, 23:29 | JRM66 | Upraveno: 2013-09-30 23:33:43
Fonfy pozri na dobrú cenu sekundarnej baterie Kinetic v cene pod 90,é v česku som to videl aj za 5900,-kč shok!!! [ Link ] a tu je ta asi trochu lepšia? [ Link ] :-) ...no nekúp to!
o 01.10.2013, 21:46 | Fonfy
ved na nu som tu daval uz minimalne 2 krat link :)) ze nad nou budem uvazovat...najprv kupim nejaku bannerku ako zaklad a potom audio baterku...za tu cenu pecka urcite pribudne casom :)
o 01.10.2013, 22:03 | Tomas156
Ja predávam batérie a zo skúseností ti môžem povedať že lepšie varta vs banner sú varty, aj čo sa týka záťažových testov aj reklamácií(z viac ako 400 várt 0 reklamácií) napríklad u mňa stojí 77ah silver 770A do 95e, baner po novom 72ah Power bull(predtým 74ah) 660A technológia CACA 85e.
Keď som kúpil auto som mal banner ale cca mesiac dozadu som si dal do auta Vartu hore uvedenú a pozdáva sa mi zatiaľ viac

Ešte keď tak exide ale prioritne nepredávam tak ti ani neviem povedať skúsenosti
o 01.10.2013, 22:14 | JRM66 | Upraveno: 2013-10-01 22:19:21
Tomas156, ja mám sice staršiu bannerku 80Ah cela červena 4x kontakty a-la ford už 7 rok takže, je najvyšši čas na vymenu za inú! Varta spolu s Exide sú asi hlavný kandidati ale aj tak by ma zaujimalo či ma niečo Varta s kapacitou 80Ah, lenivy som to hľadať na nete! :) To: Fonty. Máš pravdu ale, šak to je take dlhé vlakno že, si už človek nepamäta čo bolo celkom hore!
o 02.10.2013, 00:17 | Tomas156
to sa volá Uni bull, Varta silver je 77 a potom mávam skladom 85AH tá ma 800A štartovací prúd a na dĺžku je o 2 cm väčšia tak treba pomerať či sa vojde... ina to ti celkom pekne vydržala ale za tie roky už nemá ani takú kapacitu ani ti neposkytne toľko skratového prúdu čo nová
o 02.10.2013, 18:21 | Fonfy
mne sa do fabie vojde asi max. 250mm takze nejaku vartu 60-65 ah asi zoberem teda ked budu konecne prachy :)

to JRM66: zas take dlhe neni :))
o 15.10.2013, 09:44 | JRM66
Krimpovačka-- [ Link ]
o 04.01.2014, 14:38 | Fonfy | Upraveno: 2014-01-04 14:41:09
Ahojte v jednom stale nemam jasno, cim ukoncujete kable do distribucnych blokov a do zosikov ktore maju svorky? El. dutinkami alebo cim? Ak dutinkami tak cim sa to lisuje alebo ako sa to ukonci? dik

btw: uz som kupil baterku Varta silver 63ah, 610A :)
o 04.01.2014, 18:42 | tomas.V
používal sem dutinky s tím, že samotné žíly kabelu končily po navlíknutí cca 1mm od konce dutiky. Konec sem lehce zalil cínem, aby nedošlo ke sesunutí dutinky a takhle sem mohl neustále vyndavat zandavat kabely bez nějakého roztřepení žil.

jinak neustále mám doma krimpovačky Sinus live..a tak nějak je už asi nikdy nevyužiju a .....asi je hodim na bazar
o 04.01.2014, 20:56 | Fonfy
Preco by si ich nikdy nevyuzil? Aka bude cena?
o 05.01.2014, 00:51 | noclue
Medena pocinovana dutinka a dotiahnut srobom v zosiku. Urcite nie tie plechove hovadiny z autohifi. Klieste sinus live aj klauke som mal v ruke hned bolo jasne, preco su ceny ake su. Pri dobrej cene sa da ist aj do sl, ale pri vybere nove sl vs. stare klauke som si kupil stare klauke. Pekne na tom je, ze tie klauke predam za tolko, co som ich kupil aj o 5 rokov, teda moc neprerobim.
o 05.01.2014, 15:23 | Fonfy
fuha, noclue mozes sem hodit nejaky link na kvalitne dutinky? take som totiz nenasiel, klieste sa daju pozicat takze to je v pohode
o 07.01.2014, 01:17 | noclue
Ja som bral hocake priemyselne, tie musia splnat normu... Medene pozinkovane s golierom tu su napr na 25qmm, ktore som daval do zosikov

[ Link ]
o 07.01.2014, 15:25 | Fonfy
V tom linku su tie co si ty pouzil? Je to jedno nie kupim nejake obyc. ci?
o 07.01.2014, 19:54 | noclue
Ak su obyc medene pozinkovane pre elektrikarov, tak kup obyc
o 07.01.2014, 22:18 | Fonfy
len kde to kupit v BA? :/
o 08.01.2014, 19:39 | noclue
Hagard hall
o 10.01.2014, 14:10 | Fonfy
dik, objednane dutinky aj ocka :) uz len ist pozicat klieste a este kupit nejake kable ale to ma este cas, este mi chybaju vysky radio a nejaky ten inst. material aby som sa dotoho mohol pustit.
o 20.02.2014, 15:51 | Fonfy | Upraveno: 2014-02-20 15:52:10
hosi co poviete na tento kabel keby som kupil..pisu tam ze 100% pri prude 270A. Bolo by to dobre do auta? Dam nato normalne oko 50qmm hollywood? [ Link ]

ja si myslim, ze ked kupim sub tak dokopy nebudem mat vacsi odber ako 160A cize malo by to byt ok..ta cena je super.
o 20.02.2014, 16:06 | TommyDS | Upraveno: 2014-02-20 16:07:15
ved si vypocitaj, ake mas RMS vykony zosikov pri zvolenej impedancii, pocitaj s 55% ucinnostou a prepocitaj si kolko A si taky zosik moze zobrat...
V realite bude ten odber samozrejme mensi, ale pokial nie je problem natahat 50qmm kable, tak by som ich tam kludne dal ... len by nezaskodilo vyskusat nakolko je ten kabel ohybny
o 20.02.2014, 19:37 | Fonfy
no predok bude casom max 2x 300 ...teraz bude realne tak 2x 220 a pribudne subik s vykonom max 500W ale to fakt max. cize maximum bude tak realny 1KW dokopy viac urcite nie. Kolko to moze byt odber ? bude mi nato stacit ten kabel? len neviem no zatu cenu co to je kolko% med asi moc kvalitny nebude tak sa pytam ci by ste ho odporucili alebo nie, lebo ta cena je fakt super a potrebujem setrit no zaroven by som chcel natiahnut 50ku ...alebo radsej zobrat obyc, hollywood CCA set za 60 evri ??
o 20.02.2014, 22:21 | Davados
Zkus si i ohebnost toho kabelu.Měď není vše,co bys u kabelu do auta měl sledovat
o 20.02.2014, 22:36 | Fonfy
ohybnost nemusi byt nejak extra da sa to natahat podla mna ved v kufri kusok bude trcat a hned tam buchnem rozvodny blok a z toho dalej 20qmm hollywood.
len by ma zaujimalo kolko A moze zhruba byt ten 1KW.
Ci by to ten kabel zvladol a ci by veru nebol lepsi ten set hollywood radsej lebo na OFC set nemam ten je uz drahy-
o 20.02.2014, 22:55 | mr.brain | Upraveno: 2014-02-20 22:56:02
Ty kabely nevím, většinou mají docela tvrdou izolaci a nejdou moc dobře ohýbat (vlastní zkušenosti), doporučuju si to před koupí vyzkoušet, protože za cca +1€ máš Hollywood základní řadu a to je relativně flexibilní.

Jaký zesilovače tam budeš mít? Některé reálné hodnoty jsou třeba tady [ Link ] vč. proudových odběrů...
o 20.02.2014, 23:04 | MARWiN
pokud tě zajímá kolik Ampér je 1kW, tak jsi asi hádám ve škole neměl fyziku že? Protože tohle se učí tak v pátý třídě... a jinak si najdi na gůglu něco co se jmenuje "Ohmův zákon" a zjistíš to velice jednoduše a možná tě některý souvislosti i překvapí :D
jinak 1kW v autě je cca 85A, což znamená že teoreticky stačí 20-25qmm kabel a ještě jednodušeji se to spočítá tak, že sečteš všechny pojistky na všech zesilovačích :)
o 20.02.2014, 23:12 | Davados
jenže ten kabel povedeš "zatáčkama" od baterky
o 20.02.2014, 23:16 | Fonfy | Upraveno: 2014-02-20 23:17:44
85A? fuha to som tipoval niekde okolo 150A...nechcelo sa mi to hladat na nete tak som cakal kym niekto napise..fyzika to je davno za mnou :D rozmyslat sa mi moc nechce momentalne :D tak potom mi uplne v pohode staci obyc. hollywood sada a nemusim vobec kupovat pro nie? ved ta obyc hollywood sada musi zvladat okolo 150A max cize okolo 1KW uplne bez problemov hej? ak ano super 60e neni zas az tak zle.
no Denon nema poistky a ipaul ma 2x20A
cize tak viac ako 160A tadial nepotecie aj keby tam uz bol sw a monoblok si myslim, cize mi to asi staci veru.
o 21.02.2014, 08:55 | noclue | Upraveno: 2014-02-21 08:59:41
MARWIN ignoruje vsetky straty, ako na kabloch, tak na zosilovaci... Treba vediet, ci mas ten 1kW-zosik analogovy, digitalny... pri beznej cca 60% ucinnosti analog. zosikov to bude o nieco malo viac, kludne tych 130A.

FONFY staci, ked za Teba rozmyslaju ini??? To nemyslis vazne...
o 21.02.2014, 09:41 | Fonfy
no uplne prv som sa skor pytal ci by to stacilo, nemuseli sme tu riesit prudy zosikov. Ale tak asi kupim OFC kable hollywood aby som mal istotu, inak ma to bude vkuse hnevat ze som nekupil lepsie kable..ked uz
o 21.02.2014, 13:06 | Fonfy
Inak mam otazku ked budem mat pro verziu hollywood, a 300A poistku hlavnu tak vzadu ked chcem rozbocenie na 3 zosiky (lebo neskor pribudne aj monoblok), tak bude vhodne ked tam dam 80A + 80A + 125A poistky mini anl?? tu 125A by som dal kvoli monobloku. sucet = 300A tak ze ci to tak musi byt, nejsom si isty.
o 21.02.2014, 13:45 | TommyDS
Poistkou istis trasu kablu, takze si v prvom rade zisti, aka je max povolena poistka pre dane prierezy kablov, podla toho nasledne vyberaj
o 21.02.2014, 14:19 | Fonfy
ved k OFC kablom 50qmm sa davaju 300A ...no a neviem potom vzadu ked budem cez poistkovy blok rozvadzat do zosikov 20qmm kable ake poistky tam dat ? napr. ipaul ma 2x20 tak tam bude stacit napr. 60A poistka?
o 21.02.2014, 14:54 | felda16

foto k příspěvku  od felda16

o 21.02.2014, 21:02 | Fonfy
takze 200A objednam...len nechape preco k pro verzii hollywood co je cela sada, balenie davaju 300A poistku potom...a pritom ja kupim tie iste kable pro verzia 50qmm
o 21.02.2014, 21:02 | Fonfy
o 27.02.2014, 19:37 | Fonfy
prosim Vas KDE sa daju v BA pozicat krimpovacky na 20-50qmm oka ??? Elron som skusal a nic nepozicavaju.
potrebujem zajtra surne niekde pozicat hladam na nete a nic neviem najst klepne ma z toho
este potrebujem na dutinky 20 klieste a aj na 50qmm .. na 50ky nezozeniem stym som zmiereny to poriesim potom
o 27.02.2014, 21:16 | Fonfy
pomooooc na nete som nasiel iba jednu pozicovnu kde take maju v kosiciach :/ poradte niekto prosim
o 27.02.2014, 21:32 | Jozvan1
Takze Elron prestal poziciavat naradie? :(

skus pozret predajne, nie len pozicovne... zajtra si to obvolaj ze ci aj poziciavaju...
o 27.02.2014, 21:43 | Fonfy | Upraveno: 2014-02-27 21:43:51
hej elron uz nepoziciava :/ ...kokso uz som bol zufaly a ani neviem ako som nasiel ze a-z stroj s.r.o. a tam maju pozicovnu machanicke su zaloha 100 eur a na den 12 eur tak snad mi na vikend spravia dobru cenu. Mlynske Nivy 77, Bratislava. Konecne nic ine som nenasiel. Ale nevidim tam nikde na dutinky klieste este tie by som potreboval zohnat :( keby niekto vedel nejaku inu pozicovnu piste prosiiim
o 15.03.2014, 21:06 | Fonfy
Mam otazku.
Mam poistkovy blok hollywood s voltmetrom
Musi sa vsak tenky kablik pripojit na - a az potom to funguje..no tym padom to svieti stale.
Moze to svietit stale? Nevybije sa baterka?
o 16.03.2014, 11:05 | TommyDS
Asi vybije, ak ti bude auto dlho stat...ak si to chces ovladat, tak si tam daj nejaky vypinac
o 16.03.2014, 16:16 | Fonfy
hmm no asi to budem testovat ked auto bude stat budem po par hodinach merat ci to nevybija..ked tak jedine vypinac no ale je to komplikovane uz mam vsetko zapojene :/
o 16.03.2014, 17:41 | kubiik
a nema byt nahodou voltmetr spinany pres REM?
o 16.03.2014, 21:04 | Fonfy
ale ako cez remote? ved remote je spinane + .. ked dotoho bloku ide + a napojim to na remote co je dalsie + tak to logicky nic nerobi.
o 16.03.2014, 21:32 | kubiik
tak pokud to nema spinani pres REM, tak zmer odber a uvidis.
o 16.03.2014, 21:57 | Fonfy
ako zmeram odber? mam multimeter za 4 eura...
o 16.03.2014, 21:57 | Fonfy
a neviem co robim zle ale vzdy ked sa snazim merat odber prudu tak mi to nejde :D
o 16.03.2014, 22:27 | kubiik | Upraveno: 2014-03-16 22:28:13
tak to ti zbyva pak uz jenom jedno. radsi v se v tom aute vubec nehrabat. nemyslim to zle.

ale takove hodiny na PP sviti taky porad a vybije to snad baterku?
o 16.03.2014, 22:46 | Fonfy
tak hej ale nejak zmerat by to bolo dobre..nechapem co robim zle ved to dam iba na + a na - a zapnem meranie jednosmerneho prudu nie? potom preco to nejde :D
o 16.03.2014, 22:57 | petis
s multimetrem se proud měří pruběžně přes multimetr na jednom kabelu.
o 16.03.2014, 22:58 | Fonfy
sak toto som asi v skole spal... mozes mi to vysvetlit ako uplnemu debilovi co kde pripojit a ako to odmerat? dik
o 16.03.2014, 23:03 | petis | Upraveno: 2014-03-16 23:09:58
jeden vývod multimetru na plus baterie druhej vývod multimetru na plusovej kabel kterej je odpojenej od baterie

edit. Stím multimetrem už stejně asi zmeříš prd protože je nejspíš zkurvenej jak jsi změřil baterku:-)
o 25.05.2014, 02:15 | Fonfy | Upraveno: 2014-05-25 02:16:40
No takze kedze s mojou vartou nie som spokojny a uz to zacinam pocitovat (a to mam iba cca 590W rms), tak by som bol rad keby ste mi poradili do buducna nejaku dobru audio baterku ktora bude zaroven ako hlavna, priamo do priestoru motora teda. Nech mam vo vybere potom jasno. Dlzka max do 26cm ..auto je skoda fabia I. 1.2 htp mal by tam byt 70A altik. Vykon do buducna planujem MAX. 1500W rms, to je strop, kedze neplanujem ist casom do SPL, ale urcite SQ no s vyssim vykonom.
o 25.05.2014, 17:33 | TommyDS
Hollywood SPV60 alebo Optima YT 4.2
o 25.05.2014, 17:57 | Fonfy
ta optima je naozaj taka dobra? bude to stacit aj na vyssie vykony ako som pisal? ten prud 765A + kapacita 55AH sa mi nezda nic extra, no necham si poradit..co bude teda lepsie optima alebo ta hollywoodka? nechcem zbytocne druhu baterku v kufri vozit...radsej nieco poriadne do motora priamo. Ten altik 70A bude stacit ci bude potrebna vymena?
o 25.05.2014, 20:25 | TommyDS
Obe su dobre ... ja mam optimu 5 rokov a bez problemov, bolo na nej zavesenych viacero instalacii, najsilnejsia mala 2x180 + 4x90 + 1x700 Wrms a uplne v poho zvladalo...
o 25.05.2014, 21:10 | kubiik
[ Link ]

tuto mam ja na 1.9 TDI. na muziku i zimni starty naprosto v pohode
o 25.05.2014, 21:42 | Fonfy
paci sa mi ta hollywoodka cize do budcna je rozhodnute, bude to spv 60 casu este dost sutazit pojdem az buduci rok :)
o 12.05.2016, 23:18 | Fonfy
Ahojte mam otazku ked mam 90A altik znamena to ze dava cca 40A niekde medzi 800-1500 otackami dajme tomu a ked mam odber zosikov na vyssej hlasitosti tak 60-70A tak sa mi kvoli tomu vybija pomaly baterka teda klesa napatie pomalicky a nedostatocny prud sposobuje preblikavanie svetiel a elektroniky celkovo.. co nema dobry vpliv na nic.. otazke znie ako to riesit? a ako to riesite vy? dat altik co dava viac ? napr 140A? lenze mam HTP fabiu a bolo by to vraj ponzat dost na vykone (co nechcem uz teraz to nejde:D) takze to asi pada alebo dat este jednu baterku? baterku som kupil pred mesiacom origo renault 70Ah 720A ..
o 13.05.2016, 08:28 | kiklop32
Mám taky 90 Altík a beterku 80Ah, 700A a součet na zesíkách ( žádné auny atp. ) je 315A a nikdy jsem neměl problém s problikáváním nebo nedostatkem proudu. Resp. jednou když jsem nedotáhl kabel do pojistkovky.

Zkus si napřed projít plusy a kostry, očistit a obrousit kontakty atp...
o 13.05.2016, 09:36 | Fonfy | Upraveno: 2016-05-13 09:38:58
No kontakty a tak mi porobi gabo asi bude chyba tam mne sa dotoho nechce kedze ten vysledok bude z jeho strany profi len stale cakam kym budem moct prist s autom ma toho vela :) inak co sa teba tyka tak celkom zaujimave som teda kludnejsi ale tazko sa mi veri tym 300 amperom.. To je mega vela na taky altik a baterku.. Ake to znacka? Ja si myslim ze ta co mam mi musi na tych 60 v zatazi mozno 85A stacit..
o 13.05.2016, 10:15 | TommyDS
U mna tiez origo altik 100A a nikdy nebol problem, pricom v predu 55Ah baterka ...
Vsetko je to o kvalitnej baterke - neviem naco si kupoval nejaku origo RENAULT a potom o kabloch a hlavne kontaktoch ...
o 13.05.2016, 10:40 | Fonfy
Lebo ma vysla 70 eur za nakup a ma dostatok prudu :) na 2 roky staci nechcelo sa mi dat 220 za optimu....
o 13.05.2016, 10:45 | Fonfy
Potom ako sa nabijaju 2 baterky keby som chcel dat mini audio baterku k zosikom do kufra? Mozem nabijat naraz?
o 13.05.2016, 11:08 | TommyDS
ked bude v tvojom zivote jedinym mernym ukazovatelom - co najnizsia cena, vzdy budes mat len problemy a budes nespokojny :D :D :D

Ja mam vzadu este 2x22Ah, vsetko je to napojene v jednom okruhu, cize sucasne ked sa nabija predna, sa nabijaju aj zadne baterie. Detto aj ked napojim na zdroj
o 13.05.2016, 12:46 | kiklop32
Minimálně rozdílné baterie by se měli nabíjet odděleně. Resp. stejně jsou rozdělené relátkem, tak jen přehodíš svorky nabíječky na druhou baterku
o 13.05.2016, 13:22 | Fonfy
Tommy ty mas rele?
o 13.05.2016, 13:25 | TommyDS
Fonfy: nemam rele ani ho nepotrebujem... urob si uz konecne normalnu install a nebudes mat problem. A ked ti to ide robit Gabo, tak neviem naco tu riesit blbosti...

Dalsi prispevok o nicom, zjavne mas vela volneho casu ...
o 13.05.2016, 18:22 | Fonfy
iba nasavam informacie a ozivujem temu ktora je mrtva.. nechapem co tak tak vytaca :D ano ide mi to robit uz pol roka si presuvame termin lebo nema cas co ma stve ale bohuzial musim pockat a bude to good len ma zaujimalo ako to je stym altikom atd.. bodka
o 13.05.2016, 19:24 | kiklop32
Co chceš ještě vědět?
o 13.05.2016, 21:28 | Fonfy | Upraveno: 2016-05-13 21:32:14
uz nic :)
btw ano bol to ukazovatel lebo je to po p*ci dobra cena za dobru baterku (na ten vykon by to mala zvladat) a radsej dam tych 130 eur co som usetril Gabovi aby mi spravil kontakty na kabloch a vylaminoval dvere + nastavil mi to.. este mi urobi aj BR bednu pre primo 12 co mi doma lezi a myslim ze to bude dost good a bude to stat aj kopec penazi preto som na beterke usetril..jedine co som chcel vediet ake mate altiky a ci nemate nejake problemy s dobijanim kolisanim napatia a ako nabijat v pripade, zeby som dal do kufra este malu baterku na posilnenie
o 13.05.2016, 21:50 | kiklop32
Furt tady jen o tom basnis...

To si jako ani neumíš prověřit a případně udělat kontakty? Zrovna takovou práci bych vážně chtěl někomu platit...
To samé platí pro laminování, je to úplně jednoduché. A navrhnout si br taky není bůh ví co pak si ji nechat udělat u truhláře a hotovky.

Jako bát se takových základu je fakt na hovno.

Mě osobně by fakt nebavilo si to jen zaplatit, se nikam neposunes
o 14.05.2016, 12:37 | Fonfy
Tak ale kazdy nato mame ine podmienky a ja nato extra podmienky nemam a myslim, ze radsej ako si to vsetko urobit sam za cca 200 eur si to dam za dvojnasobok urobit niekomu kto to robi denno denne a robi to s vysledkom s ktorym budem spokojny a este mi to aj naladi :) takze uz nad tym ani nerozmyslam, ze si to budem robit sam, ale dam si to urobit snad uz coskoro si najde cas a ked to bude hotove konecne stym budem spokojny ale sme OT
o 14.05.2016, 18:14 | kiklop32
A jaký podmínky by si jako chtěl? Všechno se dá udělat se základním ručním nářadím a místem pred barákem nebo garáž. A samozřejmě multimetr. Takhle se nic nenaučíš
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3302 sekund.