Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > stero hifi do bmw e90

 o Navštíveno 7852x o
o 09.01.2014, 12:16 | hovado
Ahojte, chystam sa prekopat muziku v mojom aute. Mam verziu bez vysok, ale v tom nevidim velky problem. Vcera som vybral subwoofer spod sedadla a cista katastrofa, objem tej vanicky je 1.5 litra. Tak neviem ci sa ho vobec oplatí riešit , mozno ho skusim osadit GZ hydrogen 16,5 cm. Viete mi niekto poradit dobré stredy do dvier o priemere 10 cm do 150eur ? Zosík mam od mac audio Z 4200. Auto by som chcel ladit na stero, budem vdačný za kazý dobrý napad a nazor. Videl som dobré lacné stredy od Alpine, ale nemám tušaka ako hrajú . Morelu by som veril ale tie uz stoja o čosi viac.


o 09.01.2014, 13:32 | MARWiN
co takhle třeba kompletní hotový řešení od AudioSystem nebo kdo to dělá? tušim že např. eXtrem audio je má v nabídce
o 09.01.2014, 13:58 | hovado
Hej pozeral som to a vobec sa mi to nepači , cena je tam 350 eur. Ten basak vyzera rovnako biedne ako ten povodny reprak od bmw. Ale díky sa tip. Výšky by som chcel dat od car power neoset , bol som s nima spokojný, mal som ich vo fabči.
o 09.01.2014, 15:06 | CRXMen
jen jsem tě chtěl poopravit že to je jen plastový box na uchycení basáku a jako ozvučnice se používá práh. Když vymontuješ reproduktor tak to uvidíš..
o 09.01.2014, 15:43 | hovado
Aha , tak to som si nevsimol ze tam je este nejake miesto,, vcera som za tmy vymontoval a utekal domov rozobrat :) Vieme kolko litrov moze byt v tom prahu, ja by som tipoval tak max 1,5 litra. Prvé chcem riešit asi tie stredy,, len neviem s čím by som nespravil chybu. Nejako som v tom uz troška stratil prehlad . Co za značky by ste preferovali ?
o 09.01.2014, 20:39 | Fonfy
co tak najprv napisat ake mas basaky vysky zosiky kabelaz radio atd atd...
o 09.01.2014, 20:57 | hovado
No zatial len planujem. Chcem aby to hralo len z predu, radio zatial ponecham , ked tak vemením za clarion alebo alpine. Výšky mám od car power neoset a zosík od Mac audio Z4200. Rozmýšlam ze zacnem týma stredmi, napadajú mi /morel maximo 4, boston S45,JL audio TR400/ čo sa tyka basu, skusim čo sa da vykuzlit s tou vaničkou čo mam pod sedalom, chcem tam namontovat GZ hydrogen 165 , jednu dobu som ich mal v starom aute a basovalo to slušne.
o 09.01.2014, 21:06 | Fonfy
naco chces 4 palcove repro dopredu ked tam sa daju dat 5 palcove?? teda 13cm ?? tie vysky predaj, kup si nejake kompa co dobre zahraju napr maximo 5 cely set aj s vyhybkami a vyskami a hotovo.. a radio rozhodne kup nejake alpine alebo pio
o 09.01.2014, 21:27 | hovado
No to by bolo super keby tam tie 13ky vliezli. Máš to vyskušané ? Prečo by si nechcel autoradio Clarion? Ty čo by si dal osobne za compa?
o 09.01.2014, 22:25 | Fonfy
Neviem ja nemam nejak skusenosti. Skor ti poradia druhi, ale skor napis predstavu teda co chces presne a kolko eur max. dotoho das. Ja si myslim, ze urcite tam idu 13-ky. 10-ky to je blbost, to je uz moc male.
o 09.01.2014, 22:45 | hovado
Jaj chlape, a ja že uz si ma potešil, ale bohužial bmw ma vo dverach len 10 cm, ale poriešit by sa to mozno dalo, len som to zatial nikde nevidel.
o 09.01.2014, 23:23 | sonyk02
Fonfy: je vidět že neznáš novější BMW, tam je zvuk(repro) řešeno dosti specificky a není moc možností co vymýšlet, pokud se nezačně nějak víc řezat a upravovat. Ve dveřích jsou opravdu 10cm středy a větší je celkem problém tam dostat nějak šikovně, ale dá se to udělat, jen je to práce komplikovaná navíc a pod sedačkami jsou 20cm basáky nebo spíše středobasy/kickbasy. A výměna rádia není taky jen tak, protože je propojené s autem a slouži i pro zobrazovaní a ovládání dalších věcí v autě.
hovado: tady máš odkaz [ Link ] na jednu instalaci kde dával do dveří místo 10cm právě 13cm repro, sice je to z 5er E60, ale ty dveře jsou skro stejný jako v E90.
o 10.01.2014, 00:14 | hovado
Dakujem Sonyk , no vídím to tak že tam pojdu predsa len 4 palcové, len neviem aku značku ešte, priklanam sa zatial k morelom maximo koax 4. Keby niekto vedel poradit dobrú značku budem vdačny .
o 10.01.2014, 08:38 | Fonfy
No, tak som pocital stym, ze by sa dotoho pustil tak, aby tam dal aspon 13cm stredobasy. S pod sedaciek by som to vyhadzal prec, urobil ten predok a dal do kufra nejaky SW. Stym radiom to neviem no to bude asi problem fakt. To ti urcite niekto poradi ako to spravit.
o 10.01.2014, 10:22 | MARWiN | Upraveno: 2014-01-10 10:26:11
výměna origo HU asi ne, ale naštěstí se to dá řešit sekundární HU , anpříklad s odděleným panelem + třeba changer abys nemusel lézt pořád někde k hlavní jedotce(jednotka třeba v kastlíku a panel v popelníku nebo loketní opěrce) případně multimedia modul s ovladačem od alpajnu například...
a co se týče specifik, tak by pod židle s redukcí z 20 na 16 šlo dát třeba Morel Dotech pro kick,místo 10cm středu např. Morel CDM-88 při redukci z 10 na 8cm a na výšky třeba Morel MT23 nebo Picolla do domečků na A sloupek nebo na zrcátko, pokud by to mělo být po dílech...pokud dohromady v kompletu tak se na stránkách morelu jsou třeba Elate, Virtusy atp. s označením tuším 603, což znamená kompletní 3way sada (středobas, střed, vejška) a tušim že jsou i s 3way výhybkama... do kufru nějaký pkný SW v uzavřence (Morel Ultimo,Primo)a delé řídit jako 4way nějakým pěkným DSP (BitOne,PXA-H701 s RUXem atp.) v podstatě záleží akorát jak máš tlustou prkenici...možností je dost
o 10.01.2014, 10:52 | sonyk02
hovado: projdi si tuhle stránku [ Link ] nějaký bmw tam určitě najdeš pro inspiraci.
[ Link ] použití sady AS X-ION200BMW
o 10.01.2014, 11:57 | CRXMen
Gladeny ONE201BMW - [ Link ] jsme montovaly na čtyřkanál a nehralo to špatně.. Je to odladěný přímo do těchto aut, což je výhoda. V porovnání řek bych že hraje o dost líp jak origo HiFi System Professional který je za příplatek.
Pokud do toho nechceš investovat hodně peněz, budeš spokojenej.
o 10.01.2014, 12:17 | hovado
Díky chlapi, vrta mi v hlave troska aj to riado,, je pravda ze ked tam nebude origoš, tak to bude vyzerat trošku blbo,ale zasa nechce sa mi riešit procesor, či dalšia jednotka skovana niekde v kastliku. Inak nechapem tomu bmw,, niekde som videl na dverach plech a niekde penu. Moje som nemal ešte rozobrané, tak neviem čo tam mám. Tie galdeny mi pridu uplne rovnaké ako tie od audiosystem, len tam dali zrejme iný napis. Idem pohladat ešte tie stredy od morelu CDM-88. Dík za linky.
o 10.01.2014, 14:24 | Aegis
Já bych šel touto cestou [ Link ]

a ten sub bych dal [ Link ]

a klidně jen na rádio
o 10.01.2014, 15:25 | hovado
Aegis : Haluz prave som pozeral aj focal, myslím ze sa da lepšie vybrat ako z morelu,, pozeral som stranku prohifi.
Takze máme tu zatial Morel a focal,, co hovoríte na kicker ? Ten galden basas určite nie, neverím ze to vie zahrat a keby aj ano tak nie v tak malej ozvučnici. Inak nemyslím ze je dobry napad subwoofer aj na vodičovej strane, ale to ešte prešpekulujem.
o 10.01.2014, 18:54 | skoki
pokial sa nechceš púšťať do rozsiahlejšých prestavieb tak by som išiel určite do setov určených priamo pre e90. Bude to jednoduché na motáž, trochu tlmenia na tapacíre a dvere, bez veľkých zásahov a vymýšlania a výsledok bude určite podstatne lepší ako doteraz. Inak ako plánuješ pripojiť ten zosik na rádio? má nizkourovnové výstupy?
o 10.01.2014, 20:17 | hovado
Fuu, dobrá otazka,, myslím ze nizkourovnové vystupy to určite nemá,, takze bez noveho radia to asi nedám .No nechem robit velku prestavbu. Nechystam sa tlmit celé auto ani rezat tapacire. Len sa nechcem oklamat vo vybere repro. Na starom aute som vyskušal ale 5toro reprakov kym som našiel niečo čo sa mi troška páči. Takze chcem len dobre vybrat a byt max spokojný :)
o 11.01.2014, 09:55 | skoki
ono sa ten zosik dá pripojiť napríklad s niektorými procesormi, prípadne by niekto šikovný možno vedel z toho rádia vydolovať nizkourovnový signál ale v každom prípade budeš musieť zo zosilovača ťahať nové repro káble, upravovať prechodky vo dverách aby sa ti tam zmestili... čiže asi naj bude výmena za niektoré z reprákových sád určených priamo pre bmw, alebo skúšať rôzne repráky ako ti sadnú. Asi tu nebude veľa ludí, ktorý majú skúsenosti s rôznymi stredovými reprákmi napájanými z rádia
o 11.01.2014, 12:26 | Aegis
Ještě přidám takový muj jeden postřeh.

Kdysi jsem také na své F1RS řešil muziku, řezal jsem, natahoval jsem a měl celkem dobré měniče i zesík. Dal jsem do toho hodně peněz a výsledek byl super, ale když jsem zvážil tu cenu vs. výsledek... peníze se dají znehodnotit i jinak ;-)
Schodou okolností teď mám taky E90 stereo a také jsem uvažoval o zlepšení, protože většinou poslouchám MP3, ale když tam dáš origo CD tak i ten zvuk u takhle základní verze je ucházející. Pokuď teda neřešíš ukrutné basy, které stejně můžeš poslouchat max 10 min a pak tě bolí hlava. Takže když já u své E90 půjdu do přestavby, tak určitě buď ten set od Gladen nebo Focal přímo pro toto auto.
o 11.01.2014, 17:03 | hovado
Focal ano gladen nie :) No ja budem snazit spravit za malo penazi hodne muziky :) Ukrutne basy urcite neriesim, to neni uz nic pre mna .
Aegis: Ja som zasa rozmyslal ci by do dvier nestacili iba koaxialy.Ten stred ma idealnu vysku a co viem idealne je mat vysku najbliz k stredu. Ako nevyhodu vidim horsiu kvalitu vysok ako pri komp.repro a plus deliacu frekvenciu. Ale videl som tusim aj koaxiale s vyhybkou priamo od vyrobcu. Co si o tom myslite ?


o 11.01.2014, 17:16 | Aegis
Za mě bych dal určitě kompa, myslím si, že výšky budou stejné, ale ty středy zahrají lépe. Ohledně umístnění, když budou výšky na A sloupku, tak celkový přednes bude mít širší scénu, nemluvě o tom, že výšky nejsou všesměrové, takže co nejvíce nahoru.
o 12.01.2014, 23:10 | bandita
13tky Hybridy v aktive v prednych dverach na povodnych miestach(len natesno pri klucke ale zmestia sa bez vacsich uprav) a origo woofre pod sedadlami z tej najvyssej vybavy(uplne iny reprak jak obyc) na doplnenie pasma a zvuk jedna basen(ladene so Siggim), na origo radio. Gladen aj AS su zvukovo nic moc podla mna..vybava TOP audio ci jak sa vola je 100x lepsia
o 13.01.2014, 13:31 | hovado
tu su moji kandidati:
[ Link ]
[ Link ]
[ Link ]

o 14.01.2014, 21:16 | elektron
top prispevok - top audio 100x lepsie ako gladen... :))
o 15.01.2014, 21:10 | hovado
[ Link ]
[ Link ]

Myslíte ze to dls- ko tam narvem ? Hraje Morel lepšie ?
o 27.07.2015, 20:47 | hovado
09.01.2014, 15:06 | CRXMenNahlásit závadný příspěvek porušující pravidla tohoto diskusního fóra.
jen jsem tě chtěl poopravit že to je jen plastový box na uchycení basáku a jako ozvučnice se používá práh. Když vymontuješ reproduktor tak to uvidíš..

Zaujimalo by ma , či mam vytlmit aj ten práh ? Je tam docela mala diera . Pomože mi niečo napr uhlikova pena? Bojím sa aby to nezadrziavalo vlhkost.

Dík
o 27.07.2015, 20:47 | hovado | Upraveno: 2015-07-27 20:48:22

jen jsem tě chtěl poopravit že to je jen plastový box na uchycení basáku a jako ozvučnice se používá práh. Když vymontuješ reproduktor tak to uvidíš..

Zaujimalo by ma , či mam vytlmit aj ten práh ? Je tam docela mala diera . Pomože mi niečo napr uhlikova pena? Bojím sa aby to nezadrziavalo vlhkost.

Dík
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3089 sekund.