Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Ako prichytiť káble k baterke

 o Navštíveno 5116x o
o 11.03.2014, 15:31 | Jardoss
Chcem sa spýtať ako sa dajú prichytiť káble k baterke chcem odtiaľ potiahnuť 2x 50qmm 1 na sub a druhý k predným komponentom zaujíma ma či sa ktomu dajú kúpiť svorky alebo niečo také? pozeral som na internete a nič som nenašiel.


o 11.03.2014, 15:40 | rebel
no bud koupis ocka co se daji stahnout sroubem do objimky a to pak prišroubujes na baterku nebo koupis jinou svorkovnici na baterku nebo tam das medenu pasovinu a na to prisroubujes ty kabely .
o 11.03.2014, 15:40 | TommyDS
Pouzivaju sa na to bateriove svorky [ Link ]
o 11.03.2014, 15:42 | rebel | Upraveno: 2014-03-11 15:44:25
ano takove sem myslel je toho mraky : [ Link ]
o 11.03.2014, 15:46 | Jardoss
ano toto som presne myslel ďakujem mockrát
o 11.03.2014, 18:40 | CarMedia.cz (P)
Tady máš kvalitní svorky za hodně dobré kačky jak plus, tak minus dohromady [ Link ]
o 11.03.2014, 22:41 | Respo
mám také ako sú v linku 2ks ( mínusový pól )ak by si ich chcel
o 12.03.2014, 21:15 | Jardoss
už som objednal od revilo, ešte jedna otázka ako pripevniť kostru k plechu treba oškrabnúť lak a napájkovať alebo ako sa to bežne robí aby sa neuvoľnila?
o 12.03.2014, 21:32 | Fonfy
normalne obrusit farbu pekne na cisty plech a nasrobovat...co chces pajkovat??
o 12.03.2014, 21:49 | dr.marty
chtěl pájkovat kabel na kastli.Jardoss,nevím jaký budeš mít kabel,ale nakonec kabelu dáš třeba takovéto oko [ Link ] a to přišroubuješ na kastli
o 12.03.2014, 22:57 | Fonfy
tie hollywood oka mam uz aj ja su celkom good :)
o 13.03.2014, 07:05 | Jardoss
hej hej tieto oká tam mám takže prišróbovať dobre a nechcel som pájkovať len som chcel vedieť ako to tam pripevniť jediné čo ma napadlo bolo pájkovanie preto som to spomenul hlúposť viem
o 13.03.2014, 10:14 | Fonfy
no uplna :) normalne ocisti karoseriu v tom mieste na plech a poriadne prisrobuj :) ja som akurat vcera posilnil kostru tiez ..50qmm :)
o 28.03.2014, 15:04 | Jardoss
Nechcem zakladať zbytočne nové témy tak sa budem pýtať sem mám ešte nejaké nezrovnalosti dúfam, že mi pomôžete :)
1. chcel by som vedieť kedy sa asi tak zosilňovač prehrieva kedy už to je kritická teplota, že by bolo lepšie ho vypnúť lebo keď je vonku chladno tak aj pri plnej hlasitosti asi na izbovej teplote, ale keď už vonku zasvieti slniečko tak sa aj vnútro auta dosť prehreje a zosík keď je hlasnejšie už je cítiť že je teplejši tak ma zaujíma kedy ho radšej vypnúť aby som ho nespálil je umiestnený pod kastlíkom spolujazdca

2. keď mám rozpočet +/-200€ je lepšie kúpiť aktívny subwoofer alebo za cca 100€ pasívny a 100€ zosik ktomu? v akom pomere by mala byť cena pri kúpe zosilnovača a subwoofera?

3. čím vytlmiť auta, chcem ho aj odhlučniť aj sa zbaviť rezonancíí rozpočet ďalších 200€ bude to stačiť na celé auto? zatiaľ všetko. Ďakujem :)
o 28.03.2014, 15:22 | TommyDS
Ad1: Ak sa zosik prehreje, tak sa vypne sam :) - samozrejme pokial je v nom zabudovana tepelna ochrana, co vacsina modernych zosikov ma...
Ad2: Tak pomer aspon 1:1 ale ja by som skor vacsiu cast investoval do zosiku... Za 200EUR mas celkom dobre riesenie tu [ Link ]
ad3: 200EUR na tlmeni je OK, na vyber je vela znaciek, isiel by som do STP alebo Gladen [ Link ]
o 28.03.2014, 20:00 | CarMedia.cz (P)
Subwoofer a zes by s investicí měly sobě tak nějak navzájem odpovídat. U 200 EURové investice počítat s tím, že větší část vrazíš do zesiku je dost zavádějící. Buď by sis koupil kvalitnější zes a k tomu low woofer, nebo obráceně. Mrkni po setech, kde se co nabízí, sem tam se dá pořídit zajímavý setík za dobré kačky. Co je ale důležité, tak odpovídající příkon wooferu s výkonem zesilovače. Často jsou u boxů v setech zesilovače, které mají podstatně nižší výkon a pak woofer nedokáže zahrát to, co by s odpovídajícím zesilovačem dokázal. U nás například nejlépe hrající basový set s opravdu supr cenou je tento Rainbow Cyclone + zesilovač od GZ [ Link ]
Nevím ale, zda-li hledáš woofer v uzavřené, nebo bassreflexu (jaký hudební žánr u tebe tedy nejvíce převládá).

Co se týká tlumení, tak materiálů je opravdu hodně, STP je atraktivní varianta, stejně tak Gladen, ale když vemu poměr cena/efektivita, udělal bych kobinaci Ground Zero GZDM Gold [ Link ] co se týká tlumení a například CHP Damm [ Link ] co se odhlučnění týče. Pro případné podlepení vrzajících plastů, nebo čehokoliv, by se dalo šáhnout po Gladen Aero Foam [ Link ] . Sám si budu tuto kombinaci tento víkend aplikovat do auta.. :-)
o 28.03.2014, 20:10 | Toxxx
Chp Damm je super vec za tie love. Lepil som to známemu do dodávky na strop a podlahu. Lepidlo drží mega moc takže treba dávať pozor pri lepení inak bude vybraný slovník stale vytiahnutý :D Čo sa týka odhlučnenia tak veľká spokojnosť. Ešte budeme dávať von palubku atď aby sme odhlučnili motorovú priečku. Inak material je krásne mekky takže pod kobercom atď není ani moc poznať že tam niečo pribudlo. [ Link ]
o 29.03.2014, 12:25 | Jardoss
tak zosik je tento HOLLYWOOD EXCURSION HXA 20 ako zistím či má tepelnú ochranu? ten subwoofer asi teda počkám a ešte prišetrím niečo neviem či by ten powerbass party pack bol dostačujúci, má niekto vypočutý aj tento pack a ten rainbow ako by ste ich porovnali voči sebe? hudba hrá techno dance pop hip hop reproduktory sú morel maximo 6, ktomu tlmeniu tiež som pozeral na tieto materiali čiže aby bolo auto odhlučnené a aj vytlmené najprv polepiť dvere s GZDM a nato CHP Damm? a aj na vnútorný aj vonkajši plech? a ktým vrzgajúcim plastom všimol som si, že keď tomu pridám tak začnú vrzgať vyrieši sa to s tým gladen aero foam? a ako postupovať ďalej potom kufor rovnako GZDM a nato CHP Damm? a nakoniec podlaha a strop? myslím, že 200€ bude málo aby to takto vyšlo či? alebo teda dvere spraviť ako som písal a zvyšok auta už iba s CHP Damm? :)
o 30.03.2014, 08:59 | CarMedia.cz (P)
Rainbow je oproti PBčku méně tlakový, ale zas přesnější subwoofer. Oba to jsou kvalitní subwoofery.

Co se týká tlumení, tak GZDM bych dal do dveří, kde máš repro, páté dveře kvůli SW v kufru. Damm pak podlaha, střecha a kufr kvůli odhlučnění. Samozřejmě ideální stav by byl GZDM a na to Damm, ale v mnoha případech mě to přijde až zbytečné, čili bych doporučil to udělat tak, jak jsem naznačil.. Aero Foam ti pomůže od vrzání v případě, že ti vržou plasty o sebe v místech, kde je to rozebiratelné. Pokud ti vrže díl, který je svařen z více kusů, pokužívám na to pasty typu Brax Exvibration [ Link ] , nebo opět CHP [ Link ]
o 16.04.2014, 23:05 | Jardoss
keď som tak premýšľal nad tlmením dverí napadlo ma či dávate v vnutornej strany plechu nad magnet reproduktora nejaký kryt alebo niečo kvôli vode predtým tam bol ten origo igelit zatým alebo je to zbytočné riešiť?
o 17.04.2014, 09:39 | clown
pokud ti tece do dveri, tak, ze to tece na repro, vymen gumicky u skel .., samo, ze existuji i veci na ukryti repra .. , delal to tusim dynamat .., ale za ty penize, nevim nevim :) naposledy jsem to delal tak, ze jsem kus tlumeni nalepil na vnejsi stranu vnitrniho plechu a udelal tomu domecek .., po case to vytvrdlo a byl klid .., ted nejak tam polezu po X letech se kouknout .. (definitivne s tim koncim) :)
o 17.04.2014, 09:54 | Jardoss
a nebude to mať vplyv na výsledný zvuk reproduktora, keď to takto spravím?
o 15.06.2014, 08:46 | Jardoss
Trošku som sa pohol s hudbou ďalej a chcem sa spýtať ktorý zosilňovač bude lepší na JL audio 10w3v3-4 DLS ultimate A3 alebo Pioneer PRS-D800?
o 15.06.2014, 09:59 | BMWE30
sub 10w3v3-4 jsem měl já kdysi ještě v hondě civic napíchnutý na DLS ultimate a6 a rálo to více než dobře takže za mne DLS woofer byl v uzavřence cca 17-21L
o 15.06.2014, 23:28 | noclue
prs je ok, aj A3. Otazka je preco vyberas medzi digitalom strednej triedy a spickovym analogom?
ked mas dobre napajanie, tak a3, ked musis setrit stavou, tak pioniera.
na to jl treba spravit dobru ozvucnicu, vela ludi ich 10-palce pcha do "origo" 15-20L uzavretych ozvucnic a pere do nich velky vykon... dobrou ozvucnicou sa da ziskat 6dB, cize potrebujes len stvrtinovy vykon...
o 16.06.2014, 10:27 | Jardoss
tak zatiaľ mám len jednu baterku a v aute je momentálne DLS ultimate A4 zatiaľ pasív na predné kompa morel maximo kábel je natiahnutý moster 50qmm do kufra chcel som vedieť ktorý zosik z toho wooferu dokáže dostať viac nemyslím tlak, ale dobrý zvuk keby zvolím a3 treba väčšiu ozvučnicu? ten JL idem kupovať tu [ Link ] a takisto mám možnosť zobrať ešte aj A3 [ Link ]
o 16.06.2014, 14:42 | noclue
na sub zober A6
o 16.06.2014, 20:54 | Jardoss
no, len A6 nemám možnosť kúpiť použitý jedine s týchto dvoch
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3217 sekund.