Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > pio 80prs vs. alpine 7998r

 o Navštíveno 8055x o
o 14.05.2014, 00:16 | Fonfy
Ahojte, mam pioneer deh80prs a vyuzivam 3 way aktiv. Narazil som tu na fore na alpine cda 7998r ktora je na predaj a rad by som sa spytal ci mate niekto skusenosti a ci by som si s alpine polepsil zvukovo. Ano viem, ze charakter zvuku alpine je iny, ale skor mi bude vyhovovat. Velmi vaham ci sa dotoho pustit a rozhodujuce bude asi to ci sa da k alpine 7998 kupit a napojit nejaky modul ktory bude mat moznost pripojenia USB. Co viem, tak ta alpinka ma iba CD a AUX. Inak pozeral som uz tak zbezne navod ku 7988r a musim povedat, ze sa mi zacina pacit a asi bude mat este detailnejsie nastavenia zvuku. Co si o tom myslite? Ake su vyhody a nevyhody ak tieto dve uplne odlisne HU porovname? Vdaka za kazdy nazor. S piom som velmi spokojny, no kedze 7998r je naozaj dost spicka a este teraz na predaj v super stave, tak mi to nedalo a musel som zalozit novy thread a idem sa rozhodovat, ci dotoho ist, alebo nie. Tipek je z okolia Bratislavy, cize asi nebude problem aby dobehol a alpinku by som si skusil, no nechce sa mi len tak vyberat na pevno namontovane pio, tak sa chcem najprv spytat tu na nejake info a skusenosti, ci by to malo zmyslel.


o 14.05.2014, 07:48 | Milhauzz
Mno, moc lidí, co tuhle alpinku měli, sem už asi nechodí. Ve své době to bylo cosi nedostižného, drahého, luxusního. Dneska se tahle HU tak nějak potýká s rozkolem. Je to jak koupit starý Rols-Royce, je to sice furt paráda, má to koule, má to ale svá ale ...

Srovnej si priority, já osobně, když se nemůžu rozhodnout, dělám si latentní seznam a porovnávám, zkusím ti pomoct :)

plusy
1, Fantom Face - neskutečný luxus, který už nikdo neudělá
2, origo optika ven, s pxa-h701 výborná kombinace
3, i dnes parádní design
4, starý, krásný, poctivý stroj
5, oproti Pio80 (které mám taky) aspoň nevržou a nevyklají se čudlíky, bude to držet jak židovská víra
6, zvuk, zvuk, zvuk ...

mínusy
1, nemá dneska požadovanou komformitu (usb, bt)
2, musíš být na to opatrný, ND se bude asi obtížněji shánět

Vím že uživatel "kubik" měl něco ve stylu USBčka, které se chovalo jako CD měnič na staré Alpině, jak s tím byl spokojený nevím. Každopádně to asi není úplně ono, "znásilňovat" staré autorádio novýma věcma. Chce si to projít hlavou, buď poctivost s dobrým zvukem, nebo vybavenou turbo-čínu :)
o 14.05.2014, 07:52 | Fonfy
Dakujem za peknu odpoved. Podla toho co pises sa zacinam skor rozhodovat pre Alpine :) Len to USB ma zaujima a musim o tom zistit nejake informacie, nakolko bez USB by to bolo pre mna asi trosku zlozitejsie.
o 14.05.2014, 08:01 | Milhauzz
Na USB si zvykneš hodně rychle. Víceméně pro mě to byl jeden důvod, proč jsem tenkrát přešel z /A9853 na Pio80. Druhý byl v tom, že Pio umělo řídit zvlášť hlasitost pro každý kanál a ne jen pásmo jako uměla Alpina.
o 14.05.2014, 08:07 | swep
moci nastavovat hlasitost pro každý kanál zvlášť je k nezaplacení, pokud to neumí HU/procesor, pak musíš mít kvalitní zesilovač, který ti to umožní - je to už trochu oser, protože musíš točit potenciometrem v kufru na zesilovači, ale jde to taky
o 14.05.2014, 08:07 | Fonfy
7998r si myslim, ze ma ale tych funkcii a nastaveni asi viac. Nevies ci su tam nejake taketo rozdieli? Toto je pre mna rozhodujuce, aby som potom nezistil, ze som prisiel o nieco dolezite.
o 14.05.2014, 08:12 | Milhauzz
Nikdy jsem jí neměl v ruce, vycházím z toho, co sem četl v maunálu + z toho, jaké mám zkušenosti se starýma (pro někoho staronovýma) Alpinama 9853,9855,9815. Asi se to chce zeptat trochu konkrétněji. Každopádně si myslím, že co se týče 2Way aktivu + SW tak základ je tam více než slušný :)
o 14.05.2014, 08:24 | Fonfy
zaklad :-O
btw mne sa paci aj to ze ma optiku predpokladam ze ma aj AI NET ?
A do buducna by to bol super zaklad na prepojenie s procesorom pre pripadnym 4way, preto by som ho velmi chcel. Pio som chcel aj tak v buducnosti vymenit prave za nejaku takuto alpinku.
Bolo by dobre ak by sa nasiel niekto kto ma skusenosti :)
o 14.05.2014, 08:26 | skoki
da sa s ním ovládať procesor h701 bez ruxu?
o 14.05.2014, 08:28 | pepe689
no luxusni cena tam byla,ale oproti 9835 byla drazsi o pouhe 4t nevyhoda je ,ze je za cenu DVD od ///,ktere tu 701 umi ovladat.....needavno byla 701 za par korun na SK ,kdyz vezmu,ze sehnat DVD /// plus 701 a dat na ni 624CD menic si zvukove jinde naz u 7998...cenove taky ,ale o par EURO....rozdil ma 7998 jeste to ,ze ma primou volbu na telefonovani,medene sasi...nevyhoda,velmi slozite opravy a poruchovost
o 14.05.2014, 08:30 | pepe689 | Upraveno: 2014-05-14 08:33:54
nemysli ze umi ovladat procesor ...to neumi tudiz vzdy bude potreba rux bacha na to !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Potom uz to zajimave neni vzhledem k tomu kam az se dotanes s cenou.Hlavne je za cenu Ivy 900 kterou sem pred 4 lety prodal za 75OOKC coz byla MM/// co stalo v dobe kdy tento model 29990 a mel ho kazdy electroworld byl za 120 000
o 14.05.2014, 08:30 | Milhauzz
Fonfy, sakra používej trochu google :) Jasně že má.
o 14.05.2014, 08:37 | pepe689 | Upraveno: 2014-05-14 08:38:54
uz sem to vypisoval xkrat 700 a 701....ovladaji to tyto radia 9861,9860,9965,Ivy 300,310,900,105.106,202 atd.....pak jeste i nove rady..ke kterym je treba koupit kvalitni optiku (ala nit)od alpiny
o 14.05.2014, 08:51 | Milhauzz
pepe689 : až budu dělat článek o Alpinách, tak se ozvu :)
o 14.05.2014, 08:56 | TommyDS
Zalezi na co sa chces zamerat, ci na zvuk, alebo na "fiicury"... 7998 je zvukovo niekde na urovni DEX-P90 bez procaku (len HU), takze v porovnani s P80 je to niekde inde...
Na druhej strane ako bolo spominane:
- starsie zelezo
- otazka ci sa budes vediet dostat k nahradnym dielom (nie je to sranda, hlavne ceny ND pre tieto starsie kusky mozu byt v cene radia zakladnej rady)
o 14.05.2014, 17:18 | kubiik
ja nemam USB. ja mam akorat KCA420 a iPod...
o 14.05.2014, 18:00 | fiction11
fonty daj na slová TommyDS-ho ....(mne nejako podobne napisal a bolo vymaľované - čo sa týkalo výberu HU)
o 14.05.2014, 18:27 | MARWiN
ocividne nekteri maji stale radeji "ficury" nez poradny zvuk... u mne to byl prechod z CDA-117Ri+PXA-H100 (hromada veci, Ajpod, USB,...) na "starou dobrou" 9855ku (ktera treba USB nema, ale zato ten zvuk je uplne nekde jinde) :D
o 14.05.2014, 20:30 | Fonfy
fiction11 na jeho radu? takze ho mam zobrat? :)
Neviem no su tam aj plusy aj minusy tak veeelmi vaham :/
btw preco by sa malo pokazit? Ja si na HU davam velky pozor :) neviem no som z toho na prasky...serie ma ze nedokaze ovladat pxa h701 :( inak by bolo rozhodnute
o 14.05.2014, 21:51 | TommyDS
Fonfy: ak chces mat v radiu aj ovladanie procaku tak si zober Pio P90, P90 alebo all in one Clarion HX-D2. Davat si pozor na radio mozes, a predsa sa moze pokazit, uz ma svoj vek. Mne takto odisiel na A9855 DSP chip, nahradny + oprava v DE by bolo stalo 200EUR, hodnota funkcneho radia bola 150EUR, cize som mohol rovno vyhodit ...
o 14.05.2014, 22:01 | Fonfy
tak teraz fakt neviem :/ mam sa nato vykaslat ostat pri p80 a za dajme tomu 2 roky rovno kupit alpinu s procakom...hmm... fakt ma ta 7998 zaujala uz davnejsie.
o 14.05.2014, 22:20 | pepe689
No kdyz vezmu ze sem 31o ivu prodal za 6000 tak bych 7998 za ty penize nekoupil jednoduche pocty ...kor kdyz byl procak za par euro a ...nastaveni ...vyssi level
o 23.11.2015, 18:32 | Fonfy
riesim dnes otazku PXA H701 (s ruxom) vs. Pio 80prs
oboje mam doma a neviem co bude zvukovo lepsie .. cital som vela negativnych nazorov na pxa h701 aj tu na fore ale aj vela pozitivnych..
Gabo z iltrade mi alpine vyslovene neodporuca a kedze viem ze vie co robi tak som nakloneni procak hned predat dalej a ostat pri 80prs
otazku 3w vs. 4w neriesim..ide mi o zvuk nemate niekto skusenosti aj so 701 aj s 80prs?
Velmi vaham a skusat sa mi to nechce to si radsej necham pio kedze je uz v aute nahodene a prisposobene a fakt sa mi zvuk toho HU velmi paci
o 23.11.2015, 18:39 | MARWiN
:D ty si takový kokos,ze kdyby bylo mistrovství světa kokosu,tak bys nevyhrál...
Co chceš slyšet?! Bud to zkus a napis výsledek nebo to prodej i s autem
o 23.11.2015, 18:52 | Fonfy | Upraveno: 2015-11-23 18:52:23
tak pytam sa ci to niekto nepocul
rozmyslam ze si necham to radio
vela z vas mi tu radilo ist do 701ky no citam vela negativnych nazorov + som jedne dostal aj ustne ..ide mi robit dvere a nasledne mi to naladi..no neviem co si nechat
o 23.11.2015, 19:31 | MARWiN
to jestli někdo počul nebo nepočul je věc čistě subjektivní a za sebe můžu říct, že se 701kou to má nevim jestli lepší, ale jinej a pro mně víc líbivej zvuk než PIO, ale nikdo na tom nemá stejné komponenty a máme více či méně rozdílů v instalaci, takže to je stejně naprosto nic neříkající a nesrovnatelný...
A mimo jiný 701ka umí 4way takže stejně nějak nemám moc na výběr pokud nemám bitOna nebo P90/P99 nebo jak se ten krám jmenuje
a k PIO přece nepřipojíš tablet ani optiku ani jiný tvý skopičiny co jsi plánoval nebo ne?
o 23.11.2015, 19:41 | Davados
Jaký byly negativní názory?Ale ty přece 701 nemáš....v inzerátu byla 700
o 23.11.2015, 19:47 | Fonfy | Upraveno: 2015-11-23 19:47:54
dobry postreh :D ale jasne ze mam :D ten rux je inak v topka stave a mam aj kable ainet aj optiku vsetko v origo krabici a aj cz manual :P
cize ak by mal niekto zaujem staci sa ozvat

daj si tu do vyhladavania alpine pxa-h701 a docitas sa iba negativne nazory ako to nehra dobre... tak ja neviem..nastavenia jedna vec a zvuk druha fakt vaham na nicom z toho neprerobim ale proste uz chcem vsetko porobit dobre
o 23.11.2015, 19:49 | Davados
Za mně je 701, zvukovej posun,kor když se to umí naladit.Slyšet stejný CD přes kabel a pak po optice už jen pro to se procesor vyplatí a pak je tu jemný ladění každýho měniče.Ano neni lehký a ani levný to naladit,ale jak napsal Noclue,pak už to má nafurt (v paměti).Tak si kup Pio Dex,který je na prodej :)
o 23.11.2015, 19:55 | Fonfy
ne dik 650 eur je ina liga :DD
moj strop bol prave procak 701
pio ma fantasticky zvuk a hovorim clovek co sa dotoho vcelku vyzna mi 701 neodporuca vraj je to o hovne
tak sa nato asi vyprdnem necham si pio aj tak budem hrat 2W + sub a urobi mi dvere naladi mi to a myslim ze budem spoko..btw som zvedavy ako tie tempa budu hrat v dobre urobenych ozvucniciach..nakolko som tie stredobasy este nepocul u seba hrat tak ako maju
jedine zeby sa tu nasiel niekto kto ma napocuvane oboje a ozaj by mi odporucil si 701 nechat
o 23.11.2015, 19:55 | MARWiN | Upraveno: 2015-11-23 19:56:41
nafurt v paměti ne-e... zrovna na podzim se mně nějakým omylem podařilo před jedním kolem EASCA smazat celou paměť z RUXu :D
ad tempa 6: po posunu na ADW60 jsem mnohem spokojenější...Tempa mají imho špatný aero
o 23.11.2015, 19:57 | Davados
Dík za postřeh,nafotim si nastavení :)
o 23.11.2015, 20:10 | Fonfy
presne nad adw60 rozmyslam teda nad celou sadou aj s vyskou k tomu :) ale to si necham na rozmyslenie az o par mesiacov..teraz som zvedavy co tempa dokazu v dobre spravenych dverach..

btw aky je rozdiel medzi h700 a h701 som netusil ze 700ka existuje a ona existuje! :D
o 23.11.2015, 20:21 | dr.marty | Upraveno: 2015-11-23 20:22:36
Fonfy ty jsi vůl.Já mám třeba 701 a na MR EASCA jsem přeskočil i to tvoje slavný PIO.Je to jen o tom jak si to naladíš.
Mmj. kdo ti radí to dát pryč?Člověk co je PIO pozitiv?Když budu zamilovanej do Audi,tak ti taky řeknu ať si BMW nekupuješ,takže asi tak.....
o 23.11.2015, 20:23 | dr.marty
Fonfy: píšu ti mail
o 23.11.2015, 20:43 | Fonfy
btw videli ste nove tempa ? ja uz aj nazivo a vyzeraju fakt paraadne :)mozno nad nimi prozmyslam aj ked tam nie su az take dobre vysky chcelo by to ist vyssie ale nakrmit to niecim slusnym hmm :)
ale to len tak OT
som viac menej rozhodnuty pio ostava
a pxa h700 dam za 300 euro dalej
usetrim kilec a dam urobit tie dvere teoreticky buduci tyzden by mohli byt hotove no musim zohnat este rychlo stahovacku vodicovu a vymenit lebo sa mi pokazila a okno blbne ,,zbytocny kopec roboty a znova tlmit novy plech.. ale to uz urobi Gabo som zvedavy na vysledok uz by som chcel pocut hrat v mojich dverach aj trochu basu kedze teraz keby ste to poculi bez subu hrat tak by ste si mysleli ze to krmim cez radio s lpf na 100hz :DDD = katastrofa
o 23.11.2015, 20:58 | kovvalsky
bud som staromodny alebo blby ale proste fonfymu zmyslaniu nerozumiem furt mas z niecim problemy ja ked mam problem snazim sa ho riesit az pokial ho nevyriesim po prve nemas zostavu naladenu ani na pioneerovi ani alpine sak najskor si to cele poskladaj nalad to az potom to predaj ked sa ti to nebude pacit ved jest to nepotrebuje
druha vec furt vypravas len o krmeni reproduktorov a pod proste ja sa hadat nebudem ale repro co ma napisane 60rms my osobne pride zbytocne pustat don 100rms ale ked niekto chce aj 1000watov
tretia vec zapametaj si co ti poviem DVERE v aute ti basovat nebudu potrebujes najst presne repro ktore je robene na 40/50 litrove objemi lebo dvere nemaju 5/10 litrov a nato je prave robena 90 percent autohifi reproduktorov jedine co som pocul hrat v celych dveroch aj kopak aj bas boli AD o tom ti ale blihsie povie revilohifi ked chces aby to aj kopalo aj basovalo hladaj po internete home menice tie su vacsinou robene na 20 a viac litrov proste fyzika sa neda oklamat
o 23.11.2015, 21:05 | kiklop32
:D začínám mít pocit, že si jenom dělá srandu. Ale tak :)

Co třeba si ten procík "na prasáka" zapojit? Základy nastavení ( nepředpokládám, že pio máš nějak brutálně OK nastavený ) zvládneš, když k tomu máš ten CZ manuál :D a vyposlouchat jak to hraje? Co máš za RCA kabely mezi Pio a zesíky? Tablet teda nebude co? :)

Kolikátý koncept si pohřbil před dokončením?
o 23.11.2015, 21:07 | MARWiN
asi hej :D a základní nastavení se dá koneckonců "opsat" z toho Pijonýra že :D a pokud má RUX nemělo by to trvat déle než 10 minut
o 23.11.2015, 21:11 | kiklop32
Ale vlastně to bude asi moc složité. Já bych to prodal :D

Začínám nabývat dojmu, že nejlepší bude dát si rozpočet a dát auto někomu kdo ti to celý udělá. A pak už na to nikdy nesáhnout. Jinak to tady budem prožívat furt dokola.
o 23.11.2015, 22:23 | Fonfy
lenze ty nevies ako mi to hra..mne tie dvere nehraju ..ako gabo povedal spodok je o 2 zakruty inde..
ked mi to urobi bude to hrat ako ma :)
nemozem nastavovat nieco co nie je dokoncene

nie tablet nebude a som rad.. neviem naco som sa pytal vas ked mam nato cloveka s milion skusenostami :D som sa nato mal radsej vykaslat tu sa volne rozmyslat neda :D

ked to bude bude to ono
o 23.11.2015, 22:25 | Fonfy | Upraveno: 2015-11-23 22:29:56
kovvalsky ok ak si myslis ze su auto hifi repro na 10 litrov robene pytal som sa ho nato a povedal mi ze v 10 litroch mi to hrat nebude ze nad tym nech nerozmyslam ani..
repro ti hrat nebude ked to nespravy clovek co sa tomu rozumie a ako noclue hovori fyziku neo*eries ...
to uz som sa stihol naucit :D
naladit to tiez necham nanho..kedze to nezvladnem do "dokonalosti"
co sa tyka vysok a zosikov..co je natom tazke si to spravit sam?
je fuk ake mam rca rusenie nemam a ostatne ma netankuje.. v rca za 10e alebo 50e rozdiel nepoznam..nie na takejto zostave..to su kraviny to je psychika..a tu idem riesit teraz podstatne veci z vplyv na zvuk ako taky a nie ake mam rca kable

u mna je aj problem ten ze mam magnet blizko stahovacky a tym padom to skodi zvuku.. je tam aj malo miesta a sam som zvedavy ako to vymysli..robil to uz milionkrat a nepocul som este zeby si niekto na jeho pracu stazoval cize v tomto smere nemam co riesit pochopil som za tu dobu ze to nema cenu riesit na vlastnu past
o 23.11.2015, 22:35 | kovvalsky
To su blbosti ked je repro robene na 5 litrov bude hrat v piatich ked na 10 bude hrat v desiatich 16cm repro ti hrat v celych dverach nebude a mozes si dat dvere urobit aj vladovy meciarovi ja som hral 2 roky v aute bez subwooferu a absolutne tam nechybal ale to som mal vo dverach najskor 18cm repro a potom 24cm repro a nie 16 cm prditka tesim sa nato ked budem pocut tvoje vychyrene dvere ked to budes mat profi spravene

o 23.11.2015, 22:55 | dr.marty
kovvalsky:a v tomhle ti zase budu já oponovat.Mám 16cm bas ve dveřích a jsou to brutální rány.Ze začátku než se rozehrály byly plochý,ale následně jsem přemýšlel jestli na MR EASCA budu dávat SW či nikoliv
o 23.11.2015, 23:16 | kiklop32
Ne RCA určitě vliv nemají :) chtěl jsem ti jen nastínit PIO/A700 = RCA/Opti ale tak co :). Už teď je mi jasný jak todle zase dopadne :)
o 24.11.2015, 06:45 | Vencaf
to je zase přehlídka ztracenýho času..
o 24.11.2015, 07:40 | kovvalsky
ked uz sme pritom dr.marty a co mas vo dveroch znacka ? typ ?
o 24.11.2015, 13:39 | tygrm
neverending story by Fonfy, to už je na kazajku
o 24.11.2015, 14:23 | Fonfy
Nj tak si mudrejsi a mas viac vyskusane ako clovek co to robi denne uz 20 rokov.. OK
o 24.11.2015, 14:25 | Fonfy
Dr marty vidis u mna to neni ani tul tuk a nie este brutalni rany :)) takze zmysel to ma a ano urcite dokazu 16cm stredobasy hrat vo dverach v tych vo fabii uz duplom
o 24.11.2015, 17:02 | kovvalsky
Fonfy tesim sa na den kedy si budem moct vypocut tvoje auto potom hned poskytnem prve dojmy aby mali aj ostatny obraz o tom co si konecne dokazat spravit a mozno potom sa ti uz ludia nebudu smiat
o 25.11.2015, 00:29 | noclue
MARWiN + Davados: myslim na furt tak, ze ked je to dobre nastavene, nema vyznam sa s tym dalej babrat :) A samozrejme si treba vzdy nastavenie procaku zazalohovat :)

Fonfy: Ty mas doma oboje a pytas sa na fore, ci to niekto porovnal? Prepac ale to je uz aj na Teba vela.
K%rva, vsak sa troska premoz, zdvihni konecne r%t, napoj tu 700ku do auta a napis nejake postrehy.

".a tu idem riesit teraz podstatne veci z vplyv na zvuk ako taky a nie ake mam rca kable"
toto je rozumne, teda v tejto cenovej hladine.... ked to clovek prezenie a nacpe do auta 30m Kimber TC.....tak neviem, ci to stalo za to...


701 je facelift 700-ky a zatial co 700-ka bola s ruxom, pri 701ke sa predaval extra (lebo boli 2diny s ainetom, ktore ovladali procak a rux nebol treba)

kovalsky:
" 5/10 litrov a nato je prave robena 90 percent autohifi reproduktorov
ked chces aby to aj kopalo aj basovalo hladaj po internete home menice tie su vacsinou robene na 20 a viac litrov proste fyzika sa neda oklamat

1. "fyziku neoseres"je moj patentovany vyrok :)

2. ale k veci> home menice vo dverach vacsinou nehraju kopak, nakolko maju Qts okolo 0.25-0.4 a su robene vacsinou do BR
Auto-menice maju vyssie Qts a preto mozu lepsie kopat vo dverach, ktore nie su ani zdaleka podobne dobrej 20-30L ozvucnici, nakolko su makke a fucia. Dvere sa skor podobaju smerom na free air, preto maju auto-menice qts vacsinou nad 0.4, niektore aj 0.6
o 25.11.2015, 01:12 | kovvalsky
noclue tato tema je na dlhu debatu a dlhe zimne veceri mozno moj pohlad na home menice skresluje to ze som mal vzdy len menice jednej znacky co sa tyka ale auto hifi tak napriklad aj morel pripadne dynaudio maju dost dobry zvuk ale vacsinou v ozvucnici v podstate chcem ale poukazat nato ze ked to clovek vie dobre naladit dokaze to hrat aj v ZLYCH dverach
a inak ked sa bavime o niakej zostave a repro atd.... ja mam namysli nizko nakladove zostavy max 2000e nie ODR , F1 alebo Focal utopia a pod
o 25.11.2015, 16:15 | noclue
ja mam stredobasy za 69€ kus a stredy za 59€kus to je celkom nizkonakladove :)

Morel a Dynaudio nie su typicke autohifi, preto sme Elatom robili ozvucnice.... nakolko maju nizke qts a v dverach im ten free air nesedi
o 25.11.2015, 18:35 | kovvalsky
ja mam basaky za 34.90e kus a stred za 39.90 kus :-D
o 25.11.2015, 18:54 | Fonfy
nj lenze mne to nehra spodok vobec a tym myslim doslova.. nemam to asi dobre preto si to chcem dat spravit odborne a buduci rok budem spekulovat nad inymi repro ..kedze dvere uz budu vyrobene na 16cm stredobas tak potom poprosim o nejake rady co tam dat :) ale to neskor teraz chcem skusit tie tempa ako to bude hrat nema cenu o tom dalej polemizovat... tu 700ku sa mi zapajat nechce je to na dlho musel by som zas rozoberat kopu veci ..necham si pio kedze mi vyhovuje a 700ku dam dalej
necham si to uz celkovo urobit podla toho co mi odporuci Gabo
o 25.11.2015, 18:56 | kovvalsky
fonfy co ides vlastne robit s tymi dverami to by ma zaujimalo
o 25.11.2015, 18:59 | Fonfy
ide mi vylaminovat tapec spravi to tak ze po uasdeni na dvere sa to spoji s plechom vonkajsim ..proste to urobi tak ako to robil uz x krat a bude to dobre a hlavne to bude o dost viac spevnene a o to asi ide preniest tu energiu basaku
o 25.11.2015, 19:34 | Davados
a pak budeš mít basů moc budeš zas nespokojenej :D
o 25.11.2015, 19:57 | kiklop32
Je jen náročnej
o 25.11.2015, 20:15 | Fonfy
Ano som. Ale stale vam hovorim tie dvere nic nula bodov.pustim napr nickelback a neviem co je kopak nic ako keby to napr do 200hz hralo tak -10db proste nic ja chcem aby to uz zacalo hrat
o 25.11.2015, 20:20 | kiklop32
Jakou písničku?
o 25.11.2015, 21:55 | Fonfy
vsetko .. ono je to jedno co tam pustim samozrejme kazdy zaner a album hra inak ale vseobecne je to zle velmi zle preto to chcem uz zverit niekomu kto stym vie robit lebo netusim co robim zle
o 25.11.2015, 22:01 | kiklop32
No ty si teda sdílnej...

Tempa sem měl taky, také na komplet dveře v cordobě 3 dveř, takže ještě větší objem a že bych měl špatný spodky se říct nedá. Pak jsem měl chvíli AD w600 a to bylo :)
o 25.11.2015, 22:07 | Fonfy
no vidis som rad ze si mi potrvrdil ze aj v cca 50 litroch? vedia zahrat.. no oni nehraju u mna vobec ..minuly rok som ich mal tiez a vtedz uz som to dokazal urobit tak ze sa chytali ale tiez nic moc proste oni kopu na pocit ale nedokazu to zvukovo preniest..preto som velmi zvedavy na ten vysledok..uz by som to dal urobit aj hned len zahanam stahovacku lavu prednu najprv musim vymenit lebo sa pokazila a este zohnat nove tapaciri cize to ma brzdi teraz
o 25.11.2015, 22:20 | kiklop32
Jen jestli si od nich nepředstavuješ něco co neumí hele. Ale uvidíš
o 25.11.2015, 22:24 | Fonfy
nene to vobec ne hovorim museli by ste to pocut.. ako hovorim vyjadrenie Gabove.. spodok o 2 zakruty inde
o 26.11.2015, 07:01 | clarion | Upraveno: 2015-11-26 07:03:10
Ono niekedy stačí na jednej strane prehodiť nechtiac polaritu/fázu (nemusí byť len priamo na repro) a následkom je, že čím nižšie frekvencie, tým idú viac do zadku až do tej miery, že na najnižších nič nepočuť, ale membrány sa tvária, že odvádzajú svoju robotu dobre...
o 26.11.2015, 09:14 | kovvalsky
clarion velmi dobry poznatok hej zistis to tak ze ked ti to nebasuje ani nekope pomaly posuvas fader do lava alebo prava a pocuvas ci sa ten zvuk meni
o 26.11.2015, 10:24 | Davados
Taky me to napadlo.Kdyz sem si bral z domacich repro,kabel do auta a pak sem dal jinej tak sem otocil +- vubec ty repra nehrali spodek a znelo to jakoby surrundove,tak sem si myslel ze jen zmena kabelu udela tak jinej zvuk...no a pak sem se s pomoci kamose dopatral,prej neotocil si fázi,řikam ne,ale opak byl pravdou
o 26.11.2015, 11:04 | clarion
Dalo by sa napísať aj viac postrehov, ale myslím, že v tomto vlákne je to zbytočné. Optimum je, to dať to urobiť niekomu, kto to vie a nezasahovať do toho. Zaujalo ma to preto, lebo Tempá dôverne poznám dlhé roky, žil som s Tempami 4 roky v Brave a skoro 2,5 roka doteraz v Pole. Pri základnej snahe niečo urobiť so zvukom v dverách, hrajú veľmi slušne spodky (v rámci svojej ceny a kategórie) a pri úpravách s rozumom sa dajú prevádzkovať na spodku ako full a za istých okolností, pokiaľ user nie je hluchý, sa dá zaobísť aj bez woofra. Preto asi bude niekde nejaká chyba v zapojení, nie v inštalácii. Ale foto som nevidel. bohvie, o čo tam nakoniec môže ísť...
o 26.11.2015, 18:41 | Fonfy
ja uz som skusal aj nemozne za tie 2 roky :D verte mi polaritu som prehadzoval uz par krat a kaslem uz nato necham to skusenejsiemu

netusim o co ide ale kable som aj menil za ten cas a vsetko mam OK ..uvidime aky bude vysledok o mesiac..musim cim skor opravit dvere nech to mozem dat urobit
o 26.11.2015, 18:43 | Fonfy
btw clarion: cim si ich krmil?
o 27.11.2015, 07:20 | clarion
V priebehu času kde čím. Úplne prvý zos bol Signat ROC, potom sa tam vystriedali nejaké audisony, ESX (ale ešte tie USácke), aktuálne v Pole sú hrané cez prvú generáciu Audison SRx2, ale len stredobasy, je to aktív. Tesne pred smrťou Fiatu boli poháňané len rádiom Alpine a úplne v pohode... Na fotke je variant s SRx2s, ale tadiaľ cesta neviedla :)

foto k příspěvku  od clarion

o 27.11.2015, 23:56 | Fonfy
aha tak to ja mam proste na p*cu dvere :D neviem preco ale snad sa stane zazrak po dorabke
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.4134 sekund.