Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Pravdy a nepravdy o tlumení Ground Zero

 o Navštíveno 8633x o
o 19.06.2014, 16:56 | CarMedia.cz (P)
Donedávna jsem měl za to, že žijeme v civilizované zemi a používání mozku je naprostým standardem dnešní doby. Bohužel někdo používá mozek jen k tomu, jak pošpinit buď firmu, nebo produkt. Po nedávné aféře s demopanelem byl chvilku klid a po zveřejnění na facebooku fotky našich nových skladových zásob tlumení Ground Zero konkurence vyrazila do boje.. Opět prapodivného.. :-)

Vzhledem k tomu, že GZDM AB vychází cenově jako naprosto low cost základní varianta STP, přitom má podstatně tužší ALU folii a všeobecně působí poctivěji, je přeci důležité nějakým způsobem jej poplivat a prosadit si opět ono "blátivé" STP.

Na facebooku se tedy objevily fotografie tlumícího materiálu Ground Zero GZDM AB. Údajně nepoužitelného, protože nejde odlepit od přenosové folie. O použití mozku jsem se na začátku zmínil záměrně, protože vše je tak krásně jednoduše řešitelné, až to přemýšlení nemusí ani bolet, dokonce se kvůli tomu nemusí studovat vysoké školy, či cokoliv podobného. Vzhledem k tomu, že můj naprosto seriozní příspěvek s řešením odstranění problému byl vymazán a já, jakožto osoba byl zablokován (později můj příspěvek s následujích příspěvcích byl označen dokonce jako "nevhodný"), tak mě nenapadá jak jinak se bránit.

Zveřejněná lež tedy zní: nelze odlepit, pláty jsou nepoužitelné.

Realita: tlumící materiál Ground Zero GZDM AB má při vysokých teplotách nešvar chytat se na okrajích přenosové folie.

Jsou tedy dvě řešení:
a) méně pohodlné - materiál kapánek schladit, například vložením do lednice nebo chladné místnosti
b) pohodlnější a i praktičtější - materiál nařezat na menší kusy a aplikovat jej po částech s tím, že odlepování z přenosové folie začneme z vnitřní strany.

Ono nařezání beru jako samořejmost, málokdo nanáší zcela celé pláty, proto mě to přijde jako normální, čili bez jakýchkoliv problémů.

Nějaké to foto:

natrhat tlumení tedy umí každý :-)

foto k příspěvku  od CarMedia.cz



o 19.06.2014, 16:57 | CarMedia.cz (P)
A teď naprosto normální aplikace

foto k příspěvku  od CarMedia.cz

o 19.06.2014, 16:57 | CarMedia.cz (P)

foto k příspěvku  od CarMedia.cz

o 19.06.2014, 17:00 | CarMedia.cz (P)
Vzhledem k tomu, že mě přijde jako normální najít řešení a zákazníkovi pomoci nebo v případě neřešitelných problémech kontaktovat dovozce (výrobce) a celou situaci s ním řešit místo nesmyslného plivání a pošpiňování dobrého jména a vzhledem k tomu, že mě kvůli tomu psalo a volalo již několik desítek lidí, rozhodl jsem se na celou situaci reagovat zveřejněním tohoto příspěvku..

Děkuji za pozornost.. :-) :-)
o 19.06.2014, 17:03 | CarMedia.cz (P) | Upraveno: 2014-06-19 17:03:41
P.S. dnešní naprosto bezproblémová instalace do jedničkové Octavie..

foto k příspěvku  od CarMedia.cz

o 19.06.2014, 19:25 | kubiik
pokud je nekdo tele a loupe to v teple z teto strany, tak to nemuze ani jinak dopadnout. Silent Coat tohle dela taky. ale jak pises, staci to logicky odlepovat ze strany rezu a bez problemu...
o 19.06.2014, 19:35 | Marťas1
AMEN
z vlastní zkušenosti: z STP jsem stalo opravdu docela bláto (řada Anticor)
GZ za mě rozhodně lepší a to co proběhlo na FB mi hlava trošku nebere
Tohle není žádné přitakávání Jirkovi, ale můj pohled na věc
o 19.06.2014, 19:56 | walish
Tak vzhledem k tomu, co tam dělají za lidi, se ani nedivím. Revilo, já myslím, že oni v žádném případě nejsou konkurence, jen mají v obchodě podobné věci ;)
o 19.06.2014, 20:12 | trueno
Walish:Máš pravdu , jak by mohl bejt konkurence někdo kdo ani není schopnej aktualizovat eshop a tudíž nabízí věci které ani není schopný dodat .....
o 19.06.2014, 21:57 | ivls
A kdo to na FB ventiluje?
o 19.06.2014, 22:14 | Kapka (M)
Ivan:
[ Link ]
o 19.06.2014, 22:22 | Osly
taky už nějakej rok sleduji politiku ahifi a upřímně je mi z nich na blití...stp a gladen a přes to nejede vlak. Osobně nechápu proč prodávají produkty, které prodávat ani nechtějí...
o 19.06.2014, 23:17 | Toxxx
No na tom FB je to úbohe teda. Nemám už slov na toto ale je to pre tento dnešný svet typicke. Ohovarať miesto snahy niečo zlepšiť. Ale kto chce kam .........
o 20.06.2014, 00:42 | rebel | Upraveno: 2014-06-20 00:43:42
Tak ono ja budu lepit u sebe take par platu tak dam video jak to jde ,či nejde :-) a co se týka Ahifi a jejich špíny na socialní síti ktomu nemam slov pisou tam 4 prodejci povidaji stale to same jak to mysli dobre se zakaznikem a kdyz jsem jim tam napsal tak se diskuze toči jinde :-D jak usmevné že takova velka firma ma zapotrebi social facebook . A nechápu proč toto oni neřeší jako reklamaci? Dovozce by se to optal u jejich výrobce a treba by se to vyřešilo jinou podkladovou folií.A mozne je že nejaka folie je špatna a přilepi se :-(ale jejich kauza na facebooku to určite neodstrani .A to že to děla i jejich slavnej Gladen to tam raději nenapíšou .Řekl by sem že jejich počínání je jen aby si prosadili STP a proto to tam chválí hloupím argumentem ,že to dělaji pro zákazníky . A ja osobně mam na autě taky toto tlumeni a prisaham ze se mi toto nestalo ale mam to tlumeni zprvni varky :-(
o 20.06.2014, 09:49 | Milhauzz
Mno jo, lesk a bída sociálních sítí ...
o 20.06.2014, 09:58 | .mycTD
to nebude o siti...
o 20.06.2014, 10:27 | Kamil07
Tohle je pro Ahifi jen další ostuda, kauza demopanel byla taky paráda.
Zajímalo by mě, který blb jim tohle vymýšlí, vždyť tím potápí celou firmu.
Jestli si dobře pamatuju, tak demopanel tam řešil nějaký jejich zaměstnanec a pokud je tlumení taky jeho práce, tak se divím, že ho ještě nevyhodili.
o 20.06.2014, 11:05 | Aegis
Takhle se problémy přece neřeší a už vůbec ne před zákazníkem. Ostuda
o 20.06.2014, 12:01 | Marťas1
Přesně tak
o 20.06.2014, 12:21 | Shr3k
Mně osobně pobavili borci na Ahifi facebooku hned několika věcmi (než mé komentáře smazali a můj účet pro jistotu zablokovali):

1) údivem nad Boschmann výhybkou, která by měla mít podle těch elektrotechniků stejně zapojené větve na výšku i středobas (aniž by si lámali hlavu nad zapojením...) [ Link ] (vinutí cívek zřetelně jiné, kondíky, ačkoliv oba stejné nemusí být stejně zapojeny...)

2) [ Link ] Údivem nad tím, že výrobce namontuje do auta lowend reproduktory v nákupní hodnotě cca 4 EUR za kus. Navíc s výrazem "šasy" ... LOL :-) Též jsem komentoval na FCB, smazáno, blokováno.

3) Dorazili mně touto aférou o tlumení, a zejména výrokem, že Dynamat Xtreme nikdo nekupuje. Když jsem napsal, že já si ho koupím vždycky, protože je skoro o polovinu lehčí při dvojnásobné účinnosti proti tomu nejlepšímu, co STP kdy nabízelo, a navíc má asi tak 10x přilnavější lepidlo, smazáno, bloknuto...

Co na to říct, i když mě tady Jirka taky někdy pěkně sere (:-)... on ví proč), definitivně NENÍ, na rozdíl od pánů zaměstnaných ve firmě Ahifi, tzv. PRODAVAČEM LEŠTĚNÝCH PRDŮ.
o 20.06.2014, 13:24 | TommyDS
Pri kazdom tlmiacom materiali sa taketo stane, ci uz Hollywood, SilentCoat, pripadne Gladen...
Treba stym vediet robit a vsetko bude OK...
o 20.06.2014, 14:20 | MARWiN | Upraveno: 2014-06-20 14:22:27
tak to je mazec tohle téma :D nečekal bych až takovejhle konkurenční boj
jinak co se týče tlumení, tak tohle dělá každý druhý tlumení, STP, GZ, je to fuk, ale když se to řízne, tak to jde krásně loupat a navíc se s tím o hodně líp dělá a je to i o cosi pevnější když se to překládá malýma kouskama přes sebe ... asi to bude nejen v hlavě, ale i rukama,že to pánům nejde :D

edit: mimochodem, takhle blbě jdou loupat i obyčejný řezaný samolepky někde z reklamky
o 20.06.2014, 15:09 | .mycTD
tak ja uz tady (resp. vedle*) pamatuju i to udavani na bernak kvuli nabidkam na foru. Takze prekvapujiciho to nic neni.
o 20.06.2014, 16:09 | TROY
ha tak už vim proč mě to furt vyskakovalo na profilu :) jak to někdo komentuje ;)
o 21.06.2014, 16:18 | noclue
taka blba otazka: niekde som videl pri stp gold 2500 napisane stp for ground zero.... je to len kec, alebo to GZ naozaj vyraba stp?
o 21.06.2014, 21:37 | CarMedia.cz (P)
noclue nejsem si tímto vůbec jistý. Je ale fakt, že když si dám vedle sebe plát původní modifikace STP Gold a GZ GZDM Gold, je to naprosto totožný materiál, jen výrazně levnější.. Nedivil bych se, kdyby se to vyrábělo ve stejné fabrice, jen se na povrch tiskla jiná loga. GZDM AB se ale nepodobá ani jedné variantě STP. GZDM AB je (krom barvy) zas totožný materiál jako B2 Audio BBDM, opět také levnější. Toto byl i jeden z důvodů, proč jsme od BBDM ustoupili - už prostě nemá smysl komukoliv doporučit něco, co je stejné s něčím, co je výrazně levnější..

Pak je ve hře stále dynamat, který má perfektní tlumící účinky při nízké hmotnosti. Ale tam je cena výrazně vyšší, proto není prodej tohoto materiálu takový, jako těchto "levnějších" materiálů...

P.S. problém se středy vyřešen.. :-)
o 22.06.2014, 12:43 | noclue
je nieco podobne dynalineru za normalne peniaze? potrebujem 1m2 na strechu


ja mam na auto pripraceny jeden bulk pack dynamatu xtreme a jeden bulk pack stp gold...dnes by som asi zobral dynamat + gz gold

na dvere + strechu + tapaciry pojde dynamat kvoli vahe a na podlahu a blatniky + kufor pojde stp... ale aj tak som dlho uvayoval nad komplet dynamatom... tie sucinitele tlmenia su tiez podstatne, u dynamatu je to zmerane na 200Hz pri roznych teplotach, u stp vieme len cislo 0,36 ale nevieme teplotu ani frekvenciu a u niektorych materialov sa objavili cisla pod 0,20, cize ani polovicny ucinok voci dynamatu. Dobre je, ze kazdy si moze porovnat tlmenie podla ucinku, hmotnosti a ceny


je to len moj nazor, ale GZDF-300 a BTP10 sa podobaju ako vajce vajcu, este aj folia je rovnakou farbou potlacena :)
o 22.06.2014, 19:34 | CarMedia.cz (P)
Pátrám v paměti, co by se podobalo k Dynalineru a nějak nevím... S tím GZDF a BTP10 nemáš zcela pravdu. BTP je hutnější, GZDF je totožný s Biplast10.
o 22.06.2014, 21:47 | noclue
ano myslim biplast, mam 2,2m2 10mm hrubky... ale ten je lahci nez dynaliner. je btp10 nieco ine ako biplast? stp ma uplne nehouby stranku a hlavne na nej su ine produkty ako bezne v ponuke, tak som to asi poplietol.
o 23.06.2014, 00:56 | rebel
Já by sem to viděl asi takto : cca 40 desek a 2xDefekt ,ale stačilo odlepit jiny roh

[ Link ]
o 29.06.2014, 17:49 | Kynio
chci si počíst aférku o demopanelu, můžete mě někdo nasměrovat prosím? :)
o 29.06.2014, 19:02 | noclue
tak mam aj 2m2 btp 10, toje pena impregnovana bitumenom, ovela tazsia ako biplast.... inak je to len nahodou, lebo som objednal biplast 10 a prisiel omylom btp 10 gold... na streche a dverach mam biplast a na podlahu pojde btp... tu v nemecku som penu od gz nevidel, inak by som zobral tu...
o 30.06.2014, 06:03 | CarMedia.cz (P)
Jj, vsak jsem psal, ze to je jiny material. Kdyz STP prislo s Biplastem jakozto nahradou za BTP, moc jsem to nepochopil. Ale ono u STP nechapu vic veci, viz aktualni modely Anticor vs starsi typy Silver a Gold.
o 30.06.2014, 20:32 | noclue
ja som mal objednane 2 bulky gold a dosiel jeden gold a jeden anticor g, je to rovnaky material, hrubkou, hmotnostou aj stabilitou. inak btp10 sa mi paci viac ako biplast na tlmenie teda pojde na blatniky a podlahu.
o 06.11.2014, 22:26 | Fonfy
tento tyzden som stym tlmil komplet dvere dalsou vrstvou zvolil som toto GZ kvoli dobrej cene a pracuje sa stym uplne super! je to kvalitka
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3389 sekund.