Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > repro na cely objem dveri

 o Navštíveno 5110x o
o 25.09.2014, 21:37 | Fonfy
Prosim o radu.
Na velkosti repro nezalezi ale urcite neplanujem 3 pasmo cize musi to zahrat dobre stredy.
HU: Pio deh80prs (mozno budem upgradovat na p88rsII)
Zosik: Becker Energy 400 LE
Vysky: Momentalne mt12, ale budu piccola ked sa vratia zo servisu.
Stredobasy: Momentalne na cely objem morel tempo - ale hra to na pikacu spodok.

Teraz otazka: Mam dat spravit z laminatu do tapacirov uzatvorenu ozvucnicu s nejakym malym objemom? (8-10L) alebo spravit tapaciri tak, aby repro hrali na cele dvere.

Doporucte mi co bude vhodnejsie a aj nejake stredobasy do 200 eur vdaka. (Mozu byt aj pouzivane ale iba v top stave)

Peniaze nato budu do vianoc, cize uz teraz musim rozmyslat a diskutovat co tam dat. Popripade ked je niekto z BA a okolia a ma nejaku dobru instalaciu kde ma napr nejake autohifi repro v malej uzavrenke alebo nejake homehifi menice v celom objeme prosim ozvite sa velmi rad by som vypocul.

Poprosim nejake komentare k veci a nie OT..ja viem uz som tu popisal vselicoho dost ale teraz riesim vaznu dilemu, nakolko som do auta nasypal dost penazi a proste to nehra ..obmenil som asi 5-6 zosikov a 2 pary repro a nic. Cize ked to budem chciet nejak dat doporiadku a spravit to nech viem ako a co je lepsie ..no a najradsej by som si co to vypocul..tak dufam ze na slovenske finale budem moct prist.


o 25.09.2014, 23:21 | semtex
Poslal som ti mail.
o 25.09.2014, 23:36 | Fonfy
btw: vsade citam ako dobre hraju tempa na cele dvere aj na prohifi nejaku recenziu aj milhauzz pisal nieco take atd.. ze ako vedia ist s hlasitostou vysoko a ako ich staci orezat od 40hz vyssie a ze zahraju bez skreslenia velmi slusne spodok a je ho dost. Nechapem to nechapem - co mam zle.
o 25.09.2014, 23:48 | noclue
chyba je aj nadalej v softveri
o 26.09.2014, 07:30 | kovvalsky
Fonfy necuduj sa ze ti tu nikto neradi ved ty igorujes kazdu radu ved my sme ti tu pisali co mas asi tak kupit aby to fungovalo a ty si co spravil
1. miesto jednych morelov kupil ine moreli - nikto ti to neradil
2. predal si uplne zbytocne zosilovac a kupil iny to ti tak isto nikto neradil
3. snazis sa predat radio co ti zase nikto neradil
4. mesiac si tu spekuloval ako spravit ozvucnice na dva 16.5cm repraky to ti tak isto nikto neradil

jedine co sme ti radili kup si na zaciatok 20cm menice NIE 16.5cm co je ovela jednoduchsie osadit do dveri ako vyrabad debilne ozvucnice za stovky euro z nejasnym koncom - vysral si sa nato
dalej sme ti radili nechaj to tak kup subwoofer a popros niekoho kto ti pomoze z ladenim celej zostavy - aj na toto si sa vysral
a ked uz tu nikomu neveris co sme ti radili posledna tovja moznost zavolaj alebo napis email do revilohifi [ Link ] oni minuly rok postavili SKODU FABIU ako mas aj TY a vyhrali s nou ME EASCA kategoria mini a ked si nenechas ani od nich poradit tak ti uz ani boh neporadi
o 26.09.2014, 08:55 | TommyDS
noclue: big like :)
o 26.09.2014, 10:02 | Fonfy | Upraveno: 2014-09-26 10:06:25
kovvalsky: kupil som ovela lepsi zosik :D a ked uz kupim to p88rsII tak zase o triedu lepsie radio :D tak ako sorry ale ty mi moc neradis :D

btw riesim to co vybrat do buducna a ako spravit finalne tie dvere ako AJ TO ze proste 1000 ludi ma tempa na cely objem a hraju im tak to nechapem. Tak nehovor ze problem je v tempach ! skusal som uz 2 rozne stredobasy a 5-6 zosilnovacov.

JASNE A KUPIM SI 20CM MENICE A NEZAHRAJU ANI P*CU STREDY LEBO MAM 2 PASMO!! BOZE.......
o 26.09.2014, 10:05 | Fonfy | Upraveno: 2014-09-26 10:09:39
inak pekne si protirecis ..vidis dali do fabky (revilo) 16,5cm repro a bolo dobre...tak tu nemel o tom ako ste mi radili 20cm stredobas ked ja do 3 pasma nejdem!


Preto sa este raz pytam, akou cestou ist ci zvolit maloobjemovu ozvucnicu a ake repro tam dat, len uz mi tu nikto neporadi ako vidim a vsetky rady ktore +- boli tak boli na 18-22cm velke menice co mi je uplne na nic.
Ja nechcem subwoofer vo dverach ale proste stale to nehra ved kludne mozem skocim za niekym a uvidite..
Btw v nedelu idem na Skokim a ten sem potom urcite napise.
o 26.09.2014, 10:51 | CervinVega
"kovvalsky: kupil som ovela lepsi zosik :D a ked uz kupim to p88rsII tak zase o triedu lepsie radio :D tak ako sorry ale ty mi moc neradis :D"

...a máš to vyřešený, teď už jen počkat, až přiletí a vezmou tě s sebou...
o 26.09.2014, 11:55 | kovvalsky
ty furt len riesis ja som ti radil ako aj ostatni hned na zaciatku tvojho spekulovania daj tam 20cm zato ze ti niekto POVEDAL ze asi to bude treba dat do trojpasma ja nemozem ale naco by si tam sral trojpasmo ked mas piccola ktore dokazu ist nizko sak rozmyslaj trochu este si to ani nevyskusal a vsetko zavrhujes a na vsetko frfles ano povedal som ti ozvi sa revilohifi lebo pokial sa nemylim oni tam mali subwoofer v kufri a ak sa mylim a nemali ho tam tak prve co by som spravil kupil to iste co tam mali v tej fabii a dalej to neriesil lebo su to dve totozne auta
o 26.09.2014, 13:46 | radaman
Tempa 6 byly jediný co mi ve dveřích hrálo...budu se k nim vracet...akorát pohon zatim nevim...toho etonu je škoda, ten jsis měl nechat. Máš někde zádrhel...
o 26.09.2014, 22:16 | Fonfy | Upraveno: 2014-09-26 22:20:20
etonu nie je skoda podla mna ten becker je uplne inde a vykon toho etonu som moc nevyuzil az tak podla mna.

kovvalsky: vidis este aj radaman pise ze tempa HRAJU na cele dvere tak mi tu nerad ze si mam kupit take a take repro ked teraz riesim AJ TO ze mi tie tempa vo dverach proste nehraju tak ako by mali.

Zadrhel - no neviem nema byt kde uz som vyskusal vsetko..tak skusim aj inu HU ak teda bude ta moznost a bude kupca na moju HU.

reagujem iba nato ze ked uz tvrdis ze mi nikto tempa neradil, tak kazdemu proste na cele dvere hraju a vsetci mi radili nech 20cm stredobas nedavam ze to iba do 3 pasma tak co..ale teraz ked potrebujem radu tak nikto neporadi ..naschval som zalozil nove tema lebo tu nechcem uz OT ale nieco k veci. A podla toho to uz spravim.
o 26.09.2014, 23:12 | Fonfy
Tie sinfoni sa mi pacia [ Link ] /stredobasove-stredove/165mm/reproduktory-aud io-development-mm6.html ..mal by som ich kupit? A dat na cele dvere? Ten becker by ich vedel dobre nakrmit a aj kvalitativne nie len vykonom. Len ma udivuje tak vysoka rezonancka.
o 26.09.2014, 23:12 | Fonfy | Upraveno: 2014-09-26 23:12:34
.
o 26.09.2014, 23:16 | MARWiN
Fonfy uz tu prosim prestan s tim tvym analnim vyplachem a bez si spamovat nekde jinde...
nechapu proc te udivuje vysoka rezonancni frekvence, kdyz tomu ocividne vubec nerozumis, coz je ostatne vidno na tom ze jsi za skoro rok nedokazal ani rozehrat pitome Tempa... mel bys nekde zavolat o pomoc, nejlepe mozna i o psychickou, do nejake lecebny a hned potom klukum ze Slovenska, aby ti s tim nekdo pomohl...
Jen jedna otazka ze zvedavosti, kolik eur uz jsi pro*ral na tom jak porad menis komponenty?
o 26.09.2014, 23:22 | Fonfy
to Marwin - vidis a takychto arogantnych ..... ako si ty nemusim...zatial s kazdym osobne dobre vychadzam.
Kolko som presral eur na tom obmienani ? Voobec nie vela poslednu dobu uz co predam tak zato kupim ako teraz napr. eton 200e a denon 40e nakup beckera za 230 ...cize ako sorry ale neviem lebo proste si neviem rady mam uz o tom nastudovane mrte ale instalaciu mam OK..no dvere sice sem tam urcite prefukuju aj mdf kruzky ale tak co mi tu par ludi napisalo tak to by nesposobovalo moj problem vraj. Neviem no v nedelu to idem prebrat so skokim a pustim mu to ale bol by som rad keby sa mi k tomu vyjadril niekto iny osobne len neviem za kym ist.
o 26.09.2014, 23:22 | Fonfy | Upraveno: 2014-09-26 23:22:35
.
o 26.09.2014, 23:24 | Fonfy
ako sorry ale ukaz mi ine repro co ma FS 84hz ...tak ma to asi udivuje
o 26.09.2014, 23:27 | Fonfy
inak este by som rad podotkol to kovvalsky ze to ze mi tu nikto nenapisal ze kup kludne aj tempa neznamena ze mi to nemohol poradit osobne.
o 27.09.2014, 08:49 | kovvalsky
Fonfy cely problem je len v tebe ze proste si nic s toho nevyskusal ako vela ludi aj mne hovorilo ze to tak nebude hrat a vsetci sa osrali lebo proste kazde auto hra inak aj noclue ti bud 20cm alebo subwoofer pre teba v momentalnom stave je najlacnejsia varianta kupit subwoofer som naramne zvedavi ked pojdes k skokimu a ten ti to cele pusti zo subwooferom a bez subwooferu a tam zistis ze sme ti vsetci chceli len dobre ale rob si ako chces proste zo 16.5cm menicov nikdy nikdy vzivote nedostanes to co 20cm menicov
o 27.09.2014, 09:29 | Fonfy | Upraveno: 2014-09-27 09:30:06
ja som jeho auto uz pocul..len teraz tam pojdem iba preto aby mi to pustil bez SW a potom si to iste pustim u seba.

btw uz mi pisali zo servisu ze piccola maju cievku ok ale ze tam je nejaka zavada a je dost mozne ze sa pri oprave uplne pokazi ta jedna vyska, ale keby to vyslo tak to ani drahe nebude, tak snad sa konecne zacne darit opravia mi ich a dufam ze vyriesim aj problem s dverami.

Noclue mi radil 20cm stredobas ale sam potom pisal ze ak to je do 2 pasma tak sa nato mam vykaslat. Aspon tak sa mi zda ze to bolo
Len mna by zaujimalo ci by tempa dobre "kopali" napr. v malom objeme okolo 8 litrov (nemusia ist hlboko - nato bude sw) a vseobecne ked sa pustim do dveri tak aby som vedel, ze ci spravit teda uzavrenku o malom objeme alebo spravit poriadne tak aby to ostalo na cele dvere..do buducna, ze co viac vyhovuje vacsine repro.
o 27.09.2014, 10:38 | michalm
Zem je guľatá a nič s tým nespraviš.
o 27.09.2014, 13:34 | Tomas156
chces normalne repro, tak kup mivoc 208hc, je to 200mm repro, ktore vie ist na 25-30litrov viac nez dobre a da sa delit pri 55Hz a 2kHz. To cele za 120 par nove!!!!!

Picolla nechas hratt od 2,5kHz/12dB hore a mas vymalovane.
To ti radil Noclue, takže to čo ti radí kovvalsky nie je blbosť.
Je pekné že máš toho veľa načítané ale očividne o tom stále nemáš šajn, lebo aj tu argumentuješ iba vetami ktoré ti niekto iný napísal keď si si pýtal radu. Takže na tvojom mieste by som nerobil hlupákov z ľudí ktorí sa ti tu celý čas snažia iba poradiť a majú narozdiel od teba reálne skúsenosti a aj výsledky.
Nečuduj sa že ľudí už nebaví ti odpovedať a radiť keď každý týždeň založíš nové vlákno v ktorom riešiš nový koncept od ktorého aj tak upustíš.
Nechápem ani zmysel tvojej otázky "Len mna by zaujimalo ci by tempa dobre "kopali" napr. v malom objeme okolo 8 litrov" načo sa to pýtaš keď si môžeš zbúchať malú bedničku a počuť to na vlastné uši, alebo si urobiť väčšiu a postupne jej zmenšovať objem aby si sa nepýtal že ako by hrala o pol litra väčšej ozvučnici.
Už pri tomto pokuse zistíš či je chyba vo dverách alebo vo zvyšku inštalácie
o 27.09.2014, 14:15 | michalm
Tomas, zbytočne derieš klávesnicu, zase nájde super ponuku na internete, namontuje a založí vlákno, že to nehrá.
o 27.09.2014, 22:57 | noclue
Tome: on ma precitane maximalne tak Bravo. Ani zakladnu teoriu akustiky nechape.
o 28.09.2014, 03:25 | Fonfy
Neviem no tie mivoc nezahraju stredy podla mna, idu max do 2Khz tak ci to bude stacit. V com budu lepsie ako tempa? Ak teda teraz vynechame basovu zlozku, zacinam sa skor sustredit nato aby som mal kvalitne repro do 2 pasma a aby to zahralo aj stredy dobre. Spodok sa da doplnit s SW. Ano doteraz som riesil sice spodok, ale aj tak to nechapem ze tie tempa "nehraju" tak ako ich mam, ked by mali.
Tak teda moja otazka znie ci to naozaj bude stat zato kupit tie mivoc a upravit to na ne.
Nebude lepsia kombinacia napr tie sinfoni + SW ? Ten kupim casom tak ci tak. Len zas nechcem aby bol na pikacu fundament. Lebo aj tam sa mi zda ze to nie je ok.
to Noclue: Nenarodil som sa s vedomostami, tak ako ty sa ich snazim ziskavat ...a za tie necele 2 roky tu som sa vela naucil

Inak dnes som spozoroval nieco neuveritlne. Mozno je to pre vas samozrejme ale pred tym na nijakom inom zosiku som tak velmi nepocul prechod medzi roznymi strmostami, ale na beckeri je to neuveritelne ale fakt neuveritelne pocut, su to mrte rozdiely. Fakt to predtym nebolo ani zdaleka tak pocut.
o 28.09.2014, 09:50 | Duri168
Skus pozrieť tieto:
[ Link ]

Idu do 3khz.
DLS UP1i idu už od 1500hz. Ale plánujem ich orezať pri 2500hz.
Dám ti vedieť ako to uhraje? :)
o 28.09.2014, 10:10 | Duri168
Tak sorry som sa trosku sekol..1khz
stredobas..
Inak keď dám do dveí klasické hifi reproduktory pre domácnosť a zaobstarám to proti vlhkosti tak ich môžem použiť v autohifi? : )
To Fonty: Sorry že som sa ti sem votrel :D
o 28.09.2014, 10:35 | CarMedia.cz (P)
Nejprve se rozhodni, co teda skutečně chceš. U dvoupasma budeš stále řešit to samé dokolečka. Středobas bude vždy o kompromisu mezi středy a basovkou. Prakticky neznám měnič, co by obě pásma zahrál perfektně. Buď mají supr basovku a pak se hlti na středu, nebo mají super střed a spodek bez takového objemu. U dvoupásma doporucuji jit do druhé kategorie a tu basovku doplnit i třeba jen 8" subwooferem. Už i diky tomu, že střed je pocitově nejdůležitější pásmo. Sinfoni Appassionato je přesně ten typ měniče, kde máš nepřeberné množství detailů na středu a výšce, pro objemné kopaky to chce ale SW. Pokud ti jde tedy o fundament a přehlednost, nemam s ničím v teto cenové kategorii a v 2-Way variantě lepší zkušenosti.
o 28.09.2014, 13:08 | Fonfy
Duri: Kludne :) Mne radia tieto: [ Link ] Ale zda sa mi to blbost lebo proste to je 9 palec! To nemoze zahrat dobre stredy a zas nechcem na stredoch prepad na ukor basov
o 28.09.2014, 13:11 | Fonfy | Upraveno: 2014-09-28 13:13:38
Revilo: Myslis, ze by teda bola dobra kombinacia Sinfoni Appassionato E165W + Morel Supremo Piccolo? A doplnil by som to neskor s morel primo 12

Ak by som ta mohol poprosit, tak mi hod sem alebo do mailu foto z instalacie tej fabie co ste robili. Hlavne ako boli spravene dvere, dakujem.
o 28.09.2014, 13:11 | TommyDS
Staci kuknut priamo na krivku toho menica, pokial budu vo dverach ich vyzarovanie bude daleko od 30stupnov, v rozmedzi 400Hz az 1kHz je tam niekde rozdiel az 3dB co je uz pocutelne, nehovoriac o tom, ze ta krivka je uz trochu zahladena (marketing), cize fakt pouzit ako kickbass, ale do 2pasma by som nedaval, jedine s nejakym fullrange menicom na vrchu, aby sa to dalo delit pri 500Hz ...
o 28.09.2014, 13:19 | Fonfy
tak som si aj myslel. S Full range vymyslat nejdem a na radiu by sa to ani nedalo sprevadzkovat
o 28.09.2014, 21:15 | Fonfy | Upraveno: 2014-09-28 21:22:56
Tak s Mirom som bol a popcuvali sme trosku a mozem povedat, ze tam ma na tych kompach viac dynamiky. Napr. pri easca cd to bolo pocutelne, ale potom sme pocuvali Dire Straits - Money for nothing a tam uz bol rozdiel mensi co som sa aj cudoval, tak mi to aj uz "kopalo" aj ked ten spodok bol u Mira lepsi, ale mozem povedat, ze nato ze tam mam mt12 vysky tak to bol dost pekne vykreslene celkovo.
A zistil som dnes, ze ked som si dal nastavenie casovych korekcii "initial" teda to, co mi odmeralo cez mikrofon, tak scena bola super! Doteraz som to nejak netestoval, ale dnes som pocul ze ta piesen od DS a rozlozenie nastrojov bolo takmer identicke cize som velmi rad, ze som si to mohol snim porovnat.
Aj ked je pravda ze on reze stredobasy od 63Hz a ja od 50Hz a mal viac toho spodku no, cize nehra mi to stale tak ako by malo ale v porovnani je to mensi pruser ako som si myslel.
Uz len cakat kedy sa zo servisu vratia piccola a snimi to bude ono. A samozrejme nasetrit a v zime kupit SW :)

btw - 8 palcove stredobasy do 3 pasma vpredu - to je sen do buducna- to by bola parada. Dufam, ze o 3 tyzdne na MSR bude niekto s 8 palcakmi vpredu sutazit nech si to vypocujem :)
o 28.09.2014, 21:19 | TommyDS
Fonfy - ja tam budem :D :D :D
o 28.09.2014, 21:22 | Fonfy | Upraveno: 2014-09-28 21:22:24
No vidis ! :D super! Musis mi to dat vypocut!! Som nato mrte zvedavy :) Pridem v nedelu 19. pozriet.
o 28.09.2014, 21:23 | Fonfy
Aspon si vypocujem primo ktore chcem potom aj ja :) Dufam ze mas 12 palcove v BR-ku :P
o 28.09.2014, 21:23 | Fonfy | Upraveno: 2014-09-28 21:24:03
.
o 28.09.2014, 21:37 | TommyDS
Este porozmyslaj nad svojim spravanim tu na fore a mozno ti dam vypocut ...
o 28.09.2014, 21:58 | Fonfy | Upraveno: 2014-09-28 21:58:41
ved ale co ti vadi..nikoho tu do ... neposielam a nespravam sa ako debil.. to ze som nerozvazny a vzdy sa niecoho chytim s velkym nadsenim (az moc) je moja vlastnost no :D
o 28.09.2014, 22:03 | TommyDS
este mas cas, tak sa kludne nad sebou zamyslaj ...
o 28.09.2014, 22:12 | Duri168
Chlapy nikto niesme dokonalí... a každý si chceme plniť sny.. ja napríklad som chcel dostať nízske tóny zo dverý a hlavne docieliť kopáku.. a došiel som na to že orežem dvere od 50hz a pod sedačky umiestnim subwofer od kicx v uzavrenke 7L pod šoféra a aj spolujazdca.. a bude to hrať super.. :) A Fonty .. dvere mám inak veľmi silno pošrubované a utesnené.. a je to na dlho.. ale uvidíme čo povedia tie suby.. :D
o 28.09.2014, 22:17 | Fonfy
skoda no ja to viem vybrat raz dva :) kedy to planujes realizovat? drzim palce :) kazdopadne budem rad, keby sme sa dohodli a stretli a popocuvali
o 29.09.2014, 07:43 | noclue
fonfy: stale ide o jednu a tu istu vec, fyziku neoseries.
kopak robi horna basova zlozka.
cim viac horneho basu v porovnani s hlbokym pocujes, tym viac mas pocit, ze to kope. Okrem toho menic, ktory sa menej namaha "dole", zahra "hore" s mensim skreslenim.

a teraz to najdolezitejsie:

cize ked orezes 165mm menic na 63Hz/24dB tak bude casto silnejsie kopat ako pri orezani 50Hz/12dB...


Mivoc vedia nahradit aj sub, ale stredymoc nevedia... radavznikla v case, ked si chcel kick na ukor stredov. Teraz si otocil o 180stupnov a chces slusne stredy a spodok doplnis subom. Z tohto pohladu su 8" neaktualne.
o 29.09.2014, 08:05 | Fonfy | Upraveno: 2014-09-29 08:06:19
Tak po vcerajsku urcite viem ze mi to kope viac pri 12db/oct. a od 50 hz. Pri 24 db/oct. a od 63 hz uz to neni ani zdaleka ono. Skoki to ma od 63 hz a este kusok lepsie mu to hra ten spodok. Cize mam to aj tak trochu zle, proste mi nehraju tie tempa ako by mali. Takze ked bude cas sa stym skusim este pohrat..vytlmit mdf tunel a lepsie prichytit.

Hej riesil som prv spodok na ukor stredov trosku, ale uvedomil som si ze do 2 pasma je to blbost radsej doplnim ten spodok s SW. Ale aj tak musim prist nato preco mi tie stredobasy nehraju tak dobre. Lebo SW potom pojde do 63hz. A tym padom teraz ked pustam od 63hz stredobasy tak nemaju taku dynamiku ako by mali mat (teda aku ma aspon Miro) ..cize nechcem potom stracat na dynamike vpredu. Lebo potom mi bude dobre hrat SW frekvencie do 63hz a od 63 hz uz bude prepad tym padom.
o 29.09.2014, 08:05 | Fonfy | Upraveno: 2014-09-29 08:05:25
.
o 29.09.2014, 09:37 | Fonfy
Teraz som bol v Senci na otocku na urade prace a cestou som si pustal Metallicu - And Justice for All a mozem povedat, ze ten becker tlaci z tych morel tempo maximum. Stale mi ten spodok pripada ze nehra ako ma, ale ostatne pasma a konecne aj lokalizacia nastrojov a rozlozenie sceny balada. Neskutocne co ten becker robi je o 3 levely vyssie nez akykolvek zosik co som predtym mal. Zahra vsetko a s totalnym prehladom. Odpadavam. A konecne to mam aj dobre naladene, spravil to za mna sice mikrofon, ale je to naozaj velmi dobre. Strmosti som nakoniec nechal vsade 12db/oct a konecne nemam nutaknie sa dotoho uz "srat" a stelovat. Aj ked ako hovorim, ten spodok no..skusim sa s dverami pohrat inde problem nie je.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3399 sekund.