Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > zvukový procesor audison vs alpine vs ground zero

 o Navštíveno 3666x o
o 19.10.2014, 08:51 | 4wd
Vedel by mi niekto z vlastnej skúsenosti poradiť, ktorý zo zvukových procesorov Audison bit one vs Alpine PXA-H800 vs Ground zero GZCS 6-8DSP je zvukovo, nastaveniami ale aj spoľahlivosťou lepší?

Audison bit one
[ Link ]

Alpine PXA-H800
[ Link ]

Ground zero
[ Link ]


o 19.10.2014, 11:26 | ivls
alpine, to si myslím, že je jistota - cokoli o ní ti muže poreferovat člen pod nickem tazman

bit one,
první kousky se potýkaly se šumem
je tam vyhoda, variabilnosti, že komunikuje universálně

gz
nevím, snad člen rebel?
o 19.10.2014, 11:29 | noclue
Zavisi na ci to chces napojenie radia cez
most
optiku
cinche
orginalne radio a reprokable
podla toho treba vybrat.

Zavisi to od toho, kolko kanalov potrebujes
pre 7-8 kanalov
1. najlepsie zvuk: Forge 96, softver je zatial beta
2. Mosconi 6to8
3. bit1/h800

4. pxa h700/701

pre 5 kanalov
nedostihnutelny pomer cena/vykon je BitTen

najlepsie zvuk
1. Bit TenD
2. Mosconi 6to8
o 19.10.2014, 19:05 | 4wd
to noclue
Momentálne mám radio vw rcd 300 no plánujem ho vymeniť ako aj seriove reproduktory. Zvažoval som buď RNS 510 alebo Alpine z rady IVE-W. No neviem sa rozhodnúť. Stojí zvuk Alpine za tie peniaze? Alebo radšej kúpiť lepšie repraky, procesor a zosilňovač?

Reproduktory uvažujem, že do predných dverí by som dal komponentny 2 pasmo do aktívu a možno časom subwoofer. A to by som chcel poprosiť o radu, či je lepšie 2 alebo 3 pásmo? Či je rozdiel zvuku značný.
o 19.10.2014, 21:03 | noclue
ak mozes pouzit rns510, tak ti z neho frank miketta vytiahne za stovku spdif a tym padom mozes ist do procesoru digitalne. Radio cez hi/lo prevodnik

ak chces len 2pasmo a pripadne sub, tak bitTenD, nakolko je o polovic lacnejsi ako 8-kanalove procesory a ovladaci panel je v cene.

za danych okolnosti je to najrozumnejsie riesenie


ale aj tak sa mi zda, ze nevies, co chces, takze uprimne nema vyznam to riesit takto. Zastav sa u niekoho z tych, co to robia profesionalne, usetris vela penazi. Urcite neusetris na konkretnom reproduktore, ale cena komponentov je pri kazdej instalacii len zlomok celych nakladov.
Najdolezitejsie je to poriadne zladit, a tym nemyslim len nastavit po instalacii, ale vymysliet v danej cene najlepsi system.
cize iltrade, revilo atd....

ja idem dat do zimneho auta len taky maly 2pasmovy system

Orginal radio
bitTenD s ES3 do 300e pouzity
KRüger Matz KM1002 2 kusy 140e pouzite
Rainbow Germanium W6 stredobasy 200e
Scan 5f fullrange od cca 600Hz.... 110e
Helix 1F cap 50e pouzity
Do buducna bud dam Nexus7 2013 pouzity s usd adapterom atd alebo pozriem nejaku jazdenu ivu od alpinu napr 202, 205, 502... okolo 300e

instalcny material cca 400e na tlmenie prednych dveri, kable napajacie, reprokable, alu-kruzky pod repro.
dalsia stovka za nahradne tapaciry.
o 19.10.2014, 22:27 | Fonfy
OT: noclue: kde si davas vyrobit alu kruzky?
o 20.10.2014, 00:40 | noclue
v Stuttgarte
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3181 sekund.