Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Ono to konečne hraje :-)

 o Navštíveno 4070x o
o 19.10.2014, 23:03 | Duri168
Chlapi po čom som celú dobu túžil sa mi splnilo. Len teraz stojím pred velkou dilemou.
Potrebujem vytvoriť ozvučnicu v dverách, presnejšie vo vnútri dverách nie pod tapacírom. Lebo pod tapacírom je malý priestor.
Objem cca 10 litrov čo v mojich obrovských dverách nieje problém.
Len ako vytvoriť model na laminovanie?
Inak prikladám foto ako som to skúsil.
Obrovsky velká zmena v kvalite basov a stredov. Až som mal od radosti slzy v očiach ako to zahralo.. :D
Nebiť kamaráda tak to ani neskúsim.

Prosím kdo máte skúsenosti alebo rady. Budem velmi vdacny.

foto k příspěvku  od Duri168



o 19.10.2014, 23:06 | Duri168 | Upraveno: 2014-10-19 23:06:38
Staršie foto, ako sú robené tie dvere:

foto k příspěvku  od Duri168

o 20.10.2014, 08:29 | noclue
taa ozvucnica musi mat aj nejaku pevnost a hlavne miesto okolo magnetu... to je problem. Objem ako taky sa da nahnat...
o 20.10.2014, 08:35 | Pavel 528
presne tak,i takoveto obyc bedynky budou hrat skvele,ale udelas to ve dverich a bude to podstatne horsi...
o 20.10.2014, 09:14 | Duri168
A je teda lepšie to umiestniť pod tapacír, a nehnať to až do vnútra dverí?
Máte tuná niekto fotodokumentaciu takejto prace?
o 20.10.2014, 09:42 | noclue | Upraveno: 2014-10-20 09:43:37
staci ked si pozres moje alebo mendove projekty. Treba to tu na fore len pohladat. Zdokumentovane je to detailne.

Ale to Ti vobec nepomoze, kazde dvere su ine. Pokial nestavam zostavu na referencnu uroven, tak by som ozvucnice nerobil. A do dveri uz vobec nie. Ked, tak kickpanely, tam potom ide spravit aj normalny tvar ozvucnice.

Na bezny install poriadne vytlmit dvere a najst kombinaciu repro/zosik, ktora funguje.
Ja som zacinal v case, ked este nebolo vela skusenosti a hlavne nikto nevedel postavit system na dobre a hlasno. Bud boli SQckari z EMMY, ktorym to hralo uplne nudne alebo Drageri, ktorym to len dunelo.... V poslednych rokoch to ide spravnym smerom (Easca)...
o 20.10.2014, 10:43 | Duri168
Noclue vidim ze ty uz si ina liga.. :)
Ja uvazujem ze vyrezem plast a vytvarujem do vnutra dverí ozvucnicu cca 10 litrov z laminatu, a necham to pod tapacirom. Myslis ze to nebude vadit ked to bude vo vlhkosti a vo vnutri dverí ak to ničomu nebude zavadzat?
o 20.10.2014, 10:47 | Duri168
Inak dvere mam riadne vytlmene, a aj uzavrete.. len stale je tam obrovsky objem, a nehra to vobec dobre. V porovnani s 9litrovou ozvucnicou.
o 20.10.2014, 13:22 | noclue
nejde o ligu, ale o to, aby to bolo rozumne zladene. Teda netreba aby bol jeden clanok v retazci vyrazne lepsi/horsi ako ostatne.... Cize treba spocitat, co vrazis do ozvucnic do dveri na materiale a praci a ci sa ti to oplati...

laminatu vlhko nevadi, ale urcite treba utesnit vnutorny plech okolo ozvucnice, tak aby Ti vlhkost nesla z dveri pod tapacir.

od 10 litrov treba skusit BR, mas MINIMALNE 3dB lepsiu citlivost a na spodnych frekvenciach aj 6dB, cize reprak ide na 1/4 vykonu oproti uzavretej

Takisto pocitaj s tym, ze Ti do tych dveri zboku moze niekto tuknut, nemas ziadnu deformacnu zonua a ozvucnicu doslova v zadku...

keby sa mi nepodarili v mustangu kickpanely s 15Litrami, ale len okolo 10, isiel by som do Vifa 18NE 10L BR, tam sa ziadny 165mm reprak vo dverach nechyta...

o 20.10.2014, 17:52 | Duri168
Dik za rady noclue. Prosim ta a aku textiliu a priskiricu mam zvolit a odkial? Mohol by si mi popripade poslat ked tak mail? Ja som skusil v tej uzavrenke KicX pro 6020 ale teraz som tamm dal na test DLS ultimate RM6.2 a tam je ten zvuk peckový.. :)
Uz teraz sa neviem na ten vysledny efekt dockat.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3134 sekund.