Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > SAAB 9-5 sedan - začátečník

 o Navštíveno 5731x o
o 09.11.2014, 22:17 | ounzzz
Zdravím všechny příznivce autohifi,

zakládám tento thread, abych vám v něm postupně ukazoval audio upgrade svého auta. Jsem začátečník a nerad bych udělal nějakou botu nebo vše zkoušel metodou pokus omyl (to stojí peníze a čas), takže se vás budu ptát a za jakékoliv kvalitní info budu neskonale vděčný. Mám problém v tom, že kvalitní audio jsem slyšel opravdu kdysi dávno, takže nemám představu, "jak to má hrát". Možná jsem měl tento thread začít dřív, možná jsem už nějakou tu botu udělal, nicméně stav je následující:

Můj SAAB měl tu nejzákladnější tovární audio sestavu složenou z 2DIN HU Clarion, repra jsou širokopásmová, 87mm v přední palubce a 100mm v zadních dveřích, oboje Pioneer. No a moc hezky to nehrálo. Minulý rok, než jsem zadřel motor... :-/ jsem tady na fóru koupil dva zesilovače - Pioneer GM-X904 a Audison SRx2S, teď nedávno jsem zde pořídil Nakamichi CD-40z a kdysi dávno jsem koupil nový SW Hertz HS250, ke kterému jsem si vyrobil cca 20l uzavřenku z 28mm DTD. V současné době mám zapojenou HU na origo reprech a SW, který je poháněn Audisonem v můstku. Je to lepší, ale není to ono.

To co bych teď rád udělal je odpojit všechna originální repra, koupit přední komponentní 2-pásma, zapojit je v pasivu, pohánět to zmůstkovaným Pioneerem, vytlumit dveře, řádně natahat kabeláž a zjistit, jak to bude hrát. Možná mě vyvedete z omylu, ale nemyslím si, že to železo co mám je špatné, takže pokud to nebude vyloženě nutné, nechci nyní kupovat nic jiného.

Poslouchám všechno a zatím nemám ambice na EASCU, ale chci si kvalitně a správně ozvučit svoji srdcovku :-)

1. má smysl něco stavět s železem co mám?
2. pokud ano, tak jaká 2-pásmová komponentní repra s 165mm středobasem na pasiv s cca 200W na kanál?
3. pokud ne, tak co s tím?

Díky

foto k příspěvku  od ounzzz



o 09.11.2014, 22:50 | noclue | Upraveno: 2014-11-09 22:51:42
mas perfektne orginal miesta, 10cm v palubovke a vidim nieco okolo 16,5cm vpredu vo dverach.

FAST (fullrange a sub ) v aute nefunguje dobre, treba pouzit tie 165ky vo dverach.

napis aky mas rozpocet.

slusne zosiky su aj okolo stovky za dvojkanal v bazare.

pasiv na origo vyhybky nefunguje velmi dobre.
o 09.11.2014, 23:09 | ounzzz | Upraveno: 2014-11-09 23:19:17
Repra v palubce jsou nahoře u A sloupků s jsou směřovaný nahoru na okno. Jestli se tam vejdou 100mm namísto origo 87mm nevím. Ve dveřích je místo na 165mm středobasy, z továrny nejsou v mém setupu osazeny, takže bych je tahal komplet nově.
Teď nevím, jak to myslíš s těma origo výhybkami, jestli jako origo tovární (jestli tam nějaký jsou) nebo ty co se dávají ke komponentním. Já z továrního audia nechci použít absolutně nic a vše chci aftermarket.
Rozpočet cca 5000,- Kč (180€) na repro s tím, že radši kvalitnější použité než méně kvalitní nové. Do zesilovačů nechci, pokud to tedy nebude opravdu nutné, investovat nebo pokud by nebyla opravdu libová nabídka.
o 09.11.2014, 23:47 | noclue
s tymto rozpoctom som tlmil predne dvere, kusok podlahy a strechy... repro v tej cene neviem poradit.
o 10.11.2014, 00:28 | ounzzz
Taky jsou tvé audio ambice (aspoň co jsem mohl vidět tu na fóru) MNOHEM vyšší než ty moje, takže tvoje odpověď ohledně tlumení byla naprosto bezpředmětná.
o 10.11.2014, 04:08 | kovvalsky
kedze chces investovat do audia minimum tak ti radim home repro co mam skusenosti zahra to aj v nevytlmenych dverach za tych 180 dokazes vpohode kupis stredobasy aj vysky a ostaneti aj na niake to tlmenie dveri pripadne skus niaky set do auta vo vypredajoch skladovych zasob z eahopov
o 10.11.2014, 08:21 | ounzzz
Chceš mi říct, že nelze koupit použitý kvalitní automobilový komponentní 2-pásma do 180€ ? Prosím nepočítej do rozpočtu tlumení, kabely apod., na to jsou jiné peníze. Už to tu nějaký čas procházím, takže malé povědomí mám, občas se tu myslím objeví nabídka slušných repro, která odpovídá mému rozpočtu.
o 10.11.2014, 08:26 | Kapka (M)
hele nechceš rovnou zkusit trošku vyšší level? prodávám svoje 3-pásmo DLS Iridium 6.3
[ Link ]

do dveří dáš ty středobasy..do palubky středy..a na výšky uděláš domečky bud na A-sloupek nebo na trojuhelník u zrcatka
o 11.11.2014, 19:31 | Toxxx
Tak pokial nechceš zesy meniť tak to nutné úplne nieje.
Pokial si chceš užívať zvuku na pasiv tak tiež nemusíš mať kopma za 20000kč. Z nových by som sa pozrel na toto :

Dosť slušné kompá. Veľmi vyrovnané a dosť dobrá bassová zložka len trochu out cez rozpočet. [ Link ]

Tieto kompa trošku nemastné na spodku ale inak tiež na pohodu.
[ Link ]


U týchto čakaj ostrejšie výšky čo je niekedy pri dlhom počúvaní otravne.
[ Link ]

Zvukovo podobné DLS RM len slabšia bassová zložka len cenovo bližšie. Inak ak by si chcel viac bassov z dverí tak by om volil AD 60.
[ Link ]

Možno by sa dalo nájsť aj niečo u Focalu ale tam za mňa sú tiež výšky protivné takže mne moc nesedia.

Záleží čo chceš a čo presne od toho čakáš. Inak v Revilo ti poradia velmi dobre keď tak. Teraz tam je dosť dobrá zľava na AD.
o 11.11.2014, 21:29 | noclue
si nepisal, ze mienis tlmit... preto moja reakcia.
za cca 200e su dobre nove Rainbow Germanium
o 11.11.2014, 22:11 | ounzzz
Toxxx - díky za info z praxe, uvidíme, jak to dopadne s Kapkou
noclue - psal jsem to ve svém prvním příspěvku... asi to bylo moc dlouhý
o 11.11.2014, 22:49 | noclue
ano, len som to pochopil tak, ze za 180 ma byt vsetko. Mea culpa. Pozri tie nove Germania. hodvabna kalota a moc dobry strebobas...
o 11.11.2014, 23:23 | ounzzz
Jenže pasivy jsou za 2x víc než jsem plánoval, takže ty si budu muset nechat ujít. Na aktiv verzi nemám dps, zkušenosti a taky je to nad rámec :-( Ago tibi gratias.
o 12.11.2014, 08:31 | ounzzz
Dostal jsem emailem nabídku na nová 3-pásma za 230€ - TEC SQ 6/K3 (2SQ6 + 2SQ4 + 2SQ25n + crossover) [ Link ]
Vygooglil jsem je i na aliexpressu s velmi nízkou ceou, tak jestli to není nějaká čína?!
Co si o tom myslíte?
o 12.11.2014, 10:43 | Fonfy
no tek stred nic moc ten bude moct ist tak od 800hz a to je uz vela
o 12.11.2014, 10:49 | TommyDS
Fonfy: Stred nic moc? Rezonancka 70Hz, podla krivky od 200Hz do 5kHz vcelku fajn ... Klasicky 4palec, len vzdy problem ako to zabudovat :)
o 12.11.2014, 10:52 | Fonfy | Upraveno: 2014-11-12 10:54:43
aha a co som slepy nejak zle som si kukol info o tom :)) sorry

edit: uz to vidim FS 70hz :)
o 13.11.2014, 17:53 | ounzzz
DLS Iridium 6.3 koupeno od Kapky! a díky za prima pokec.
Teď ještě, abych nezmastil tu montáž... no budu se snažit :)

foto k příspěvku  od ounzzz

o 14.11.2014, 12:57 | RepaO
Aháá tak tady padlo ;-)
o 24.11.2014, 08:58 | ounzzz | Upraveno: 2014-11-24 09:04:52
Rád bych se zeptal, jak vhodně zapojit výše uvedené repro na 4kanálový zesilovač.

Napadá mě:

1) zmůstkovat a napojit 1 kanál na výhybku středobasu/výšky a z toho ještě napojit na výhybku středu
2) 1. kanál na výhybku středobasu/výšky a 2. kanál na výhybku středu

Co z toho bude lepší?
Zesík je Pioneer GM-X904 [ Link ]

EDIT: Případně nemůstkovat 4kanál a použít na ně 2kanál Audison SRx2S [ Link ] ?
o 25.11.2014, 08:53 | ounzzz

foto k příspěvku  od ounzzz

o 25.11.2014, 08:54 | ounzzz

foto k příspěvku  od ounzzz

o 25.11.2014, 08:54 | ounzzz

foto k příspěvku  od ounzzz

o 25.11.2014, 08:55 | ounzzz
Které zapojení bude nejvhodnější?
o 25.11.2014, 20:08 | Fonfy
podla mna "B"
o 27.11.2014, 20:33 | noclue
tretia moznost skor nie, budes trapit 4kanal aj sub.
a z prvych dvoch moznosti nie je predsa problem kable natiahnut tak, aby sa dali obe vyskusat....
o 27.11.2014, 20:44 | tango
ounzzz : Zamňa by som určite ten pajác upgradol na SRX4 .
o 27.11.2014, 21:42 | CarMedia.cz (P)
noclue: a já jsem pro třetí možnost. A proč? Dávat Iridia na 80W kanál je dle mého názoru větší hřích, jak mít 200W pro subwoofer. Pakliže bude mít razanci na středobasech, stačí použít SW pouze pro dokres pro spodek, kde sice 200W není úplně to nejlepší, ale pořád menší zlo, jak mít bláta z předku. Navíc bych dal na výstupy autorádia na front středobas s výškou, na rear středy, pak má možnost regulace středu vs zbylých dvou pásem alespoň co se útlumů týče a tudíž vyšší variabilitu... Samozřejmě ani jedna z těchto 3 variant není ideální, ale třetí mě přijde jako nejperspektivnější..
o 27.11.2014, 23:36 | noclue
suhlasim, ze 80w z pajaca je len symbolickych.... ale obavam sa zladenia stredobas vs stred vs vyska... v podstate je to cele uplne nafigu vybrate, nakolko k velmi slusnym repram idu velmi slabe zosiky. tento nepomer tazko vyriesit, chyba jeden kanal na sub, resp 2 kanaly na stredy. stare srx nie je tiez ziadna hitparada na stredobasy....lrx aj srx chybala raznost (kontrola)
o 28.11.2014, 16:17 | CarMedia.cz (P)
Máš určitě pravdu, že by si sestava zasloužila lepší zesilovače a nejen to. Ráznost staré Audisony neměly, ale to snad přerazí výkonem. No uvidí sám.. :-)
o 28.11.2014, 17:48 | radaman
SRX a LRX akorat tak dobry jako stylovy klín za kolo :-(
o 28.11.2014, 21:20 | ounzzz
Díky všem za názory, budu se ubírat 3. cestou, tedy jak napsal Jirka. Jsem si vědom, že ty zesilovače nejsou nic moc, teď nic jiného není. Budu se aspoň snažit sestavu správně a vhodně nadrátovat tak, aby případný upgrade nebo i přechod na aktiv byl co nejjednodušší.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3529 sekund.